Tekintettel arra, hogy 409-ig meg se nyikkantak, úgy tűnik, hogy nekik ez még belefér. Eurónként 6 hét alatt kiloptak a magyar emberek zsebéből cirka 16 Ft-ot.
Nekik nincs magát rendszerváltónak hazudó felcsúti kommunistájuk, aki meglopná őket 14 éve a pénzük folyamatos, szándékos leértékelésével. Szégyen, hogy itthon mindez 2/3 mellett megy és sokkal nagyobb szarban van már az ország, mint anno Gyurcsány idején volt. Soha, azaz SOHA nem gondoltam volna, hogy valaha bárkinek sikerül majd alulmúlnia Gyurcsányt, mert annyira legalja szint volt már, hogy azt mondtam, hogy na, ennél lejjebb már nincs. Jött Kádár Viktor a nép barátja és 14 év kormányzásnak nevezett ötletelgetéssel és a 2/3-dal folyamatosan visszaélve (Hány éve van vészhelyzet? Hány éve van rendeleti kormányzás?) bebizonyította sokszorosan, hogy igen, lehet még lejjebb süllyedni. Szégyen, hogy mindezt sokan még meg is tapsolják, miközben egyre több pénzt vesznek ki a zsebükből és folyamatosan csúszik le az ország.
Szerintem még nem tartunk ott, hogy kamatot emeljenek. Persze ez a helyzet gyorsan változhat, ahogy írtam várom is,de nem most. Ettől persze, a piaci hozamok emelkedhetnek. Leginkább a dkj-eknél várom ezt .
"Csehek helyzetét nem figyelem," Én igen, nyáron rengeteg cseh van az Adrián. A cseh nők 3 gyerek után mint a topmodellek apuka tárcája tele lovéval, a kocsi pedig vatta új. Tehát a csehek q. gazdagok.
"USA 10 éves közelít a 4,5-höz, nekünk legalább +2-2.5 % előnnyel kell követnünk őket." Mióta Orbán ül a trónon 14,5 év alatt az éves átlagos dollárerősödés a forinthoz képest jelenleg 5,97%. Minimum + ennyi kell, akkor is csak egy szinten lesznek. Orbán éves szinten +6% árfolyamkockázati felárat jelent.
Azért ennek a bővebb hozzászólásnak más a jelentése, mint annak az előző szűkszavúnak. Az elsőből nekem az jött le,hogy ha megemelkednek az usa hozamok, akkor nem kell csodálkozni, ha a világ más országai azt kamatemeléssekkel követik. A mostaniból meg az, hogy ha megemelkednek az usa hozamok, akkor nem kell csodálkozni ha a rosszul gazdálkodó országoknak kamatot emelnie.
El tudom képzelni, hogy a spekulánsok is rá fognak tolni egy lapáttal, hadd szopjon a Ft, sajnos megérdemli. Hozam - kockázat, régi alapvetés. A Ft márpedig rohadtul kockázatos, mert idióta gazdasági (=politikai) vezetésünk van, ami komplett iparágakat nulláz le vagy emel fel egyetlen éjszaka alatt mindenféle vészhelyzeti törvényalkotással. A piaci viszont a mostani környezetben lehet, hogy ki fogja verni akkor a Ft-ból, hogy ha már magas a kockázat, legyen magas a hozam is. Matolcsyék utolsó lépései sem galamb lélekről fognak tanúskodni... . Hogy ON legyek: A jelenlegi folyamatok így abba az irányba mutatnak, hogy a január-márciusi PMÁP kamatok nagy valószínűséggel nem fognak alacsony kamaton az államkincstárnál maradni. Ellenben ha lesznek más papírok 6,5-7%-on, akkor annyiért szerintem sokan ott hagyják a pénzt, akik 4-5%-on már nem tennék (legfeljebb nem PMÁP-ban, hanem BMÁP-ban, FIX-ben, vagy éppen DKJ-ben). . Így viszont nem fog akkora összeg 2025-ben a gazdaságba (incl. az ingatlanpiacra) vándorolni. Ami mellesleg azzal jár, hogy az amúgy is lyukas költségvetés kamatkiadásai nem csökkennek 2025-ben akkora mértékben, ahogy azt pártunk és kormányunk szeretné. Hogy lesz ebből GDP, növekedés...? Ördögi kör ez, nem tudom, hol a vége, egyre nagyobb szarban van az ország, tényleg ijesztő...
Nem. Sokan jönnek a cseh példával, hogy mennyire erős tudott maradni és még tovább tudott erősödni is, míg a forint leértékelés/romlás ellenére totál szar/negatív GDP-t produkál Magyarország, bődületes hiány mellett. Emiatt nekünk bőven kamatelőnyt kell felmutatnunk USA-hoz képest. Csehek helyzetét nem figyelem, nincsenek benne a napi hírekben, nem keresgélek a googleben, de gondolom nem Varga Mihály a pénzügyminiszterük, aki 3-4. alkalommal "újratervez", mint egy szar GPS. Tehát ők simán mehetnek lefele, mi meg felfele. Min kell ezen meglepődni? USA 10 éves közelít a 4,5-höz, nekünk legalább +2-2.5 % előnnyel kell követnünk őket. Dollár erő kérdéses hosszú távon. Mert egyrészt a dollár erő senkinek nem jó. Másrészt ha az EU véletlenül magára talál, jöhet erőlködés. és akkor forint is bikáshodhat picit.
A kripto piacon van lehetőség stakelésre, ez azt jelenti, hogy megveszel egy kripto eszközt és lekötöd, ezért abban az eszközben kamatot kapsz. Például:Bitcoin (BTC)-ben kapod a kamatot.Ethereum (ETH)-kapod a kamatot. Tether (USDT) (ez tulajdonképpen az USA. dollár megfelelője és az árfolyama a dollárt követi) BNB (BNB) A Binance saját coinja, ami a Binace-hoz beérkező pénzmennyiség alapján mozog, ha sok pénz érkezik be, akkor a BNB. értéke nő, ha pedig kevesebb akkor csökken. Tehát itt egy jó lehetőség van azoknak akik arra számítanak, hogy a Binace-hoz folyamatosan érkezik a tőke mert egyre ismertebbé válik ez a piac és ezzel a BNB. ára is nőni fog. (én is erre számítok..) Vannak kisebb altok, ezek stakelése sokkal magasabb kamatot jelent pl. 50-100% vagy még ez fölötti is lehet.. Állandó jövedelmet így lehet biztonságosan keresni ezen a piacon. A Binance felületén lehet tájékozódni az éppen aktuális kamatokról. https://www.binance.com/en/earn
Én azt értem, hogy te nem csodálkozol, de azt az intim kérdést hadd tegyem már fel,hogy ha a lehetséges magyar emelésen nem csodálkozol, akkor vajon a többi régiós jegybank tartásra vagy további csökkentésre vonatkozó előrejelzésén, tudsz e csodálkozni? "SocGen elemzőinek várakozása szerint a cseh jegybank jövő héten 25 bázisponttal 4%-ra csökkenti az irányadó kamatot, majd jövő májusig egészen 3%-ra viszi le a rátát a jegybank. A lengyel jegybank a jövő heti kamatdöntéskor szerintük szinten tartja a kamatot, és ez egészen jövő tavaszig így marad, aztán majd az áprilisi ülésen vághat az intézmény."
Magyar Állampapír tulajok