Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
emerald 2023. 04. 11. 19:54
Előzmény: #195425  ehe
#195440
+++
Ezt sztem sokan majd későn fogják megérteni. ;)
Törölt felhasználó 2023. 04. 11. 19:26
Előzmény: #195438  Törölt felhasználó
#195439
majd ha piacra megy csinaltatok ra uj tanusitvanyt, addig minek? :)
Törölt felhasználó 2023. 04. 11. 19:24
Előzmény: #195435  Andy01
#195438
a panyelka ncseed baromsaga volt o kezdte 2 eve nekem csak megtetszett a kifejezes. Olyan viccesen laza. 
A jovot senki se tudja most korrekcio zajlik ennyi ami biztos 
A rezsiharc nem erint valahol a CC es BB energetikai osztaly kozt lehet a kecom ugy le van szigetelve es van klima is ami futokepes, talan BB is osszejohetne
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 04. 11. 19:22
Előzmény: #195436  Nudli
#195437
Amennyiben a NER érdekelt lesz a piaci szabályozásban (lakáskiadás), biztosan "Örkény egyperces kormányzással" születik egy nyakatekert jogszabály. A másik fontos dolog, hogy egy elég szürke zónája most is a gazdaságnak.
Nudli
Nudli 2023. 04. 11. 19:16
#195436
azért pár dolgot ne feledjünk.
- nem zárhatjuk ki az ingatlanadót ha beüt az ellenzék.. ugyanez airbnb.. több utalás volt erre.. 
- egy befektetésnél nézni kell a megtérülést vagy mintha banszámla lenne simán a kamatot.. 15év feletti megtérülés nem túl rózsás ingatlanban.. sokaknak 30-35éves a megtérülésük.. normááális? 
_ingatlan nem egy likvid eszköz..nincs rendes jelzálog hitel..az elsétálás intézményével.. amikor nem a fizetésed mértékéhez vehetsz fel hitelt hanem a fedezeted mértékéig..ebben az esetben nem lenne holt tőke az ingatlan.. 
- lakást megvenni felújítani eladni.. nagy lakásr airbnb-re alakítani már lejátszott..mint  a tőzsdén..amikor már a mari nénik is részvényt vesznek... most ez van ingatlanban.- lakásárak  az égben.. merre van nagyobb tér? fel vagy le..100-120éves kornyadozó társasház elmaradt felújításokkal.. 1-1,2mFt/nm?   vagy ugyanez az eladásra épített papírfalú cifrázott  társasházak?  
- Amikor  németekhez osztrákokhoz hollandokhoz képest fél harmad áron voltak ingatlanáraink..jöttek a külföldiek is..itt voltak a piacon.. most költ valamivel többet és Bécsben vesz ingatlant.. szlovákokhoz csehekhez képest hol állunk? Mindenki számított ukrán pénzesekre.. azok vagy a határ közelében vesznek..vagy meg sem állnak a nyugati nagyvárosokig.. kihasználják csont nélkül mehetnek.. moshatják a kofferes pénzeket.. 
- jelenleg azok vannak az ingatlan piacon akiknek muszály venni..akik örököltek és viszked a markuk.. és a Marinénik..hiszen a TV is megmonta  ingatlan az jó.
- Az igatlannak megvan a helye egy vagyon portfólióban.. de nem mindegy mikor veszed.. 
Andy01 2023. 04. 11. 19:14
Előzmény: #195429  Törölt felhasználó
#195435
Melos, van nemi valtozas (vagy lesz?) a "panyelkaknal". Vigyazat, vege lehet a kedvezo rezsiszamlaknak a tavfuteses lakasoknal, ezt nyilvan be kell kalkulalni a vetelarba:  "Rezsihorror: 670 ezer lakás fizethet többet a kormány új terve miatt" - Forbes.hu
https://forbes.hu/penz/rezsihorror-670-ezer-lakas-fizethet-tobbet-a-kormany-uj-terve-miatt/
Minden napra esik valami "ujdonsag". Hat nem csodalatos ez, hogy nem unatkozunk?
Andy01 2023. 04. 11. 19:04
Előzmény: #195423  Törölt felhasználó
#195434
A "becsuletes uzlet" fogalma, haaat, ez nehez felvetes.  A piaci ar annyi, amennyit adnak erte, van akinek megeri, van akinek nem. A berletnel is igy van. Mikor berbeadasra fektetsz be, tudnod kell, milyen reteget celzol meg.
Andy01 2023. 04. 11. 19:02
Előzmény: #195420  lacikonyha
#195433
Gratulalok, te biztosan ugy ismered a Belavarost - azt a nehany negyzetkilometert, ami valoban ertekes - mint a tenyeredet. Maradni kellene meg - akar hobbibol - az ingatlankozvetitoi palyan, talan mellekesen, egyeni vallalkozokent. Szivesen megbiznalak ertekesitessel azon a teruleten, biztos vagyok benne, hogy a legjobb arat tudnad kihozni az ugybol.
Törölt felhasználó 2023. 04. 11. 18:56
Előzmény: #195431  lacikonyha
#195432
inkabb csak vekony a bukszam, jobban esznel kell lennem egy-egy dontesnel
:DD
lacikonyha 2023. 04. 11. 18:53
Előzmény: #195429  Törölt felhasználó
#195431

ez láthatóan az identitásod szerves része, enélkül talán elveszthetnéd az egyensúlyod
ez van, nem az én gondom
Törölt felhasználó 2023. 04. 11. 18:51
Előzmény: #195429  Törölt felhasználó
#195430
ez a kp fizetek kisse felrerthetore sikeredett ha nekem kellett kp fizettem nem szeretem a hitelt. De nemvagyok csiliardos Ezert sokszor inkabb a haveruk vettek meg a sajat nevukre en csak a munkat tettem bele, a bizalom meg kialakult sok ev alatt tudtak , jol tudom felmerni mt vegyenek meg amin van haszon eladas utan. Szeritem ez az ido nagyjabol 2019 nyaraig tartott megbizatosan utana mar tul kockazatossa valt.De atol meg mukodott a modell. Most szerintem nem eri meg evvel bohockodni az atlag kornyeki lakasoknal , esik a piac. A jonagy 150 nm plusz lerohadt csaladihazak darabolasaban lesz a lovetta szvsz
Törölt felhasználó 2023. 04. 11. 18:30
Előzmény: #195427  lacikonyha
#195429
nem is bizok egy fikarsztnyit se bennuk. De a jo viszonyra adtam nehannyal anno meg videken, tudtak pusztultatot keresek adott arert adott meretben es lokacioban.  Csak szoltam nekik telon , hogy ismet keresek.Ha befutott valami jobb aru ami epp nem erdekelte a haverjaikat- mert a jo vetelek sose kerulnekki a piacra ,4 oran belul foglalozzak oket- mert vagy epp fullon voltak vagy neki mar draga volt no akkor felhivtak az ugynokok utca meret es arat diktaltak be a telefonba. Ennyi info eleg volt ha mar mondtam , hogy menjunk nezzuk meg tudtak,hogy megveszem es kp fizetek.De attol meg nem bizok bennuk
lacikonyha 2023. 04. 11. 18:14
Előzmény: #195423  Törölt felhasználó
#195428

köszönet a véleményedért, bölcs és hasznos
biztos hogy van még ott ahonnan ezt is elővetted,
lacikonyha 2023. 04. 11. 18:11
Előzmény: #195424  Törölt felhasználó
#195427

ne bízzál
én sokat köszönhetek ingatlanosoknak
megtanultam bánni velük és  kiválasztani hogy melyiknek fizessem a kávéját
viszont nem szeretem a csontozó kést, bár néha használom, igaz nem tanultam meg jól bánni vele
ehe
ehe 2023. 04. 11. 18:10
Előzmény: #195422  z0li23
#195426
Félreérthető voltam, ír ide egy fire nevű kolléga, ma én is fire-nek nyilvánítottam magam, aztán majd persze lassan leszállok vissza a rózsaszín ködből a földre.
ehe
ehe 2023. 04. 11. 18:07
Előzmény: #195423  Törölt felhasználó
#195425
Nézz utána jobban felcsúti szerelmednek, akitől a petákokat várod majd vissza pár év múlva vastag százalékokat remélve.
Egy ilyen emberre egy lukas lábast nem bíznék, nemhogy a pénzem kölcsönbe adom neki.
Törölt felhasználó 2023. 04. 11. 18:04
#195424
az elmult 10 plusz evben igy vegiggondolva utanaszamolva kb 300 db lakast nezhettem meg szemelyesen mikor vgay nekem kellett vagy potkereknek vittek magukkal a haveruk lakas/haz nezobe muszaki velemenyezesre. Kb 90 szazalek ugynokos volt. Hiherettlen micsoda suvasztas sumakolas manipulativ mondataik felretajekoztatasaik muszaki hozza nem ertesuk van. Egyszeruen nem bizok ugynokben, nekik a lenyeg az uzlet osszejojjon es jojjon a jutalek. Ha ezert szart kell rasozni meregdragan a naiv hiteles vevore nem erdekli oket
Törölt felhasználó 2023. 04. 11. 18:04
Előzmény: #195411  lacikonyha
#195423
A módszer lényege tehát: a sunyi-aljas csőbehúzás.
-
Tisztességes ember ilyet nem csinál...pénzért sem.
Ennyi.
z0li23
z0li23 2023. 04. 11. 17:48
Előzmény: #195412  ehe
#195422
Köszi szépen, hogy megosztottad lacikonyha light. 
F.I.R.E = Financial Independence, Retire Early = Pénzügyi függetlenség, korai nyugdíjba vonulás. 
Lehet, hogy elkerülte a figyelmedet, de a mestereddel, ha az életkorából adódóan történne esetleg valami akkor nem orvost, hanem régészt kellene hozzá hívni. 
lacikonyha 2023. 04. 11. 17:46
Előzmény: #195419  Törölt felhasználó
#195421
én nagyon boldog vagyok hogy értékes emberek érdemesnek találtak időnként arra hogy tanácsokkal lássanak el

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek