Topiknyitó: badsector1 2024. 02. 28. 07:57

Magyar Péter már a pártalapításon dolgozik (TISZA)  

"A 444 több forrásból is úgy tudja, hogy az elmúlt napokban Magyar azon dolgozott, hogy összehívjon egy kört, ami egy jövőbeli párt magja lehet."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Heisenberg
Heisenberg péntek, 15:11
Előzmény: #7352  euler
#7360
Köszönöm, ezt a kutatast nem találtam, valóban eleg pontos lett. Volt meg egy kutatás, ami közel járt, de nem találom, nem tudom ki készitette.
realmadrid péntek, 15:09
Előzmény: #7355  Istvan78
#7359

Miért , nem lesz nehéz 106 egyéni jelöltet állítani?
Neki nem lehet akárkit oda tenni , megfelelő emberekre lesz szüksége hacsak nem a fidesz útját követi és bólogató jánosokat jelöl.
Nincs kétségem, meglesznek a jelöltek.
Azt írtam hogy másfél év alatt fel kell építeni a pártot , kellenek a megfelelő jelöltek.
Ha már sugallat, te sugallod azt , sőt ez több annál hogy most a tisza 39%a azt jelenti hogy másfél év múlva itt kormányváltás lesz.
Nekem meg az a véleményem hogy a dk, momentum, mihazánk stb. sem feltett kézzel várja a 2026os választást.
Ha olvastad a tegnapi írásom akkor láthattad hogy mit szeretnék 2026ban.
Koalíciós kormányzást 3-4 párt közreműködésével, nem a fideszt akarom és nem is a Tiszát egyedüli pártként. Ott a lengyel példa. Legyőzték a PIS-t.
Istvan78 péntek, 15:09
Előzmény: #7356  realmadrid
#7358
"Ehhez azt választotta hogy ugyanúgy hazudni fog mint a fidesz mert az bejött eddig is."
"Nem biztos hogy tükröt állít a fidesz elé. Onnan jött , ugyanazt a módszert használja , ez nem tükör állítás.Ennyit tud."
Csak kicsit kellett lejjebb scrollznom és ezeket találtam tőled.
Először is eddig se hazudott annyit, másodszor, honnan tudod, mi lesz később, ez csak egy rosszindulatú feltételezés.
"Ennyit tud". A népszerűség növelésében vannak hasonlóságok a Fidesszel, de nem az a lényeg, hogy most, kevés pénzből hogyan akar népszerűséget szerezni, a Fidesztől tábort elvenni, hanem az, hogy ha sikerül megdönteni az Orbán-rendszert, akkor mit tesz. Le akarja bontani az utokráciát (jogállami keretek közt, ami nehéz lesz persze), lecsökkenteni a korrupciót, megszüntetni a propagandát, rendezni a kapcsolatokat az EU-val. Ez a lényeg.
Heisenberg
Heisenberg péntek, 15:09
Előzmény: #7345  realmadrid
#7357
A fidesz es az őt támogató szavazók meg az  ide posztolók nemelyikének a legeslegnagyobb tévedése az, hogy MPbmeg se karcolja az állampárt szavazóbázisát. Csak akkor azt tudnám hogy hova tűnt kb egymillió szavazó? Hogyan lett 55% biztos szavazóból  lassan 40%?...lehet, hogy külföldre mentek?
realmadrid péntek, 14:59
Előzmény: #7354  Istvan78
#7356

Amit írok az az én véleményem , nem az objektív igazság.
Hol írtam MPről hamis vádakat?
Az hogy a fideszből jött nem hamis vád.
Az hogy azt alkalmazza amit ott tanult az sem hamis vád.
Az hogy sokszor hazudik hogy megtévessze a választókat az sem hamis vád.
Természetesen ez utóbbi igaz a fideszre is.
Istvan78 péntek, 14:57
Előzmény: #7353  realmadrid
#7355
Ezt írtad:
"A Tiszának még fel kell építeni a pártot, keresni kell 106 egyéni jelöltet.Ez nem egyszerű mert mint láttuk az önkormányzati választáson nem indítottak tiszásokat a közgyűlésekbe azzal az indokkal  hogy nem megfelelő emberek is jelentkeztek és nem tudtak mindenkit le ellenőrizni."
Ebben az állításban azt sugalltad, hogy nehéz lesz jelölteket találni 26-ra, mert júniusban is nehéz volt. Pont erről beszéltem, hogy a két helyzetet összehasonlítani nem szabad, hogy miért nem, elmondom mégegyszer, hogy te is megértsd.
Istvan78 péntek, 14:52
Előzmény: #7351  realmadrid
#7354
Eulert vagy signalt nem nevezem fideszesnek, a közös bennetek, hogy mindegyikőtök a saját pártja, szimpátiája miatt támadja MP-t. MP-t lehet, sőt kell is kritizálni, de hamis vádakkal és tendenciózusan támadni, miközben az objektív igazság szószólajként mutatni magát bárkinek, az nem elfogadható.
realmadrid péntek, 14:48
Előzmény: #7350  Istvan78
#7353

Talán nem ártana a szöveget megérteni.
Azt írtam amit MP mondott  hogy miért nem tudtak jelölteket állítani.
Az is igaz hogy kell 106 egyéni jelölt, anélkül nem lehet választást nyerni.
euler péntek, 14:45
Előzmény: #7348  Heisenberg
#7352
Nem haragszom, de van egy junius 4-én publikált is. (Május 24 és junius 2 közötti adatfelvétel)
E szerint fidesz 45 (tény 44,82)
Tisza 27 (tény 29,6)
Dk koala 11 (tény 8,09)
https://telex.hu/belfold/2024/06/04/zavecz-kutatas-ep-valasztas-fidesz-tisza-part-dk-tamogatottsaga
.
Gondolkodtam, hogy odaírjam-e azt az utolsó mondatot a pontosságról.
De akkor mit kifogásoltál volna? :)
A három mérés átlaga elfogadhatóbb szerintem mint bármelyik önmagában.
realmadrid péntek, 14:44
Előzmény: #7349  Istvan78
#7351

Szándékosan félremagyarázod amit írtam.
Annyira MP hívő lettél hogy aki mást mond mint amit te vagy MP azt már fideszesesnek nevezed.
Pont mint MP. Van az ő véleménye és vannak a fideszesek és propagandisták. Csak és kizárólag MPnek lehet igaza. 
Istvan78 péntek, 14:42
Előzmény: #7345  realmadrid
#7350
Az EP választáskor két hónapja volt jelen MP és a TISZA, közben MP járta a vidéket, ilyen körülmények között nem tudtak állítani nagyobb számban jelölteket, de azért te bátran kivetíted ezt egy másfél év múlva esedékes választásra. Gratulálok!
Istvan78 péntek, 14:36
Előzmény: #7345  realmadrid
#7349
Szegény real, remeg, hogy már megint le akarja győzni valaki a Fideszt. Stresses élete van szegénynek. Most a korábbiaknál is nagyobbnak tűnik a veszély, nagyon szeretné ha valaki vagy valami megállítaná MP növekedését.
Heisenberg
Heisenberg péntek, 14:28
Előzmény: #7347  euler
#7348
Ne haragudj, de küld mar el annak a Zavecz kutatasnak a linkjét, amelyben a legpontosabban találta el - állitásod szerint - az EP választások eredményét....
Május 15- en kiadott kutatásuk szerint 39- 26 %-ot vizionált a Fityesz/ Tisza vonatkozásában, míg a DK koala 17%-ot kapott volna...:-)
euler péntek, 14:08
Előzmény: #7345  realmadrid
#7347
A "számokhoz":
Reálisabb a 35,3 % a Tiszára, ami a ma kijött IDEA és Zavecz + Median átlaga.
Fidesz 41,3 %
DK 6,3 %
Mihazánk  6 % 
A 3 mérés átlagai.
A Zavecz, aki a legpontosabban találta el az ep eredményeket 42, 33, 8, 7 %-okat mért.
signal2
signal2 péntek, 13:46
Előzmény: #7341  Bobby111
#7346
a legtöbb pedig pont ezt is teszi. Sőt Bécsben pl a menedékjogot kapók 70%-a dolgozik is.
realmadrid péntek, 13:39
Előzmény: #7343  badsector1
#7345

Nem a számokkal van a gond.
A választóknak ugyanezt elmondták a választás előtt ők is.
A választáson ezzel a szöveggel elértek 38,4%ot.
Most MP áll 39%on.
Annyi történt hogy most ugyanazok akik akkor MZPnek hittek , most MPnek hisznek.
Majd ahogy telik az idő meglátjuk hogy ez a 39% tovább nő vagy megáll.
Én úgy látom hogy innen a további növekedéshez már kell hogy a fideszes szavazók tömegei álljanak át MPhez.
Továbbá ne felejtsük el hogy a DK, momentum , mi hazánk sem fog feltartott kézzel állni 2026ig.
Ők is megpróbálják visszaszerezni az elvesztett szavazókat.
Nagyon képlékeny még ez és sok idő  van a választásokig.
A Tiszának még fel kell építeni a pártot, keresni kell 106 egyéni jelöltet.
Ez nem egyszerű mert mint láttuk az önkormányzati választáson nem indítottak tiszásokat a közgyűlésekbe azzal az indokkal  hogy nem megfelelő emberek is jelentkeztek és nem tudtak mindenkit le ellenőrizni.
A budapesti közgyűlésbe már meg van a 10 tiszás?
csendben péntek, 13:34
Előzmény: #7340  realmadrid
#7344
"Ennyit tud.":ez,így,eléggé lebecsmérlőnek tűnik... SZERINTED(!): mit kellene tennie (hogy kivívjí elismerésedet.....) ?
badsector1
badsector1 péntek, 13:23
Előzmény: #7336  realmadrid
#7343
Már miért lenne hülyeseg, 39 % több mint a 3 %, lehet utána csinálni
badsector1
badsector1 péntek, 13:17
Előzmény: #7337  euler
#7342
Jaja, a németek most zárták le a határaikat, de biztos nem migránsok elől
Bobby111 péntek, 12:07
Előzmény: #7337  euler
#7341

"A menedékjogot kérőket "illegális migránsnak" nevezni pedig nem csak tévedés, de egyben borzasztó felelőtlen uszítás is"
A menedékjogot kérő, akkor közlekedjen civilizált ember módjára az arra a célra kiépített határokon.
Ne hőbörögjön, ne vegzálja a rendőrt. Ne követelőzzön. Várja ki a menekültügyi eljárás lefolytatását, és annak eredményét fogadja el. Azaz, ha mégsem jogosult a menedékre, tiplizzen.
Ha pedig jogosult, legyen hálás az őt befogadóknak és őt eltartóknak. Fogadja el a befogadók kultúráját, ünnepeit, emlékhelyeit. Ne ő akarja sz*rni "idegenföldön" a spanyolviaszt...

Topik gazda

badsector1
badsector1
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek