Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mage 2018. 03. 24. 20:50
Előzmény: #21568  shikoro
#21600
Pickpepével egyetértve nagyon gyorsan a fizetésedet kellene változtatni (Pesten ez nagyon kevés 2 nyelvvizsgával, diplomával). Mikor szakvizsgázol?
Nem tudom milyen neve lehet a munkáltatónak, de például a nemzetközi jogi irodák szeretik, ha már gyakorlaton náluk dolgozol, nem szakvizsgázottakat keresnek akiknek semmi tapasztalatuk az ő területükön. Az ilyen irodáknál 5-10x többet lehet keresni, mint amit leírtál.
Azokkal nem foglalkozz aki mindenféle összeomlásról álmodoznak, neki a 2008 is csak picike válság volt és 10 éve várják az "igazi" válságot.
Én szolgálati lakást megpróbálnám. Hátha idővel párt is találsz és akkor egyszerűbb lesz a lakás keresés, mert 170e-res fizetésre nem kellene 70e-res hitelt felvenni.
Egyébként a lakáshitel átvihető másik lakásra, ha lakást váltasz (nyilván felfele kell váltani).
Törölt felhasználó 2018. 03. 24. 19:36
Előzmény: #21598  pickpepe
#21599
Komlo olyan messze van pecstol mint mondjuk a ii kerulet veresegyhazatol
pickpepe
pickpepe 2018. 03. 24. 18:51
Előzmény: #21596  gyula1971
#21598
Bp, Balaton, Győr, Pécs, Szeged, Debrecen, Székesfehérvár, Kecskemét, Miskolc, Sopron, Szhely , Paks, a többi helynek szerintem kakukk.
Mit csinálsz Komlón egy lakással??
gyula1971
gyula1971 2018. 03. 24. 18:21
Előzmény: #21591  Törölt felhasználó
#21596
Komló még olcsó,ott nagy potenciál lehet még az ingatlanokban.
settevoltesette 2018. 03. 24. 18:19
Törölt hozzászólás
#21595
Törölt felhasználó 2018. 03. 24. 17:52
Előzmény: #21593  boxika
#21594
De a kiindulópont nem az volt, hanem hogy bérből él, és még hitelt is fel kell vennie a lakásra. Akkor inkább húzza meg magát, és kockáztasson kevesebbet, a következő 5 évre vonatkozóan az olcsóbb lakással még esés esetén is kijöhet, hogy olcsóbban jön ki, mint ha annyi ideig is bérelne.
boxika 2018. 03. 24. 15:34
Előzmény: #21589  Törölt felhasználó
#21593
Mindkét esetben a befektetett tőkéd 25%-át bukod.
Pl. van 60 millád, veszel érte 3 db 20 millás lakást vagy 5 db 12 millásat. Mindkét esetben 45 milláért tudod őket eladni.
Törölt felhasználó 2018. 03. 24. 13:06
Előzmény: #21580  amphibian
#21592
Ezek a beszólásai személyesen nekem szólnak, nem neked vagy másnak, akiket még belevesz. Akkor rágott be, mikor teljesen direkt módon behozta a topikba a politikát, de szó szerint propaganda szinten, én meg elkezdtem vele vitatkozni, és mivel felismerte, hogy én attól idegesedek fel legjobban, ha hamisan vádolnak, ezért ezt  a vonalat nyomja azóta. Néha tényleg nagyon könnyen felkapom a vizet, ami amúgy azért is vicces, mert ez már vitazkoztam nagyon szenvedélyesen olyanokkal is, akiket később azzal vádolt, hogy a másodnickjeim. Sett is pont ezek közé tartozik, egyszer anno le is Fideszesezett :-) Tényleg nagyon durván elborultnak kellene lennem, hogy ezek mind az én másodnickjeim legyenek.
Törölt felhasználó 2018. 03. 24. 13:00
Előzmény: #21572  buyandhold
#21591
Komlón meg évente tudna egy hasonló nyugdíjas lakást venni, csak minek, hanincs kinek kiadnia. Viszont nagyon sok nyugdíjas segíti a gyerekeit, unokáit a lakás vásárlásban, akik viszont jó eséllyel nem ugyanott laknak, így a kereslet máshol jelenik meg, jellemzően Budapesten illetve Nyugat-Dunántúlon.
Törölt felhasználó 2018. 03. 24. 12:55
Előzmény: #21575  buyandhold
#21590
Jogászoknál nem az van, hogy első években, amíg tapasztalatot szereznek, alig keresnek valamit? Mert elég sok tereten ezt látom. 3-4 évente (szakma függően több és kevesebb is lehet) váltással lehet duplázni, de nem biztos, hogy első munkahelynek ő rosszat választott.
Törölt felhasználó 2018. 03. 24. 12:51
Előzmény: #21568  shikoro
#21589
Csak most olvasom, amiket írtál. Én nem panelt vennék, régi tégla lakásokat külső kerületekben van hogy olcsóbban meg lehet venni. A külső kerületeken nagyobb hangsúly van, ha panel, akkor is, mert nyilván ha fordul a kocka, mindent érinteni fog, de ha 12 millió helyett fog 9-et érni a lakásod, az kisebb bukta, mint 20 helyett 15-öt, és a finanszírozása is kiseb tétel. Ha hitelt veszel fel, mindenképpen fix kamatozásút válassz, és úgy gondolkodj, hogy ha magasab béred lesz, majd tudsz előtörleszteni. És próbáldne túlvállalni magad.
Törölt felhasználó 2018. 03. 24. 12:46
Előzmény: #21570  R_Lacy
#21588
Ő is régi fórumozó, sokkal régebb óta itt van, mint hogy te létrehoztad ezt a fikanickedet. Megtisztelő, hogy őt is a kamunickemnek tekinted, legutób akkor éreztem így, mikor szivacs pénznyelőnek nevezett :-)
Törölt felhasználó 2018. 03. 24. 12:39
Előzmény: #21561  Törölt felhasználó
#21587
"Settet kellett volna kimoderálni, Enemyofthepeople klónjával együtt."
Ki mindenkinek leszek még a klónja? Csak mert kiálltam valaki mellett, mert gúbyolódott rajta ncseet, úgy hogx emellett azt sem tartottam helyesnek, amit sett művelt? Annyi erővel én is vádolhatnálak téged, hogy ncseed klónja vagy az R_Lacy nevű trollé. De nem teszem, mert ide a témában járok vitatkozni, veled ellentétben.
amphibian 2018. 03. 24. 12:28
Előzmény: #21585  Vortex
#21586
a VII. kerület környékén( Klauzál) 100 millióért hirdetik a 100 m2-es lakásokat mint jó befektetést.
Ez is hasonló.
Csak fantázia kell hozzá.
Vortex 2018. 03. 24. 12:17
#21585
Most látom, hogy a főoldalon az alábbiakat írják:
9% várható hozam
A befektetés várható megtérülése: 7 év
Nem tudom, ez hogy jött ki nekik. 
A 7 év megtérüléshez nevetségesen magas kiadási díjak kellenének.
Vortex 2018. 03. 24. 12:09
#21584
Diák apartmanok Budapesten
https://www.inbudapest.hu/utolsoapartmanok
Van lakás 145 millió forintért is. Nem hiszem, hogy jön ide diák, aki ezt ki tudná bérleni.
Viszont 20  millió körül már érdemes lehet beszálni.
amphibian 2018. 03. 24. 12:04
Előzmény: #21582  johai
#21583
gondolod ,hogy nem tudom értelmezni amiket Ő vagy bárki más ír ?
Persze védi a pozicióját panel és kiadás stb. ez érthető és közöttük vannak használható infók is.
DE több klónja van és nem volt fair és a moderátor is észlelte ,tehát még van mit tanulnia.
johai 2018. 03. 24. 11:57
Előzmény: #21581  amphibian
#21582
Ncseed kolleganal a let hatarozza meg a tudatot,mindamellett biztos vagyok benne hogy az elsok kozt ugrik ki a paneljeibol,trendfordulo elott,egyebkent ertelmes ember,aki a sajat pozijat igyekszik alatamasztan,ezaltal sok hasznos infot kozol a kozosseggel.
Ertelmezni tudni kell.:)
amphibian 2018. 03. 24. 11:39
Előzmény: #21561  Törölt felhasználó
#21581
Te kinek a klónja vagy csak nem az általad említetteknek, mert annyira véded Őket ?
Az a baj ,hogy ha valaki nem tartja be a szabályokat mint például Te is ,még vádaskodik.
Szerintem settel sokkal reálisabb és okosabb dolgokat ír be mint ncseed aki nyomja a statisztikáit és szerintem vaskalapos.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók