Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Placi82 vasárnap, 20:54
Előzmény: #108636  pomperj
#108640
Ja ja. Voltak merényletet. Csak azokat nem előztek meg jogi perek, ügyészi eljárások, bírósági perek egész sorozata. Egy esélyes elnök jelöltel szembe. Aztán pedig fejbe is akarják lőni.... Hát khmm..Persze persze,  minden összefüggés csak a véletlen műve. 😉Ennyi különbség azért volt az 60 as évek vége és a mostani eset között. Az még hogy mennyire tultoltak a biciklit az illetekesek az USA ban, az számomra nem mutatja más, minthogy Trumpra már messze nem csak a fehér munkás lecsúszo kozeposztaly, ahogy te nevezted egyszer, valamikori "kaszinós" bejegyzésed  kapcsán a" kérges kezű redneckek" szavaznak. Ezen azért el lehet gondolkodni és ezen se Kamala Harris, se M. Obama nem fog változtatni, ha őket is indítanák, Biden helyett. 
Bodegue vasárnap, 20:24
#108638

ÜdvCOIN  ról lenne esetleg valakinek elemzése?
Pénteken  egy nagyobb mennyiséget vettem. 
Bányászokat az ai hosting tartotta fent szerintem, meg állandó higításkényszer is veszélyes, ez nekem vékony jégnek tűnik, btc proxynak most inkább a coinra gondoltam. De amatőr vagyok, így könnyen benyelhetem a cumit.
FeherTibi vasárnap, 18:46
Előzmény: #108636  pomperj
#108637
Persze az is lehet, hogy hamarosan veget er az orosz-ukran konfliktus, es a Kina-Tajvan feszultseg kerul eloterbe. Szerintem Oroszorszag nem sokaig lesz a Rossz, es visszakormanyozodik oda, ahol volt 5-10-20 eve. Feltorekvo gazdasag. Azaz szerintem akar mar jovo evtol a jelen konfliktus veget er. Kina lesz a kozeppontban
pomperj
pomperj vasárnap, 18:29
#108636
Lehet sokfele modpon ertekelni a helyzetet.
Szerintem:
1)Az USA gazdasaga minden mas orszaghoz kepest nagyon eros Jol mukodik. Csodaljak es irigylik.
2)A  Dollar minden mas penznel jobb. Maradt a vilagkeresekedelem alapja. Csodaljak es irigylik.
3)Az USA katonai ereje, kepessege mindenkinel sokkal nagyob. Csodaljak es irigylik.
4)AZ USA innovacios, technikai elonye es kepessege vilagvezeto. Lasd Magic7. Csodaljak es irigylik.
.
5)Az USA politikai rendszere, mukodese Trump ota zavaros, sot kaosz. Nem csodaljak, nem irigylik.
.
Ez a merenylet megerositi, hogy az 1967-73-as idoszakhoz hasonlo korszakba leptunk.
Akkoriban is lelottek fontos politikusokat. Amerika belso feszultsegei jo 10 evig dominaltak.
Akkoriban elkezdodott a 1. hideghaboru, most elkezdodott a 2. hideghaboru.
Most is az egyik oldalon Kina, Russia, Iran, E.Korea van. (akkor Russa, Kina, K.Europa, Cuba, Vietnam)
.
Am, kozben nem ment jol a tozsde. Eros es novekvo volt az inflacio. Magasak voltak a kamatok. 
,A kondratyev-ciklusban ugyanott tartunk, 50 evvel kesobb.
 
Placi82 vasárnap, 17:33
Előzmény: #108632  Boole
#108635
Sztem nem. A cég rendszerszintu, magas fenntartási, versenykeptelen problémái voltak idáig bearazva. Szvsz
Placi82 vasárnap, 17:31
Előzmény: #108630  mereszZenesz
#108634
Mert azt hiszed meg nem lesz több? Honnan tudod hogy a mestetlovesz fiatalember miért csinálta. Lehet hogy a húga, szerelme, sulyos beteg. Van kezelés de drága........ Biztosító nem fizet....... De van megoldás. Ez volt az ár amit fizetett és ezer más ok lehet, pénz, mert azt hitte megússza, és más 1000 db lehetőség. De a média csak az őrült merénylő politikai indokkal veszi majd figyelembe természetesen........ . A tőzsden is ha csak azt nézzük ami a szemünk előtt van akkor a következő 10 évben nem jósolok túl sok sikeresen kereskedő embert  a fórumon. És ezt 100% jóindulatbol mondom. Sok  verziót viziot, kell majd figyelembe venni. Na de off, Balaton vize meg közben 29 fokos. :) 
FeherTibi vasárnap, 17:26
#108633
A merenylet kiserlet miatt mit vartok a jovo hetre a piacokon ? Nyomjatok fel nyilat ha emelkedest es le nyilat ha esest. Szerintem emelkedes
Boole vasárnap, 17:24
Előzmény: #108628  maxhell
#108632
Kérdés, hogy az indexből kikerülést a piac már beárazta-e.
TheSnake2020 vasárnap, 16:00
Előzmény: #108630  mereszZenesz
#108631
Michelle Obama. Ha van egy kis eszük a demokratáknak. Ha nincs, akkor egyértelmű.
mereszZenesz vasárnap, 15:57
#108630
Innentől nem kérdés kifogja nyerni az amerikai elnöválasztást.
szieszta vasárnap, 12:40
Előzmény: #108619  Placi82
#108629

Én ezt arra írtam, hogy Trump egy üvegszilánkkal a fülében biztosan nem lesz félreállítva. lehet újra próbálkozni.
Amúgy Fico is már régen emlegette, hogy merénylet készül ellen, de ez csak a reklámszövege volt. Ezt bárki kijelenthetné a politikában.
maxhell vasárnap, 12:21
#108628
WBA gondolatok. Nekem van 29-ről 40 db, mivel mindig is szerettem volna jó áron pozit felvenni benne. Tekintettel, hogy osztalékbajnokok között szerepelt a vágásig, bármilyen nehézségekkel is küzdött a cég az utóbbi időkben. Most viszont tényleg kisebb csoda lenne, ha feltámadna. Egy lefelé menő bizniszben van, mint offline patikahálózat. Adóssága is problémás. Kérdés, milyen kitörési pontokat tudnak kitalálni. El tudják-e adni az angliai hálózatot, és egyáltalán ki venné azt is meg értelmezhető áron? Az online biznisz felé tudnak-e erősíteni? Milyen új irányokat tudnak kitalálni? Mi lesz a mostani osztalékkal, nem-e fogják újra megvágni, vagy felfüggeszteni, tekintettel a problémákra? Nagyon nem lenne jó egy számjegyű értékre essen a részvényár, ott újabb kitárazás történhet, már pusztán emiatt is. Van baj csőstül. 2015 júliusától fogva, durván 85%-át esett a részvényár... Nyilván, már 29-en is jó áron gondoltam beszállni, :D szerencsére nem sokat vettem. További bővítésen ennek ellenére gondolkozom, szépen le tudnám hozni az átlagáramat, az osztit ha meg tudná tartani, szintén jó lenne. Bufett cigar butts stratégiája ugrik be a cégről, lehetnek jó hírek, irányok esetén felpattanások, de hosszútávon kétséges számomra, hogy a cég a régi fényében tudna tündökölni. Nagyon sokat nem mernék belőle venni, de spekára érdemes figyelemmel kísérni mindenképp. Amúgy most mi a cég könyv szerinti értéke?
 7,60-9,08 közötti sávot azonosítottam az 1996-os évből, onnan indult a nagy felmenet, ha tovább esne, akkor még odáig lejöhet. A mostani is egy korábbi sávja volt ez a 11,20-12,08 közötti amiben most elakadt. Nagy kérdés ez a cég, és, hogy egy ilyen céggel is mekkorát lehet szívni, legyen az korábban bármilyen jó is, osztalékbajnok, korábbi ikonikus tőzsdetag, most meg a tőzsdéről is átpakolták. Mi fordíthatná ezt meg? Ez itt a kérdés, attól eltekintve, hogy én azért nem gondolom, hogy minden online lesz, mert ez a trend is visszakorrigálhat, és akkor lehet, és van is létjogosultsága az offline bizniszeknek. Lényegében az általános kiskereskedelmi retail ágazat nem is ment rosszul az utóbbi időben, pl. TGT.
https://ibb.co/HdJC1xc
Placi82 vasárnap, 12:18
Előzmény: #108626  Zsolt90
#108627
Igen. Isteni szerencséje volt Trumpnak. Szerencsére. Evvel a faktorral nem számolnak általában. Mert ritkán fordul elő. 
Zsolt90 vasárnap, 12:13
Előzmény: #108625  Placi82
#108626
Mar a cnn is lehozta a videot is, hogy a ficko ott fekszik a teton. Szoltak is az emberek, hogy egy ficko van a teton. Biztonsagiak mit csinaltak?? Secret service mit csinalt? 
Placi82 vasárnap, 12:11
Előzmény: #108617  BKKT
#108625
130 méterről lőtt a merénylő. Azért nem talhatta el Trump fejét, mert az Isteni szerencséjére előtte nagyon feltamadt a szél, és avval nem számolt ez a profi mesterlovesz. 130 méterről lőtt a csávó, ezt biztonsági intezkedessel egy vidéki gyullesen nem lehet kivedeni. Szerintem. Isteni szerencséje volt. Neki. Mert máson  aki Trump mögött allt, azon viszont atment a golyó ha jól olvastam. Egy átlag őrült ember 10-15 méterről se talál el egy embert főleg ha izgul, nemhogy a fejét. 
Shortos jovoheten olvassa majd a Poiticoban, és a NYT ban, ha egyáltalán olvass ilyet, vagy majd a hazai változatot, ahol szépen levezetik hogy Trump és Putyin közösen  szervezte meg. Röhej. Édes  istenem. Legközelebb 2 cm el arrébb megy és szetrobban a feje. Majd az is direkt volt. Hihetetlen. 
kajli_man
kajli_man vasárnap, 11:56
Előzmény: #108614  sh0rt0s_r0b0t_v0.42
#108624
Nem hiszem, hogy megérintené a részvénypiacot az alelnök merénylete, bár azért tegyük hozzá, hogy még csak július van, és ha ez a kezdőpozíció, akkor kemény választási cirkusz lesz novemberig.
Placi82 vasárnap, 11:50
Előzmény: #108621  sh0rt0s_r0b0t_v0.42
#108623
Irónia volt az első mondatom, neked. Irónia érted, arra amit írtál. A többit vedd figyelembe. Azt iróniát vedd figyelmen kivilul segítek első mondat. 
sh0rt0s_r0b0t_v0.42
sh0rt0s_r0b0t_v0.42 vasárnap, 11:48
Előzmény: #108620  Placi82
#108622
te már ezt is tudod! wow! környezeted hogy viseli a hatalmas arcodat? :D
sh0rt0s_r0b0t_v0.42
sh0rt0s_r0b0t_v0.42 vasárnap, 11:47
Előzmény: #108616  Placi82
#108621
Úgy nehéz mit válaszolni, hogy hazudsz az első mondatodban. Próbáld meg összeszedni a gondolataidat, mert ez még a kocsmában is gyenge teljesítmény.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek