Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Placi82 2024. 05. 27. 10:16
Előzmény: #107297  pomperj
#107300
WBA nak az lehet  a baja, hogy nem nyitok magamra konkoruenciat. Inkább kevesebb egység  de nagyobb forgalmunk legyen. Kevesebb fix költség. 
Na mindegy nem ástam bele magam, mert ezt se veszek. 
János arra az egyre valaszolj, semmi politika vagy egyéb hátsó szándék nélkül, hogy ez a szavazó gépek metódusa mi? . Mert USA a legfejlettebb ország de azért elég elavult, ősrégi ez a technológia, és okkal feltételezhető, hogy könnyen  manipulalhato.csalasra lehetőséget adó szituáció. Azért ezektől mar lennének fejlettebb és biztonságosabb szavazotecnologiak. USA rol beszélünk, nem Kongorol!! Joggal merül fel a kérdés, hogy ezeknek már a muzeumban lenne a helyük, és akkor talán Trumpek redneckjei se hoborognenek. De így? Milyen érdek van e mögött? . 
Placi82 2024. 05. 27. 09:52
Előzmény: #107289  FeherTibi
#107299
Én speciel egyiket se veszem. És nem is fogom. Max egy jó Boss öltönyt, de ezek még mindig azt hiszik, hogy német széles vallu sudár tisztekre kell gyártani.:)) Nem gondolnak a picit pocakosakra, hiába a széles vall. Szóval lehet vinni testre szabatni. Amúgy a 11-12 körüli P/E miatt, és egyéb nem rossz cég mutatói miatt akár még cégként se teljesen  rossz. Mondjuk, hogy mostanában 100 EUR körül ad egy sima polo inget az szép profit marzsot vetít előre. De jó minőség. 
Rheinmetall meg azt hittem nem megy feljebb. Hát ment. Szépen belevwttem az ANY be is, ebbe is anno. Sokat. Be is írtam. Aztán eldobaltam apró profitert.  Anyt is vettem 1800 körül, 2200-2400 körül eldobtam, talán be is írtam anno, mikor még  írtam ilyeneket. Erre még most nézem 4000. Ő hogy a franc egye meg. Pitiáner vagyok, ahelyett hogy hagynam kifutni es bezsaebelni a 200-300% os profitot, 20-50%nal eldobok. Ez nálam ilyen beidegzodes.  Rheinmetall 170 körül, és tavaly ősszel 260 ba a többivel együtt repült, meg PBR előtt pár nappal. Most meg 530 felett van. Pitiáner vagyok. Ez van. Hiába van a  jó  ráerzes, ha mindig túl hamar adok el... 
Placi82 2024. 05. 27. 09:28
Előzmény: #107288  FeherTibi
#107298
L. B. körön belüli volt. És ezen oknál fogva bedőlelese adta a történelmi és gazdasági  jelentőségét. 
pomperj
pomperj 2024. 05. 27. 09:26
Előzmény: #107295  Zedisdead
#107297
WBA
A NewportBeach-i helyzetet ismerem.
Eloszor is, itt szerintem tul sok patika van. WBA es CVS sok plazaban ott van.
Mindegyikban mindent arulnak, gyogyszerol a hajgumin at a whiskey-ig. 
Gyogyszer mar nincs 10$ alatt, talan a kommersz fajdalomcsillapotok. 
Jo forgalom van,  tobbnyire van kis sorbanallas a gyogyszer kiadasnal. A patikus nem kepzett
mint Mo-on, sima eladok adjak ki, kerdesre semmi valaszt nem tudnak.
.
A kullonbozo egeszseg-biztositok alljak a gyogyszer szamlak 10-60% reszet, azokkal minden evben 
oriasi harcok utan szoktak  megallapodni, es mostanaban a biztositok szoktak jobban kijonni.
A masik oldalon, a gyogyszer gyartokkal valo ar-megallapodasok is nehezek, ott is oriasi az arharc.
Emiatt is, pl, CVS  patikahalozat is PE=9-ig esett, a net marzsuk 2.8%, ami azert jobb mint WBA 1.8%.
A helyi oltas beadas mar a multe. A helyi automata meres/gyors-diagnosztika viszont megy.
Azt gondolom, ha Trump gyoz, akkor visszajohet a 2016-20 kozotti jobb vilag a patikaknak.
.
Az mas kerdes, hogy Trump soha nem fogja elismerni ha veszit, es 2025 januar talan meg rosszabb
lazadasokhoz vezethet, mint 2021. jan.6 volt. 
pomperj
pomperj 2024. 05. 27. 09:04
Előzmény: #107289  FeherTibi
#107296
A DOWban az Intel mellett van meg par nagyon levert ceg: 
INTC  50-->30
Boeing 260-->170
NIKE 120-->90
MCD 300-->250
WBA 27-->16
Ezek nagy hajok, lassan fognak fordulni. De akinek sikerul elkapni jol a fordulatot
(es szoros stoploss=al biztonsagban maradni ha megse sikerul elsore, azzal jol lehet jarni. 
Zedisdead 2024. 05. 27. 08:38
Előzmény: #107293  pomperj
#107295
Aki Amerikában él, mint pl ha jól tudom te is, elmondhatnák látható e bármi változás a wba üzletekben a mgmt váltás óta. Kiskerben áltálában jól be lehet azonositani a halálra ítélt cégeket, ahol látszik, hogy a vezetésben nincs már lendület, csak élősködnek a cégen. Lepukkant shopok, hátul kullognak az innovációban, bunkó mogorva eladók, üres üzletek , üres polcok...
Rray 2024. 05. 27. 08:21
Előzmény: #107234  Törölt felhasználó
#107294

Szia,
HOLO-ban énis várok még egy felkört, kérdés, hogy mikor....   Meddig várjátok fel?
köszi,
Rray
pomperj
pomperj 2024. 05. 27. 08:12
#107293
Walgreen, WBA
peladul az egyik, amit jo ideje figyelek.
Hihetetlenul le van verve, es meeg mindig esik.
A 12.600 uzletes patika halozatban uj menedzsment van oktober ota, hogy helyrebillentseek. 
Az arbevetele Q1/Q1 vegre  6%-al nott, a cashflow 5.58/sh, a 2023 profit  EPS-3.98$/sh lett.  P/B=1.0
Az adossag 10Mrd$, ami 140Mrd  arbevetelnel igazan nem sok.
Erre az evre 3.2-3.5 $/sh profit a varakozas, szoval PE=5.  Az osztalek 5.6%, kivetelesen magas.
Ilyen parametereknel joval gyengebb volt WBA a 2008-12 idoszakban, de mar akkor dupla arfolyammal.
.
Es megis, most tovabb esik az arfolyam, Normal idokben a net marzs 4-5% volt, most 1.8% alatt van. 
A ceg eladni probal nem-core patika-halozatokat pl. Angliaban, hogy csokkentse az adossagot. 
Beinditottak egy koltsegcsokkentesi programot, ami 1Mrd$ takarekossagot iger.
A reszvenyek szama 863m, ez egyedul tudhat 1$/sh profit javulast hozni.
Ha sikerul 2-3 ev alatt vissza-emelni normal marzsig, akkor 2-3x arfolyamemelkedes a kilatas.
.
 Amikor tavaly juliusban neztem WBA-t, arra szamitottam, hogy 20$  korul lesz a melypont.
Most mar 16$, es meg nem latszik a felpattanas jele.  Nem veszteseges, nincs csod riziko.
Ilyen olcso utoljara a 90-es evekben volt. 
Az megse valoszinu, hogy az oregedo nepessegnek nem kell tobbe patika.
De most  turelemmel ki kell varni, amig elkezdodik a recovery.
Aki jol birja a levert poziciokat idegileg,  azoknak a kozep es hosszutavu kilatas kimondottan attraktiv.  
.
https://imgur.com/a/yjCrN25
szieszta 2024. 05. 27. 07:28
Előzmény: #107290  yooio
#107292

Mikor elindították a devizahitel, a lakosság töredékének volt csak fogalma, ez mivel járhat. Senki nem látta benne a rizikót, hiszen előtte ilyen nem volt, a hitel az hitel, a kamat meg kamat.  Aki szociban felvette  a hitelt ott 30 évig semmi nem változott. Az árak is be voltak fagyasztva, meg a fizetések is. A ´80 as évek hoztak egy kis változást, mikor a maszek világ kivirágzott és egyesek megengedhették maguknak a jobb létet és  a drágább árut, így indult el itt is az infláció.
Szlovákiai rokonok úgy látták Magyarországot, mint nyugat, mivel ott nem volt megengedve a kisiparos. Mindenki a nagyiparban dolgozhatott csak, esetleg a kertjében megtermelt többlettel üzletelhetett, de az is inkább cserekereskedelemnek minősült. Arra emlékszem, évente kétszer utazhattak Magyarországra, általában szervezetten, legtöbbször színházi látogatással egybekötött bevásárlásra. Csak az volt a baj, hogy legálisan csak minimális pénzeszközt vihettek át  a határon és kemény vámellenőrzéssel többször még a busz is átkutatták.
szieszta 2024. 05. 27. 07:09
Előzmény: #107286  Placi82
#107291

Nem is olyan régen volt ilyen a történelemben, amit kajli barátunk leírt. Csak egy picit más köntösbe bújtatva és ezt úgy hívták, hogy szocializmus. Ott vette át az irányítást az állam a piac felett, megszabták az árakat, ki mennyit termeljen és szépen mindent szétmaszatoltak az emberek között. Mindenkit egyenlővé tettek, aki húzott, az dolgozott arra, aki csak henyélt.
Az állam garantált mindent, ezzel levéve  a terhet a NÉP válláról, megölve  a versenyt és ezzel a fejlődést.
Pontosan tudjuk, hogy ez hova vezetett, mindenki maga döntse el, hogy hogyan értékeli.
Ráadásul Kádárnak köszönhetően Magyarországon elindult egyfajta megengedő politika, mikor megtűrték a maszekolást, hagyták az embereket egy kis vagyont is gyűjteni, de az elején nem ez volt a cél. Úgy kezdték, hogy minden közös, majd az állam mindent irányít.Aki ebből ki akar lógni, az a többiek ellensége és mehet a rács mögé, vagy egy kis málenkij robotra.
yooio 2024. 05. 27. 06:57
Előzmény: #107280  Placi82
#107290
Nyilvan nem vettem volna fel Chf hitelt, kicsit is penzugyileg edukalt tudja hogy abban a penznemben kell hitelt felvegyel ahol a jovedelmed/beveteled keletkezik, nem masban. ha forintban vetted fel 10/15 eves tavon nyersz az erteknovekedesbol es az infabol (lenyegeben az ingatlan erteknovekedese is egyreszt ebbol van, realertek szintentartas) ami elinflalja a torlesztod, szoval lenyegeben ugyesen hasznalva es nem barom tokeattetet huzva hatalmas win. Ha minden kotel szakad a befektetett toked 1/3-1/2 fole nem huznam ki a teljes tartozast, betolod onnan(ez defla, recesszio esetere) ehhez persze sok penzednek kell lennie de azert van mert penzugyileg tudatos vagy es tudod mit mire hasznalsz. :) 
FeherTibi 2024. 05. 27. 00:48
#107289

Ajánljatok jó részvényeket. Utánanéztem a TUI-nak és  a Rheinmetallnak, amik emlitve voltak mostanában.
Egyenlőre nem veszek, de utána néztem
Amiket én nézek most : Intel, Nike, Hugo Boss, Wizzair, Raiffeisen, OTP, McDonalds
Az OTP-t pénteken adtam el, de figyelem egy esetleges későbbi beszállásra
Az Erste elemzői ajánlás weblapján pénteken a Vonovia SE-t ajánlották, igaz, "Függőben" jelzéssel
Az amerikai Mágikus 7-es (Tesla, Apple, Nvidia, Meta, Microsoft, Alphabet, Amazon) részvényeket is néztem, de nem tudom, hogy itt kéne e beszállni. Talán az Apple lehet a legjobb rövid távon. Tudom, hogy az Nvdidiát splittelni fogják, de szerintem már tul drága a részvény, a split után se várok sokkal magasabb árat.
Vajon a Volkswagen és Porsche ilyen gyenge szinten marad az idők végezetéig ?
FeherTibi 2024. 05. 26. 22:55
Előzmény: #107287  Placi82
#107288

tisztán emlékszem, amikor a Lehmann Brothers bedölését bemondta azt hiszem a BBC. Angliában voltam, néztem a tévét és jött egy "Breaking news". Budapestre telefonáltam az ismerőseimnek, de mindenkii csak legyintett.
A Covid és a mostani orosz-ukrán háboru a (pénzügyi) hatásait tekintve nem éri el a Lehmann Brothers bedőlését ? Ezek is durva hatást értek el azért ? Bár végül is szerintem se érik el a Lehmann szintjét. Illetve a Covid nagyobb pénzügyi pánikot okozott, mint az orosz-ukrán háboru. Legalábbis egyenlőre.
Placi82 2024. 05. 26. 22:21
Előzmény: #107286  Placi82
#107287
Ja és még annyit, hogy jelenkorunk minden új tiusu gazdasági és monetáris eseményeinek  oka és eredője, a Lehmann Brothers bedolese 2008 szeptemberében.. 
Placi82 2024. 05. 26. 22:10
Előzmény: #107282  kajli_man
#107286
Volt rá példa a történelemben ilyesmire. De!!!! Sose volt GLOBÁLIS. Csak lokalis azaz helyi h. lye vezetők  okozta demagógia vagy háború, etc...okán .
Tehat ami most van arra nincs precedens. Ketto tortenet "hasonlít" erre a metódusa  de csak enyhén. Az egyik Traianus meghoditotta a Dak kiralysagot (Dacia) és annyi sok aranyat raboltak, hogy az egész birodalomban eltoroltek az adósság leveleket. Azaz az állam konkrétan kifizette mindenkinek. Uzsorakamattal együtt. Bizony már akkor volt "uzsora kamat" 😉
A másik  Azték és Inka birodalom Cortes, és Pizzaro hajoszamra küldte haza az aranyat Spanyolorszagba, és Európába. Effektív egy arany, ezüst alapú monetáris QE volt. 
Most olyan úton járunk, mintha  űrutazason járnánk az Andromeda galaxisban 2 millio fenyevnyire. Teljesen új út, új dimenziók, és főleg új veszélyek.
Ezért mosolygok  magamban mostanában mióta  olvasom itt, és a gazdasági mainstreamben az utólagos bele magyarazatokat. 
Alapvetően azt kell látni hogy a FED, és az EKB se befolyásol, nem irányít, hanem már csak  sodródik. 2018 decembere óta. Nem a covid óta.(Ennek oka van) Szóval a rövid válasz az hogy, nem tudom:) 
FeherTibi 2024. 05. 26. 22:07
Előzmény: #107283  Zedisdead
#107285
Én is látok fantáziát az Intelben. Buffet mondta, hogy azért ilyen olcsó az árfolyam, mert a cég hagyta hogy a jó hírneve erodalodjon. Aki jobban utána olvas a cég termékeinek, elég jókat olvashat. Pl. Intel Aurora szuper számítógép, a világ 2. leggyorsabbja. Az elemzők egyenlőre nem látnak potencialt a cégben, de szerintem ez változni fog, akár fél éven belül 
Placi82 2024. 05. 26. 21:49
Előzmény: #107281  FeherTibi
#107284
Nem rohanja le! 
Oka, pedig az, hogy már 4 éve tűri hogy USA folyamatosan fegyvert fel Tajvant, sőt USA  Zold sapkás különleges alakulatok, vannak olyan Tajvan apró szigeten, amik pár km re vannak Kinatol. Na most ezt gondold el fordítva. Azaz "sárga sapkas:) elit Kínai katonák lennének Ley west melletti szigeteken amik Kubahoz tartoznak. Ergo Kína történelmileg nem exapanziv típus. Int az USA.nagytőke.
2. Ha tovább ugrál, és keveri majd a sz.rt ott az majd" Bidenek. ", és Tajvan mostani vezetése erre kivételesen vevo lesz. Akkor se fog támadni! Hanem megfojtja Tajvant!! Azt nem fejtem ki, de kb. amire Zed utal lejjebb, csak finoman, és szürke zonaban diplomatikusan....
Zedisdead 2024. 05. 26. 21:35
Előzmény: #107281  FeherTibi
#107283
Szerintem a két éven belüli tajvani háborúnak nagyobb, mint 50% a valószinűsége. A kereskedelmi kapcsolatok lebontása a legtutibb módja a háborúba való átmenetnek. Egyébként sztem nem lerohanásra kell gondolni, hanem blokádra és rakétázásra. Tkp attól függően, hogy a népi Kinának mekkora a ballisztikus és cirkálórakéta gyártása függ, hogy mikor érdemes megkezdeniük a hadmüveleteket.
Ezentúl kinaiai nyersanyagszegénység az egyetlen visszatartó erő. Vasat, szenet, olajat í, LNGt tengeren importálnak. Olajból konkréten 1 milliárd hordós készletük van. Napi fogyasztásuk 14 mbpd, saját termelés 4.5 mbpd. Szárazföldi úton Oroszo. ból Kazahsztánból tudnak importálni 2 mbpdt. Tehát kb 7 mbpd importot kell megoldaniuk vhogy. De készletből is van egy 150 napos laufjuk és utána sem omlanának össze tökéletesen működő blokád esetén sem, ami ugye amúgy sem garantált.
Intelben szerintem az a legszexibb, hogy az ASML teljes high NA EUV gyártását lekötötték 2024ben. 2025ben jelentős gyártókapacitásuk lesz és jó eséllyel a TSMC előtt lesznek technológiában. Az Intel Foundry business még csak most bontogatja a szárnyait, szerintem abszolut nincs beárazva  sikere.
Intelben egyre nagyobb potenciált látok Tajwan ide vagy oda.
kajli_man
kajli_man 2024. 05. 26. 21:29
Előzmény: #107280  Placi82
#107282
Valami megváltozott 2020 óta. Jött egy baromi ritkán (100 évente?) előforduló pandémia, amire a világ legtöbb országa extrémen reagált mind fiskális, mind monetáris részről (az, hogy mennyire tolták túl az kérdéses). Viszont szerintem az egyszeri túlreagáláson túl az a nagyobb gond, hogy elhintették az emberek és vállalatok fejében, hogy mostantól kezdve, ha bármilyen gazdasági baj jön (akár csak pár negyedévnyi, vagy évnyi enyhe recesszió), akkor ez lesz az "alap" reakció (ami ugye eredetileg egy extrém helyzetre szült extrém megoldás volt). Ha beüt a baj, akkor jön majd a kamatstop, hitelmoratórium, kilakoltatási moratórium, diákhitelek elengedése, esetleg helikopterpénz, stb. a lényeg, hogy nem kell semmilyen módon fizetni a túlvállalt hitelekért, mert majd a kereskedelmi bankok a jegybankkal együttműködve "valahogy" megoldják. A megoldják jelen esetben az, hogy a relatív kevés túlvállalt ember problémáját szétkenik a teljes lakosságra mondjuk infláció, vagy ilyen-olyan megemelkedett banki költségek formájában (ez igaz vállalatokra is részben). Szerintem 2020 óta új időszámítás van, a moral hazard új szintre lépett. Utólag visszanézve hülye, aki 2010 és 2020 között nem adósodott el mondjuk ingatlanra. A hitel mögötti fedezet értéke jelentősen nőtt, szóval még ha valamiféle kényszerlikvidálás is kerülne kilátásba (ami ugye nincs az előbb felsorolt intézkedések miatt), még akkor is bőven többet ér nagy valószínűséggel az adott az ingatlan, mint a 10-20 éves hitel nagyjából 4-5%-os kamattal visszafizetve. Nem tudom mi lesz a végkifejlete a dolognak, meddig lehet a szőnyeg alá söpörnie a kormányzatoknak, átvállalva a vállalati és lakossági hitelek kockázatát a "nyugalom" érdekében. Mondjuk a fenti túlreagálás eredménye az is, hogy látszólag kiiktatódik a gazdasági ciklikusság, folyamatosan eltolódik időben a recesszió, mert mindig lehet "kockázatmentesen" pont annyi pénzt beletolni a rendszerbe, hogy ne nőjjön a munkanélküliség és ne legyen tömeges csődhullám. Nem tudom volt-e már ilyenre példa a történelemben, de abból kiindulva, hogy maguk a jegybankok relatív modern találmányok, szerintem nem nagyon.
FeherTibi 2024. 05. 26. 20:47
#107281
Ez a "Kina lerohanja Taiwan"-t, gyakran felmerülő szcenáriónak mennyi valóságalapja van ? Intel forumokon többen ezt gondolják, persze az árfolyam érdekében. Én semmi ilyet nem látok. Van reális valószinüsége, hogy Kina mondjuk idén lerohanja a Taiwant ? Máshol azt olvastam, hogy ez még legalább 2030-ig nem képzelhető el

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek