Topiknyitó: Hathor 2022. 12. 08. 14:35

Magyar Állampapír tulajok  

Magyar Állampapír tagoknak
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
forster0123 2023. 11. 29. 08:55
#14940
Hagyjuk már ezt a hülyeséget, hogy a visszaváltási feltételek változtatásával szavazókat veszítene a fidesz.
A fidesz szavazóbázisának gerincét a c…nyok és a vidéki agymosott kisnyugdíjasok, illetve a megfélemlített közszolgálati, közigazgatási alkalmazottak adják.
Namost az allampapir tulajok többsége viszont nem a kolompárék, nem a 200e-t kereső kormányhivatali alkalmazottak, meg nem is a bivalybasznádi marinénik közül kerül ki.
Nyilván vannak marginális kivételek, mint az itteni lisztes úr, de ez nem számottevő.
thinkpositive
thinkpositive 2023. 11. 29. 08:12
Előzmény: #14937  Nudli
#14939
Ha ilyen logikus volt, akkor miért nem szerepelt az egy évvel korábbi választási programban?
Vagy te ezt olvasod ki belőle?
"Nem engedjük, hogy az állami nyugdíjak mellett szolgáltatást biztosító magánnyugdíj-pénztári rendszer megtakarításai veszélybe kerüljenek."
https://vdocuments.net/fidesz-valasztasi-program-2010.html?page=39
Egészen biztosan nem lehetett vola törvénnyel garantálni a gondosságot, ami elvileg hiányzott?
Mindössze egy aprócska elmaradás, amit 14 év 2/3-ad és vágtató gazdaság mellett sem sikerült megvalósítani. De reménykedjünk, mert igazából bármikor benne lehet valamelyik sürgős éjfél előtti módosítóban.
Zoldnovegyzet 2023. 11. 29. 07:20
Előzmény: #14937  Nudli
#14938
A végével óvatosan olyan nincs, hogy elvehetetlen főleg ebben a rendszerben. A manyup beszántása szerintem baklövés volt, ott engedhetett volna az EU hogy ne kelljen beleszámolni az éves költségvetési hiányba.  Akkor talán maradhatott volna nem tudom. Az a  3000 milliárd azért nagyon jól jött.
Nudli
Nudli 2023. 11. 29. 00:25
Előzmény: #14928  maxwax
#14937
Magán nyugdíj.
 Nem bonyi
Tehát az alapok.
Nyugdíjjárulék..tetszik nem ez egy adófajta a munkaadók fizetik be számlára 10032000- el kezdődő navos számlára. Mindegyik adó ezzel a számlaszámmal kezdődik. !
Tehát a manyup lényege az lett volna, hogy az alany kilép az állami nyugdíj rendszerből ezt az adót/járulékot magánszámlára fizetik, olyan cégeknél nyithat számlát akik majd felelősen kezelik ezt a lassan felhalmozódó vagyont majd ebből megy a delikvens nyugdíj fizetése.
Mivel zömében fiatal ügyfelekről volt szó messze volt még a kifizetési szakasz.
A másik része, a komcsik vezették be a felosztó kirovó nyugdíj fizetést, amikor a mindenkori aktívak fizetik a nyugdíjasok nyugdíját. Ez jogosultság mert korábban ő is fizette aktív korában.
A lényeg.
- nem folyt be elegendő nyugdíj járulék mert azok egy része magánszámlákra mentek ezért az állam kötvényt bocsátott ki a hiány fedezésére amire kamatot fizetett.
Tehát nem jön be az adó..adósságot növelik és még kamatot is fizetnek rá..ráadásul egy részét ezeknek a nyugdíj alapoknak mert a pénz egy részétezekbe a kötvényekbe tették. 
A nyugdíjbiztosítók egy része elenőrizetlen volt, senki nem garantálta a gondosságát a jó befektetéseket.. senki nem garantálhatta ha megkezdődne a tagok nyugdíjának a kifizetése akkor nem jelentenek csődöt. Brazil módszernek nevezték, volt ilyen. És akkor hova megy a delikvens. Ahogy szokott orbánhoz. 
Logikus volt, visszavették a be nem folyt adóforintokat, a manyupoknál lévő állampapírokat bevonták, ennyivel csökkent az államadósság, a részvények  pedig növelték az állami vagyont.. egyre emléxem a corvinuszt ezekkel a papírokkal Mollal is kistafirungozták (alapítványi vagonhoz). 
Azért lássuk be volt benne logika és megfelelt a számtani egyszerűsítés műveletének..
Egy elmaradás van a kormánynak..megigérte egyénre nevesítik a nyugdíj befizetéseket.. most nem az van.. a munkaadó a saját adószámával fizet a navos számlára az összes munkavállalója. 
Ott van az önkéntes nyugdijszamla, az elvehetetlen
Zoldnovegyzet 2023. 11. 28. 23:09
#14936
ÉN  (IGAZ kicsit berúgva ) , vettem 32/I -t LOL. .
fokukac 2023. 11. 28. 19:41
Előzmény: #14927  thinkpositive
#14935
Nekem még most is megvan a magánnyugdíjpénztáram, akkora forradalmár voltam akkor is... :)

Sajnos nem voltunk sokan ilyenek. 

Ez a sztori volt az első jel, hogy bármit megtehetnek... 
Törölt felhasználó 2023. 11. 28. 19:34
#14934
 Kitaláltam mi lesz a feleségemmel közösen.Igazat mondtak nem lesz szigorítva a visszaváltás  talán 1 % ról sem max vagy 2 % ra 1,5 év múlva sem!Igazat beszélt Varga!Azért nem , mert nem akarnak 800 ezer ember akinek ilyen papírja van maguk ellen haragítani és elveszteni a szavazatukat.Helyette be lesz limitálva a kivehető összeg a feltörhető összeg ! Képzeljük el, hogy csak 1 MFt ig törheted fel vagy 5 vagy 10 MFT ig a kis büfik mozoghatnak vissza válthatják ha akarják  . Ezzel rögtön 6-7 száz ezer embert meg tudnak tartani  és marad az a 10-50 ezer szuper gazdag akinek van ebből még több pénze... Annak lehet elveszítik a szavazatukat , mert tartaniuk kell lejáratig , de a maradék többség a pénzéhez jut ha akar így nincs rendszerszintű kockázat és összeomlás nem kerül romokba a költségvetés sem! Ez lesz figyeljétek meg és így elmondhatják a kis befektetőket nem érte kár a nagyokért meg úgyse kár  gazdagodjon a kicsi és ne a nagy az majd kompenzálja máshonnan a ki nem szállás  elszalasztott lehetőségét..
thinkpositive
thinkpositive 2023. 11. 28. 19:32
Előzmény: #14929  EMAP
#14933
Valóban bosszantó. Néhány részlet már nekem is csak a visszaolvasással jött elő. :(
És ebben a cikkben még benne sem volt a tagdíjjal való kavarás:
https://www.azenpenzem.hu/nyugdijam/magannyugdij/
De a többségnek mint láthatjuk így is megfelel.
Stayerke
Stayerke 2023. 11. 28. 19:29
Előzmény: #14931  thinkpositive
#14932
Ezt a Csernok Miki se tudta volna jobban megfogalmazni!
thinkpositive
thinkpositive 2023. 11. 28. 19:20
Előzmény: #14930  kukor-ica
#14931
Ehhez még trükközések sem kellenek. A 800ezerből egy jó része már most sem szavazna oda, egy másik része nem is akarná visszaváltani idő előtt, a harmadik részét el lehet kábítani valamivel (lásd magánnyugdíj), a negyedik részét pedig ugyan bosszantaná, de végül mégis arra jutna, hogy nem tud kit választani helyettük. Csak töredék az, akinél ez lenne az utolsó csepp.
kukor-ica 2023. 11. 28. 19:04
Előzmény: #14902  Kolika
#14930

"Ez esetben a kormány, valószínűleg elvesztene minimum 800000 fő szavazót a 2026-os parlamenti választásra."
.
Majd azt mondják, hogy 2* millióig 1% a visszaváltás, onnantól 3-5-10 akármennyi.
És a 800-ból 700e szavazó megnyugszik. Sőt, még örül is, hogy rohadt gazdag g.ci, nem jut a pénzéhez, úgyis biztos lopta.
.
*vagy ahol a számukra kedvező határ van. Ld. Pareto elv. Tudnak ők mindent.
.
Ezzel együtt én nem félek ettől különösebben, de azért mindenkinek ajánlom a családi diverzifikációt.
EMAP 2023. 11. 28. 18:49
Előzmény: #14927  thinkpositive
#14929
Köszönóm a hiánypótló hozzászóládt. Bár csak dühösebb lettem tőle :) dühítőbb sztori, minthogy kriptofideszesek szándékosan rosszul emlékeznek vissza dolgokra, vagy hazudnak, vagy szimplán olyan buták, hogy nem értik mi folyik körölüttük. S igaz ez a másik oldalra is, akik szerint meg a ksh orbán parancsára csal az inflációs mutatóval, amikor ott van összehasonlításként az eurostat által jelentett adat. Az eurostatnak meg ugye semmi köze viktorékhoz, a gyengébbek kedvéért talán érdemes külön kiemelni.
maxwax
maxwax 2023. 11. 28. 18:24
Előzmény: #14896  Hathor
#14928
Szerintem es nagyon sokak szerint is, de nagyon rosszul emlekszel. En a korom  miatt a magannyugdijpenztarak indulasakor azonnal tag lettem. Fizettem es vontak tolem evekig, majd OV es lenyulta az egeszet. Sajnos a korom miatt nekem vissza kellett lepni az allamiba, nem kockaztathattam, hogy azt is elbukjam, ahhoz tul sokat fizettem, raadasul kozel volt 2008-as valsag. VISZONT, a beigert egyeni szamla soha sehol nem keszult el, es ennyi volt. Majd ha elerem a 65. evem es esetleg nyugdijba fogok vonulni, akkor talan kiderul, mikent szamoljak el azokat az eveket - szvsz semmi extra nem lesz - viszont a befizetett osszegekhez kepest jelkepes osszeget utaltak mindenki bankszamlajara, hogy az indulatok ne csapjanak az egekig, de nem a tenyleges befizetesunk. Azt bitangul benyelte a OV es a magyar allam! Bar  lehet, sokan, akik itt fordulnak meg mar kimaradtak ebbol, de legyunk hitelesek, 
thinkpositive
thinkpositive 2023. 11. 28. 18:18
Előzmény: #14896  Hathor
#14927
A reálhozamot utalták ki, a tőkét meg benyelték, azzal az mondással, hogy majd az állami rendszerben is kialakul az egyéni számlavezetés. A tényleges megtakarítás helyett mindenki kapott egy ígéretet, hogy majd az állam gondolkodik róla, ami minden bizonnyal így is lesz, csak annak módja és mértéke bármikor változtatható.
A nyilatkozattételt pedig rendkívüli módon megnehezítették, rövid idő alatt, kevés helyen, csak munkaidőben, hosszú sorbanállások mellett volt rá mód.
Érdemes újra átolvasni a történéseket, mert régen volt már:
https://www.origo.hu/gazdasag/20110818-a-magannyugdijpenztarak-allamositasanak-kronologiaja.html
Érdekesebb részletek:
"A törvény szerint nem jár állami nyugdíj annak, aki maradt"
"November végén az is világossá vált, hogy a kormány nyugdíjadóvá nevezné át a munkáltatói járulékot (később ennek hivatalos neve nyugdíj-hozzájárulás lett), így ugyanis a magánpénztárakban maradóktól el lehet vonni az állami nyugdíjat akkor is, ha a munkáltatójuk továbbra is fizet utánuk közterheket. Egyéni szinten a változás jelentős, az adóért ugyanis a járulékkal ellentétben nem jár ellentételezés"
"A magán-nyugdíjpénztári vagyon csaknem fele, közel 50 százaléka magyar állampapírban volt, így amikor ez az államhoz került, közgazdasági értelemben megsemmisült - hiszen az állam tulajdonába került egy értékpapír, amely az állam fizetési ígérvényét testesítette meg -, ez pedig az államadósság azonnali csökkenését jelentette."
Kall
Kall 2023. 11. 28. 17:51
#14926
Érdekes ez ,hogy  fogadkozik  az állam : nem drágul az állampapírok visszaváltása.Miért is kell most nekik mentegetőzni a visszaváltás miatt,és kik azok akik ezt mostanság megkérdőjelezik tőlük.Ez most ahoz hasonlít ,amikor annó kértem kölcsön pár millát egy barátomtól, majd utána a felesége kéthetente megkérdezte tőlem, hogy biztos visszfogom adni a pénzt, nem verem át őket. 
Bianco 2023. 11. 28. 17:32
Előzmény: #14920  Hathor
#14925
Nekem már megjott az értesítés. 
Yaman 2023. 11. 28. 17:17
Előzmény: #14914  Bianco
#14924
Szia! félreértetted, nem gondoltam hogy kiülőd. kifejezetten 2-6 hónapos időtávra gondoltam, persze a hozamváltozás kockázata mellett. Igazából ha veszel hosszú DKJ-t ott is megfoghatod a hozam le, árfolyam fel mókát. 
Törölt felhasználó 2023. 11. 28. 16:54
#14922

ramones65 2023. 11. 28. 16:53
Előzmény: #14920  Hathor
#14921
dehogynem, már el is költöttem :-)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek