Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
hellforceone kedd, 15:40
Előzmény: #108154  pomperj
#108160
Amikor feltalálták a mosógépet, mosogatógépet, stb. azt mondták, a háziasszonyoknak reeeengeteg ideje lesz másra. Aztán valahogy mégsem úgy lett - pontosabban igen, csak a facebookon eltöltött időt (csak leegyszerüsítve most a dolgot) a legtöbb háziasszony "elfelejti". Na ugyanígy lehet az AI-val is. Hozzászokunk majd az előnyökhöz, aztán pedig már észre sem vesszük azokat, pedig, ha elvennék tőlünk, lázadnánk. 40 évvel ezelőtt a mobil "elképzelhetetlen" volt, ma a WC-re nem tudnak sokan kimenni nélküle és nem csak a barom facebook miatt, de akár a klotyón ülve is tudsz a mobilon mailt írni, olvasni, árut rendelni, a tőzsdén kereskedni, tanulni stb. És a lehetőségek tárháza szinte határtalan, rengeteg dologra ma még csak nem is gondolunk, ami pár év múlva hirtelen valóság lesz/lehet....
hellforceone kedd, 15:38
Előzmény: #108156  Placi82
#108159
a 3-as ponthoz szolva, csak azt nem veszed figyelembe, hogy azok, akik mar nem a földet müvelik (vagy müveltek 100 evvel ezelött mar), azok gyarakban dolgoznak, hazakat epitenek, idöseket apolnak stb stb stb. magyarul a fejlödest abbol a szempontbol is nezd, hogy rengeteg munkaerö atcsoportosithato lett, igy mas területek is fejlödehettek / egyaltalan letrejöhettek. Az okorban a romai miert is lett olyan nagy elmélkedö tarsadalom?? Mert a rabszolgak elvegeztek helyettük mindent, nekik pedig jutott idejük elmélkedni. A mai ember "rabszolgaja" talan pont az AI lehet. Nem kell mindent anyagi javakban mérni, SÖT, a valos haszna az AI-nak talan pont az lehet(ne), hogy a tarsadalomban hozza el vegre a forradalmat.
hellforceone kedd, 15:29
Előzmény: #108155  pomperj
#108158
Csak maga a számítógép óriási lökést adott mindennek, azon dolgozol (a vilag barmely reszeröl), rendelsz arukat, nezel filmet online, kereskedsz a tözsden stb stb stb. Azt ne várja szerintem senki, hogy a növekedés évi 5-10 % lesz, hiszen a kérdés az is, hogy egyáltalán szükséges e akkora mértékű növekedés?? (Nem szükséges, főleg, ha valóban figyelembe akarjuk venni a környezetet is). Másrészt a fejlődésnek az is része, hogy nem biztos, hogy a kibocsátás maga óriási mértékben fog nőni, de a nagy (és gyorsuló) tempóval öregedő társadalom mellett is ugyanolyan termelékenyek vagy még termelékenyebbek leszünk, az már maga egy hatalmas ugrás. (a kérdést persze, hogy van e értelme, itt is fel lehet tenni). Ha ki tudunk váltani olyan munkaköröket az AI és robotika segítségével, melyek gyűlölt munkák, esetleg egészségre károsak stb., akkor egy újabb óriási előnyre teszünk szert. Vagy bevezetésre kerül a 3 vagy 4 napos munkahét.
hellforceone kedd, 15:23
#108157
probalok valaszolni, de allandoan hibat ir a portfolio. ez most egy teszt, ha ez atmegy, akkor megprobalom beilleszteni a valaszomat is.
Placi82 kedd, 14:46
Előzmény: #108150  pomperj
#108156
1)Mert rossz a megközelítése. Ha nem lettek volna ezek a Tudományos műszaki forradalmak, akkor nem lett volna gdp novekedes, csak állandó háborúk esetén mint Európaban előtte folyamatosan 500 éven keresztül. (Mert anno a  háború lényege az volt hogy adósságot termelt!! Es annak kamatai vannak). Ahogy abban a bizonyos viccben is van "A  pénz az tényleg nem boldogít, na de a kamat, na az boldogít!!" :)
2." A GDP minden, kivéve az életet értelmessé tevő dolgok mérőszáma" 
3.Erdemes utana járni, hogy 200 éve 4000 katasztralis holdat 500 fős falu bírt csak megmuvelni, utána hogy míg 1920 ban sok helyen az emberek húzták az ekét . 20 év múlva már traktorok és cseplogepek voltak.  És még 80 évvel később pedig öl, olyan klimatizált John Deere van ahol a "paraszt 4000 katasztralis földet egyedül megmuveli, learatja etc. És annyival nem élnek jobban az emberek. Vajon ennek mi az oka szamszakilag is? Hosszú lenne az a magyarázat, ezért nem megyek bele... Úgyse érdekel senkit se meg amúgy is.. 
4) AI ban a Totoronak lészen majd  igaza, sőt jobban mint azt leirta. Persze persze lesznek specifikus területek, ahol szükség lesz az emberi tenyezore, innovaciora. Na de a többségnel  kuka lesz. És itt fog bejonni a morál hazard, azaz penznyomtatasos alanyi jogon járó munka nélküli jövedelem. És abbol fakado káosz. 
pomperj
pomperj kedd, 14:13
Előzmény: #108134  pomperj
#108155
SPY futures es NDX   daytrade
Maradok a tegnapi szamozas mellett. A wave(C) egesz konnyen nezheto kesznek, kis ED alakzat van 
a 15min charton, Ha igy van, ma upside fordulatra kell szamitani.
.
https://imgur.com/a/dCIYL27
pomperj
pomperj kedd, 12:42
Előzmény: #108151  mereszZenesz
#108154
Nem nagyon ertem a Kakao (cocoa) temat.
Coffee is,   Cocoa chart is nagyon hasonlit az Agri commodity (DBA) chartra, ami nem eppen biztato
.
https://imgur.com/a/sgwqs1q
.
es mintha CC es KC futures  mostanaban lefele fordult, szerintem eleg rosszak lennenek a kilatasok.
Vagy nagyon elneztem valamit? Ha maskepp latod, ird be mit latsz?
.
https://imgur.com/a/zvYEDBV
totoro
totoro kedd, 11:28
Előzmény: #108150  pomperj
#108153
A gazdaságra azért eléggé vegyes hatása lesz, nagyon nem biztos, hogy több előnye, mint hátránya. Egy programozó kétszer annyit tud dolgozni, mint eddig. Kétszer annyi lesz a bére? Fenét, az elvárás nő meg kétszeresére vele szemben, a bére meg marad ott ahol eddig, vagy még csökken is, mert hirtelen fele annyi programozó is elég mint eddig. Ugyanez a grafikusoknál, fele annyi idő lesz neki összedobni használható dolgokat mint eddig. Zeneszerzők? Mehetnek a levesbe, ai-val gyorsabb és olcsóbb. Nyelvtanárok? Minek, amikor az ai-val tudok gyakorolni, ugyanúgy beszélget velem, mint egy tanár. Kutatók, vegyészek, biológusok? Az ai-val lemodellezem azt amire eddig évek elmentek 20 perc alatt, fele mehet a levesbe. Reklámarcok? Minek élő ember, ai-val itt egy tökéletes, nem öregszik, nem kér nagy gázsit. Szinkronszínészek? Minek, ma már megoldható, hogy te tényleg az eredeti színész hangján, csak épp magyarul nézd a filmet. És a sor végtelen...
matatakakiba kedd, 10:29
Előzmény: #108141  pomperj
#108152
Az utolso mondatodra reagalva: igen, ez is 1lehetseges scenario. Legnagyobb valoszinuseggel (tagan ertelmezve) programhiba.
mereszZenesz kedd, 10:23
#108151
Zártam a kakaó longot
pomperj
pomperj kedd, 10:07
Előzmény: #108142  hellforceone
#108150
1)Persze, igazad van. 
2)Lehet egy masik ertelmezes is.
.
1946-1982 kozott az USA GDP kb. 3% eves novekedest mutatott.
1982-ben megerkezett a szemelyi szamitogep. Tudomanyos-Muszaki  forradalom.
Minden szakerto a novekedes gyorsulasat varta. Eltelt 2000-ig 18 ev, a novekedes maradt evi 3%.
.
2000-ben  megjott az internet. Ujabb forradalom. Minden szakerto a novekedes meggyorsulasat varta.
Azota a novekedes evi 2.5% atlagosan. Semmit nem gyorsult tole.
.
Tegyuk fel, az AI megerkezett 2024-ben.  Ujabb forradalom.
Hamarosan meglatjuk, mennyit gyorsul a novekedes?
todi kedd, 09:58
Előzmény: #108147  Zedisdead
#108149
Lehet kocsmai trollkodásnak is hívni de majd szólj ha az AI valami igazán kreatívat lerak az asztalra!
RangerHU kedd, 09:45
Előzmény: #108146  todi
#108148
Nem az emberi gondolkodást/agy működést kell az AI-nak lemásolnia, hanem “csak” az emberi agy működésének eredményét (re)produkálnia. Sőt!
Zedisdead kedd, 09:34
Előzmény: #108146  todi
#108147
Ez ilyen kocsmai szintű okoskodás. A jelenlegi Ai működését sem lehet leirni algoritmusokkal. Van egy óriási neurális háló, aminek feladatokat adnak és visszaterjesztik a hibát, de hogy pontosan hogyan gondolkodik azt senki nem tudja.
todi kedd, 09:10
#108146
Amire szerintem soha nem lesz képes az Ai az a kreativitás. Az ugyanis nem írható le algoritmusokkal.
dniel
dniel kedd, 09:04
Előzmény: #108141  pomperj
#108145
Netflixen van egy sorozat AI kapcsán a kép generalas helyett mire lehet es (mire használják a kormanyok jelenleg is) a mesterseges inteligenciat... röviden a tartalmábol:
- halálos vegyületek ki fejlesztése egy delután alatt 10 ezer olyan vegyuletet dobott ki a gép ami halalos az emberre, koztuk volt olyan vegyulet is amit pl eszak korea 10 év alatt dolgozotr ki... nos ez a AI-nak eg, delutan sikerult 10 ezer masikkal egyutt...
- az usa hadserege olyan 1000 dbos vadász repülő köteléken dolgozik amit mesterseges inteligencia iranyit.... 1000 db gép szorozva a raketakkal szamold ki.... ezek maguktol mennek kötelékben.... az AI egy nap alatt megtanult a nullarol vadasz gepet vezetni es harcolnk vele... az amerikai csucs top gun pilotát akinek 10 vagy 15 ezer bevetési órája van 20 szor egymas utan ölte meg a szimulatorban es a pilota azt nyilatkozta a gep ellene olyan manovereket hajtott végre amire meg nem latott példát... 
Szoval sztem a spielberg terminátor filmje mar a valoság es ez is lesz q veszte q jelenlegi AI oruletbek q veszelyek es az h pl a neauman emlvekre epulo scsippek foleg a videkartya fejlesztesek meg eroszakolasa AI csipre nem a jövö hanem mar rég a mult... teljesitmenyben es figyasztasban is
todi kedd, 09:00
Előzmény: #108143  totoro
#108144
Azért eztel a professzionális logo meg képkészítéssel vitatkoznék.
A lányom UX UI Designer és tervezőgrafikus.
A napokban beszélgettem vele époen az AI ról és elmondta, hogy jelenleg professzionális logo és kép készítésére alkalmatlan. Legalábbis még.
Amit ki tud váltani az a copy writer de azt mondja, hogy azon is eléggé érződik a “gép”.
totoro
totoro kedd, 08:42
Előzmény: #108141  pomperj
#108143
Komolyan, ezt kérded, hogy ér -e valamit a gyakorlatban? Én naponta dolgozom vele, programozásban is nagy segítség, meg hangfelvételek készítésénél is. Megszűnt az, hogy a munkámhoz szükséges hanganyagokhoz be kell hívnom egy anyanyelvi beszélőt, most elég a script, és felolvastatom egy ai-val, angolból és németből tökéletes kiejtéssel megteszik. Ezek mögött a most megjelent, tökéletesen beszélő modellek mögött ai áll, eddig ez nem volt lehetséges. Vagy ha tényleg nagyon speciálisan kell hangsúlyozni, akkor is felolvastatom egy anyanyelvi kollégával, és fogom lecserélem a hangját mondjuk egy gyerekhangra, a hangsúlyok mind megmaradnak, tökéletesek lesznek, csak a hang változik. Aztán még, pl. bárki készíthet ezen túl saját hangjával leszinkronizált, bármilyen nyelvű videót mondjuk youtubra. Magyarként lehetsz angol tartalomgyártó angol nyelvtudás nélkül. Van már erre alkalmazás, itt is ai áll a nyelvi modellek mögött. A weboldalunkra szükség volt képekre, ai-val generáltattam, nincs jogdíj probléma. Az egyesületünknek kellett logó, 5 perc múlva megvolt a tökéletes, nem kellett grafikus. Az én munkámat teljesen átalakította, és nem látjuk még a végét a lehetőségeknek, paradigmaváltás jön nagyon sok helyen.
hellforceone kedd, 08:33
Előzmény: #108141  pomperj
#108142
Druckenmillert nagy valószínűséggel ismered, talán még tartod is valamire, hiszen ő nem egy KW típusú befektető. Nos, Druckenmiller kiszállt ugyan már nagyobb részt (vagy talán már komplett az nvda-ból), mégis ő maga mondta pár hónapja, hogy az AI valószínűleg egy több évig velünk maradó befektetési hullám. Nem egy “hülye gyerek” - véleményem szerint -, szóval én erősen bíznék - én személy szerint teszem is - a megérzésében. Persze te valószínűleg az első nagyobb korrekciónál azt fogod mondani, megrengett, ennyi volt az egész hype, de szerintem tedd fel magadnak akkor majd a kérdést, hogy nem e te tévedsz esetleg. Ezt abszolút nem bántásként írom, de szerintem ne írd még le az AI “hype”-ot. Ha látom a Tesla önvezető rendszerét - tudom, itt fikázni illik, mert ugye nem 3 nap alatt sikerült összehozni a csodát és amúgy is mekkora egy fos a Tesla és csak az olaj lehet a jövő, még 100 év múlva is, de a Holdra sem az első űrrakéta fellövése alkalmával jutottunk el ugyebár -, a Figure 1 vagy a Boston dynamics robotját és sok más egyéb “csodát”, akkor azért szerintem minimum el kellene gondolkodni azon, hogy helyes e az AI-t még mindig csak egy kis kósza, ostoba “hype”-nak nevezni, vagy valóban egy újabb forradalomról van szó…
pomperj
pomperj kedd, 07:40
Előzmény: #108128  HuTi
#108141
Van egy pici NVDA poziciom.
De lehet, hogy epp  most kiderul, hogy az AI csak  egy ujabb platform a hype-lelkesedesre hajlamos
invesztorok megkopasztasara. 
Vagy tenyleg er valamit ez az AI a gyakorlatban is?  Senki nem tudja.
.
Annyi latszik, az NVDA tavalyi sales 60Mrd$ volt. Ami a 3Trilliohoz kepest 2%, szoval 50x annyi a
ceg ara, mint az eves arbevetele. Mekkorat kell ehhez noni, hogy realis legyen"? 50x,  es 3Trill$-t er?
Nade,  az egesz USA GDP 27 Trill$, es az iden az egesz USA GDP novekedes 0.6Trill lesz.
Eri az NVDA ennek az otszoroset? 
NVDA-nal a  120$ aron adott  reszvenyenkent csak 5 centet koltenek fejlesztesre.   
Pedig van 24.6 Mrd db reszveny.   Elkepeszto sok.   Phuuu??
.
Az elso computereket haborus celokra, a nacik Enigma kodjanak megfejtesere hasznaltak. Lehet, 
hogy a kovetkezo haboruhoz kell ez az egesz? Autonom AI-vezerelt robotok fogjak olni egymast?
A vegen  azt se fogjuk tudni, miert?

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek