Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bendeguz_sly
bendeguz_sly 2019. 10. 27. 22:03
#50880
Amikor már Dancsó is ingatlant reklámoz, akkor közel a csúcs... 
https://youtu.be/wHBHG_2qNuE
Törölt felhasználó 2019. 10. 27. 21:51
Előzmény: #50875  hunor555
#50879

A kérdés jó, mert bennem erősödik egy olyan érzés, hogy valamit csinálni fognak a pénzzel vagy inkább mondjam úgy az adósságokkal. USA adóssága kezelhetetlen mértékű és döbbenetesen gyorsan növekszik, az országok (néhány kivétellel) szintén el vannak adósodva a fülük tetejéig, az emberek számottevő részének van adóssága, sok vállalat is úszik az adósság tengerben. Egyszerűen kezelhetetlen ez az egész már most. Ráadásul még ott vannak a kamatok is, amik csak súlyosbítják a helyzetet.
Rá fognak jönni, hogy a negatív kamat nemhogy rossz, de egyenesen az egyetlen megoldás erre a helyzetre.
Aztán hogy ezzel a kisembereket is kirázzák a megtakarításaikból? Járulékos veszteség nekik.
impudent 2019. 10. 27. 20:40
Előzmény: #50877  impudent
#50878
A csipas szemeket kellene kimosni eslatni nem csak nezni.
impudent 2019. 10. 27. 20:39
Előzmény: #50876  impudent
#50877
Ma az orszagban van kb meg tizezer ember akit mar fiatalon tamogat az allam sok szazezerrel havonta.
Sportolo,edzo,muvesz meg a tobbi gazdag szipolyozo.
impudent 2019. 10. 27. 20:36
Előzmény: #50874  Törölt felhasználó
#50876
Kerdezd a fityeszes haverjaidat.
Akinek van par kolke es jomodu.
Meg penzt is kap es ado es jarulekmentesseget.
Luxusauto kedvezmenyt,csokot,babazot.
Ujsagot se olvasol ?
hunor555
hunor555 2019. 10. 27. 20:36
Előzmény: #50874  Törölt felhasználó
#50875
Azért neked is vannak dolgaid :D bár ezzel a nyugdíj dologgal kapcsolatos meglátásaiddal teljes mértékben azonosulni tudok. 
Viszont az én attól cidrizek hogy nekünk mi fog jutni? Mire én mennék nyuggernek 80 év lesz a nyugdíjkorhatár, ha meg magamnak spórolgatok ilyen kamatok mellett sok jóra nem számítok :( 
Törölt felhasználó 2019. 10. 27. 20:25
Előzmény: #50873  impudent
#50874

Kinek van zsíros nyugdíja, aki nem fizetett be semmit a közösbe?
Ismersz ilyen embert? Ha azt mondtad volna, hogy valakit túlfizették és ráadásul emiatt most a nyugdíja is magas, ilyen embert én is tudok mondani neked.
Olyant, aki zsebre dolgozott korábban és most magas nyugdíja van én speciel nem ismerek, nade hát az én ismeretségi köröm lehet, hogy nem olyan széles, mint neked.
Ha elkezdesz gépelni néha (mindig) a mérhetetlen sötétség jön át, sorry man. Az infantilis ingatlan árazásaid, meg hisztijeid meg a parsztozásod. Nőjél fel.
impudent 2019. 10. 27. 20:20
Előzmény: #50872  Törölt felhasználó
#50873
Mit zagyvalsz itt ossze kozosrol meg a tobbirol.
Pont a Te haverjaid inteztek hogy zsiros nyugdijuk legyen azoknak akik semmit nem tesznek a kozosbe.
Törölt felhasználó 2019. 10. 27. 20:05
Előzmény: #50871  impudent
#50872

A nyugdíjasoknak akkor is infációval emeltek, amikor az emberek a munkahelyükért rettegtek 2008 utáni években. Meg ha lesz válság és befagynak a bérek, akkor is tüntikéznek majd vagy szépen kussban zsebrevágják az inflációt követő emelést? Gondolom a második lesz a megoldás.
Pontosan egyébként, hogy a nyugdíjasok védelmében álltak át az infláció követésre, hogy ne legyenek kitéve a bérek hullámzásának. Most az, hogy 10 év szakadatlan konjunktúra alacsony (hivatalos) infla mellett lesz, akkor még senki sem sejtette.
Mondjuk amíg a nyugdíjak emelését (meg egy csomó más kiadást) az inflációhoz kötik, addig a hivatalos inflációt tűzzel vassal alacsony szinten tartják, ha máshogy nem megy kreatív számolással, bár elméletileg van a nyugdíjaskosár, aminél máshogy számolnak, de gondolom ott se fognak lazítani és valós inflát számolni.
Ismerősöm korábban vállalkozó apja most ment nyugdíjba, kb 1 évtizedes rokkantság után (lábát húzza, meg több más betegség miatt). Kap 60e forintot és most el akar menni biztonsági őrnek, csak a cukra miatt kell neki az alvás és így nehéz lesz. A felesége 80e-t, ő szintén a vállalkozásban dolgozott, csak az utolsó 10 évet húzta le három műszakban, amikor a vállalkozást vissza kellett adni. Valamiért az a tévképzete volt, hogy a nyugdíja az utolsó fizetése lesz. Hát nem, nagyon nem.
Nekem ilyenkor mindig kettős érzésem van, mert tényleg nagyon kevés összesen 140e forint két beteges nyugdíjasnak, amikor a dokika elvárja a borítékban a tízezreket meg a gyógyszerek is drágák és akkor még a megélhetésről nem beszéltünk.
Csak az a gondom, hogy amikor vállalkoztak, akkor zsebbe, feketén kimaxolták a dolgot, az abszolút minimumot fizették be a közösbe vagy még azt se. Most meg tartják a markukat, hogy a qrva kormány gondoskodjon róluk, mert ők nyugdíjasok. Van nekik pöpec zsíros földjük és bár nem értek a termőföldhöz, mint befektetés, de már jeleztem nekik, hogy ha el akarják adni, szóljanak. Csak idő kérdése és muszáj lesz nekik, csak az örökösök bitang pénzsóvár emberek és már nekem ugatnak, hogy ki akarom őket semmizni. Hát nem igazán erről van szó, hanem arról, hogy kénytelenek lesznek eladni minden vagyonukat, mert éhen döglenek ha egyenesen akarom kifejezni a dolgot és akkor meg már ne idegennek adják el.
Rengeteg ilyen ember lesz, a ratkóknál ez egy teljesen általános és bevett gyakorlat, ahogy most a katásoknál. A közösbe minimálisat vagy semmit, aztán meg a zállam tartsa el őket. Nem fogja és fel kell élniük minden vagyonukat, az örökösök majd megörűlnek, de nincs mit tenni. A vagyon el fog olvadni.
impudent 2019. 10. 27. 13:21
Előzmény: #50870  impudent
#50871
Peldaul a millios nyugdijas reteg akik a 8 ev alatt tarsadalmi lecsuszas volt a jutalmuk ebbol a bosegbol.
impudent 2019. 10. 27. 13:13
Előzmény: #50869  johai
#50870
Minden rendszer mukodik bizonyos szintig.
Egyelore piszok szerencseje volt a vilagon minden egyuttmozgott pozitiv iranyba.
Energiaarcsokkenes,kamat,gazd.nov.Eu penzeso stb.
Eddig ez jott ki ebbol.
Itelje meg mindenki ez eleg vagy sokkal jobb is lehetne.
johai 2019. 10. 27. 12:33
Előzmény: #50867  impudent
#50869
Vegulis bizonyos szintig mukodik a rendszer,viszont a felett egyre nehezebb navigalni,meg olyan kiemelkedo kepessegu embernek is mint ov.
Haverok annyira feltoltak az arakat hogy kenyszerhelyzetbe kerult.....rengeteg embernek nagyon nem tetszenek mar az ilyen arak,aminek 13-an hangot is adtak.
Most az a kerdes hogy ov kepes e modositani a gondolkozas modjan vagy sem.
Szerintem nem.
hunor555
hunor555 2019. 10. 27. 12:33
Előzmény: #50844  Homoktövis
#50868
Köszi!
Igazából a bérlést kérdeztem, venni megint más. Vácon azért az albérletárak nem olyan durvák
C mindenhol van, Dunakeszin is van egy utca... Olyan időbe megyek a gödöllői tesco is teli van velük, aztán eltűnnek délutánra. 
Régebben a késmárk utcába jártam dolgozni Vácról, tömegközlekedéssel szar volt kocsival 1 óra körül. Mondjuk a vonat azért szar mert zónázó nem áll meg rákosborzasztón max a gyorsítottal mehettem. De a zónázó szent tehén elengedik.
Hülyén fogalmaztam meg, a kérdést. Vácon egy 90nmes garázsos kertes családi házat 160kért adott ki ismerősöm. Pesten ez jóval több lenne. Aztán az embereknek megéri e a bejárással a szopás hogy ugyan annyiért élhetőbb helyen legyenek. 
impudent 2019. 10. 27. 11:42
Előzmény: #50862  johai
#50867
Amit ez a kormany a csaladoknal hagy a nem csaladok fizetik 5%os map kamattal.
Ez mar onmagaban is nonszensz.
Par tizezer zsirosparaszt pedig a felvasarlasaval pedig kirazta a tobbi embert a piacrol.
sakal83 2019. 10. 27. 11:04
Előzmény: #50864  berlini
#50866
Kicsit szamolgattam unalmamba. Kb 4%os kamtovekedesnel lenne a 30-40mos arsavan 10-12mos visszaeses 60-80mosnal mar 25-30mos. Beszeltem par kisebb beruhazoval pesten es kornyeken a napokban. Mindenki abbahagyja de van tarazva telekbol. A 400-500 koze lott nma arak 50mig brutalis kereslett lett pedig augusztsig zero volt. Ennel magyobb arszint illetve nm arra nincs kereslet. 50mig a kerslet 80%a aggloban kizarolag csokos. 
 
johai 2019. 10. 27. 10:37
Előzmény: #50864  berlini
#50865
Igy van,arra a vonatra ami elment mar nem lehet felszallni,es a legnagyobb hiba az elmulasztott lehetesegeket behozni most.
Az nem megy,viszont mindig adodnak uj lehetosegek.....ketsegtelen hogy aki ortodox modon gondolkozott az utobbi evekbe az nem jart jol,ha megjatszotta a tozsden kifejezetten rosszul jart,es az is aki kovette,pl a nyilasi alap nallunk.
Az hogy mikor lesz a valsag en se tudom,de jobb lenne minnel elobb meindenkinek,mert minnel tovabb fujjak ezt a lufit annal nagyobbat pukkan.
Es most nincs mibe menekulni kis hazankban mivel voltak olyan szivesek az epittetok 5%-os afaval duplazni az arakat.
Ezzel az emelkedesi potencialt hosszu evekre kilottek,itt mar csak az a kerdes milyen utemben es milyen modon korrigal a piac.
berlini
berlini 2019. 10. 27. 09:49
Előzmény: #50863  johai
#50864
Nem a kamatok emelkedése döntötte be a svájci frankos hiteleket. Ezt mindenki tudja aki azt megélte. (A fiatalabbaknak meg időnként el kel mesélni.)
Válság lesz, persze. De nem most. Aki már évek óta erre vár az még pár évig csalódva ül az elértéktelenődő készpénzes megtakaritásain és elmélkedhet azon, hogy milyen paradigma váltással hozhatná vissza az elmulasztott haszont.
johai 2019. 10. 27. 08:12
Előzmény: #50861  Törölt felhasználó
#50863
CHF tomeges bedolese a torleasztoreszletek emelkedese miatt kovetkezett be,jellemzoen 10 milla alatti hiteleknel.
Most ugyanannak az ingatlannak a megszerzesehez 3-szor annyi penz,hitel szukseges,kb akkora kamatoknal mint az sfr eseten anno... szoval mar eleve kiuti magat aki felveszi:)
Valsag mar miert ne lenne?
2008-ban a lehmant nyirtak ki,ha ez nem tortenik meg meg egy ideig ellavirozhattak volna a piacok,most is egyfele lavizozas megy,de egy csomo idozitett bomba most is ketyeg.
Ahoz hogy ezek pukkanasat elkeruljek teljes paradigmavaltas szukseges,de akkor is sokan megegethetik magukat,mert egig ero paszuly csak a meseben van.
johai 2019. 10. 27. 08:02
Előzmény: #50858  Homoktövis
#50862
Barmennyire fel lehet vinni az arakat,amig van aki megveszi.
Az hogy kizarja a dolgozok 80%-t a piacrol ez kit erdekel,mondjak az okos szagertok,elmegy ez igy meg sokaig,olyan lesz az ingatlanpiac mint a mutargypiac,egymas kozt adjak-veszik a fent levo emberkek a cuccot.
Szep uj vilag:)
Törölt felhasználó 2019. 10. 26. 23:19
Előzmény: #50858  Homoktövis
#50861

Egyelőre mindenki találgat, hogy mi fog történni, aztán majd utólag mindenki nagyon okos lesz és mindent megmagyaráz bölcsen :)
Én abban se lennék annyira biztos, hogy egy újabb válság majd jelentősen leviszi az árakat, mert például az orosz válság idején pont egy ingatlan rally ment és meg se röccentek az árak, dotkom lufi idején szintén. Csak a brutális nagy válságok mint a rendszerváltás utáni mély munkanélküliség vagy a 2008-as nagy válság + CHF hitelesek tömeges bedőlése tudta kirázni a lakásaikból a magyarokat és vitte le az árakat. Más semmi, soha. Az meg, hogy megint egy brutál nagy válság jön, lehetséges, de ilyen nagy válságok nem szoktak azért ilyen gyakran jönni, ez a valószínűbb.
Ha tippelnem kéne, most az mondanám, hogy kb 2003 környékén lehetünk újra, lelassul és oldalazik az ingatlanpiac egy több éves rally után. Az árak oldalaznak, inflációval korrigálva még csökkenek is aztán majd 4-5 év múlva lesz valami.  Mondjuk a vásárlással én lehet, hogy nem várom meg azt, amikor a most map+-ba benyomott hatalmas összegek nagyjából egyszerre felszabadulnak 5 év múlva, mert ki garantálja, hogy lesz folytatása és nem megint az ingatlanokban köt ki egy jó része a befektetéseknek? Mindenki csak találgat, okosnak nem igazán lehet lenni, csak szerencsésnek esetleg.
Csédé csinált egy jó videót a házvadászatról, hasznos lehet. Az a gond, hogy a jó vételek általában már rokoni, ismerősi körben elmennek vagy az ingatlanos spanjai viszik el. Aktív kereséssel lehet levadászni ilyen kégliket de még úgy is csak szerencsével.
https://youtu.be/S7P0SS4eU00

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek