Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szieszta hétfő, 18:49
Előzmény: #108670  sh0rt0s_r0b0t_v0.42
#108680

Barátom éppen most volt Amerikában, 10 napot töltött ott. Három éve is volt és ahhoz képest óriási drágulásra panaszkodott.
Három éve egy talicska pénzt elköltött ott, főleg ruházatra. Még úgy is bőven megérte neki, hogy becsomagoltatta és hazaküldte.
Nem csak az áruk volt nagyon alacsony, de minőségben verték a nálunk kapható cuccokat, annak ellenére, hogy az is kínai volt.
Most már semmi sem érte meg, szerinte drágább minden, mint nálunk.
Fortunee hétfő, 18:23
Előzmény: #108678  pomperj
#108679
koszi!
pomperj
pomperj hétfő, 18:15
Előzmény: #108677  Fortunee
#108678
Macy mindig thansgiving-karacsony kornyeken jo,
M-et oktobverben kell venni. Nyar kozepen uresek az aruhazak.
Fortunee hétfő, 18:02
Előzmény: #108673  pomperj
#108677
Szia!
Macy´s rol mit gondolsz pomperj? Technikailag akar jo is lehetne most beleponek.
Koszi!
TheSnake2020 hétfő, 17:49
#108676
Russell2000 kb 3 éves felső rés 3-4% . Ott eldől minden. Kb.egy 60% esésnek illene indulni. Részvény állomány 2%. Csak forex. JPY nem kellene mutatni az irányt komoly lendülettel. 
KrisztinaI hétfő, 17:49
Előzmény: #108672  Zsolt90
#108675
Nem szeretném folytatni, de a belinkelt videó pont az adalékokról szólt.
A friss ennivaló kapcsán elmaradott térségben ténlyeg így működik, keress rá, a belinkelt videó alatt is kommentálják. Nem szertném tovább offolni.
KrisztinaI hétfő, 17:45
Előzmény: #108670  sh0rt0s_r0b0t_v0.42
#108674
Nekem semmi közöm a ruszki propagandához, nem értem, hogy ezt honnan szeditek,..... én szeretem pomperj-t olvasni a tőzsdéről általában, csak abban nem értünk egyet, hogy az ő tapasztalata abszolút mérvadó. Elfogadom, ha nem ért velem egyet, de ő Amerika talán legmenőbb helyén lakik, a gyerekei az LSE-re járnak, ahová sokszor a legmagasabb pozíciókba kerülnek emberek.... szerinted ez mennyire tükrözi a többséget, akikről Powell szokott mesélni?  Én nem állítom, hogy nem létezik, amiről mesél, dehogynem, de pl nekem is volt EY-os kollégám, aki New Yorkban élt évekig, az ennivalóról szintén megvolt a véleménye.Ha minimálbéres emberek mesélnék ezeket a dolgokat valamilyen hátrányos helyzetű kisebbségből, akkor lehet, hogy én is jobban beosztanám kettővel, de ezek middle class emberek, csak ezért gondolkodtat el. 
pomperj
pomperj hétfő, 17:29
#108673
Az olajszerviz c egek, mint SLB   HAL   AROC  VAL   stb. nagy erovel kitortek.
Zsolt90 hétfő, 17:28
Előzmény: #108667  KrisztinaI
#108672
Ez a friss zöldseg gyumolcs rossz pelda. Lehet friss zoldseg gyumolcsot venni, ne viccelj mar :) Ha esetleg azt hoznad fel, hogy az elelmiszerekbe teheto adalekanyagok, izfokozok (hivjuk egyszerusitve E szamoknak) szabalyozasa lazabb, mint europaban, akkor abban igazad lenne.
KrisztinaI hétfő, 17:26
Előzmény: #108666  pomperj
#108671
Kérlek, töröld ezeket a posztokat nyugodtan.
sh0rt0s_r0b0t_v0.42
sh0rt0s_r0b0t_v0.42 hétfő, 17:24
Előzmény: #108662  KrisztinaI
#108670
Abban a hamis tevkepzetben vagy, hogy amit olvasol linkedidnen es youtubeon, az a tomegek velemenye. Nem. Nagyon nem. Csak tavaly 6 hetet voltam az USA-ban, iden is megyek legalabb 1 hetre, de lehet osszejon utana meg 2 osszel. Ennek ellenere en nem vallom magam USA tudosnak, mint itt nehanyan a forumon, akik meg eletukben arrafele se jartak, vagy max a turista csapdakba setaltak be egy 3 napos newyorki low cost utazason. 
  
A kaja minoseg pontosan ugyanolyan, mint Europaban. Ahogy itt is, ott is megvannak az olcso boltok, amiben a cukros lisztes szart kapod 1 dollarert es a bio amazon fresh, whole foods es tarsai, ahol rendes etelt kapsz joval dragabban. Semmi kulonbseget nem latok. Mindenki megtalalja a penzenek es igenyeinek megfelelo etelt, gyorsettermet, fine diningot, farmer piacot, etc.
 
Szerencsere itt van Janos 50 ev USA tapasztalattal, mar ki is röhögött a nonszensz allitasaidert. Kicsit tessek visszavenni a ruszki propagandabol, nem kell az USA-t temetni meg kutyazni. Placi es Humanoid se veletlenul huztak el innen. Az alufoliasisakos zagyvasagokra itt nem igazan vevok a felvilagosultabb forumtarsak. Tessek USA-t a humi topikban temetni, annak ott a helye. 
KrisztinaI hétfő, 17:14
Előzmény: #108666  pomperj
#108669
Igen, valóban bizonyos értelemben jobban lehet keresni, ezt nem vitatom, de azt a fizetés nagyon őrizgetni kell, hogy 1) ne legyél beteg, vagy legyen rá elégséges saving-ed,  vagy nem employment benefit 2) a gyerekeidnek gyűjts, hogy iskoláztatni tudd őket 3) elképzelhető, hogy  megfelelő lakhatás kezd drága lenni, ha mondjuk a biztonságod érdekében a megfelelő helyen akarsz ingatlant venni 4) az emberek összességében nagyobb költségkerettel élnek -autók, nagy ház, minden messze van, stb. Persze mások a lehetőségek is, de mindenütt van trade off. Ott a szabadságodért a lentiekkel fizetsz, mi pedig fordítva. Én nem állítom, hogy itt nagyságrendekkel jobb, csak válaszoltam arra, hogy ott mi lehet az emberek baja. Ez. Egy jóléti államban nem várod, hogy emberek így éljenek és middle class emberek ilyesmin gondolkodjanak. 
KrisztinaI hétfő, 17:08
Előzmény: #108667  KrisztinaI
#108668
De mindegy, ha gondolod, nyugodtan törölheted.
KrisztinaI hétfő, 17:06
Előzmény: #108666  pomperj
#108667
A cikkeket nem én írtam, én összesen 4 napot voltam NewYork-ban turistaként, és azt gondoltam, hogy csak azért vágnak át, mert turista vagyok és bármilyen vackot el lehet nekem adni drágán, mint minden turistás nagyvárosban.  Hozzád hasonlóan én magam is  őszintén meg voltam lepődve, amikor láttam ezeket a kommenteket, ezeket átlag middle class emberek írták. Nézd meg az átlag intelligens ember gondolatait a YT videó alatt, amit posztoltam.... nem a newporti golflclub memberjei írták,  az átlag intelligens emberét, akit mondjuk minimális szinten érdekel az egészséges táplálokzás. Ahogy fogalmaznak, abból az látszik, hogy ezek értelmes emberek, azt is leírják, hogy az sem magától értetődő, hogy mindenhol friss zöldséget vagy gyümölcsöt vehetsz, mert elmaradott térségben a boltban lehet, hogy csak csomagolt élelmiszert fognak árulni, semmi mást.  Én nem a te aread-ban lévő Costco-ra gondolok (az AI-os cikk szerint te még ott is pozitívan lennél diszkriminálva....) ,hanem arra, hogy vannak emberek, akiknek  még lehet, hogy az sincsen... .mi itt nagyon sok dolgot magától értetődőnek veszünk, ami ott sok embernek nincsen. Akkor lehetett még érezni, hogy valami nem OK, amikor Powell kezdte magyarázni, hgoy nagyon sok embernek még 1000 USD megtakarítása sincsen valamelyik FED meghallgatáson.
pomperj
pomperj hétfő, 16:49
Előzmény: #108662  KrisztinaI
#108666
Nem tulzas ez egy kicsit ?   ;-)
 Sok hazafi lenne elegedett az atlag-amerikai fizetessel (kb. 2mFt/ho),
az ottani  elelem, energia es rezsi arakkal, es ketlem hogy CBA-ban jobb a minoseg mint COSTCO-nal.
pomperj hétfő, 16:49
Törölt hozzászólás
#108665
KrisztinaI hétfő, 16:36
Előzmény: #108662  KrisztinaI
#108664
Az ennivaló minőségéről író emberkék....  érdekes, de az is, hogy ott naptej adalékot lehet adni a sajthoz csak azért, hogy fényesebb legyen...., a gyümölcssaláta kommentjeit ha nem bánod, már nem keresem meg, illetve a vitrinekről szóló videókat sem, mert véletlenül jöttek fel.
https://www.youtube.com/watch?v=cnacZAXkXAc&t=572s
pomperj
pomperj hétfő, 16:35
#108663
KrisztinaI hétfő, 16:28
Előzmény: #108642  sh0rt0s_r0b0t_v0.42
#108662
Ezt komolyan kérdezed? a tőzsdén kívüli világ annyira nem élvezi dolgot....  a Forbes szerint minden 3. amerikai azonnal elköltözne Amerikából, ha megnézel egy élelmiszerekről szóló bármilyen posztot, legyen az dietetikus influenszer, vagy egy ártatlan gyümölcssaláta recept az emberek panaszkodnak az ételek minőségére, és az árára.... nem számítottam én sem rá, hogy a cseresznye, dinnye, málna salátát megengedhetetlennek fogják titulálni az emberek az instagramon, és pl egy kanadai dietetikus youtube videói alatt tömegével posztolják, hgoy ha eljönnek Európába, akkor nincsenek rosszul az ennivalótól . Te voltál már Amerikában, ettél már ott valamit? Én igen, és minden tele volt cukorral....Naponta videó van arról, hogy a nagy áruházakban pl a kozmetikai vagy értékesebb termékeket vitrinbe zárják a lopások miatt..... nem csoda, hogy Dalio mindig népfelkelést vizionál, az embereknek szerintem kezd majd elege lenni..... az átlag ember ezek alapján nekem nem úgy néz ki, hogy az Örömapa mindennapjait éli.
https://www.businessinsider.com/ai-quietly-picking-your-pocket-with-personalized-pricing-2024-7?utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=business-sf ;     mondjuk innen már a social scoring system nincsen messze......lsd Kína
https://www.linkedin.com/posts/forbes-magazine_according-to-a-recent-survey-about-1-in-activity-7212583822763180032-JnCS
Arról nem beszélve, hogy ha valami jobb és olcsó Kínából, mint a hazai, akkor vámot dobnak rá a verseny miatt, így nemhogy lefelé mennek az árak, mint eddig, hanem felfelé.....és Trumppal ez még rosszabb lesz
magnezium
magnezium hétfő, 16:06
Előzmény: #108660  stolz
#108661
ha ez van, akkor viszont most azonnal fordulnia kellene

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek