Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bendeguz_sly
bendeguz_sly 2019. 10. 27. 22:03
#50880
Amikor már Dancsó is ingatlant reklámoz, akkor közel a csúcs... 
https://youtu.be/wHBHG_2qNuE
Törölt felhasználó 2019. 10. 27. 21:51
Előzmény: #50875  hunor555
#50879

A kérdés jó, mert bennem erősödik egy olyan érzés, hogy valamit csinálni fognak a pénzzel vagy inkább mondjam úgy az adósságokkal. USA adóssága kezelhetetlen mértékű és döbbenetesen gyorsan növekszik, az országok (néhány kivétellel) szintén el vannak adósodva a fülük tetejéig, az emberek számottevő részének van adóssága, sok vállalat is úszik az adósság tengerben. Egyszerűen kezelhetetlen ez az egész már most. Ráadásul még ott vannak a kamatok is, amik csak súlyosbítják a helyzetet.
Rá fognak jönni, hogy a negatív kamat nemhogy rossz, de egyenesen az egyetlen megoldás erre a helyzetre.
Aztán hogy ezzel a kisembereket is kirázzák a megtakarításaikból? Járulékos veszteség nekik.
impudent 2019. 10. 27. 20:40
Előzmény: #50877  impudent
#50878
A csipas szemeket kellene kimosni eslatni nem csak nezni.
impudent 2019. 10. 27. 20:39
Előzmény: #50876  impudent
#50877
Ma az orszagban van kb meg tizezer ember akit mar fiatalon tamogat az allam sok szazezerrel havonta.
Sportolo,edzo,muvesz meg a tobbi gazdag szipolyozo.
impudent 2019. 10. 27. 20:36
Előzmény: #50874  Törölt felhasználó
#50876
Kerdezd a fityeszes haverjaidat.
Akinek van par kolke es jomodu.
Meg penzt is kap es ado es jarulekmentesseget.
Luxusauto kedvezmenyt,csokot,babazot.
Ujsagot se olvasol ?
hunor555
hunor555 2019. 10. 27. 20:36
Előzmény: #50874  Törölt felhasználó
#50875
Azért neked is vannak dolgaid :D bár ezzel a nyugdíj dologgal kapcsolatos meglátásaiddal teljes mértékben azonosulni tudok. 
Viszont az én attól cidrizek hogy nekünk mi fog jutni? Mire én mennék nyuggernek 80 év lesz a nyugdíjkorhatár, ha meg magamnak spórolgatok ilyen kamatok mellett sok jóra nem számítok :( 
Törölt felhasználó 2019. 10. 27. 20:25
Előzmény: #50873  impudent
#50874

Kinek van zsíros nyugdíja, aki nem fizetett be semmit a közösbe?
Ismersz ilyen embert? Ha azt mondtad volna, hogy valakit túlfizették és ráadásul emiatt most a nyugdíja is magas, ilyen embert én is tudok mondani neked.
Olyant, aki zsebre dolgozott korábban és most magas nyugdíja van én speciel nem ismerek, nade hát az én ismeretségi köröm lehet, hogy nem olyan széles, mint neked.
Ha elkezdesz gépelni néha (mindig) a mérhetetlen sötétség jön át, sorry man. Az infantilis ingatlan árazásaid, meg hisztijeid meg a parsztozásod. Nőjél fel.
impudent 2019. 10. 27. 20:20
Előzmény: #50872  Törölt felhasználó
#50873
Mit zagyvalsz itt ossze kozosrol meg a tobbirol.
Pont a Te haverjaid inteztek hogy zsiros nyugdijuk legyen azoknak akik semmit nem tesznek a kozosbe.
Törölt felhasználó 2019. 10. 27. 20:05
Előzmény: #50871  impudent
#50872

A nyugdíjasoknak akkor is infációval emeltek, amikor az emberek a munkahelyükért rettegtek 2008 utáni években. Meg ha lesz válság és befagynak a bérek, akkor is tüntikéznek majd vagy szépen kussban zsebrevágják az inflációt követő emelést? Gondolom a második lesz a megoldás.
Pontosan egyébként, hogy a nyugdíjasok védelmében álltak át az infláció követésre, hogy ne legyenek kitéve a bérek hullámzásának. Most az, hogy 10 év szakadatlan konjunktúra alacsony (hivatalos) infla mellett lesz, akkor még senki sem sejtette.
Mondjuk amíg a nyugdíjak emelését (meg egy csomó más kiadást) az inflációhoz kötik, addig a hivatalos inflációt tűzzel vassal alacsony szinten tartják, ha máshogy nem megy kreatív számolással, bár elméletileg van a nyugdíjaskosár, aminél máshogy számolnak, de gondolom ott se fognak lazítani és valós inflát számolni.
Ismerősöm korábban vállalkozó apja most ment nyugdíjba, kb 1 évtizedes rokkantság után (lábát húzza, meg több más betegség miatt). Kap 60e forintot és most el akar menni biztonsági őrnek, csak a cukra miatt kell neki az alvás és így nehéz lesz. A felesége 80e-t, ő szintén a vállalkozásban dolgozott, csak az utolsó 10 évet húzta le három műszakban, amikor a vállalkozást vissza kellett adni. Valamiért az a tévképzete volt, hogy a nyugdíja az utolsó fizetése lesz. Hát nem, nagyon nem.
Nekem ilyenkor mindig kettős érzésem van, mert tényleg nagyon kevés összesen 140e forint két beteges nyugdíjasnak, amikor a dokika elvárja a borítékban a tízezreket meg a gyógyszerek is drágák és akkor még a megélhetésről nem beszéltünk.
Csak az a gondom, hogy amikor vállalkoztak, akkor zsebbe, feketén kimaxolták a dolgot, az abszolút minimumot fizették be a közösbe vagy még azt se. Most meg tartják a markukat, hogy a qrva kormány gondoskodjon róluk, mert ők nyugdíjasok. Van nekik pöpec zsíros földjük és bár nem értek a termőföldhöz, mint befektetés, de már jeleztem nekik, hogy ha el akarják adni, szóljanak. Csak idő kérdése és muszáj lesz nekik, csak az örökösök bitang pénzsóvár emberek és már nekem ugatnak, hogy ki akarom őket semmizni. Hát nem igazán erről van szó, hanem arról, hogy kénytelenek lesznek eladni minden vagyonukat, mert éhen döglenek ha egyenesen akarom kifejezni a dolgot és akkor meg már ne idegennek adják el.
Rengeteg ilyen ember lesz, a ratkóknál ez egy teljesen általános és bevett gyakorlat, ahogy most a katásoknál. A közösbe minimálisat vagy semmit, aztán meg a zállam tartsa el őket. Nem fogja és fel kell élniük minden vagyonukat, az örökösök majd megörűlnek, de nincs mit tenni. A vagyon el fog olvadni.
impudent 2019. 10. 27. 13:21
Előzmény: #50870  impudent
#50871
Peldaul a millios nyugdijas reteg akik a 8 ev alatt tarsadalmi lecsuszas volt a jutalmuk ebbol a bosegbol.
impudent 2019. 10. 27. 13:13
Előzmény: #50869  johai
#50870
Minden rendszer mukodik bizonyos szintig.
Egyelore piszok szerencseje volt a vilagon minden egyuttmozgott pozitiv iranyba.
Energiaarcsokkenes,kamat,gazd.nov.Eu penzeso stb.
Eddig ez jott ki ebbol.
Itelje meg mindenki ez eleg vagy sokkal jobb is lehetne.
johai 2019. 10. 27. 12:33
Előzmény: #50867  impudent
#50869
Vegulis bizonyos szintig mukodik a rendszer,viszont a felett egyre nehezebb navigalni,meg olyan kiemelkedo kepessegu embernek is mint ov.
Haverok annyira feltoltak az arakat hogy kenyszerhelyzetbe kerult.....rengeteg embernek nagyon nem tetszenek mar az ilyen arak,aminek 13-an hangot is adtak.
Most az a kerdes hogy ov kepes e modositani a gondolkozas modjan vagy sem.
Szerintem nem.
hunor555
hunor555 2019. 10. 27. 12:33
Előzmény: #50844  Homoktövis
#50868
Köszi!
Igazából a bérlést kérdeztem, venni megint más. Vácon azért az albérletárak nem olyan durvák
C mindenhol van, Dunakeszin is van egy utca... Olyan időbe megyek a gödöllői tesco is teli van velük, aztán eltűnnek délutánra. 
Régebben a késmárk utcába jártam dolgozni Vácról, tömegközlekedéssel szar volt kocsival 1 óra körül. Mondjuk a vonat azért szar mert zónázó nem áll meg rákosborzasztón max a gyorsítottal mehettem. De a zónázó szent tehén elengedik.
Hülyén fogalmaztam meg, a kérdést. Vácon egy 90nmes garázsos kertes családi házat 160kért adott ki ismerősöm. Pesten ez jóval több lenne. Aztán az embereknek megéri e a bejárással a szopás hogy ugyan annyiért élhetőbb helyen legyenek. 
impudent 2019. 10. 27. 11:42
Előzmény: #50862  johai
#50867
Amit ez a kormany a csaladoknal hagy a nem csaladok fizetik 5%os map kamattal.
Ez mar onmagaban is nonszensz.
Par tizezer zsirosparaszt pedig a felvasarlasaval pedig kirazta a tobbi embert a piacrol.
sakal83 2019. 10. 27. 11:04
Előzmény: #50864  berlini
#50866
Kicsit szamolgattam unalmamba. Kb 4%os kamtovekedesnel lenne a 30-40mos arsavan 10-12mos visszaeses 60-80mosnal mar 25-30mos. Beszeltem par kisebb beruhazoval pesten es kornyeken a napokban. Mindenki abbahagyja de van tarazva telekbol. A 400-500 koze lott nma arak 50mig brutalis kereslett lett pedig augusztsig zero volt. Ennel magyobb arszint illetve nm arra nincs kereslet. 50mig a kerslet 80%a aggloban kizarolag csokos. 
 
johai 2019. 10. 27. 10:37
Előzmény: #50864  berlini
#50865
Igy van,arra a vonatra ami elment mar nem lehet felszallni,es a legnagyobb hiba az elmulasztott lehetesegeket behozni most.
Az nem megy,viszont mindig adodnak uj lehetosegek.....ketsegtelen hogy aki ortodox modon gondolkozott az utobbi evekbe az nem jart jol,ha megjatszotta a tozsden kifejezetten rosszul jart,es az is aki kovette,pl a nyilasi alap nallunk.
Az hogy mikor lesz a valsag en se tudom,de jobb lenne minnel elobb meindenkinek,mert minnel tovabb fujjak ezt a lufit annal nagyobbat pukkan.
Es most nincs mibe menekulni kis hazankban mivel voltak olyan szivesek az epittetok 5%-os afaval duplazni az arakat.
Ezzel az emelkedesi potencialt hosszu evekre kilottek,itt mar csak az a kerdes milyen utemben es milyen modon korrigal a piac.
berlini
berlini 2019. 10. 27. 09:49
Előzmény: #50863  johai
#50864
Nem a kamatok emelkedése döntötte be a svájci frankos hiteleket. Ezt mindenki tudja aki azt megélte. (A fiatalabbaknak meg időnként el kel mesélni.)
Válság lesz, persze. De nem most. Aki már évek óta erre vár az még pár évig csalódva ül az elértéktelenődő készpénzes megtakaritásain és elmélkedhet azon, hogy milyen paradigma váltással hozhatná vissza az elmulasztott haszont.
johai 2019. 10. 27. 08:12
Előzmény: #50861  Törölt felhasználó
#50863
CHF tomeges bedolese a torleasztoreszletek emelkedese miatt kovetkezett be,jellemzoen 10 milla alatti hiteleknel.
Most ugyanannak az ingatlannak a megszerzesehez 3-szor annyi penz,hitel szukseges,kb akkora kamatoknal mint az sfr eseten anno... szoval mar eleve kiuti magat aki felveszi:)
Valsag mar miert ne lenne?
2008-ban a lehmant nyirtak ki,ha ez nem tortenik meg meg egy ideig ellavirozhattak volna a piacok,most is egyfele lavizozas megy,de egy csomo idozitett bomba most is ketyeg.
Ahoz hogy ezek pukkanasat elkeruljek teljes paradigmavaltas szukseges,de akkor is sokan megegethetik magukat,mert egig ero paszuly csak a meseben van.
johai 2019. 10. 27. 08:02
Előzmény: #50858  Homoktövis
#50862
Barmennyire fel lehet vinni az arakat,amig van aki megveszi.
Az hogy kizarja a dolgozok 80%-t a piacrol ez kit erdekel,mondjak az okos szagertok,elmegy ez igy meg sokaig,olyan lesz az ingatlanpiac mint a mutargypiac,egymas kozt adjak-veszik a fent levo emberkek a cuccot.
Szep uj vilag:)
Törölt felhasználó 2019. 10. 26. 23:19
Előzmény: #50858  Homoktövis
#50861

Egyelőre mindenki találgat, hogy mi fog történni, aztán majd utólag mindenki nagyon okos lesz és mindent megmagyaráz bölcsen :)
Én abban se lennék annyira biztos, hogy egy újabb válság majd jelentősen leviszi az árakat, mert például az orosz válság idején pont egy ingatlan rally ment és meg se röccentek az árak, dotkom lufi idején szintén. Csak a brutális nagy válságok mint a rendszerváltás utáni mély munkanélküliség vagy a 2008-as nagy válság + CHF hitelesek tömeges bedőlése tudta kirázni a lakásaikból a magyarokat és vitte le az árakat. Más semmi, soha. Az meg, hogy megint egy brutál nagy válság jön, lehetséges, de ilyen nagy válságok nem szoktak azért ilyen gyakran jönni, ez a valószínűbb.
Ha tippelnem kéne, most az mondanám, hogy kb 2003 környékén lehetünk újra, lelassul és oldalazik az ingatlanpiac egy több éves rally után. Az árak oldalaznak, inflációval korrigálva még csökkenek is aztán majd 4-5 év múlva lesz valami.  Mondjuk a vásárlással én lehet, hogy nem várom meg azt, amikor a most map+-ba benyomott hatalmas összegek nagyjából egyszerre felszabadulnak 5 év múlva, mert ki garantálja, hogy lesz folytatása és nem megint az ingatlanokban köt ki egy jó része a befektetéseknek? Mindenki csak találgat, okosnak nem igazán lehet lenni, csak szerencsésnek esetleg.
Csédé csinált egy jó videót a házvadászatról, hasznos lehet. Az a gond, hogy a jó vételek általában már rokoni, ismerősi körben elmennek vagy az ingatlanos spanjai viszik el. Aktív kereséssel lehet levadászni ilyen kégliket de még úgy is csak szerencsével.
https://youtu.be/S7P0SS4eU00
impudent 2019. 10. 26. 23:01
Előzmény: #50858  Homoktövis
#50860
Itt a fidesz mar elintezte a piacot az ingyenpenzek kiosztasaval.
Par tizezer Csokos vesz a tobbi fizeti.
Az afat eddig is lecsaltak ezutan is igy lesz.
Ha no az afa akkor tobbet szamol el es beepiti a sajat luxusaba illetve kiosztja adomentes juttataskent a csicskasainak.
impudent 2019. 10. 26. 22:34
Előzmény: #50856  impudent
#50859
Iszonyu sok auto sok paraszt.
A rengeteg bekoltozo paraszt es a Dunapart zsufoltta teljes tonkretetele a vilagvegen korzozo jott ment alakokkal.
Szurrealis.
Homoktövis 2019. 10. 26. 22:33
Előzmény: #50856  impudent
#50858
Annyira azért nem szar... Az a baj, hogy más agglomerációs város se jobb. Budaörs mondjuk tényleg jobb, oda én is szívesen mennék :)
Amúgy az ingatlanpiaci hírek is erdekesek, Balla ingatlaniroda állandóan azt nyomja, hogy nincs kereslet, csökkenni fognak az árak, Duna house szerint meg faszaság van. Én hirdetesfigyelőzök kb 30 lakást, házat, meg se mozdulnak, max 1-1 millióval csökkentik az áraikat. Azért parázok, hogy tavasztól mi lesz, mert újabb 20% áremelkedés kiütne a piacról teljesen. 
qpec 2019. 10. 26. 22:26
Előzmény: #50850  Batiszkáf
#50857
Volt nekem is olyan 18 éves autóm diesel,amelyik kijött ennyiből.A bekerülési ára  600 e.volt,a gázolj ára meg 260 ft/l,120 e km-t hajtottam.
impudent 2019. 10. 26. 22:20
Előzmény: #50852  impudent
#50856
En is meg akartam venni 35 korul de ki a franc akart kimenni Dunakeszire.
Mostanra mar kimondott szar hely lett.
impudent 2019. 10. 26. 22:18
Előzmény: #50853  Homoktövis
#50855
Bajor Imre
sakal83 2019. 10. 26. 22:08
Előzmény: #50846  Törölt felhasználó
#50854
Egy ideig a laksafa fogja meg az aremelkedest. Ha valamit tenni akarna tenni akkor kivezetni a "csaladi" valojaban epitipari tamogatasokat es kozben beruhazasi teruleteket nyitna a szantokon infrasttukturaval. Na az helyre tenne a piacot. Addig egyre szukuo kinalat.
Homoktövis 2019. 10. 26. 22:07
Előzmény: #50852  impudent
#50853
Oli úr kicsoda? :) 
impudent 2019. 10. 26. 21:48
Előzmény: #50851  Homoktövis
#50852
Akkor vedd meg Oli ur luxushazat 40 ert arultak de 35 ert is elment volna.
Medencevel nagy luxushaz.
Kutyanak se kellett ennyiert 2013 korul.
Most a paraszt verszemet kapott.
Dunakesin egy min.300 m2 luxushaz er kb 40 milliot.
Homoktövis 2019. 10. 26. 21:15
Előzmény: #50849  qpec
#50851
Köszi, 40millio korul szeretnék venni vmi családi házat itt Dunakeszin kis kerttel, de ennyiért kb. romhalmazok vannak, vagy még az se. 40nm körüli kis kecokat is 30millio körül árulnak, tiszta horror. Nem adom fel, hátha sikerül kifogni egy jó vételt. Nagyobb hitelbe nem akarok belekeveredni... Amúgy itt nálunk azt látom, hogy nem igazán pörög a piac egy ideje, a panelok ára kicsit lejjebb ment, kb 10%-ot,de még úgy se nagyon kapkodják. Családi házak árai meg az egekben, új építésű ikerházak 70millio körül, kb. minden 3.telekre azt huztak fel idén. Már szinte egymás szájában élnek az emberek, a közlekedés is gázos, de mivel itt születtem nehezen válok meg ettől a várostól. Szigetszentmiklóson pl. 40millióért olyan családi házakat árulnak, ami itt 70millio lenne. 
Batiszkáf
Batiszkáf 2019. 10. 26. 21:01
Előzmény: #50849  qpec
#50850
"A saját autó minden kilómétere sajna 70-260 Ft,kortól,tipustól függően."
Egy Swift amortizációval együtt 40 ft/km körül is kijön. 
qpec 2019. 10. 26. 20:50
Előzmény: #50844  Homoktövis
#50849
Az említett viszonylatban közlekedtem vonattal-zónázó még nem volt-7 évig,M-2 nélkül és vegyesen céges autóval 8 évig, maszek kocsival magánzóként 7 évig .Kérdés hol a munkahely,mert minden esetben a kerületen belüli munkatársaknál kevesebb időt utaztam.Persze a munkakör országos volt minden esetben.Nem rossz hely sem Vác,sem Dunakeszi,persze mindenkinek saját érdekét kell szem előtt tartani.
Sajnos az árak akár honnan nézzük  horror kategóriába sorolhatók,ha nem bruttó 7 számjegyű a havi jövedelem.450-700 e/m2 mellett nem egyszerű a vásárlás ill építkezés.A váci kissebségi kérdés nem egyedi jelenség.BP elit kerületeit leszámítva bárhol előforduló jelenség,meg a tetejében a mobilitásuk nagy,ezért mindenhol előfordulnak.A saját autó minden kilómétere sajna 70-260 Ft,kortól,tipustól függően.Az elektromos tipusok költsége barátibb,főleg ha van saját napelemes forrásod,de a kocsi vételára akkor is húzós.Kitartást a kereséshez és szerencsés vásárlást!
impudent 2019. 10. 26. 20:13
Előzmény: #50847  impudent
#50848
Es remelhetoen 100 az egyhez nem lesznek olyan hulyek mint a szuleik ha egyaltalan lesznek.
impudent 2019. 10. 26. 20:00
Előzmény: #50846  Törölt felhasználó
#50847
De segit.
Megszuletnek a penzert szuletett zabi gyerekek.
Törölt felhasználó 2019. 10. 26. 19:34
Előzmény: #50827  Mason
#50846
+
Az hagyján, hogy nem akarnak eladósodni évtizedre tízmilliókkal, de panel esetében egy kb. 46 éves korszerűtlen, bizonytalan élettartamú épületért. Kíváncsi vagyok, mit fog kezdeni az ország majdani vezetése azzal a helyzettel, amikor ezek az épületek elkezdenek majd szétesni. Lehet tippelni, hogy mikor fog ez bekövetkezni, de hogy egyszer be fog, az biztos, és a városi lakásállomány legnagyobb szegmensét fogja érinteni. Addigra rengeteg lakásnak kellene felépülnie ezek kiváltására. Hát, nem ebbe az irányba haladunk, az biztos.
Érdekes, hogy a kormány azt kommunikálja, hogy lakástulajdonossá akarja tenni az embereket, mégis olyan intézkedéseket hozott az elmúlt 1 évben, amelyek növelték a lakások árát. A legérthetetlenebb a lakásáfa visszaemelése. Az óvodás is tudja, hogy amiből sok van, az olcsó, amiből kevés van, az drága. Nem megölni kéne a lakásépítéseket a magas áfával, hanem ösztönözni egy alacsony áfával. A demográfiai problémán sem az fog segíteni, hogy adnak semmire sem elég 10 millió forintot egy háromgyermekes családnak, hanem az, ha teleszórják az országot lakásokkal, amelyek így idővel elérhetőbb árúvá válnának.
impudent 2019. 10. 26. 18:59
Előzmény: #50844  Homoktövis
#50845
Ez igy van.
Homoktövis 2019. 10. 26. 18:39
Előzmény: #50841  hunor555
#50844
Én nem vagyok ingatlanbáró, de nálam is felmerült Vác, aztán elvetettem. A zónázó csak óránként 1x jár, a sima vonatokkal van 1 óra is az út. Én Dunakesziről járok Pestre, a hivatalos menetidő 23perc, de ez csúcsidőben általában 40-45. Nekem már innen is halál bejárni nap mint nap, ráadásul a vonatok dugig vannak, szinte sosem tudok leülni, tiszta heringjárat. Voltam Vácon párszor nézelődni, de a város se igazán tetszett, rengeteg a kisebbség, főleg Alsóvárosban. Deákvári rész jobb és a fő pályaudvar is ott van, de ott a lakásárak is magasabbak. Pesten a 17.,18. kerület is necces közlekedés ügyileg, arrafelé is körbenéztem, de ott is vannak olyan lepattant részek, mintha nem is Pesten lennénk. Ettől függetlenül ha muszáj lenne vennem vmit, inkább ott vennék, mint Vácon, mert a MÁV kiszámíthatatlan, ezt tapasztalatból mondom, a távolsági busz halál a dugók miatt, a sok km miatt meg a gatyád rámegy a benzinre, ha nincs céges autód. 
Deliver12 2019. 10. 26. 17:37
Előzmény: #50839  Mason
#50843
Szerintem meg minden amit te írsz vagy én írok adatok és számok nélkül konkrétan alátámasztva az csak egy vélemény.
Pl. önmagában az hogy szarrá reklámozzák az új építésű lakásokat a beruházók az elmúlt időszakban, az valószínűleg semmi mást nem jelent csak hogy eléggé tartanak attól hogy ki fogja megvenni majd 20 %-kal drágábban januártól aki eddig nem vette meg olcsóbban. Egy rakat beragadt, nehezen eladható lakást vizionálnak, aminek semmi más következménye nem lesz hosszú távon mint hogy miután szép lassan évek alatt kiárulják őket nem igazan építenek újakat...
Miutan senki nem vesz kb. újakat mert túl drága lesz, az a kereslet mind átmegy a használtra, ami meg feljebb viheti az árakat. Latod ez is csak egy vélemény. Ki tudja hogy lesz.
Pl. ha szerinted az árak elérték a keresleti erő határát a jelenlegi ársávval, miért ne mehetne tovább fel minden évben annyival, amennyivel nőnek a bérek, maradva a határon. És akkor ha évi csak 5%kal nőnek a bérek, évi 6% a bérleti hozam mellett, még mindig duplaannyit hoz a most vásárolt ingatlan, mint a híres állampapír. Persze az is lehet hogy stagnál egy ideig stb.
Meg akár eshet is. Senki ne tetesse magat jósnak.
Hosszu távon historikusan meg nyilván az ingatlan úgyis veri az állampapírt. Még aki az ezelőtti csúcson 2008-ban vett is vaskos plusszos mar. És egy hosszútávú befektetésnél nem fogja elsírni magát mert egy ideig a MÁP+ lenyomta.
De nyilvan aki befektetni akar és az összes pénzét csak pesti ingatlanba teszi, az sem túl ideális... hasonlóan a MAP+hoz...
Deliver12 2019. 10. 26. 17:10
Előzmény: #50838  sakal83
#50842
Én nem hülyézek senkit, nem szokásom, de a véleményem hogy az aki csak MÁP Pluszt vesz mert azt gondolja eszkozár buborék van és kockázatot kerül, az lehet jobban járna ha legalabb a felet EUR állampapírba rakja.Pl. Ebbe: 
https://www.allampapir.hu/allampapirok/PEMAP
hunor555
hunor555 2019. 10. 26. 16:53
#50841
A sok ingatlanbárót kérdezem hogy szerintük melyik helyen jobb kivenni egy lakást mondjuk ha ugyan annyiba kerül felszereltsége ugyan az, pesten egy olyan kerületben ahol nagyon szar a tömegközlekedés, vagy Vácon a központban ahol 30 perc alatt a nyugatiban vagy zónázóval?
hunor555
hunor555 2019. 10. 26. 16:51
Előzmény: #50835  vincit
#50840
Jah pörög az építőipar ez pont jó példa volt.. Azt vettem észre az emberek nagy része hülye, meg nem hajlandó kilépni a komfortzónájából. Van hogy az irodai munkát is nagyon szarul fizetik meg mégse fog az irodista elmenni glettelni, meg betont törni. Emlékszem 2013 környékén ezek még napi 5000ért meg egy kis borért jöttek kubikolni egész nap. Lehet az inszeminátoroknál meg mégjobban emelkedett a fizu menjen mindenki annak :)
Mason 2019. 10. 26. 15:21
Előzmény: #50828  Deliver12
#50839
Egy szóval sem állítottam azt hogy a MÁP+  önmagában jó befektetés lenne. Lombard hitellel megspekelve viszont jó buli, mondjuk ne az index/portfolio cikkéből indulj ki. Az ingatlanos része sem vélemény, hanem a piac mostani állapotáról beszélek. 
sakal83 2019. 10. 26. 14:48
Előzmény: #50828  Deliver12
#50838
Aki hulyezu a mapba fektetoket mert a forint gyengul az ugy nez ki nincs kepbe az elmult 10evvel. Mintha joparan nem tulajdonitottak volna jelentosseget az arfolyamkockazatnak...
impudent 2019. 10. 26. 14:44
Előzmény: #50836  impudent
#50837
Persze napi 8 orarol beszelek.
Mosogatoknak nem igen fizetnek 320 ezer ft bruttot csak a meseben.
impudent 2019. 10. 26. 14:35
Előzmény: #50835  vincit
#50836
Te felrebeszelsz.
Kiragadtal egy szuk csoportot.
Probalj elhelyezkedni mosogatni napi 15 bruttoert ki fognak rohogni
vincit 2019. 10. 26. 14:26
Előzmény: #50831  impudent
#50835
Nem tudom mennyit keresnek az emberek, de most vonultak le tőlünk melósok, beszélgettem velük. 18 e kapnak naponta kb 7-8 tól dolgoznak fel négyig. Szombaton is dolgoznak. Erdélyből jöttek, 2 család bérel 200 ért egy Buda környéki településen házat 2xx m2. 2 felnőtt, 2 gyerek + 2 felnőtt, 3 gyerek, gyerekek itt járnak iskolába. Talán szakmunkás kategóriába tartoznak, betonoznak, festenek, glettelnek, betont törnek, szóval nem az a hitech építőipari meló. 400-450 e ft visznek most haza, + néha bevállalnak festést ott ahol laknak a környéken este 6 után vagy vasárnap és abból is összeszednek egy 1-1,5k. Viszont az is hozzátartozik a dologhoz, hogy ez csak mostanában van mert 2,5-3 éve kb 10-12 e forint volt a bér. De van egy jó hírem is, ha 150 nettóért dolgoznak az emberek köreidben, az bruttó 230, munkáltatói járulékokkal durván 275 a munkáltatónak kiadás. Szóval ha 22 munkanappal számolva 12.500 Ft, megnézel egy hirdetést bp mosogató állás 15e nél kezdődik. Találtál egy piaci rést, vagy mehetnek a 150 nettóért dolgozó ismerőseid segéd festőnek mert jobban fognak keresni. Sőt ha 18e megkapják, az 5.5 abból elteszel 2.5 öt, és ö meg 3 e forintal többet kap így 60-70 e többet fog keresni. Megcsinálod 100 emberrel aztán összejön a vágyott házad. Mosogatokozvetito.hu domain szabad , foglald le. https://allas.jofogas.hu/budapest/Mosogato_allas_94334182.htm#xtor=AL-182&xts=434551
impudent 2019. 10. 26. 13:41
Előzmény: #50831  impudent
#50834
Sokan itt jonnek a magas atlagberrel holott ez egy svindli.
Nem ketseges hogy sok budoslabu paraszt kozepvezeto milliokat keres erdemtelenul ami eltorzitja az atlagot meg amit nem szamolnak bele.
Ez kulfoldon is hasonlo.
Ha az atlagber olyan magas lenne mint mo djak magasabb lenne az inflacio is.
Az eszkozinflacio pedig a jol kereso semmittevo haracsolo befektetok miatt van
impudent 2019. 10. 26. 13:34
Előzmény: #50832  macisajt
#50833
Mamoka profi volt aldas bekesseg
macisajt 2019. 10. 26. 13:23
Előzmény: #50827  Mason
#50832

Nálad a pont! Összefoglaltad a lényeget!
Én is figyelem régóta az árakat, mostanában akik új eladók és magas árról indulnak, pár hét múlva már csökkentik is az árakat. Aránylag hamar felébrednek, hogy az álmuk nem egyenlő a valósággal.
Az új lakásokat meg kínálják mint a cukrot, hirdetéseik áradata önti el az oldalakat.
Én leginkább mamóka megérzésére figyelek.:))
impudent 2019. 10. 26. 13:03
Előzmény: #50830  impudent
#50831
Megfeledkeznek sokan arrol hogy kishazankban az atlag netto ber meg mindig 150 ezer korul mozog a tobb tulmunkaval erheto el.
A Ksh egyre inkabb elter a valosagtol ott is reformra lenne szukseg.
impudent 2019. 10. 26. 12:59
Előzmény: #50827  Mason
#50830
A kinai a legsoherebb illetve nem hulye csak olcson vesz.
Batiszkáf
Batiszkáf 2019. 10. 26. 12:53
Előzmény: #50827  Mason
#50829
Szerintem is simán benne van a pakliban, hogy reálértékben a következő 5-10 év ismét az egy helyben toporgásról, illetve ésszerű keretek közötti csökkenésről fog szólni. Nem mintha ez sokat segítene azokon akik az elmúlt években relatív elszegényedtek. 
Deliver12 2019. 10. 26. 12:51
Előzmény: #50827  Mason
#50828
A MÁP plusz ami jelenleg fizet 3.5%ot forintban, ami évente kb. ugyanennyivel gyengül az euroval szemben. Az aztán az üzlet. Bár majd megemelkedik, de ki tudja hogy amikor fizet pl. 5%ot mennyire tűnik az jónak. Nem véletlen emelkedik az a kamat sávosan... Az első éves várható hozama euroban meg kb. 0%.
Ja, és a forint most a viszonylag kedvező körülmények között gyengül így már egy jó ideje...
Aki bele tolja egy forint alapú eszközbe az összes pénzét, ami abszolút nem hedge-elt az FX kockázat ellen ilyen hozamért... 
Az ingatlanos részére kár lenne reagálnom, mert mindenkinek van egy véleménye. De tudod mire jó egy vélemény, azon kívül hogy...
Mason 2019. 10. 26. 12:08
#50827
Amúgy javítsatok ki ha tévedek, de tipikusan azt a pszichológiát látom most az ingatlan piac körül, mint amit egy opus topicban látok. Vannak a felbeszélők, akik vagy ingatlanfejlesztők, vagy közvetítők, vagy az árak csúcsán beszállók és vannak a legrosszabbak akik hitvallása az h a fák az égig érnek... Ebben a topicban az utóbbiakbol van a legtöbb. Mindenki a 27%-os áfával riogat. Csak azt felejtik el, hogy a vételi erő elérte a határait. Akinek volt cash a zsebében már rég megvette a magáét és ha még volt pénze elment lombardozni MÁPpluszt. Hiába fogja megemelni a kivitelező 22%kal az árakat (már most benyelte ezt az arrest), a kutyának nem fog kelleni annyiért, Max a kinainak. Nem véletlen hirdeti magát orrba szájba a cordia sem, fél éve még sorban álltak az emberek a lakasokert, most meg kell a reklám? Ha a kormány megdobja a népet újabb ingyen milliokkal talán még mozdulat felfelé, amúgy meg ennyi volt. Nincs az embereknek sem 200 ezruk bérleti díjra havonta és nem is akarnak eladosodni ekkora bér mellett 30 évre 20-40 milliokkal. 
Batiszkáf
Batiszkáf 2019. 10. 25. 16:17
Előzmény: #50825  buyandhold
#50826
buyandhold 2019. 10. 25. 15:45
Előzmény: #50814  subzero444
#50825
nagyot estek :) basszus 250milla egy 50nmes lakas. Nehogy mar az keves legyen. https://realestate.co.jp/forsale/tokyo
Volt egy cikk a japan ingatlanpiacrol. Nincs normalis ingtlannyilvantartas, az orokosoknek sem kell, mert ado van rajta, es brutal osszeg a felujitas. Ott mindenki uj epitesut vesz. A regi nem kell. lehet a regi lepusztultaknak ment le az ara, de az ujaknak tuti nem....
MrLajos 2019. 10. 25. 13:10
Törölt hozzászólás
#50824
Deliver12 2019. 10. 25. 11:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#50823
Komolyan, ha te még azt sem tudod hogy az a bónuszfizetes/13. havi miatt ugrál, akkor nincs mirol beszélnünk....
Batiszkáf
Batiszkáf 2019. 10. 25. 11:41
Előzmény: #50820  Törölt felhasználó
#50822
Így már világos. Munka mellett csak futólag volt lehetőségem rápillantani.  
Törölt felhasználó 2019. 10. 25. 11:32
Előzmény: #50780  Törölt felhasználó
#50821
Emitt pedig megtalálod majd a kivándorlókat is:
https://www.ksh.hu/stadat_eves_1
Törölt felhasználó 2019. 10. 25. 11:31
Előzmény: #50819  Batiszkáf
#50820
a linken a magyarországRA bevándorló külföldi állampolgárokat láthatod:
Megismétlem:
https://www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xstadat_eves/i_wnvn005b.html
Összesítve:
2010: 23 884 fő  
2011: 22 514 fő
2012: 20 340 fő
2013: 21 250 fő
2014: 26 004 fő
2015: 25 787 fő
2016: 23 803 fő
2017: 36 453 fő
2018: 49 312 fő
 
Batiszkáf
Batiszkáf 2019. 10. 25. 11:27
Előzmény: #50818  Törölt felhasználó
#50819
Én nem látok magyar adatot.
Törölt felhasználó 2019. 10. 25. 10:57
Előzmény: #50817  Batiszkáf
#50818
Szerintem a linken nem ez szerepel.
Nem a japant cafoltam volna csupan a magyart.
Batiszkáf
Batiszkáf 2019. 10. 25. 10:48
Előzmény: #50816  Törölt felhasználó
#50817
Néhány évente cserélődő vendégmunkás-kontingensek vannak, akik nem vagy csak minimálisan érintkeznek a helyiekkel. 
Törölt felhasználó 2019. 10. 25. 10:38
Előzmény: #50815  Batiszkáf
#50816
Batiszkáf
Batiszkáf 2019. 10. 25. 10:29
Előzmény: #50809  hunor555
#50815
A japán egyébként azért sem jó példa, mert egyszerűen nem létezik a városokba irányuló nemzetközi migráció, ami demográfiai lejtmenet mellett elég komoly támaszt tud jelenteni a keresleti oldalról. Ugyan ilyesmiről még nálunk sem beszélhetünk, de nem mernék rá mérget venni, hogy ez húsz év múlva is így marad. 
subzero444 2019. 10. 25. 10:00
#50814
Azt tudni, hogy miért estek a japán ingatlanok ekkorát (ha jól látom közel 50%-ot a csúcshoz képest), mikor ott is nagyon alacsony az alapkamat?
MrLajos 2019. 10. 25. 09:51
Törölt hozzászólás
#50813
MrLajos 2019. 10. 25. 09:48
Törölt hozzászólás
#50812
Deliver12 2019. 10. 25. 09:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#50811
Igen Lajos, biztos megötszörözték a public servant fizetést hogy igazad lehessen!
Meg a noname nemet oldalad által kreált index mar 2013ban jóval magasabb.
Meg ha tisztában lennel vele Tokióban meg Oszakában volt csak igazan bubble, meg Pestnek elegge Tokió a párhuzama.
Meg a Nikkei híroldal pont leírja par mondatban amit irok, közvetlen egymás utan.
De en majd hiszek neked Mr. Lajosnak, aki látszólag masra nem képes mint netes fórumon fake News terjesztéséhez meg mások nagyon bena inzultalasahoz.
Gondolom ideges lettél amikor rajottel mekkora faszsag amit bizonygatsz, inkabb orulj neki h valaki felvilágosít.
MrLajos 2019. 10. 25. 09:27
Törölt hozzászólás
#50810
hunor555
hunor555 2019. 10. 25. 09:26
Előzmény: #50803  Törölt felhasználó
#50809
"Az is egy tévhit például, hogy a japók nem szeretik a külföldieket és azért nem adják ki szívesen a kéglit külföldinek." Na ez jó nagy bullshit. Munkatársam járt kint, (neki jobban hiszek mint videóknak mert a videó készítésének van célja ugye) nem szeretik a külföldit. Nagyon nem. Az itteni migráns hiszti ahhoz képest smafu. Ha egy picit távolabb mész a nagyvárosoktól rendesen kinéznek. A metrón inkább elülnek mellőled ha van hely. Viszont az ingatlan tényleg durva, olyan lyukakat tudtak bérelni olyan áron hogy az vicc.
Deliver12 2019. 10. 25. 09:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#50808
Bmeg Lajos, nem a kocsmából meg no-name nemet idiotaktol kene tájékozódni.
http://nbakki.hatenablog.com/entry/Changes_Wage-Workers_Salary_1950-2013
https://tradingeconomics.com/japan/wages
https://asia.nikkei.com/Business/Markets/Property/Tokyo-property-prices-near-bubble-era-levels
Tehat amit én beraktam azok japán források angol nyelven, és a legnagyobb oldal az ilyenek összehasonlításara, ami Magyarország és egyéb országok esetében mindig megbízható.
Ezek nyers adatok, nem valami noname német speki oldal által számolt fura indexek amit senki sem tud vegul mi.
Jok a forrásaid amugy haver!
Ezekre alapozz befektetési döntéseket!!! :D
MrLajos 2019. 10. 25. 09:06
Törölt hozzászólás
#50807
Törölt felhasználó 2019. 10. 25. 08:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#50806

Nem a karc a lényeg egyébként, azt érdekesség képpen írtam csak és a bérlésre vonatkozott.
Egy lényeges elem, hogy ezek mindent lebontanak, amit csak lehet és újat építenek a helyére. Ennek az a hatása, hogy a ház értéke folyamatosan csökken és a végén már csak telekárban lehet eladni. Persze a telkek drágák, magyar szemmel qrva drágák.
Kb itt is ez lenne a helyzet, ha mondjuk a kádárkockát már csak bontásra lehetne eladni. Telekárban lehetne eladni vagy inkább alatta, mert egy üres telek többet érne, mert a bontás elég drága.
Japóknál 88-ban volt egy tulipán rally szerű egészen elb.szott őrület. Ilyen alapon a tulipán hagyma ára se érte el soha azt a szintet. Oszt akkor mi van?
Meg a lényeges kérdés, hogy a sok nagyon speciális elemmel tarkított japó ingatlanpiac alapján te milyen döntést tudsz hozni a pesti ingatlanpiacon?
A rákosborzasztói panelt olcsóbban adja a tulaj, mert mutatsz neki egy csártot a japó ingatlanpiacról vagy mi a megoldás ebben az esetben?
Gaguse
Gaguse 2019. 10. 25. 07:51
#50805
én meg amúgy pont le..arom a japó ingatlanpiacot :D 
MrLajos 2019. 10. 25. 07:48
Törölt hozzászólás
#50804
Törölt felhasználó 2019. 10. 25. 07:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#50803

Jó fejek vagytok ti. Ránéztek egy csártra és máris japán szagértőkké váltok :) Nézzél inkább elemzéseket a YT-on vagy olvass máshol olyanoktól, akik tényleg értenek a japán ingatlanpiachoz.
Egy csomó speciális tényező van ott. Például, hogy a használt házak, kisebb társasházak folyamatosan értéktelenednek, mert a japán ember nem szeret használt házba költözni. A régi házakat, amik lehet, hogy még csak 30 évesek, de nem számít, dózert neki és újat húznak fel a helyén.
A kiadásnál is van egy csomó furcsaság, ugye a költöztető rendkívül körültekintő. A legkisebb karcokat is ki kell fizetni, még a közös használatú részeken, folyosón is. A tulaj meg kiköltözésnél szintén a legkisebb karcot is észreveszi és levonja a kaucióból. Értelemszerűen hasonlóan alaposan át kell nézni a lakást bérlés előtt.
Továbbá létezik a bérlésnél egy olyan költség, hogy kb 1 havi bérleti díjat adnak a tulajnak ajándékbe a kaución és az először fizetett 1-3 havi lakbéren felül, mert megengedi a bérlőnek, hogy beköltözzön.
Az is egy tévhit például, hogy a japók nem szeretik a külföldieket és azért nem adják ki szívesen a kéglit külföldinek. Egy nagyon jó elemzést láttam erről, interjúkkal és egyszerűen csak arról van szó, hogy egyrészt a nyelvismeret hiánya, de nem úgy, ahogy mi képzelnénk. A japán tulaj nem akarja megsérteni a bérlőt azzal, hogy nem tud vele kommunikálni rendesen és ezért nem adja ki neki :) A másik, ami miatt a tulaj aggódik, hogy a külföldi bérlő nem tud beilleszkedni a lakóközösségbe és a többi lakóra való tekintettel nem adja ki külföldinek.
Azért kicsit más kultúra van ott, mint akár nálunk és akkor finoman fogalmaztam.
Te meg ránézel egy csártra és máris mindent tucc a japó ingatlanpiacról. Gratulálok. Gondolom minden befektetésed hasonlóan történik, csárt olvasással :)
MrLajos 2019. 10. 25. 07:08
Törölt hozzászólás
#50802
MrLajos 2019. 10. 25. 07:04
Törölt hozzászólás
#50801

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek