Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Homoktövis 2019. 11. 03. 14:05
Előzmény: #51163  Törölt felhasználó
#51180
Családi házat szeretnék venni 40millio körül Dunakeszin, kis kerttel. Jelenleg esélytelennek tűnik. 50 millió körül már lenne olyan, amilyet szeretnék, de 10milliot tuti nem engednenek belőle. Lakast nem akarok itt a városban, az ujepitesu és a panel kb egyformán szar az athallasok miatt. Jelenleg egy régi családi házat berelunk 100+rezsiert, ami egy viszonylag jó ár, bar a téli gazszamlara kíváncsi leszek, az ablakok régiek, szigetelés nincs, lehet h itt el is fog menni az olcsóbb bérlés haszna. 
MrLajos 2019. 11. 03. 13:48
Törölt hozzászólás
#51179
impudent 2019. 11. 03. 13:40
Előzmény: #51177  impudent
#51178
Jarkaljanak a pisiszagu gangos katasztrofa turistak altal berelt szaraikba amig a nyakukba rakjak az ujabb terheket.
impudent 2019. 11. 03. 13:38
Előzmény: #51176  impudent
#51177
A szar es draga ingatlanokkal bajlodjon a paraszt a kinai meg a zsido befekteto
impudent 2019. 11. 03. 13:34
Előzmény: #51175  Törölt felhasználó
#51176
Csak nehogy emeljek a kamatot.
En biztos nem ingatlant veszek a penzbol
Törölt felhasználó 2019. 11. 03. 13:32
Előzmény: #51174  impudent
#51175
Na pont ez a gond, hogy állítólag elsz.ródott a rendszerük és a számítógép dobálja vissza a hitelkérvényeket még jó adósoknál is. Örülök, ha az enyém átmegy.
impudent 2019. 11. 03. 13:27
Előzmény: #51173  Törölt felhasználó
#51174
Csak a bank neve kell.
Teljes diszkrecio.
En ugyis megprobalok tobbet kerni.
Törölt felhasználó 2019. 11. 03. 12:57
Előzmény: #51172  impudent
#51173
Majd ha a számlámon a píz, akkor beszélek róla többet. Nem kell, hogy más is ott keverjen és emiatt mondjuk én késsek. Ha csak 0,001% esély van rá, akkor sem.
impudent 2019. 11. 03. 12:55
Előzmény: #51170  Törölt felhasználó
#51172
Mi van a 3.25% os 17 milcsis hitelemmel.
Alig varom hogy felvehessem.
impudent 2019. 11. 03. 12:53
Előzmény: #51168  Batiszkáf
#51171
Kulonosen az 50 eves teljesen felujitando de a kozepes allapotunak titulalt paneleknel horror az ar.
A felujitas vagy a mai kovetelmenyek szerint ezek max hajlektalan embereknek alternativa.
Törölt felhasználó 2019. 11. 03. 12:49
Előzmény: #51168  Batiszkáf
#51170

A másik alternatíva az, hogy leragadsz a múltban és visszavárod az alacsony árakat. Miközben meg bérelsz valahol, ami mondjuk nekem jó, mert kiadok lakást.
Mert ugye téged ne verjen át senki, megbünteted a lakástulajokat meg az építőket és nem vásárolsz. Aztán vagy sikerül a büntetés vagy nem.
Erre is van egy Rock idézet "Apám mindig azt mondta, ha el akarsz érni valamit, elõször is kérned kell. Egyszerû lépés, de lényeges." "Ha nemet mondanak, újra megkérjük õket. Ha még mindig nem adják, amit kérsz, akkor el kell venned."
Nyilván jogrendben nem lehet erővel elvenni, nade abban semmi nem gátol meg, hogy elmond a lajástulajnak, hogy mennyiért szeretnéd megvenni és a te fegyvered az idő és a türelem egy oldalazó piacon. Kezdetnek lehet, hogy 10-ből 10 elhajt, de ha nem voltál bunkó vele, akkor lehet, hogy fél vagy 1 év múlva 10-ből 1 hajlandó közelíteni az elképzelésed felé. Egyébként 2013-ban az alacsony árak mellett is kellet idő és türelem, mert a magyar lakásszerkezet miatt a minőségi lakásokból nagyon szűk a kínálat és még ráadásul lehet, hogy problémás a tulaj vagy egyéb gány van a lakással (környék, technikai csődben levő társasház, mert mindenkinek hátraléka van, stb).
Nyilván nem fogják féláron odaadni, de lehet egy olyan árat kitalálni, ami megfelelhet mindkét félnek idővel vagy változhat úgy az élethelyzete az eladónak, hogy hajlandó a kompromisszumra.
Impudentnek az ő általa elképzelt árak miatt valószínűleg több ezer vagy 10e embert kéne megkérdeznie és akkor talán lenne 1, aki hajlandó annyiért eladni, de még úgyse biztos :) De ő egy speciális eset, aki a 97 előtti árakat várja vissza. A reális embereknek meg elég lenne 20-30%-al alacsonyabb ár is, amit elérhetőnek gondolok. A jelenlegi alacsony rögzített kamatok mellett ez egy valószínűleg jó befektetés. Aztán az is lehet, hogy nem nekem van igazam, hanem annak, aki ül és várja a sült galambot berepülni.
kardos74
kardos74 2019. 11. 03. 12:28
Előzmény: #51168  Batiszkáf
#51169
A kéglihez...
Batiszkáf
Batiszkáf 2019. 11. 03. 12:18
Előzmény: #51163  Törölt felhasználó
#51168

Végtelenül cinikusan hangzik az indoklás, miszerint végül is örvendetes 20 évre eladósodni ugyanazért a nagyibútoros lepukkant panelért, amiért 5 éve a szerencsésebbek egy "jobban felszerel vv passat" áráért jutottak hozzá. 
impudent 2019. 11. 03. 12:05
Előzmény: #51164  kardos74
#51167
Hazugsag.
Zsido szarra nem ad.
Törölt felhasználó 2019. 11. 03. 12:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#51166

Erre a Rock szavaival hadd válaszoljak: "Akinek van önbizalma, az tud változtatni a véleményén."A ballers 5. évadát tele rakták egészen jó bölcsességekkel. Nem tudom, hogy ki írta, de elmentettem az srt fileokat, mert annyira jó mondásokkal van tele.Szerinted kit érdekel az, hogy mi volt? Kaptam egy ajánlatot, amit vinni kellett volna, nem gondolkodni. Az akkor volt. Most meg most van és most azt nézem meg, hogy a jelen helyzetből mit tudok a legjobban kipörgetni a magam számára. Húztam egy vonalat, hogy mennyi felett adom el, nem jött össze, nem érdekel, megyek tovább.
Kithosztak egyébként a két nagyobb stoppos csomagomból az MTEL-en. Érdekel? Nem, megy MAP+ a felszabadult összeg én meg keresem a megfelelő kéglit kp fizetésre közben is. Lehet, hogy rosszul jártam így, lehet hogy jól, de ez egy lezárt fejezet. Azzal foglalkozom, ami van nem azzal ami volt.
Valószínűleg ezt soha nem fogod megérteni, de nem is érdekel, hogy megérted-e. Te csináld a magad dolgát én meg teszem a magamét párhuzamosan.
kardos74
kardos74 2019. 11. 03. 11:57
Előzmény: #51164  kardos74
#51165
Megveszik és kiadják a Magyaroknak albiba. És a fizu fele máris valami külföldi faszkalapnál van.
kardos74
kardos74 2019. 11. 03. 11:55
Előzmény: #51143  signal2
#51164
Törölt felhasználó 2019. 11. 03. 11:53
Előzmény: #51141  Homoktövis
#51163

20milla hitel törlesztője egyébként 20 évre 115-130e 10év periódussal és 125-140e végig fixen. 10éves periódus lehet egy jó kompromisszum, mert félreteszed a különbséget most éppen map+-ba és 10 év múlva felhasználod betörlesztésre ezt az összeget, ha úgy alakul. Lehet törlesztési biztosítást is kötni, ami persze pénzbe kerül, de különféle kockázatokat csökkenti, el tudod dönteni, hogy megéri-e. Amikor a nejem gyesen volt meg utána amikor még pár évet otthon maradt én csak törlesztési biztosítással vettem fel hitelt, mert technikailag egykeresős volt a család.
Azon miért kell egyébként háborogni, hogy 20 évig kell törleszteni egy kégliért? Ez sokkal inkább a normális érték arány, mint 97-ben, amikor egy nissan almera annyiba került, mint egy pesti panel vagy 2013-ban egy kicsit jobban felszerelt vw passat ára volt egy pesti panel (a csótányaival együtt :))
A sokkal jobban fizető nyugati országokban is teljesen természetes dolog az, ha valaki 20 éves hitelt vesz fel  egy kéglire. Ráadásul nem is a nettó bért kell ilyenkor nézni, hanem a megélhetésen felül megmaradó részt, mert azt lehet törlesztésre fordítani vagy tőkét gyűjteni belőle.
Arról nem is beszélve, ha nincs kéglid, ahol laksz, akkor az is egy fajta adósság, hiszen minden hónapban pénzbe kerül a bérlés. Ha esetleg jó áron tudsz kibérelni kéglit, akkor érdemes azt  a helyzetet rögzíteni hosszú időre. A magyar jogrendben nem könnyű ez, meg aztán az is kérdés, hogy a tulaj belemegy-e, de az ügyvédemmel egyszer beszéltünk erről és mondta, hogy össze lehet rakni egy olyan szerződést, ami mindkét félnek elfogadható de mégis komoly kártérítés jár, ha bármelyik fél idő előtt felbontja.
A legjobb választás szerintem a csodavárás helyett, ha egy jó kéglit keresel, amit le tudsz alkudni és hosszú időre befixálod a kamatokat. Jelenleg egyre több lehetőség van az alkura, még akkor is ha a kínálati árak nem röccennek meg.
Én is ezen vagyok jelenleg, keresek egy kéglit, amit kb 200e ki tudok adni és a tulaj hajlandó alkura. Nem lesz egyszerű ezt már most látom, mert csak minimális alkuban gondolkodnak egyelőre a tulajok, de szerintem 1 éven belül találok egy ilyen kéglit. Jó kégli viszont nem fog csak úgy az öledbe hullani, menni kell és nézegetni meg gátlástalanul de azért udvariasan elmondani, hogy te mennyiért szeretnéd illetve tudod megvenni. Ki tudja, hogy nem hív-e vissza a tulaj fél év múlva, hogy az általad elképzelt árszint közelében hajlandó eladni? Meg kell próbálni.
impudent 2019. 11. 03. 11:48
Előzmény: #51160  Törölt felhasználó
#51162
Es szagolhatja a parasztot 10 evig
hardrock 2019. 11. 03. 11:38
Törölt hozzászólás
#51161

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek