Topiknyitó: Hathor 2022. 12. 08. 14:35

Magyar Állampapír tulajok  

Magyar Állampapír tagoknak
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Hathor
Hathor 2023. 11. 29. 11:25
Előzmény: #14953  Dan90
#14960
Nem buksz semmit. Megkapod a kamatot. Annyi, hogy vételnél kifizetted már a büntető kamatot, meg az eddigi felhalmozott kamatot. Amikor jár az éves kamat kifizetés, Te is megkapod azt
Hathor
Hathor 2023. 11. 29. 11:23
Előzmény: #14957  gagyigalibego
#14959
Én este indítottam, és 9kor kint volt már
qw12qw 2023. 11. 29. 11:21
Előzmény: #14957  gagyigalibego
#14958
Én mar reggel 8:30 körül indítottam, 10 előtt már megérkezett.
gagyigalibego 2023. 11. 29. 11:02
#14957
Tegnap este elindítottam egy kiutaltást webkincstárból, a lejáró DKJ utáni összeget. Még nem érkezett meg a bankszámlámra. Ilyen az elmúlt 2 évben nem fordult elő velem. Másnál is történt ilyen? Vagy csak az én egyedi esetem?
ehe
ehe 2023. 11. 29. 10:57
Előzmény: #14955  Noobleman
#14956
Hozott egy szemléletes példát, ami húsba vágó már, és amúgy nem is lehetetlen.
Ha lehetetlen volna, akkor olyan kondiciókkal kellett volna kibocsátani a papirt.
De még most se késő szerintem pozitiv irányban módosítani a kondíciókon.
Az embereknek meg nem tilos egy cikkben szereplő állításokat nem egy az egyben elfogadni, bár a feltételezés szerinted se állítás, igy nem annyira jogos az annyiban teljesen igaz kijelentésed szerintem.
Noobleman 2023. 11. 29. 10:52
Előzmény: #14949  ehe
#14955
Mondjuk úgy, hogy az jóember "lejárató cikkes" állítása annyiban teljesen igaz, hogy feltételezéseken alapul és a valóságtól elrugaszkodott ötleteket ad elő úgy, hogy akár az is megtörténhet. Pont mint az előző választás lejárató hadjárata az ellenzékkel (háborúba visz, átműtteti a gyereked, rezsit emel, stb). Mondjuk úgy, hogy mindkét oldal marha jó abban, hogy hangoljon a másik ellen és előadja az ötleteit/agymenéseit. A telex 20 %-os visszavásárlási büntipénze kb origós szintű újságírás.
"Nyugodtan megtehetik, hogy mittomén 25M..." látod, Te is ötletelsz. Te ezt csak itt a fórumon, esetleg ismerősök/rokonok körében. Ők meg az újságban, amire a reakció az - ahogy a jóember írta - hogy a "20 % az sok". És amíg a magyar társadalom jó fele simán benyel minden szart, amit az újságban olvas mindenféle utánajárás, utánagondolás, stb nélkül csak azért, mert éppen kiszolgálja azt a szükségletét, hogy az ő saját világlátását/értelmezését alátámassza, addig az ilyen minőségű újságírás hiába kelendő, de veszélyes. És ezt sajnos mindkét oldal minden médiai szereplője csinálja, alatta meg megy a habzó szájjal anyázás.
ui.: tőlem nem kaptál downvote-ot
ehe
ehe 2023. 11. 29. 10:42
Előzmény: #14948  tihamer
#14954
https://allampapirkalkulator.hu/impresszum
"
A Magyar Állampapír Kalkulátor (allampapirkalkulator.hu) bármely részének másolásával és terjesztésével kapcsolatos minden jog fenntartva. Az allampapirkalkulator.hu-n megjelenő tartalmakat átvenni csak olyan módon lehet, ha megtörténik a tartalom forrására vonatkozó korrekt hivatkozás, ilyen módon:
 https://allampapirkalkulator.hu
"
Dan90 2023. 11. 29. 10:38
#14953
Sziasztok. Bocsánat új vagyok ebben a témában és érdeklődni szeretnék. Ha buta kérdés ne haragudjatok. Szinte az utolsó pillanatban vettem PMÁPot 2033/I-t. A kérdésem az lenne hogy így is megkapom a 14,75%os kamatot vagy idő arányosan kevesebbet? Vagy mivel magasabb árfolyamon vettem ez a része a bukó és a kamat nekem is 14,75%? 
Hathor
Hathor 2023. 11. 29. 10:35
Előzmény: #14950  Hathor
#14952
Na ebben lett pár.telos betū elütés. Bocsi miatta
ehe
ehe 2023. 11. 29. 10:34
Előzmény: #14948  tihamer
#14951
Én csak idegesebb lettem tőle.
Remélem néhány downvoter veszi a fáradtságot, és megcáfol, miért ne legyek :D
Hathor
Hathor 2023. 11. 29. 10:33
#14950
Keresok az Alternatívákat mi hozogt jobban állampspîrnál, vissza kell lspozni keredőkben :)
Őszintén?
Nekem nem kell, hogy ennél jobbsn hozzon valami, nrkem megfelel.
Nem b@szkodnak a visszaváltással marad is pár évig. Ha genyóznak kiveszem, amíg lehet még akkor
ehe
ehe 2023. 11. 29. 10:15
Előzmény: #14948  tihamer
#14949
azt állítja ez a jóember, hogy a múltkori telexes írás egy "lejárató cikk" - hát bocs, ez se kicsit elfogult.
Arra bezzeg sose reagálsz, hogy a rezsicsökivel is mit művelt már a kormány.
Nyugodtan megtehetik, hogy mittomén 25M fölött nagyobb visszaváltási díjat vonnak, aztán elsales-elik ezt is ahogy a rezsicsökit próbálták.
Mondjuk azt is kevés sikerrel, de próbálták.
In the meantime kibocsátunk szuper jüan-os kötvényeket, a kinai népi demokratikus köztársaság majd finanszirozza tovább az államadósságot, problem solved, igy se lesz csőd.
tihamer
tihamer 2023. 11. 29. 10:11
Előzmény: #14946  ehe
#14948
Így legalább elolvassák a remegő kezűek,  no meg a vészmadarak is lenyugodnak egy kicsit.
👍
capture
capture 2023. 11. 29. 10:09
Előzmény: #14942  tihamer
#14947
kár, hogy nincs "always on top", ez megérdemelné
ehe
ehe 2023. 11. 29. 10:04
Előzmény: #14942  tihamer
#14946
Ne fosszuk meg a szerzőt a kattintástől:
https://allampapirkalkulator.hu/hirek/megint-az-ido-elotti-eladas-megdragitasaval-ijesztgetnek-velemenycikk-135
És a fórumozóktól se vegyük el a lehetőséget az esetlegesen más platformon történő kommenteléstől se.
Hathor
Hathor 2023. 11. 29. 10:04
#14945
Itt a fórumon is ez megy. 
De nem értik. Kérdezik mi a bajunk ezzel
ehe
ehe 2023. 11. 29. 10:03
Előzmény: #14942  tihamer
#14944
Miért kell egész képernyős cikkeket bemásolni?
Oszd meg a linket, mert így pl. a szerző kiléte se ismert, megfosztod Őt a kattintástól, lopod a munkáját.
Hathor
Hathor 2023. 11. 29. 09:57
Előzmény: #14942  tihamer
#14943
✌️✌️✌️
tihamer
tihamer 2023. 11. 29. 09:43
Előzmény: #14940  forster0123
#14942
"A világon mindenhol, minden kötvény másodpiaci forgalmát biztosítani kell, ez így volt mindig is. Tehát nem csak az állampapírét, hanem a vállalati kötvényekét is. Emiatt lehet bármelyik állampapapírt idő előtt eladni, ahogy 50 évvel ezelőtt, úgy most és a jövőben is. A legnépszerűbb, Prémium Magyar Állampapír idő előtti eladásának költsége a névérték ("tőke") 1%-a, ez úgy jön ki, hogy az ÁKK 99%-os árfolyamon veszi vissza az állampapírt, de mellé időarányosan, napra pontosan kifizeti a kamatot is.Riogatás = kattintásvadászat
Az elmúlt 50 évben időről időre előkerülnek azok a hangok, amelyek azzal riogatnak, hogy majd húznak egy merészet és holnaptól nem lehet lejárat előtt eladni az állampapírokat vagy csak nagyon drágán. Ez még soha nem történt meg, és nem is fog megtörténni, a cikk apropóját az adta, hogy az ÁKK egy kérdőív kitöltésére kérte az ügyfeleit, amely 17 kérdést tartalmaz az állampapírokról (pl. honnan informálódsz, számodra melyek az előnyei az állampapírnak, milyen funkciókat hiányolsz a WebKincstárból stb.).Az egyik kérdés úgy hangzik, hogy "Saját bevallása szerint, ismeri az állampapírok visszaváltásával (lejárat előtti eladhatóságával) kapsolatos szabályokat?". Ez a kérdés jelentős muníciót adott az egyik hírportálnak, aki mintegy személyes hadjáratának tekinti évek óta az állampapírok elleni harcot, az egyik cikkét tavasszal annyira túltolta, hogy Sándorfi Balázstól érkezett rá korrigálás.Ezeknek a spekulatív, túlzó cikkeknek nyilvánvaló célja, hogy kattintásokat szerezzenek, hiszen a hírportálok a látogatottságból élnek. A legutóbb lejárató cikkük is erről szól, mindenféle kontextus nélkül kiragadtak valamit, és túlzó, érthetetlen félmondatokkal adnak nyomatékot a mondandójuknak: "[...] felemelheti például akár 20 százalékra is [...]" (az idő előtti eladás díját). Miért pont 20%-ra? Miért nem írunk 100%-ot? Amikor egy újságíró ilyen túlzásokkal él, akkor tudjuk, hogy semmi más célja nincs, csak heves reakciókat kiváltani a bejegyzés alatti hozzászólás szekcióban.Ezt a cikket pont emiatt a félmondat miatt írtam meg, ugyanis ahogy megjelent, az egyik első hozzászólás amivel találkoztam arról szólt, hogy "a 20% az nagyon sok". Aki írta a cikket, pontosan tudta, hogyan tud hergelni. Sehol nincs szó 20%-ról, és nyilvánvalóan teljes badarság, de ha leírjuk, elterjed..Állampapír = elengedhetetlen bevételi forrás..Állampapírok a 14. század óta léteznek, mára valamennyi állam egyik legfontosabb finanszírozási forrását jelentik. A modern történelmünkben soha nem fordult elő olyan, hogy egy állam ellehetetlenítette vagy jelentősen megnehezítette volna az állampapírok idő előtti eladását. Még háborúk idején is valamennyi állam visszafizette a tartozását. Sőt, az állampapír eredetileg pont azért jött létre Európában, hogy abból finanszírozzák a háborúkat.A teljes magyar államadósság bő 1/3-át a lakosság finanszírozza, állampapírok formájában, több, mint 12 ezer milliárd Ft van csak lakossági állampapírban, ebben az intézményi befektetők nincsenek benne. Könnyen belátható, hogyha eltűnne ez a pénz, az igen komoly gondokat okozna.Már látjuk is az okát annak, hogy a modern történelmünkben miért nem fordult elő soha az állampapírok eladásának ellehetetlenítése vagy ha egyszer egy ország ezt meglépné, többé senki nem finanszírozná, lehúzhatnák a rolót. Ezt egy ország sem engedheti meg magának, különösen akkor nem, amikor nincs jó állapotban a költségvetés. Az idő előtti eladás "20 százalékra" emelése egyenlő lenne a pénzcsapok elzárásával, és komoly esélye lenne az államcsődnek. Vagyis az idő előtti eladás díjának nagymértékű megemelése pont az ÁKK-nak állna a legkevésbé érdekében. Írtam már erről több cikket is, legutóbb ezt: Biztonságos az állampapír, el lehet majd adni idő előtt?Ráadásul, a 2025-ös eladási hullám után (amit a cikk írója vizionál) pont semmi értelme nem lenne megemelni az idő előtti eladás költségét, hiszen addigra fizeti ki a nagyon magas, 18%-os hozamot és azzal a lendülettel 6% körüli szintre fog csökkenni, tehát végre olcsóvá válik a finanszírozás. (Még azt se felejtsük el, hogy mi, akik pénzügyi témájú oldalak látogatói vagyunk, tudatosan cserélgetjük az állampapírokat, de amikor már jóval 10% feletti kamatozású állampapírok voltak a piacon, még akkor is több ezer milliárd Ft állt a 4,95%-os Magyar Állampapír Pluszban, és még mindig 1000 milliárd Ft körüli összeg van benne.)Mennyire drágulhat?
A magyar lakossági állampapírok történetében a legmagasabb idő előtti eladási díj 2% volt (pont a Prémium Magyar Állampapír esetében), ezt viszont visszavette az ÁKK 1%-ra.Ahogy korábban már sokszor leírtam, úgy most is: nem arról van szó, hogy nem lehetséges az idő előtti eladás díjának megemelése, de ez legfeljebb 1-2% lehet, vagy még a 3-4%-ot is el tudnám képzelni, de semmiképp sem "20 százalékot".
.
Azért, hogy átmenetileg nyerjen egy kis pénzt az ÁKK, nem fogja csődbe vinni az országot.Ezúton is kérem a magukat objektívnak mondó hírportálokat, hogy ne rombolják tovább a lakosság pénzügyi kultúráját, és ne terjesszenek szakmailag megalapozatlan, kattintásvadász tartalmakat. Van sok terület, ahol ez kevésbé káros, ne játsszunk az emberek pénztárcájával, ne romboljuk a megtakarítási és öngondoskodási hajlandóságukat."
Hathor
Hathor 2023. 11. 29. 09:02
Előzmény: #14940  forster0123
#14941
Mar megint a lisztes úr 
Jól van

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek