Guruk és jövendőmondók gyakorlatilag azóta kárognak, hogy valamennyire stabilizálódott a gazdaság, azaz kb 2012-13 óta. Előtte érdekes módon a válság végét tippelgették hasonlóan eredményesen, végül is miután 3-4 évig tippelgettek meg jósolgattak, hivatalosan is véget ért a 2008-as nagy válság 2014-ben. Külföldön hamarabb is.
Tehát nagyjából hetente, de azt mondanám, hogy inkább naponta lehet majd olvasni valahol arról egy mélyelemzést, hogy jön az armageddon, lassulás, defláció, válság stb. Amit a napos, hetes, havi csárt árult el a szagértőnek meg a luxemburgi munkerőpiaci mutató lassulása gyorsult és ebből a szagértő megállapítja egy mélyelemzéssel, hogy 2020 február 19-én fog jönni a válság.
A megoldás meg egyébként mindössze annyi, hogy ezek a negatív hírek több kattintás számot generálnak, mintha arról írnának, hogy valahol jól mennek a dolgok, mondjuk megkezdi a toborzást a bmw. Az nem sok embert érdekel, de ha olyan szalagcímmel jelenik meg egy írás, hogy itt a válság a nyakunkon, megmondta a guru, akkor mindenki elolvassa. Most évekig ez jön, naponta tippelgetnek, hogy mikor hol és hogyan jön a válság és majd meddig tart és mi lesz a hatása a szarvasgomba felvásárlási árára meg a hasonló elemzések.
Lakás/Ingatlan árak topik
Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.
Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.
Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)
Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:
soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,
bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,
elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,
szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,
az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.
Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.
link