Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
impudent 2019. 10. 26. 23:01
Előzmény: #50858  Homoktövis
#50860
Itt a fidesz mar elintezte a piacot az ingyenpenzek kiosztasaval.
Par tizezer Csokos vesz a tobbi fizeti.
Az afat eddig is lecsaltak ezutan is igy lesz.
Ha no az afa akkor tobbet szamol el es beepiti a sajat luxusaba illetve kiosztja adomentes juttataskent a csicskasainak.
impudent 2019. 10. 26. 22:34
Előzmény: #50856  impudent
#50859
Iszonyu sok auto sok paraszt.
A rengeteg bekoltozo paraszt es a Dunapart zsufoltta teljes tonkretetele a vilagvegen korzozo jott ment alakokkal.
Szurrealis.
Homoktövis 2019. 10. 26. 22:33
Előzmény: #50856  impudent
#50858
Annyira azért nem szar... Az a baj, hogy más agglomerációs város se jobb. Budaörs mondjuk tényleg jobb, oda én is szívesen mennék :)
Amúgy az ingatlanpiaci hírek is erdekesek, Balla ingatlaniroda állandóan azt nyomja, hogy nincs kereslet, csökkenni fognak az árak, Duna house szerint meg faszaság van. Én hirdetesfigyelőzök kb 30 lakást, házat, meg se mozdulnak, max 1-1 millióval csökkentik az áraikat. Azért parázok, hogy tavasztól mi lesz, mert újabb 20% áremelkedés kiütne a piacról teljesen. 
qpec 2019. 10. 26. 22:26
Előzmény: #50850  Batiszkáf
#50857
Volt nekem is olyan 18 éves autóm diesel,amelyik kijött ennyiből.A bekerülési ára  600 e.volt,a gázolj ára meg 260 ft/l,120 e km-t hajtottam.
impudent 2019. 10. 26. 22:20
Előzmény: #50852  impudent
#50856
En is meg akartam venni 35 korul de ki a franc akart kimenni Dunakeszire.
Mostanra mar kimondott szar hely lett.
impudent 2019. 10. 26. 22:18
Előzmény: #50853  Homoktövis
#50855
Bajor Imre
sakal83 2019. 10. 26. 22:08
Előzmény: #50846  Törölt felhasználó
#50854
Egy ideig a laksafa fogja meg az aremelkedest. Ha valamit tenni akarna tenni akkor kivezetni a "csaladi" valojaban epitipari tamogatasokat es kozben beruhazasi teruleteket nyitna a szantokon infrasttukturaval. Na az helyre tenne a piacot. Addig egyre szukuo kinalat.
Homoktövis 2019. 10. 26. 22:07
Előzmény: #50852  impudent
#50853
Oli úr kicsoda? :) 
impudent 2019. 10. 26. 21:48
Előzmény: #50851  Homoktövis
#50852
Akkor vedd meg Oli ur luxushazat 40 ert arultak de 35 ert is elment volna.
Medencevel nagy luxushaz.
Kutyanak se kellett ennyiert 2013 korul.
Most a paraszt verszemet kapott.
Dunakesin egy min.300 m2 luxushaz er kb 40 milliot.
Homoktövis 2019. 10. 26. 21:15
Előzmény: #50849  qpec
#50851
Köszi, 40millio korul szeretnék venni vmi családi házat itt Dunakeszin kis kerttel, de ennyiért kb. romhalmazok vannak, vagy még az se. 40nm körüli kis kecokat is 30millio körül árulnak, tiszta horror. Nem adom fel, hátha sikerül kifogni egy jó vételt. Nagyobb hitelbe nem akarok belekeveredni... Amúgy itt nálunk azt látom, hogy nem igazán pörög a piac egy ideje, a panelok ára kicsit lejjebb ment, kb 10%-ot,de még úgy se nagyon kapkodják. Családi házak árai meg az egekben, új építésű ikerházak 70millio körül, kb. minden 3.telekre azt huztak fel idén. Már szinte egymás szájában élnek az emberek, a közlekedés is gázos, de mivel itt születtem nehezen válok meg ettől a várostól. Szigetszentmiklóson pl. 40millióért olyan családi házakat árulnak, ami itt 70millio lenne. 
Batiszkáf
Batiszkáf 2019. 10. 26. 21:01
Előzmény: #50849  qpec
#50850
"A saját autó minden kilómétere sajna 70-260 Ft,kortól,tipustól függően."
Egy Swift amortizációval együtt 40 ft/km körül is kijön. 
qpec 2019. 10. 26. 20:50
Előzmény: #50844  Homoktövis
#50849
Az említett viszonylatban közlekedtem vonattal-zónázó még nem volt-7 évig,M-2 nélkül és vegyesen céges autóval 8 évig, maszek kocsival magánzóként 7 évig .Kérdés hol a munkahely,mert minden esetben a kerületen belüli munkatársaknál kevesebb időt utaztam.Persze a munkakör országos volt minden esetben.Nem rossz hely sem Vác,sem Dunakeszi,persze mindenkinek saját érdekét kell szem előtt tartani.
Sajnos az árak akár honnan nézzük  horror kategóriába sorolhatók,ha nem bruttó 7 számjegyű a havi jövedelem.450-700 e/m2 mellett nem egyszerű a vásárlás ill építkezés.A váci kissebségi kérdés nem egyedi jelenség.BP elit kerületeit leszámítva bárhol előforduló jelenség,meg a tetejében a mobilitásuk nagy,ezért mindenhol előfordulnak.A saját autó minden kilómétere sajna 70-260 Ft,kortól,tipustól függően.Az elektromos tipusok költsége barátibb,főleg ha van saját napelemes forrásod,de a kocsi vételára akkor is húzós.Kitartást a kereséshez és szerencsés vásárlást!
impudent 2019. 10. 26. 20:13
Előzmény: #50847  impudent
#50848
Es remelhetoen 100 az egyhez nem lesznek olyan hulyek mint a szuleik ha egyaltalan lesznek.
impudent 2019. 10. 26. 20:00
Előzmény: #50846  Törölt felhasználó
#50847
De segit.
Megszuletnek a penzert szuletett zabi gyerekek.
Törölt felhasználó 2019. 10. 26. 19:34
Előzmény: #50827  Mason
#50846
+
Az hagyján, hogy nem akarnak eladósodni évtizedre tízmilliókkal, de panel esetében egy kb. 46 éves korszerűtlen, bizonytalan élettartamú épületért. Kíváncsi vagyok, mit fog kezdeni az ország majdani vezetése azzal a helyzettel, amikor ezek az épületek elkezdenek majd szétesni. Lehet tippelni, hogy mikor fog ez bekövetkezni, de hogy egyszer be fog, az biztos, és a városi lakásállomány legnagyobb szegmensét fogja érinteni. Addigra rengeteg lakásnak kellene felépülnie ezek kiváltására. Hát, nem ebbe az irányba haladunk, az biztos.
Érdekes, hogy a kormány azt kommunikálja, hogy lakástulajdonossá akarja tenni az embereket, mégis olyan intézkedéseket hozott az elmúlt 1 évben, amelyek növelték a lakások árát. A legérthetetlenebb a lakásáfa visszaemelése. Az óvodás is tudja, hogy amiből sok van, az olcsó, amiből kevés van, az drága. Nem megölni kéne a lakásépítéseket a magas áfával, hanem ösztönözni egy alacsony áfával. A demográfiai problémán sem az fog segíteni, hogy adnak semmire sem elég 10 millió forintot egy háromgyermekes családnak, hanem az, ha teleszórják az országot lakásokkal, amelyek így idővel elérhetőbb árúvá válnának.
impudent 2019. 10. 26. 18:59
Előzmény: #50844  Homoktövis
#50845
Ez igy van.
Homoktövis 2019. 10. 26. 18:39
Előzmény: #50841  hunor555
#50844
Én nem vagyok ingatlanbáró, de nálam is felmerült Vác, aztán elvetettem. A zónázó csak óránként 1x jár, a sima vonatokkal van 1 óra is az út. Én Dunakesziről járok Pestre, a hivatalos menetidő 23perc, de ez csúcsidőben általában 40-45. Nekem már innen is halál bejárni nap mint nap, ráadásul a vonatok dugig vannak, szinte sosem tudok leülni, tiszta heringjárat. Voltam Vácon párszor nézelődni, de a város se igazán tetszett, rengeteg a kisebbség, főleg Alsóvárosban. Deákvári rész jobb és a fő pályaudvar is ott van, de ott a lakásárak is magasabbak. Pesten a 17.,18. kerület is necces közlekedés ügyileg, arrafelé is körbenéztem, de ott is vannak olyan lepattant részek, mintha nem is Pesten lennénk. Ettől függetlenül ha muszáj lenne vennem vmit, inkább ott vennék, mint Vácon, mert a MÁV kiszámíthatatlan, ezt tapasztalatból mondom, a távolsági busz halál a dugók miatt, a sok km miatt meg a gatyád rámegy a benzinre, ha nincs céges autód. 
Deliver12 2019. 10. 26. 17:37
Előzmény: #50839  Mason
#50843
Szerintem meg minden amit te írsz vagy én írok adatok és számok nélkül konkrétan alátámasztva az csak egy vélemény.
Pl. önmagában az hogy szarrá reklámozzák az új építésű lakásokat a beruházók az elmúlt időszakban, az valószínűleg semmi mást nem jelent csak hogy eléggé tartanak attól hogy ki fogja megvenni majd 20 %-kal drágábban januártól aki eddig nem vette meg olcsóbban. Egy rakat beragadt, nehezen eladható lakást vizionálnak, aminek semmi más következménye nem lesz hosszú távon mint hogy miután szép lassan évek alatt kiárulják őket nem igazan építenek újakat...
Miutan senki nem vesz kb. újakat mert túl drága lesz, az a kereslet mind átmegy a használtra, ami meg feljebb viheti az árakat. Latod ez is csak egy vélemény. Ki tudja hogy lesz.
Pl. ha szerinted az árak elérték a keresleti erő határát a jelenlegi ársávval, miért ne mehetne tovább fel minden évben annyival, amennyivel nőnek a bérek, maradva a határon. És akkor ha évi csak 5%kal nőnek a bérek, évi 6% a bérleti hozam mellett, még mindig duplaannyit hoz a most vásárolt ingatlan, mint a híres állampapír. Persze az is lehet hogy stagnál egy ideig stb.
Meg akár eshet is. Senki ne tetesse magat jósnak.
Hosszu távon historikusan meg nyilván az ingatlan úgyis veri az állampapírt. Még aki az ezelőtti csúcson 2008-ban vett is vaskos plusszos mar. És egy hosszútávú befektetésnél nem fogja elsírni magát mert egy ideig a MÁP+ lenyomta.
De nyilvan aki befektetni akar és az összes pénzét csak pesti ingatlanba teszi, az sem túl ideális... hasonlóan a MAP+hoz...
Deliver12 2019. 10. 26. 17:10
Előzmény: #50838  sakal83
#50842
Én nem hülyézek senkit, nem szokásom, de a véleményem hogy az aki csak MÁP Pluszt vesz mert azt gondolja eszkozár buborék van és kockázatot kerül, az lehet jobban járna ha legalabb a felet EUR állampapírba rakja.Pl. Ebbe: 
https://www.allampapir.hu/allampapirok/PEMAP
hunor555
hunor555 2019. 10. 26. 16:53
#50841
A sok ingatlanbárót kérdezem hogy szerintük melyik helyen jobb kivenni egy lakást mondjuk ha ugyan annyiba kerül felszereltsége ugyan az, pesten egy olyan kerületben ahol nagyon szar a tömegközlekedés, vagy Vácon a központban ahol 30 perc alatt a nyugatiban vagy zónázóval?

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek