Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Boole szombat, 13:09
Előzmény: #108577  pomperj
#108580
Igen, itt az a kérdés, hogy az arany, ezüst, lithium bányászok hogyan fognak viselkedni? 1982 előtt nem sok bányász teljesítményét lehet alternatívaként alapul venni.
sh0rt0s_r0b0t_v0.42
sh0rt0s_r0b0t_v0.42 szombat, 12:49
Előzmény: #108570  szieszta
#108579
Survivorship bias a neve ennek a jelenségnek.a lényege, hogy helyes állításokból hibás következtetést vonsz le. Ez nem téged minősít, nagyon könnyű ebbe beleesni. Ezért javaslom, hogy keress rá, mert érdekes 
szieszta szombat, 12:49
Előzmény: #108572  Zsolt90
#108578

Abban természetesen igazad van, hogy akinek nincs rávalója az tegnap nem állt  a sorban. De nagyon sokan voltak ott.
Én nagyon tudatos vásárló vagyok, ha van olcsóbb, megkeresem. Soha nem értettem, hogy ha 1 kilométeren belül van két benzinkút, ahol van 40 forint különbség az árban, miért nem az olcsóbbnál sorakoznak.
pomperj
pomperj szombat, 12:45
Előzmény: #108571  Boole
#108577
Azt gondolom, hogy a most varhato korrekcio a 73-as korrekciora fog jobban hasonlitani,
mint az azota eltelt ido ota barmelyik masik korrekciora. Miert?
Egy mondatban: a nyersanyagok es az energia ara emelkedni fog, a tozsdei papirok ara pedig esni.
,
A Commodity indexek (CRB, DBC) a 15 evvel ezelotti szinteken vannak ma is, 
az Energia (Brent, NG, XOM) is alig a 15 evvel ezelotti szintek felett kicsivel. 
De kozben a tozsdei papirok az USAban 4-5x, Europaban 2.5x, Kinaban viszont 1x, azonos szinten van.
A FED balace-sheet 1 Trill  -->7 Trill$ ment fel 15 ev alatt. 
A Gold 700-->2400 sem tudta a FED-et kovetni, az SP500-hoz kepest is  van lemaradasa.
.
Ez a hatalmas ollo szetnyilas jo nagy resze be fog zarodni,   hasonloan mint  1973-82 kozott:
Az egyik (Commodity, Energia) legalabb 2-3X duplaz/triplaz, a masik  gyanithatoan kozel felez. 
Igy lehet ujra a masik  egyensulyban. Nagyjabol igy volt  1973-82 kozott is.
matatakakiba szombat, 12:20
Előzmény: #108567  pomperj
#108576
Ennek fenyeben hogy latod a frontline-t, devon-t, rig-et az ev vegeig?
pomperj
pomperj szombat, 12:12
Előzmény: #108570  szieszta
#108575
Igen ez a jelenseg mindenutt lathato.
De szerintem ezt eppen forditva kell ertekelni: figyelmeztetesnek, hogy most  glamour korszak van,
nemcsak a kokteloknal, hanem a tozsden is. 
,
Extrem tulertekeltseg, kombinalva az egyre szukulo koru rallyra, ami mostanaban  magic-7 reszvenyre
van fokuszalva, es parosul erre tudatosan moho invesztalasra,  
de kozben a gazdasagi hatter es stabilitas is,  es a politikai is jol erzeleklhetoen romlik.
Szerintem is lehet meg 2-4% upside potencial. De kozben van 33-45% downside potencial is.
Talan meg ennel is tobb.
.
Mindig, akarhogy is csinalom, meglesz a dontes utan  a "sajnalom, elszurtam" erzes.
a)Ha eladom, es a piac emelkedik tovabb, akkor azert.
b)Ha egy reszet eladom, es a piac emelkedik, akkor azt a reszt sajnalom, amit eladtam.
c)Ha egy reszt eladom, es a piac esik, akkor azt  sajnalom, hogy nem az egeszet adtam el.
Ugyanez van a veteleknel is: mindig van ok sajnalni, mert nem tokeletesen csinaltam.
.
Ezert elore el kell donteni, mekkora a legnagyobb  "elviselheto sajnalat". Amekkorara lehet legyinteni.
Nalam ez most kb. 10%. Ha tehat van egy 33-45% esesi riziko, akkor nem szabad nagyobb
tozsdei rizikot vallalani, mint   10%/45%=  22%. 
Jelenleg a penzugyi portfolioban  24% a reszveny, a tobbi riziko-mentes Bond es CD.
Ezt lehet maskepp erezni es gondolni: a fiatalabb generagio megengedhet maganak nagyobb bukast.
pomperj szombat, 12:12
Törölt hozzászólás
#108574
pomperj szombat, 12:12
Törölt hozzászólás
#108573
Zsolt90 szombat, 12:02
Előzmény: #108570  szieszta
#108572
Jaj a szokasos “tele a plaza”. Van egy reteg akinek van penze, sok, akik nyertesei voltak az elmult tiz ev ingatlan es egyeb aremelkedesenek, akik ezeket ki tudtak hasznalni. Van egy reteg, parok, fiatal ket jobban kereso, gyerek nincs es nem is lesz reteg, akiknek nyilvan van penze. Es van a tobbi, ( ingatlannal nem rendelkezok. tanarok, rosszabbul keresok, idosek, munkanelkuliek, gyerekesek akik hitelben ulnek es az elmult eveikben megszaladtak a koltsegeik stb), akiknek meg kell fogni a koltsegeket, es ez a reteg a tobbseg, de ezeket nem latod 3500-4000 forintert aperolt venni, mert valoszinuleg otthon ulnek, vagy max vmi toparton, mint ingyenes program. 
En is rengeteg koltseget visszavagtam, pedig ketten okesan keresunk, de rohadt draga minden, esz nelkul folyik a penz ha az ember nem figyel. Egyrol a kettore nem lehet jutni mar dorbezolva, mint az elmult 10 evben, kokemenyen oda kell figyelni.
Boole szombat, 11:51
Előzmény: #108567  pomperj
#108571
Köszönöm az összefoglalót. Kérdés, hogy ez a várható korrekció hogyan fog hatni a LAC, PPTA, GROY, BTG, WBA papírokra? Elég sok lemaradó papír van. Ezek nem fogják befutni a lemaradásukat? GOLD, NEM, PAAS még sehol nincs a korábbi bikapiacokhoz képest.
szieszta szombat, 11:43
#108570

Nem nagyon látom a válság szelét. Tegnap a fürdőnk közelében egy helyi DJ szolgáltatta  a zenét egy pici büfé mellett. Négyen készítették a koktélokat. Egy aperol spritz majdnem annyiba került, mint a tescóban 1 üveg aperol. Ennek ellenére folyamatosan hosszú sor volt ott 10-15 perc várakozással. A tulaj ott rohangált, mert az összes üveg pohara elfogyott, mert tízesével hordták a koktélokat. Csak műanyag poharakkal tudta megoldani.
Méghogy nincs az embereknek pénzük!
Wally_Karue
Wally_Karue szombat, 10:55
Előzmény: #108568  Zsolt90
#108569
Van ilyen ETF Ishares ageing population
Főleg healthcare és financials van benne, idősgondozás, ilyesmik
https://www.justetf.com/en/etf-profile.html?isin=IE00BYZK4669#overview
Zsolt90 szombat, 09:55
Előzmény: #108567  pomperj
#108568
jok ezek a Yardeni adatok. Amit erdekesnek talaltam pl, hogy az USA populacioja is miylen gyorsan oregszik, a median age gyorsan megy felfele. Hosszabb tavu befekteteskent (10+) hogyan lehet ezt megjatszani? 
pomperj
pomperj szombat, 09:21
Előzmény: #108557  Boole
#108567
Korrekcios gondolatok
1)Azt kevesse tartom valoszinunek, hogy  szept. kozepenel tovabb tart a bull piac.
A szezonalis chart szerint "atlagos" evben szept. elejen indul az oszi korrekcios idoszak. 
Es addig juliustol kb.  1.5-2% emelkedes lehet hatra. Az a tervem, hogy addig csak  daytradelgetek. 
De kozeptavu poziciokat mar nem veszek. Ha valami megszalad a maradek poziciokbol,  azt eladom.
.
https://imgur.com/a/5NDxIdT
.
2)A varhato legkisebb korrekcio 
a 2022.oktoberi melypont ota tarto rally korrigalasa.
Ez a rally SPYban 5600-3500=2100 pont volt. Ennek korrekcioja  fibo  38/50/62/78 lehet,
szoval a minimal korrekcio kb. 800 pont, a varhato kozepertek 1300 pont.
.
3)A varhato "atlagos" korrekcio
a 2020, marciusi (COVID)  melypont ota tarto rally korrigalasa. Ezt gondolom a legvaloszinubbnek.
Ez a rally 5600-2200=3400 pont volt.
Igy a varhato "atlagos" korrekcio minimuma 1300pont, a varhato kozeperteke 2100 pont. 
.
4) A varhato max. korrekcio
a 2009. marciusi melypont ota tarto rally korrigalasa. A piacnak lehet 15 evig tarto "emlekezete".
Ez a rally 5600-670=4930 pont volt. Igy a varhato minimum 1900 pont, kozeperteke 3100 pont.
.
5)Fundas meggondolasok
A sokeves atlagos kamatszint az USA-ban 4.0-4.5% savban van. Eppen ott, ahol most van.
A sokeves  PE szorzo az utolso 25 evben 10 - 29 kozott volt. Most 26-30 savban van, 
a forrasok elteroen kalkulalnak. De nem vitasan, PE  szorzo sokeves csucsok szintjen van.
.
https://imgur.com/a/mzJZhgX
.
Lehet mas, komplikaltabb vagy egyszerubb piac-ertekelesi meroszamokat hasznalni.
De azok is mind a 25 eves  csucsoknal vannak. Nagy dragasag van a tozsdeken.
.
https://imgur.com/a/DAYb0U7
.
Ha az "atlagos" PE=(10+30)/2=20  szintig korrigal vissza, az PE-ben 30-->20 eses, az -33% korrekcio.
.
HA a SP500 a Bond piac jelenlegi 4.5% szintjeig korrigal vissza, (plusz a szokasos 1.5-2% riziko felar),
akkor a tozsde hozamanak inverze ( es igy a Bond piaci implikalt PE)  = 1/(4.5%+1.5%)=1/0.06=16.6,
ez PE-ben 30-->16.6 eses. az -45% korrekcio.
.
Summary.
A kovetkezo 2 evben 33-45% nagysagu korrekciora szamitok. 
Eltarthat 4-8  evig, mire ujra ugyanezen a szinten lesznek utana az indexek. 
Ez abban az esestben ervenyes, ha a cegek jelen profittermelo kepessege nem omlik ossze.
.
Nagyon erdemes Ed Yardeni chartjait atnezni. Elesen kiugrik a regiok es temak alul/tul ertekeltsege.
.
Our Charts - Yardeni Research
Mcemru péntek, 23:28
Előzmény: #108556  sh0rt0s_r0b0t_v0.42
#108566
vagy tényleg csak JPY venni simán, abból akkora baj nem lehet, mondjuk annyit nyerni sem lehet
Placi82 péntek, 23:25
Előzmény: #108564  Placi82
#108565
Stolzon meg mosolyogtam hogy milyen durva  celárakat mondott az indexekre, most meg keresem,vissza  hogy  hogy miket is írt pontosan :)? Nem viccelel Zed. Mérnöki gondolodods, oknyomozas, kutatás, elemzés kukába se való mar. Ebbe igaza volt Huminak
Placi82 péntek, 23:21
Előzmény: #108563  Placi82
#108564
Futja 1:10 es tőke átéttelen Big Tech 7 és reszvenyfogatra tesó. Mi baj lehet.?? :) Haszonbol vesz meg egy Tesla X et az asszonynak, meg Bahamak 3 hétre. Megy fel a kép az instara. Home office 4 nap, a háza meg 140 ezer dollárrol. 1 millio dollárra ugrott úgy, hogy ki se festette 10 év alatt. Ez az amerikai álom Zed.😉. Csak nehogy megunja Kína, India Malajzia, etc ezt finaszirozni.... 
Placi82 péntek, 23:10
Előzmény: #108559  Zedisdead
#108563
Tedd ki max ra vagy 5 éves re az X tengelyt. Kurva sok pénz van kinn  az embereknel meg mindig az előző évek dollar printelesébol. Mondjuk többi deviza se jobb.
https://tradingeconomics.com/united-states/money-supply-m1
kajli_man
kajli_man péntek, 22:31
Előzmény: #108559  Zedisdead
#108562
Úgy látom a nap végére beadták kicsit a techet, de amúgy napközben minden ment, ezért írtam, hogy nem látom a rotációt. Az is lehet, hogy az elmúlt pár hónapos emelkedés után egy sima jelentési időszak előtti deriskinget látunk.
TheSnake2020 péntek, 22:29
Előzmény: #108556  sh0rt0s_r0b0t_v0.42
#108561
Szerintem igen.  Először a JPY indul,  utána az USD. Azért valahol az is menekülő deviza. Ha a JPY elindul tényleg, akkor valószínűleg felfordulást fog okozni. Van még egy érdekes pár a CHF/JPY.  Igazából szerintem ez tudja mutatni, hogy micsoda irtózatos összeg van a carryben. Én hatalmas kockázatnak gondolom. Tévedni. Stb.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek