Topiknyitó: chart-trader 2022. 10. 08. 20:25

EURHUF és minden más  

A legfontosabb: moderált topik; a trollkodós, témához nem kötödő hozzászólások törölve lesznek!
Elsősorban az EURHUF a téma, de bármilyen forintbefektetés, pl. állampapír is lehet téma! Minden, amin tudunk pénzt keresni. :)
Mivel van jónéhány hozzáértő a témában (az EUR/HUF topikban ez ki is tűnt), remélem sok hasznos dolgot össze tudunk hozni itt.
Tudom, hogy a politika is része a forintnak, de csak annyit politizáljunk, ami a forint jövőbeli mozgását meghatározhatja!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
chart-trader
chart-trader 2024. 02. 22. 17:20
Előzmény: #3099  TitusPullo
#3100
Egyelőre nincs mit szakmázni, mert a forint beagadt. :)
De legalább a tőzsdén van történés, bár kis tétellel vagyok csak pozikban. Az is két szétvert papír, amiben látok egy komoly felpattanási lehetőséget.
TitusPullo
TitusPullo 2024. 02. 21. 10:52
Előzmény: #3089  chart-trader
#3099
na ez jó hír, hogy él a szakmai topik.
chart-trader
chart-trader 2024. 02. 21. 09:03
Előzmény: #3096  chart-trader
#3098
A nasdaq longot nullában zárta a stop, az eurpln se jött be, azt kis bukóval zártam. Egyelőre nem látok semmit, én nézelődök. Az sp500 a trendvonalon van éppen, ha letöri, indulhat egy szép korrekció. 
TheSnake2020 2024. 02. 16. 21:45
Előzmény: #3096  chart-trader
#3097
VOD át vettem. Egyrészt mert nincs osztalék adó az angol részvényeken, mint megtudtam, másrészt mert nagyon alul értékeltnek gondolom. Ráadás a felvásárlási pletyka. Volumen nagy.
chart-trader
chart-trader 2024. 02. 16. 20:22
Előzmény: #3095  TheSnake2020
#3096
Az elmúlt két nap nem a kitörést mutatja a forintban. Plusz eurusd is szerintem megy fel 1.09 körülre rövid távon. Az eurpln long felét zártam, nem érzem nagyon azt sem. 
Szerintem még egy utolsó nagy menet lesz a tőzsdén a következő pár hétben, aztán jöhet a buli. Jelenleg van egy kis nasdaq longom.
TheSnake2020 2024. 02. 16. 09:43
Előzmény: #3094  chart-trader
#3095
Hello , jó hogy újra itt. Bayer vétel nálam most volt rövidre próbálom az utolsó résig. Szűk stop. Sajnos a nagyobb pakkot próbálom mentegetni. Tőke 1% a. Forint , nem biztos, hogy átmegy most. Rég óta nagyon lassan cammog. Inkább a kifáradás jeleit látom. Ha mégis akkor a 405 körül az teljesen valós. EUR/USD ben volt egy köröm,  de ugyanilyen okból zártam a napokban. Remélem minden rendben .
chart-trader
chart-trader 2024. 02. 16. 08:17
Előzmény: #3093  short_circuit
#3094
Bayerről Snake-kel beszéltünk korábban. Én 22 körül látom a megállót, de van egy horrorforgatókönyv is :/
short_circuit 2024. 02. 16. 07:11
Előzmény: #3089  chart-trader
#3093
Dejó, végre lesz miért idenézni gyakrabban :) A magam részéről még mindig az USD/HUF novemberi chartomat bámulom, és tartom a végtelenül toxik forint shortomat - kicsit alávettem még, úgyhogy most sikerült a 2023. januári számlaértékemre visszatornázni magam :/ Sajnos a pitchfork alsó trendvonala tökéletesen tartotta eddig az árat, kicsit dilemmában is vagyok mert érzésem szerint eléggé forrásban van és bármikor lehet egy impulzus felfelé, viszont EUR/USD-nál kifulladni látom a lefelé kört. Változatlanul a 402 EUR/HUF és 375/380 USDHUF a céláram, de ehhez kéne egy erős 6-8 Ft-os gyengülős nap és a 366 áttörése. Nem gondoltam, hogy ilyen jó mankó lesz technikailag a chart de az lett: https://kephost.net/p/MTEyMzg4MA.png
Új pozíciót egyet vettem fel idén bár lehet elhamarkodott volt, 200k CHF/JPY short, mert a CHF az egyik legtúlértékeltebb (főleg az alacsony infla adatok után) míg a JPY leggyengébb deviza jelenleg (sajnos a GDP adatot nem vártam meg, benne van egy pár százalékos gyengülés még mielőtt március-áprilisban erősödésnek indulhat a jen, de ezt inkább további vételre fogom használni). Az alacsony svájci kamat miatt annyira nem vészes a carry költség, plusz ha valami ijedtség van a két menekülő valuta, ami csökkenti a kockázatot.
Volkswagen még tartva és nekem jól néz ki, első körben 130as célár, Bayerbe újra beleugrottam és jól rá is aszódtam.
chart-trader
chart-trader 2024. 02. 15. 09:55
Előzmény: #3091  domdom
#3092
Én továbbra is 402 körül látom a fő megállót. Egyelőre nem várom tartósan 400 fölé.
domdom
domdom 2024. 02. 15. 09:45
Előzmény: #3089  chart-trader
#3091
Üdv újra!
Azóta hogyan alakult a forinttal kapcsolatos meglátásod pár hónapos távra vagy akár az idei évre? 
chart-trader
chart-trader 2024. 02. 15. 09:35
#3090
Kivételesen most nem eurhuf longot nyitottam (shortot vagy opciót nyitnék feljebb), hanem eurpln-t tegnap (4.40 fölé várom).
chart-trader
chart-trader 2024. 02. 15. 09:33
#3089
Újra megnyitom a topikot. A karácsonyi szünet egy kicsit hosszúra sikerült ilyen-olyan okok miatt.
Viszont csak befektetésekről lehet szó (elsődleges persze a forint, e lehet bármi más is, ami szakmai), a poltikai és egyéb kommenteket törlöm innentől!
Bandi_ujonc 2023. 12. 24. 01:25
Előzmény: #3086  Zanza2
#3088
Szegényített urántartalmú lövedékek záporoztak kartonpapír golyóálló mellényre, de az idő megszépíti, mert azóta van oltott és immun védelem valamennyire és legyengült a fegyver a mutációk miatt.
Fsociety
Fsociety 2023. 12. 24. 01:22
Előzmény: #3086  Zanza2
#3087
En arra celzok,h szerintem egyensulyoztak az "eleg sulyos,de meg politikailag nem vallalhatatlan" kozott. Amit megerosit akkor az ismerosod is ezekszerint.  Sztem a rendeleti kormanyzasnak vannak egyeb vetuletei is,de ezt most hagyjuk.
Zanza2 2023. 12. 24. 01:16
Előzmény: #3084  Fsociety
#3086
A valós adatok sokkal rosszabbak voltak a közölteknél - ott dolgozóktól tudom. Kozmetikáztak, hogy csökkentsék a pánikot. Sokáig világelsők voltunk covid-halálozásban.
A rendeleti/vészhelyzeti kormányzáshoz nincs szükségük az adatok rontására, sőt valójában vészhelyzetre sem, ld. migránsválság.
Zanza2 2023. 12. 24. 01:09
Előzmény: #3082  Fsociety
#3085
A covidos időszak covid-menteshez viszonyított többlethalálozási adatai kiszűrik az "amúgy is meghalt volna" covid+ halálozásokat, melyeket esetleg tévesen tulajdonítottak a covidnak.
Fsociety
Fsociety 2023. 12. 24. 01:01
Előzmény: #3083  combo
#3084
De,a rendeleti kormanyzas miatt pont elhiszem. De ezt hagyd meg nekem,mert egyebkent kurvara mindegy.
combo 2023. 12. 24. 00:46
Előzmény: #3082  Fsociety
#3083

Az elég árulkodó, hogy miért nem engedték be a médiát a COVID-osztályokra... Illetve kérdezősködj akkoriban (a delta idején) covid-osztályon dolgozóktól....
Mindent tökéletesen leuralnak, és pont az adatokat szolgáltatják úgy, hogy rosszabbnak nézzen ki a járványkezelésük, mint amilyen volt. Ezt te sem hiszed el...
Fsociety
Fsociety 2023. 12. 24. 00:05
Előzmény: #3077  Zanza2
#3082
Egy bajom van az adatokkal. Aki szivelegtelensegben,vesebajban,szinvaksagban halt meg,annak a dossziejara is ra lett irva,h Covid. Innentol ezek az adatok semmit sem ernek a szememben. Akkor kb mindenki Covidban halt meg,es remelem,nem azert,h a szamokkal a rendeleti kormanyzast alatamasszak,es az emberekben felelmet okozzanak. Meg a kijarasi tilalom,meg a.tobbi szarsag. Mielott barki konnyelmuseggel vadolna,kozeli hozzatartozom is meghalt.
short_circuit 2023. 12. 23. 23:57
Előzmény: #3080  Zanza2
#3081
És akkor ugye ott van az indirekt halálozás. Mert a kórházba kerülés a tízszeresnél jóval nagyobb arányú volt, de ugye az ellátási képesség véges. Lehet hogy 100ból csak 1 ember hal meg, de 5-nek küzdenek az életéért, másik 10et lélegeztetni kell, még 10et ápolni. De ha ezt csak 2 orvos végzi akkor az 5ből majd 4et veszítünk el 1 helyett. Meg nem szűrjük a rákosokat, nem cseszi le az orvos a 74 éves cukrot, hogy miért nem adja be az inzulint. De ugye erről pont nem írnak a csakazigazsag.net meg a tuddmegteis.ru hiroldalakon ;)
Zanza2 2023. 12. 23. 23:28
Előzmény: #3077  Zanza2
#3080
Eszembe jutott egy nagyságrendi adat. Influenza halálozása: kb 0,1%, covid: kb 1%. Világátlag és az első 2-3 halálos variánsra vonatkozik. Kritikus helyeken és időpontokban (Olaszország az elején, Magyarország, Peru stb) ennek többszöröse is volt.
Szóval a halálozási arány a teljes populációra covid/influenza kb 10x. Tavaly a Portfolion is volt néhány jó statisztikai elemzés.
Biokémikusként sokat foglalkoztam a témával (féltettem a patkány életemet), bár nem ez a szakterületem, de azt tudtam, kiknek a véleménye a mérvadó. Úgy érzem, az átlagnál több lövésem van a témához.
Bandi_ujonc 2023. 12. 23. 22:01
Előzmény: #3078  short_circuit
#3079
Chiptuning volt az egész. 
Nanorobotok, mágneses váll, 5g, stb.
short_circuit 2023. 12. 23. 21:59
#3078
Az adatok fent vannak. A járvány súlyos volt. Persze lehet jönni azzal, hogy az egészséges ember túléli, csak itthon a lakosság nagy része nem egészséges. De még ha nem is lett volna annyira súlyos, utólag azt mondani hogy felesleges volt olyan, mint azt mondani hogy basszus le kellett volna zárni a pozíciómat. Volt egy döntési helyzet és felelős döntések születtek. Tökösen fogták (már ahol) és lezártak, cselekedtek, stb. Ajjajjaj otthon kellett lenni pár hónapig, beszélgetni a családdal meg hasonlók. Ráadásul úgy, hogy emlékszem még veszett jó idő is volt, tehát lelkileg is kínoztak minket nem csak a fizikai bezárással. A magam részéről ha 5 szivbeteg,  cukros 80 évest nem fertőztem meg, aki később belehalt volna, egy vállalható áldozatnak tartom . Most pedig ahelyett hogy örülnénk sikerült egy váratlan helyzetet kezelni és dolgoznánk rajta miben fejlődüjünk a következőre, lassan felül egy párhuzamos valóság, hogy az egész nem is volt csak gyikemberek szivatnak :)
Zanza2 2023. 12. 23. 21:33
Előzmény: #3075  Fsociety
#3077
Nem titok, amit keresel, "covid többlethalálozás" alatt szerintem megtalálható a neten. Most nem néznék utána, de jelentős volt 2020-21-ben, nem csak nálunk, hanem mindenhol, persze mi végig a világ élvonalában jártunk az általad említett okok miatt is.
Szóval jelentős, súlyos világjárvány volt, az 1919-es spanyolnáthához mérhető. Abból lett aztán az influenza, és a covid is hasonlóvá szelídül, hacsak nem jön valami mutáció - reméljük nem.
Fsociety
Fsociety 2023. 12. 23. 20:37
Előzmény: #3075  Fsociety
#3076
A kórházi fertőzéseket meg már fel sem emlegetem,mert az aztán a legalja mindennek. Az indokolatlan,szükségtelen amputációk,halálesetek,amik emiatt történnek.
Fsociety
Fsociety 2023. 12. 23. 20:35
Előzmény: #3074  Zanza2
#3075
Sztem senki nem mondja, hogy nem volt para a covid. De szeretnék két viszonyszámot látni,igazit,őszintét:
1. Covid előtt egy "nemcovid" influenza járvány idején hányan kerültek korházba emiatt&halálesetek
2. Covid után,például most, hányan kerültek korházba, és lett belőle haláleset.
Ha ezek a számok kikerülnének, lehet,h erősen meglepődnénk. Hozzáteszem,minden haláleset,főleg ilyen,szomorú. De azt is tegyük hozzá, hogy azért sem az eszközök,sem a színvonal nem volt megfelelő a magyar egészségügybe arra, hogy egy ilyen járványt normálisan kezeljünk.(emberfeletti dolgozókkal,lófasz bérért) Ezért ment a nyunókázás, a bullshit, meg a terelés, és az adatok nem kiadása...emlékszünk a híres "erre van valamink" emailre? Meg a tízparancsolatra? Meg a 300 yardos lélegeztető bizniszre?
Zanza2 2023. 12. 23. 18:28
Előzmény: #3072  TitusPullo
#3074
Nekem "csak" két ismerősöm halt bele a második hullámba (B variáns). És nem "idős, krónikus betegek". 50 és 55 évesek voltak.
N0MAD 2023. 12. 23. 14:28
Előzmény: #3072  TitusPullo
#3073
De a pusztuljon a férgese volt az alapfelütés, el ne kezdd a lehetett volna kicsit jobb lebegtetést.
 Igen, lehetett volna jobban. Pláne utólag. 
Attól még hülyeség volt az el kellett vilna engedni felvetés. 
TitusPullo
TitusPullo 2023. 12. 23. 13:42
Előzmény: #3070  N0MAD
#3072
Ok de emlekezzunk azert a hulyesegre is mint az esti kijarasi korlat, munkaltatoi igazolassal jarkalas, varosbejaratok lezarasa stb.
Fsociety
Fsociety 2023. 12. 23. 12:28
Előzmény: #3068  TitusPullo
#3071
A Dax esett egy kokemenyet,akinek sok penze volt,bevasarolhatta magat nyugati cegekbe. Khm,Kina...
N0MAD 2023. 12. 23. 12:11
Előzmény: #3069  TitusPullo
#3070
Egy enyhe varriáns, oltott népességen. 
Emlékezz már vissza hogy olaszokbál milyen állapotok voltak amikor kitört, ne aranyhal memóriával létezzünk már. 
TitusPullo
TitusPullo 2023. 12. 23. 11:25
Előzmény: #3068  TitusPullo
#3069
Emlekszem anno a merkel mama tanacsadoi mondtak h hagyjak mindenkinek elkapni egyszerre es gyors lett volna a hullam. Na most ez a hullam ket het lesz es mindenkin atmegy.
TitusPullo
TitusPullo 2023. 12. 23. 11:23
Előzmény: #3049  Fsociety
#3068
Engem csak most zavar meginkabb az a ket ev total agyament hiszti amit rendeztek. Tomegek irtozatos tomegek betegek, nekem harom nap enyhe natha volt.
Fsociety
Fsociety 2023. 12. 23. 10:37
Előzmény: #3066  Matthias_Fo_Rex
#3067
A hazugsagok sok mindent elfednek,peldaul a mertektelen lopasokat is. A keleti nyitas alapbol nem lehet tisztesseges,amikor maga a keleti oldal is azokbol all,akikbol. 
Matthias_Fo_Rex 2023. 12. 22. 19:24
Előzmény: #3044  TheSnake2020
#3066
Még egy szempont a "mi van ha Orbánnak mégis igaza van" -gondolathoz: ha biztosan az jönne, amit jósol, akkor miért kell ezt brutál hazug propagandával vegyítve előadni, miért kell lejáratni totál alaptalan vádakkal azokat, akik nem így gondolják (Pl. Megölte a szomszéd macskáit és hasonló blődségek)?
Szóval röviden: ha valóban tisztességes szándék és az ország érdeke lenne az egész keleti nyitás mögött, akkor szerintem nem próbálnák elfedni erőszakkal és hazugságokkal. Most kb olyan a szitu, mint amikor a kommunisták győzködték a népet, hogy "márpedig akkor is jó lesz nektek, ha akarjátok, ha nem!"
short_circuit 2023. 12. 22. 14:45
Előzmény: #3064  TheSnake2020
#3065
Hát a választásokkal azért a lengyeleknél egy piaci szempontból nagyon pozitív változás állt be, az nem technikai rés hanem kőkemény fundás. Legjobb példa rés (nem)betöltésre pedig 2017. április - Francia választások (féltek hogy a populista Le Pen esetleg nyerhet, de persze nem nyert). 1.07ről 1.09-re ugrott az EURUSD. Résbetöltés 2020 márciusában volt és kellett hozzá egy COVID ;) [Az egyébként külön funky, hogy az elmúlt évet konkrétan ennek a résnek a kitágított sávjában töltöttük, én az ilyeneket imádom a tőzsdében]
TheSnake2020 2023. 12. 22. 14:31
Előzmény: #3060  short_circuit
#3064
Pont azért figyelem mert a rés már kb 10% rá van lassan. Devizában rés betöltetlen egy ilyen páron nekem még nem volt. Ha ott elindul a dollár akkor nálunk a sebesség sokkal nagyobb lesz, hacsak nem ország specifikus lesz. Nem lehetek én, Ukrajnára gondolva.
Matthias_Fo_Rex 2023. 12. 22. 14:27
Előzmény: #3058  Fsociety
#3063
És ez más devizával szmwbn gyengítené a Ft-ot? (EUR, USD...)
TheSnake2020 2023. 12. 22. 14:25
Előzmény: #3049  Fsociety
#3062
Nem de LAKE és ATP írtam mind a kettőt. Covid Play részvények, de nagyon erős fundaval. Szerintem érdemes nézni őket. Sajnos én az ATPt favorizáltam, a készpénz tömeg miatt, de ott sem panaszkodom. Az kellett volna szállni LAKE be , de sebaj .
short_circuit 2023. 12. 22. 14:15
Előzmény: #3055  Matthias_Fo_Rex
#3061
Tudom most nem népszerű gondolat de azért legyünk már picit őszinték: Kína jelenleg nemhogy egy szorosan összebújt USA-EU-nak nem ellenpólus, de külön az EU-nak vagy az USA-nak sem. Kínát döntő mértékben a nyugat megrendelései támogatják, amik komoly lufikat is fújtak napjainkra. Mivel nem klasszikus szabad piac, azért világ(Kína)véget nem kell vizionálni, de egy komolyan kereskedelmi konfliktus meg tudná roppantani őket erősen. Igen, erősen fejlődik, néha okosan fejlődik, de a 70es években kitűzött cél, hogy ti. demokratizálja majd saját magát Kína ha bekapcsolódik a nyugati gazdasági rendszerbe nem működött. Helyette kiépítettek egy szuper kis autokráciát ami lassan a nyugatot is képes lehet komolyan veszélyeztetn. Azért az Ukrán háború kapcsán látszik, hogy a nyugati publikum nagy részéből bármilyen empátia kb fél-1 év alatt elfogy vagy eltűntethető (a politikusok meg túlzottan félnek a népharagtól), jó eséllyel még itthon is karóba húznák a fél kormányt ha nem lehetne Alibabáról 5 dolláros napcsácsót rendelni meg Pepco-ban villogósszarvasosalsógatyát. 
Az érem másik oldala meg nagyon szépen látszott amikor Trump (amúgy helyesen) elkezdett keményen fellépni Kína ellen: abban a pillanatban, hogy felkorbácsolod a protekcionista indulatokat, azok válogatás nélkül fognak kivetülni. Az első büntetővámoktól ha jól emlékszem 1 évbe telt, hogy az európai termékekre is kiterjesszék őket és egy egészen a Biden kormányzatig tartó folyamat volt, hogy visszacsinálják.
short_circuit 2023. 12. 22. 14:02
Előzmény: #3052  Fsociety
#3060
Ha a föld megmentése a cél akkor menjünk bringával meg tömegközlekedéssel. De ne 2.5 tonnás elektromos SUV-okkal amik 3.8 alatt vannak százon ;) Amúgy PLN/HUF nekem a leginkább torz pár a környéken, az max szélsőségindikátorként tud működni (keleti hatásoknak nagyon kitett Lengyelország, épp egy erős politikai konfliktussal járó átalakulásban, polarizált társadalommal és ugye mi a mindig egy váratlant ugró pannonpuma)
short_circuit 2023. 12. 22. 13:58
Előzmény: #3044  TheSnake2020
#3059
Ugye itt két külön sztori van legalább egyszerre az Orbánnak igaza van kapcsán. Az egyik, hogy állandóan megy az Ukrajna nem nyerhet, miközben sokadszor megvétózza a most éppen 50mrd EUR támogatást. Nekem ez olyan, mintha a 27 fős osztály akkor nyerhetne futóversenyt, ha mind a 27 beér a célba. De Petike aki az elejétől szajkózza, hogy márpedig itt nem nyerhetünk fogja magát, a cél előtt háromnegyedtávon megáll és lefekszik. Hát ja, így nem ért át mind a 27 fő :) A másik a Kínai dömping, kicsit hasonló helyzet. A kínaiak a világ egyik legnagyobb piacának birtokában telibe támogatják most épp az elektromos autó gyártást (a most épp féligazság mert amúgy épp túl vagyunk a csúcson). Európa felkeményedne, hogy na ne már, hogy idejön az én főleg szabadpiaci kapitalista alapon működő cégeim nyakára a kínai gyártó (seggében a Bank of China minden jüanjával és végtelencash garanciával). De mi mit csinálunk? Beengedjük őket, taroljanak csak, leszünk mi ajtó az európai piac bezsebeléséhez. Bárki bármit gondol politikáról, ha gazdasági oldalról közelítjük meg, akkor Kína ahhoz, hogy oda belépj elképesztő elvárásokat fogalmazott meg, aminek a nyugati cégek a busás profit reményében be is hajoltak bokáig. És ha ez nem lenne elég, még magunkra is engedtük őket bármilyen feltétel nélkül. Ha előbb utóbb Európa nem növeszt tököket, akkor valóban komoly gond lesz, ennek azért vannak jelei, Magyarország körül is látványosan fogy a türelem és a levegő. A legrosszabb pedig az egészben talán az, hogy mi egy-két-hat ilyen gyárral igazából sokkal nem vagyunk beljebb - amilyen jó volt pl. az Audi-modell (győri egyetem, kutatások, stb.) a Mercedes már nem hozott ilyen spillover hatást (sőt, sztem TIER1es beszállítójuk nincs is nagyon magyar), a BMW meg amennyire ismerem a sztorit (és az nem olyan mély) már az összeszerelő végponthoz áll közelebb. Kínaiakról ne is beszéljünk, bejön x db cucc, kimegy 1. Ez alapnak lenne jó, amin tizeniksz éve már túl voltunk egyszer, most már máshová kéne fókuszálni.
Fsociety
Fsociety 2023. 12. 22. 13:53
Előzmény: #3056  Matthias_Fo_Rex
#3058
PLN sztem erősödni fog a forinttal szemben.
Fsociety
Fsociety 2023. 12. 22. 13:53
Előzmény: #3055  Matthias_Fo_Rex
#3057
Ha Trump lesz,ilyenről szó sem lesz, inkább odadobja Európát majd a ruszkiknak,aztán vagy megoldjuk,vagy nem. Már rég kínai gyarmat vagyunk szerintem.Keverve egy kis ruszki érdekszférával.
Matthias_Fo_Rex 2023. 12. 22. 13:19
Előzmény: #3053  Fsociety
#3056
Milyen értelemben? Mit látsz?
Matthias_Fo_Rex 2023. 12. 22. 13:19
Előzmény: #3044  TheSnake2020
#3055
De mi lenne, ha Európa összefogna az USA-val éseg is lenne az kellő súlyú ellenpólus. Én nem akarok kínai gyarmat lenni.
Vali 2023. 12. 22. 13:12
Előzmény: #3044  TheSnake2020
#3054
..."mi van, ha ez a barom tényleg megváltoztatja az uniót?" - Héj marad, jó esetben. Ha a jelenlegi EP idejében nem viszik végig a 7.cikkelyest, az üzenet minden jelenlegi és eljövendő diktátornak. Persze, integráció, a meglévő értékellentét viszont integrálhatatlan, azt csak megszüntetni lehet. Másfelől, ha a szélsőjobb populisták előretörése nincs okosan anticipálva, és igen, akár populista és osztogatós módon, az az EU-nak point of no return. 
Fsociety
Fsociety 2023. 12. 22. 12:56
#3053
De hogy legyen ontopic is: EURHUF oldalazgat, délután még lesz valami talán. Sül a bejgli mindenhol. De 2024 érzésre nagyon érdekes lesz. PLNHUF-ban már látszódnak a jelek.
Fsociety
Fsociety 2023. 12. 22. 12:54
Előzmény: #3051  Matthias_Fo_Rex
#3052
Én úgy gondolom, hogy a valóban a Föld megmentése lenne a cél,a hibrid autókkal ez megoldható lenne,legalábbis elegendő.De azért itt más célok vannak. Ismerős autóvillamosságis mondta, hogy az elektromos autózásnál nagyobb zsákutcát ő el sem tud képzelni. 
Matthias_Fo_Rex 2023. 12. 22. 12:53
Előzmény: #3046  Fsociety
#3051
Mondjuk ezzel a jelenlegi akkumulátor technológiával az elektromos autózás zsákutca. Majd ha nem kell + 1 tonnát cipelni és nem lesz verekedés a töltőknél akkor talán....de már most mondom, a teljes elektromos gerinchálózat cseréje nélkül nem fognak tudni elegendő töltőt telepíteni sehol.... szóval zsákutca lesz még legalább 15 évig.
Addig a németek simán átállhatnak a hidrogénre akár, mint ahogy a japán gyártók, és némely német, mint a Bosch. Szóval lehet még itt meglepetés.
Fsociety
Fsociety 2023. 12. 22. 12:42
Előzmény: #3048  TheSnake2020
#3050
Bocs,nem a setupra voltam kiváncsi,csak hogy mit kéne néznem :) mindjárt megcsekkolom.
Fsociety
Fsociety 2023. 12. 22. 12:27
Előzmény: #3047  TheSnake2020
#3049
Ket gondolat ehhez. Meggyozodesem,h a Covid alatt a kinaiak nagyon bevasaroltak magukat cegekbe,mikor esett a Dax egy durvat. A masik dolog,h a leguti megbetegedesek szama a 2019es hasonlo idozakahoz kepest jelenleg 4x. Nem 10-20 szazalek,hanem 400%. Hallasz barmit a mediaban? Nem. 
TheSnake2020 2023. 12. 22. 12:20
#3048
Közben Vodafone hetes átölelő dojira készül, továbbra is kíváncsi vagyok a véleményekre. Chartot nem osztanék meg,  mert egyelőre a saját beállításaimat még nem szívesen adom ki, (Volt már itt valaki, aki egy részét eltalalta) 3 pont altalános, volumen , RSI, MACD.
TheSnake2020 2023. 12. 22. 12:16
Előzmény: #3046  Fsociety
#3047
Két nagy nemzetközi multinak dolgoztam tanácsadóként az elmúlt évben. Büszke munkatársakkal, jó gárdával,  abszolút német precizitással,voltam a HQkban. Magyarorszagon még managment szinten sem voltak tisztában vele,  hogy már rég kínai többségi tulajdon mind a kettő. Nemet multik. Neveket nem akarok írni, robottechnologia, anyagmozgatás. 
Fsociety
Fsociety 2023. 12. 22. 11:34
Előzmény: #3044  TheSnake2020
#3046
Szintén politika mentesen mondom, a kínaiak már elég tetemes versenyelőnyben vannak Európával szemben,elektromos autózás terén főleg. VW szenved,az akksikat a kínaiak adják majd kb a német autóipar nagyrészének,jó drágán. A bajom ezzel az, hogy az országot természetileg/gazdaságilag tönkrevágja Viktor, elég Gödre gondolni,vagy majd Debrecenre. Valszeg elmondták neki, hogy akkor ez lesz az irány, csak ugye a kínai az nem olyan, hogy majd itt betart minden szabályt,meg finomkodik,hanem kb ami megy náluk,az lesz itt is. Az oktatásról nem is beszélve, nincs szükség magasan képzett munkaerőre, meg az amúgy is gondolkodik,és akkor rosszul szavaz. 
Viktor nem fogja megváltoztatni az úniót sztem, de ha széljobb előretör, az viszont neki fog kedvezni,de nagyon. És akkor Európára nagyon nehéz idő vár, ezt a történelem során megtanultuk.
vaczak 2023. 12. 22. 11:17
Előzmény: #3044  TheSnake2020
#3045
Mind az orosz, mind a kínai tőke szirénhangjairól azért már elég szépen kiderült, hogy csúnya kockázatokkal és mellékhatásokkal jár. Az oroszokról való leválás a maga felemás, faramuci módján, de elég jól halad, Kínáról nyilván nem akarnak egyelőre leválni az európaiak, de lehet olyan külső körülmény (pl. Tajvan, vagy Trump teljes elszabadulása, ami ezzel kapcsolatban is helyzetet okoz majd. A kínai adósságcsapda már több ázsiai és afrikai országot is bedöntött, rajtunk kívül ezzel kapcsolatban már mindenki óvatos, a nagy selyemutas cuccban is már csak mi vagyunk szerintem benne az EU-ból. Zavarkeltésre az oroszoknak mindig lesz pénze, de egyelőre egy donyecki város lerohanásához is Észak-Korea és Irán segítségére szorulnak (és nagyon nem is haladnak vele). 
TheSnake2020 2023. 12. 22. 10:56
#3044
Hát nem tudom. BYD nagyon vegyes érzelmek. Lehet, hogy Európa nagyon késő ébred,  és mégis Viktor királynak lesz igaza. Kina és Oroszorszag együttesen simán letarolja Európát? Nem akarok itt politizálni, de bennem azért mindig dolgozik az a gondolat, hogy mi van , ha Orbánnak igaza van? Szerintem arab, kinai tőke olyan mértékben van jelen Európaban, hogy lehet, hogy Európa már rég elveszett. Akkor pedig a politikai világ is megváltozik egész Európaban. A jövő évi választások kulcsfordulo is lehet, nagyon fontos lesz. Félreértés ne essék,  ruhelem ezt a politikai berendezkedést,  és a car pe diemet,  a rablást a mutyit a Nert , de mi van, ha ez a barom tényleg megváltoztatja az Uniót? 
short_circuit 2023. 12. 22. 10:45
Előzmény: #3042  TheSnake2020
#3043
Délután PCE, az majd megmozgatja
TheSnake2020 2023. 12. 22. 10:03
#3042
Milyen szépen beálltunk erre a 382,5 re. 12.27 DKj felkészül az Euróra. 
ktamask 2023. 12. 21. 22:59
#3041

"magamra ismertem", köszönöm:D.
short_circuit 2023. 12. 21. 18:57
#3040
3. pont: MIT NE CSINÁLJ   
 Ne GONDOLJ semmit. Egyrészt egy GYÖKÉR vagy, tök mindegy mit gondolsz. Másrészt a kereskedésben nincs bizonyosság. Valószínűségek vannak. Mindig nézed a price actiont és valószínűségeket meg lehetőségeket kalkulálsz. Éppen ezért ha azt látod, hogy TUTI TIPP CSAK 100 DOLLÁR törölheted is az ajánlatot. Nincs tutitipp. Nincsenek Coelho jellegű igazáságok (a tőzsde maraton, nem sprint – hát én ellettem volna ha 40szerezek egyszer 100 millát nagyon vígan, futna tovább a tök@m.   
 Terved legyen, ne vakvezetőd. Ha látod, hogy rossz irányba megy agresszíven nem kell megvárni a stop kiütést. Ha erős jel jön hogy a célár előtt fordul bezárhatod. A terv arra van, hogy segítsen. Ha nézed a google maps-et séta közben, még nem mész át az úttesten ha piros a lámpa és jönnek az autók.   
 Ne célárakat használj hanem zónákat. Ha trendvonalazol úgyis látod, hogy akár egy 100pip széles sáv is lehet zóna. Belement akkor az jelent valamit. Ha a korábbi csúcs 193 volt és 192 ig jut nincs különbség. Az dupla tető. 194-ig ment? Az is.   
 Emiatt ne használj (szűk) stopot. Sose rakd túl nyilvánvaló helyre a stopodat, mindenkinek ott lesz és kiütik. Másrészt ha jó volt a terv lehet, hogy csak több idő kell és kiülheted. Nincs általános szabály ugye, van amikor jó lehet egy stop, de nem kell ragaszkodni hozzá.   
 Ne BÁND HA VESZTESZ. Valószínűség van. Ha 100ból 51 trade jó, már profitban vagy. Egyel több traded legyen jó mint rossz. Ragaszkodni a rossz döntéshez hónapokat vihet el az életedből és megmérgez minden más döntést is. Tudod, NAVY SEAL. Mindig te irányíts, ne védekezz. Ez lesz a legnehezebb. Nem fog menni. De mantrázd és talán nem csinálod olyan sokszor.   
 Viszont ne félj higítani (ellened megy de még veszel, hogy lehozd a nullád). Ne félj várni és kiülni egy pozíciót. Értékeld újra a helyzeted. Töröld le a chart-ot és húzz be újra mindent. Még mindig jónak tűnik a terv? Akkor mehet tovább. Egy biztos jele van annak, hogy szarban vagy: ha már google-ben keresed az olyan elemzést ami neked jó lenne. Amikor 100ból csak egy szakértő mondja, hogy jó lesz neked és elkezd csillogni a szemed. Na akkor gond van. Zárj.   
 Ahhoz, hogy higíthass, NE VEGYÉL FEL TÚL NAGY POZIT. Honnan tudod, hogy jó? Nem kell ránézz. Nyugodtan alszol. Ott a terv, beállítod a riasztásokat és kész. Nem foglalkozol vele. Amikor elkezded a pozíciót szemmel verni, na ott baj van.   
 Ja és persze: nem kell mindig trade-ben lenni. Úgyis akarsz. Főleg ha volt egy jó nyerőd, ahogy lezárod nyitsz egy új pozit. Aztán elvesztesz kétszer annyit. Ez ilyen. Trade csak akkor, ha van terv és a tervnek van értelme. Egyébként meg költsd a pénzt amit kerestél.   
 Ne legyen PROFITELVÁRÁSOD. Minden héten csak 1 milla az 52 milla. Még működhet is. De nem fog. Ha jó hullámon vagy maxold ki. Ha nem megy hagyd. Nem kell erőltetni. És nem kell mindig poziban lenni.   
 +1. pont a legfontosabb: SOKKAL SZERÉNYEBBEN! Ha véletlenül jól menne, nagyon gyorsan kialakul az ISTENKOMPLEXUS. Gondolj bele. Megnyomsz egy gombot. Csináltál 1 óra alatt 3 millát. Te vagy a világ ura. A fellegekben jársz. Nagyon jó lesz. Viszont ha túl sokáig van szerencséd, egy idő után majd azt fogod hinni sebezhetetlen vagy. Akkor veszítesz el mindent.
short_circuit 2023. 12. 21. 18:56
#3039
2. pont: MIT CSINÁLJ 
 Döntsd el HOGY KERESKEDSZ. Elárulom, fundához buta vagy. Egy GYÖKÉR. Akkor is ha BCE diplomád van. Elliott? Ahhoz 5 év múlva is az leszel. Előbb vagy utóbb úgyis rá fogsz jönni, hogy technikai elemzés az egyetlen amit így vagy úgy de képes vagy csinálni.   
 Döntsd el KI VAGY. Mész a trendekkel? Pullback-eket játszol? Reversal-trader? Mindegyik? Majd meg fogod érteni, de ezek különböző mindset-ek, tudnod kell, hogy mi a cél, hogy lásd magadon ha elkezdesz hülyeséget csinálni (megjátszottál pl. tudatosan egy korrekciót, de nem szálltál ki és az ár tovább ment, bukóban vagy. Tudnod kell, hogy még ha későn is de zárni kell, mert korrekciót játszottál és annak vége).
MINDSET (ja igen: tanulj meg angolul. kelleni fog. és ne szégyelld a hunglisht). Jocko Willink podcastek. NAVY SEAL mentalitás. Hogy mi ez? Példa: konvoj őrzésnél a katonák defenzívában vannak, folyamatos stresszben és félelemben egy csapdától. A NAVY SEAL-ek ezért minden konvoj kísérést felderítő/támadó műveletként terveznek meg és hajtanak végre, hogy ne védekező, hanem támadó lelkiállapotból induljanak neki. Látni fogod, hogy számít. Más biológiai folyamatok mennek végbe ha bukóban tüzet oltasz és más, ha profitban vagy. Más ha van terved és más ha nincs. Tanulj meg mindent a szerotonin, dopamin, adrenalin működéséről, hogy értsd majd mi történik és miért.   
 PRICE ACTION. Csak ez számít. Nézd az árat. Az első tradeknél ne csinálj mást, csak nézd meg a trendeket és keress fordulós gyertyákat. Ha épp esés volt és látsz egy olyat ami zöld kocka alatta hosszú pöcökkel akkor vegyél. Ha emelkedés volt és látsz egy piros kockát ami fölött hosszú pöcök van adj el. Stop-ot tegyél a pöckök alja/teteje szinttől kis távolságra. És ennyi. Ezek fordulós jelek (bullish hammer, shooting star). Próbáld ki hányadik trade-nél lesz, hogy nem várod meg amíg zár az órás/négyórás/napi időtáv amin játszol, hanem a felénél úgy tűnik lesz egy fordulós gyertyád, megjátszod, aztán amikor lezárt a timeframe már teljesen máshogy néz ki a PRICE ACTION. Kb. a negyedik vagy ötödik trade, hidd el.   
 ZOOMOLJ. Állandóan és folyamatosa. Bármi is érdekel kezdj egy havi chart-nál. Aztán heti, napi, 4 órás, órás, stb. De mindig tudd hogy az elmúlt 50 évtől napon belülig mik a trendek. És mindig lődd be, hogy milyen távra akarsz tradelni. Ne nézz 5 perces chartot, ha több hónapra nyitsz. És ne havit nézz ha 5 perces tradet nyomnál. És ha 5 perces tradet nyomsz de nem jött be, akkor vagy gondold újra működhet-e nagyobb timeframe-en vagy dobd el. Különben 5perces logika alapján fogsz hónapokig szívni egy pozícióval.   
 És KERESKEDJ. Játsz a játékpénzzel. Ahogy csinálod egyre többet fogsz olvasni (már ha még érdekel) és menet közben rengeteget tanulsz majd. Aztán kialakítod a saját technikádat, vagy nem. K@@va sok embert ismerek akik a mai napig csak trendkövető fordulós gyertyákat játszanak. És megy nekik. Persze ehhez kell az, hogy TRENDVONALAZZ. Nézd meg Michael Boutros összes webinarját. Évek óta hetente elemzi a nagy párokat. Megnézel 10-et és érteni fogod a logikát. Nem tudod majd csinálni de érteni fogod.   
 Ne félj lopni, másolni. Nem kereskedési ötletekre gondolok, amit a JPM vagy DB kirak. Hanem az ilyen webinarokban nézd hova tesznek trendvonalat, milyen szinteket tartanak ők fontosnak. Értenek hozzá (és igen vannak szintek). Nézd meg mit rajzolnak és miért és rajzold be. Nem kell megjátszani, csak ha fél év múlva látod, hogy egy 20 éves trendvonal működhet is akár az majd jó élmény lesz.   
 CSINÁLJ tervet. És egyre komolyabbakat. Legyen az a cél, hogy minden új trade-et egyel alaposabban kidolgozol. Vezess hozzá NAPLÓT. Füzetben, szalvétán, excelben. Írd le mit látsz, mit akarsz megjátszani, mi a cél, mi a rizikó. És mindig nézd vissza. Nézd meg, hogy követted-e a trendet. Nem fogod. De tanulj belőle és pofozd fel magad utána. Meg szerezz barátokat. Csetelj. Fórumozz. Kommentelj. Sok az idióta de mindig van akitől lehet tanulni. Ha mást nem nyomtok egy tippversenyt és ahhoz csinálsz egy tervet.   
 Játsz nyugodtan, de ésszel. Belevennél egy eső tőrbe? Kockáztatnál egy Hertz csőd után? Toljad. Ebből is tanulsz. De ha 10 milla van a számládon akkor 100ezer Ft-ért vegyél baromságokat és röhögj rajta ha nyersz ha vesztesz.   
 Ismerd fel, ha neked ez nem megy. Műteni se tud mindenki. Repülőt vezetni se. Ez is egy szakma, nem biztos, hogy menni fog. Zsiday tárt karokkal vár majd.
short_circuit 2023. 12. 21. 18:54
#3038
Amikor tőlem tanácsot kért egy-két barát az alábbit küldtem el. Barátoknak ment úgyhogy olyan a stílus amilyan és hosszú is.   
 "TRADING FOR DUMMIES" 0. pont: Kezdő lépések: nyiss egy demó számlát és kezdj bele. Nyugodtan indítsd ezzel, mire értékelhető tudásod lesz az úgyis évek, ha Netflixezel vegyél azt, ha épp Teslára gyűjtesz akkor azt. Közben persze kezdj el TANULNI. Olvass, nézzél, hallgass. WEBINAR WEBINAR WEBINAR. Napi 8 óra. Addig olvass amíg fejből meg mekkora az olasz infláció, hány új autót regisztráltak múlt hónapban a németek, ki az Afgán nemzeti bank elnöke. Mindent ami általános makrogazdaság figyelj. Konkrét termékekhez nézd az investing.com (részvényekre főleg), FXre meg van pár oldal (forex.com, forexlive.com, dailyfx.com, fxstreet.com). Ezeket minden nap figyeled, plusz szépen megnézed a régebbi videóikat (főleg James Stanley, Michael Boutros és Jeremy Wagner webinarjai kötelezőek).   
 1. pont: tudatosítsd magadban, hogy egy GYÖKÉR vagy. Egy IDIÓTA SZENDVICS [gifet ide nem tudom berakni de mindenki ismeri]. Végre félretettél valamennyi pénzt és te fel akarod rakni tétnek egy olyan játékban ahol semmit nem tudsz a szabályokról. Bármit csinálsz lebegjen a szemed előtt, hogy egy GYÖKÉR vagy aki épp készül elveszteni amit 5-10-20 éve spórol. A kereskedés vagy Hunger games vagy nem játék. Nem játék alatt értem, hogy ha polgári emberként szeretnél részvényeket, akkor menj be a concorde-hoz vagy a hold-hoz, kérjél Zsiday alapjából és jó lesz neked. Vagy vegyél állampapírt 5% kamatra [ezt nem updateltem, milyen vicces már 2 év távlatából]. Nem tudod őket megverni, rövid távon sem, hát még hosszún. Ha viszont játék, akkor Hunger games. Simán első nap elveszíthetsz mindent, nem is kell nagyot hibázni. Veszel ezüstöt vagy japán jent és jön egy flash crash vasárnap este. Úgyhogy csak olyan pénzt tegyél bele ami nem hiányzik. Vagy amit máshol visszakeresel. Van 10 millád? Tegyél be 9-et állampapírba 5%-ra. És csinálj egy trader számlát 450-ezerből, amit az állampapírod első éves kamata lesz. Elégetted? Nem baj, nullában maradtál. Ja és számla: legyen több számlád. Ha gond van, lásd egy flash crash nehogy szétégesd magad. Legyen egy számlád FX-re, egy részvényre, meg ha akarsz commodity-t arra is. Egyszer ment az olaj mínuszba, cimborám 130 millát veszített rajta. 20 év megtakarítását. Legyen külön számlád.
Fsociety
Fsociety 2023. 12. 21. 17:41
Előzmény: #3035  TheSnake2020
#3037
Tudsz esetleg erre dobni egy chartot vagy linket a charthoz?
TitusPullo
TitusPullo 2023. 12. 21. 17:35
#3036
Nyeroben remenykedj, bukoban felj, es ne forditva.
TheSnake2020 2023. 12. 21. 17:32
Előzmény: #3034  Fsociety
#3035
Bocsi persze rosszul fogalmaztam. Jó nézni, hogy olvassátok a topicot. Insider training. Közben kíváncsi vagyok, hogy mit gondoltok VOD tickerrol. Usaban veszem, kis pozi 2 osztalékból nem vontak semmit. 0 ban vagyok, de viszket a tenyerem a bővítésre. Szerintem utolsó hullám véget láttuk, de az Elliotthoz nem érték. 
Fsociety
Fsociety 2023. 12. 21. 17:03
Előzmény: #3033  TheSnake2020
#3034
Sztem te nem a bennfentes kereskedésre gondoltál az alatt,h a cég vezetői adnak/vesznek,hanem az a saját részvényes kereskedés. A bennfentes az,amikor tudsz egy olyan infót,ami még nem került ki, de alapvetően mozgatja meg majd az árfolyamot,és te ezt lekereskeded. Ha kiderül,akkor az itthon is büntetendő :)
TheSnake2020 2023. 12. 21. 16:04
Előzmény: #3027  chart-trader
#3033
Még egyet talán hozzátennék, a tőzsdén az a fogalom nem létezik, hogy visszanyer. Illetve én szoktam még egy  dolgot figyelni. A bennfentes kereskedést, ha egy cég managementje adja, vagy veszi a részvényeket, az mindig jelent valamit. 
short_circuit 2023. 12. 21. 15:47
Előzmény: #3029  Fsociety
#3032
Tök jó hogy felraktátok srácok. Közben előkapartam amit küldtem ismerősöknek, mindjárt feldobom, én bár sok átfedés van de kicsit más iskola szerint trade-elek, úh majd nyomhatjuk a dislike-okat egymásra :)
short_circuit 2023. 12. 21. 15:15
Előzmény: #3020  Fsociety
#3031
Van a fórumon dislike? 🤣
Fsociety
Fsociety 2023. 12. 21. 14:56
#3030
Kieg 2.0:
1. Ne akard te megmondani,mit csinál a piac. Vitorlázni sem úgy mész ki, hogy te most itt északi szelet akarsz, mert ha nem jön,beborít a déli. Alkalmazkodás a kulcs,és a trendek (a szelek) felismerése,kihasználása.
Fsociety
Fsociety 2023. 12. 21. 14:43
#3029
Kiegek:
1.Trend is your friend
2. Mindig legyen stop,különben ledarál a piac,meg az érzelmeid. 
3. Pozíciónként akkor risket vállalj,ami után nem zuhansz meg egy hétre, ha nem jött be,és kiszedett a piac. Menni kell tovább,de hideg fejjel.
Fsociety
Fsociety 2023. 12. 21. 14:40
Előzmény: #3027  chart-trader
#3028
Nagyon jók, egyetértek velük. Az én lépcsőm így nézett ki.
1. Demó számla, hogy fogalmad legyen az egészről,és lásd, hogy mire elég a pénzed,a tudásod. Megtanulod a pozíciók méretét kialakítani,megtalálod az instrumentumokat,amiket értesz (amit nem értesz,ne tradeld)
2. Kialakítani a stratégiát, felismerni a mintákat, tisztában lenni a kereskedést segítő eszközökkel,indikátorokkal.
3. Élesbe akkor menj,és akkor is az elején kis összeggel,ha egy demó számlát több hónapos, stratégia alapján managelt időszak után is már tudod pluszba vinni. 
4. A legnehezebb szakasz. Élesbe lépés,és innentől jönnek a te lejjebb írd gondolataid. A kereskedés 80%-a psziché,20% tudás kb. Ott dől el,hogy rentábilis lesz e a dolog, hogy az érzelmek nem visznek el,gépiesen dolgozol,mint egy algoritmus,vezérelvek mentén. (Sztem fórumot sem kell olvasni,elviszi a fókuszt). Nem tradeled túl,és sem a nyerőnek,sem a bukónak nem tulajdonítasz érzelmet. Azok eredmények,amikből levonod a tanulságot,jót v rosszat. És a legfontosabb, ne kövesd el azt a hibát, hogy elhiszed,hogy te most már erted a piacot, mert ott engem mindig megbüntet. Alázat...
chart-trader
chart-trader 2023. 12. 21. 14:01
#3027
Nagyjából ezek a legfontosabbak. Bár evidensnek látszanak, de szerintem sokan beleesnek ezekbe, még a rutinosabbak is.
chart-trader
chart-trader 2023. 12. 21. 13:59
#3026
Bármi is történik, ne pánikolj!
A pánik hatására legtöbbször rossz döntéseket hozunk, ez az életben is így van. Tudom, hogy könnyű ezt mondani, de nehéz időszakban is meg kell próbálni higgadtan gondolkodni és döntést hozni.
És gyakran van, hogy akkor pánikolunk be, amikor már nem szabadna semmit se csinálni. Ennek megelőzése lehet, hogy nem engedjük túlzott mínuszba a pozíciónkat, hanem eladjuk (vagy kistoppoljuk, de erről később lesz szó).
chart-trader
chart-trader 2023. 12. 21. 13:59
Előzmény: #3024  chart-trader
#3025
Legyen stratégiád, kereskedési irányvonalad!
Mint minden téren, a tőzsdén is kell egy stratégia, amely alapján kereskedünk. Persze ez is majd idővel, egyre több tapasztalattal jön meg igazán.
Ez a stratégia kiterjed az időtávra, a kockázattűrésre, a kereskedni kívánt termékekre (deviza, részvény, opció, stb), az elvárt nyereségre és még sorolhatnék sok tényezőt. De legyen egy vezérlőelv, amelyet követünk, mert enélkül nem lehetünk hosszú távon sikeresek a tőzsdén!
chart-trader
chart-trader 2023. 12. 21. 13:57
Előzmény: #3023  chart-trader
#3024
Ha nem vagy sikeres a tőzsdén, dobd ki az addig használt stratégiát!
Bizony sokszor van, hogy nem jönnek be a trédek és veszteségekkel kell szembenézni. Ilyenkor át kell gondolni, mi a probléma.
Ha kell, az addigi stratégiát hanyagolni kell, mondhatni, ki kell dobni a kukába. Elemezni kell a helyzetet, sokat tanulni a tőzsde pszichológiájáról, technikájáról. Előbb-utóbb rátalálsz a helyes stratégiára!
chart-trader
chart-trader 2023. 12. 21. 13:57
Előzmény: #3022  chart-trader
#3023
Néha veszteséggel is le kell zárni egy pozíciót!
Szintén gyakori hiba, hogy egy veszteséges pozíciót nem zárunk le, csak mert mínuszban vagyunk vele. És sokszor van úgy, hogy ezután még nagyobb mínuszba kerülünk vele.
A tapasztalat megtanítja, hogy néha veszteséggel is, de le kell zárni a pozinkat. Ahogy mondják: ha egy pozíciód rossz irányba megy el, akkor rosszul elemezted ki (rossz döntést hoztál).
Néha le kell nyelni a buktát és húzni egy vonalat. Ha beragadsz egy mínuszba, az a pénz alvó pénz lesz, amíg el nem adod. És alvó pénz nem termel nyereséget!
chart-trader
chart-trader 2023. 12. 21. 13:56
Előzmény: #3021  chart-trader
#3022
Ne trédeld túl magad!
Sokszor a kevesebb több! Nem kell mindig pozícióban lenni, full tőkével tőzsdézni, hiszen az emelkedéseket esések követnek (és fordítva).
Gyakori hiba, hogy egy sikeres időszak után felbátorodunk és sokat trédelünk. Na, ilyenkor eljön az az idő, amikor átfordulunk veszteségbe. Amit persze próbálunk visszanyerni és tovább trédelünk. Fel kell ismerni a pillanatot, amikor pihenőt kell tartani és lenyugodni.
chart-trader
chart-trader 2023. 12. 21. 13:56
Előzmény: #3013  chart-trader
#3021
Mindig legyen „B” terved!
A hétköznapi életben is sokszor szoktam ezt mondogatni, a tőzsdén ez hatványozottan igaz.
Bármilyen pozíciót is nyitsz, mindig legyen kész terved arra, ha rossz irányba megy az ár. Úgy nem szabad kereskedni, hogy majd lesz valami.
Amikor veszünk egy részvényt, mindig legyen egy terv, hogy mit akarunk ezzel a pozícióval. (Milyen áron szeretnénk eladni nyerőben vagy éppen mennyi veszteséget engedünk meg, ha rossz irányba megy.)
Fsociety
Fsociety 2023. 12. 21. 12:30
Előzmény: #3016  Fsociety
#3020
Nem kapok traumat,ha valaki dislikeol,de elmeselhetne,h itt most miert kellett minuszt adni,mikor elmondtunk par sztorit. 
short_circuit 2023. 12. 21. 11:29
Előzmény: #3016  Fsociety
#3019
Sokan mondják és én is egyetértek, hogy amikor elkezded nyomjad demoszámlán, aztán kis pénzzel. És ha mázlid van fél éven belül elveszítesz mindent. Mert az elején ezt átélni később rengeteget segít, hogy picit okosabban kezeld a dolgot, ellenben aki több évig egyre jobban nyomja az szinte mindig egy óriás bukásban végzi. Kellenek a kudarcok, meg utána azokat szemhéjadra tetoválni, hogy mindig emlékezz rájuk
short_circuit 2023. 12. 21. 11:25
Előzmény: #3013  chart-trader
#3018
jaja dobd fel mindenképp, én kíváncsi vagyok! Magam részéről amikor tőlem kérnek induló tippeket én azt szoktam elmondani, hogy a tőzsdézés (főleg fx) egy faék egyszerű dolog, szimmetria és matek (jó én technikai trade-eket nyomok, más mást néz persze). De egy jól idomított majom nagyon szép profitokat tud hozni. A probléma mindig ott van, hogy az elemez/végrehajt/lezár hármasban beüt az ego. Én 8 éve nyomom és a mai napig követek el teljesen nyilvánvaló (már saját magamnak) hibákat - ahogy valószínűleg mindenki aki a saját pénzével nyomja, különben rengeteg csilliárdos lenne köztünk. A fórumozások vagy chat csoportok, akár egy livestream amúgy pont arra jó, hogy pontosan megfogalmazod a tervet, mit látsz, majd kifelé elmondod és akkor azért illik + könnyebb ragaszkodni hozzá. Plusz jó ha van valaki akivel napi szinten pattogtathatod a dolgokat, és rádszól, hogy "figyu, tegnap azt mondtad ha ez lesz akkor azt csinálod, most meg próbálod kimagyarázni, hogy miért cselekedsz tök ellentétesen, térj már észhez" :)
TheSnake2020 2023. 12. 21. 10:20
#3017
No mintha alakulna az a 382,5 alatti éves zárás, szerintem a hónapos színe fontos, mert azért le is törhet, és akkor a vége sokkal lentebb is lehet
 
Fsociety
Fsociety 2023. 12. 21. 09:58
Előzmény: #3011  short_circuit
#3016
Nagy tanulság volt akkor, hogy annyira túlhúztam magam, hogy állandóan szemmel bűvöltem a chart-ot, nem tudtam normálisan elmenni nyaralni, feszült voltam, stb.-----ezt szó szerint átéltem olyan 5 éve. Nagyon,de nagyon átérzem. Végigstresszeltem egy nyaralást,majd egy kellő pillanatban nagy bukóval dobtam egy EURHUF shortot. Miután dobtam, 2 napra rá beszakadt,én meg ütltem egy 7 millás buksiban,ami pár hétre rá nyerő lett volna. Ez ilyen :) De onnantól viszont elég jól nyomom,csak hát meg kellett fizetni az árát.
Fsociety
Fsociety 2023. 12. 21. 09:56
Előzmény: #3013  chart-trader
#3015
Ezért speciel hálás lennék,mindig jó olvasni más tapasztalatát,vezérlőelveit.
Fsociety
Fsociety 2023. 12. 21. 09:55
Előzmény: #3007  ktamask
#3014
Nem feltétlenül azért. Más kamatszintek is lehetnek. A GBP elindult lefelé,főleg GBPAUD-om van.
chart-trader
chart-trader 2023. 12. 21. 08:36
Előzmény: #3011  short_circuit
#3013
Pont tegnap kért meg egy barátom, hogy egy haverja tőzsdézget (eddig csak magyar részvénnyel, prompt piacon), de szeretne kicsit más irányba is menni. Amit többször is kiemeltem neki, az a kockázatkezelés, hiszen ez a tőzsdézés alapja. 
Nekem is van néhány alapszabály, amit megtanultam ez évek során és le is írtam. Ha lesz időm és érdekel titeket, bemásolom ide.
N0MAD 2023. 12. 21. 07:54
Előzmény: #3011  short_circuit
#3012
Minden elismerésem az őszinteségért!
short_circuit 2023. 12. 21. 07:43
Előzmény: #2990  N0MAD
#3011
Korábban írtam, 2020-ban volt egy nagy bukóm (nem részleteztem de akkor most): márciusban dollár erőt vártam amikor jött a baj, 2 hét alatt 55milla veszteség, majd utána 4 hónap alatt még 5 milla égett el. 2-3millás pozikkal mentem EURUSD-ban. Minden bejött volna, de 2-3 hetes csúszásokkal és addigra már rég bukókban zártam a poozíciókat, mert féltem hogy kiég az accountom. Persze egyre kaotikusabbak lettek a trade-jeim ahogy nőtt a bukó. Volt korábban többször is hasonló bukfencem de mindig felálltam, ebből akkor nem sikerült, úgyhogy le is tiltottam magam az FX-ről, idén kezdtem újra. Nagy tanulság volt akkor, hogy annyira túlhúztam magam, hogy állandóan szemmel bűvöltem a chart-ot, nem tudtam normálisan elmenni nyaralni, feszült voltam, stb. Tipik nonpro trader hibák ezek mind. Ezért írtam, hogy idén önfegyelem, nem megyek feljebb (ami visszanézve hiba volt, mert egy-két pozíciót higíthattam volna azért. Sajnos én az a típus vagyok, hogy kicsit nyerni, kicsiért kockáztatni nem szeretek, emiatt szívok is rendesen (pl. ezt szintén írtam már április óta Ft shortban vagyok, októberi mélyponton nem zártam őket mert aszittem kijön még 7-8 milla profit, erre sikerült kb visszanullázni az idei eredményemet). Azért írom csak le mert én ezekből sokat tanulok, szerintem érdemes dedobni néha a kudarcokat is. Ha meg kamuzni akarnék akkor azt írnám, hogy hááááát én 1 millából csináltam idén 100at, nem azt, hogy 1 millás EUR/USD pozit nyitok hogy keressek 1 millió Ft-ot ;)
short_circuit 2023. 12. 21. 07:33
Előzmény: #2991  chart-trader
#3010
Erste-nel 1 lot (100k) USD/HUF nyitás 1,7milla kezdeti és 1.4milla fenntartási fedezetet igényel. 14 milla kell egy 1millio USD pozihoz, és nem csak a kp hanem a részvény (adott hányada) is beleszámít. Sztem ez nem egy olyan hihetetlen összeg ha valaki tőzsdézik. Vagyis ez így visszanézve furán is hangozhat elfogadom, de ez van, amikor először számlát nyitottam 3 milliót tettem rá, aztán szépen tornázódott egyre feljebb, most már több van rajta
short_circuit 2023. 12. 21. 07:28
Előzmény: #2982  Fsociety
#3009
Azért inkább CFD mint részvény, mert elég sokat lehet szívni árfolyamingadozás miatt. Egyszerű példával külföldi részvénynél: ha veszel egy 1 USD értékű részvényt 350es USD/HUF-nál, akkor ha a deviza árfolyam lemegy 10%-ot akkor a részvényed még mindig 1 USD-ot ér, de Ft-ban már csak 315 Ft-ot, ergo a részvénynek 1.11%-ot kell erősödnie, hogy nullában legyél. CFD esetében mivel a különbözetre (részvény vételkori és eladáskori árfolyama) játszol, csak a különbözetet (nyereséged vagy veszteséged) érinti az árfolyamingadozás, a teljes pakkodat nem. Persze van fenntartási díj ha longolsz, ami a mostani kamatszinten nem kevés, de a Ft mozgások miatt még mindig jobban megéri.
ktamask 2023. 12. 20. 15:20
Előzmény: #3006  Fsociety
#3008

ugyanúgy látom eur usd-t, mind a gbp usd-t.
eur usd 1.11 talán meglehet, ha át is mennek 1.10-en.
1.115-nél várja a 200napos hetes mozgó.
az 50napos (napos) meg közelít alulról a ma200d felé. abból még lehet egy kis UP. (kb. ez támogatja az 1.115-öt)
ktamask 2023. 12. 20. 15:02
Előzmény: #3006  Fsociety
#3007

ha ott jön a dollár erő, eur usd ben nem?
Fsociety
Fsociety 2023. 12. 20. 14:55
#3006
Ha valaki kereskedi,GBPUSD naposon bearish divergencia van. 
TitusPullo
TitusPullo 2023. 12. 20. 14:11
Előzmény: #3003  ktamask
#3005
stolz kollegával 2018 óta vártuk a krachot, nem jött, és nem is jön. lufi lesz tovább, a kamatok mennek le, soft landing, bőséggel lesz tavasszal ath még. a tőzsde fog most menni. 
Fsociety
Fsociety 2023. 12. 20. 13:43
Előzmény: #3003  ktamask
#3004
15000nel mindent csinaltam,csak nem Daxot shortoltam,nem js ertem,ott miert gondoltak azt,h az lefele lesz,mikor mar a lazitasrol,meg infla csokkenesrol lehetett hallani.Eurhuf topicban le is irtam anno,h sokaig ultem benne.
ktamask 2023. 12. 20. 13:36
Előzmény: #3002  TitusPullo
#3003

DAX topicban 15000 alatt írták,h innentől csak korrekció, és újabb és újabb mélypont, eltelt egy hónap és 17k, ATH.
S&P 2200, más meg 5200-t vár (az elemzők), vannak furcsaságok.
TitusPullo
TitusPullo 2023. 12. 20. 13:24
Előzmény: #3000  ktamask
#3002
trend is your friend. (én anno nagyon rég ebben a folyamatban minden tanulásnál felírtam egy papírra az alapszabályokat, amiket nem hágok át, miután áthágtam őket :-) elképzelés, kitartás, stratégia, diverzifikáció.
ktamask 2023. 12. 20. 13:22
Előzmény: #2999  TitusPullo
#3001

1% -os rakéta, és 390, nem sok kell hozzá.
Még egy 2-2,5 pontos DXY szakadás, és 100nál vagyunk, mint 2023 júliusában, ahonnan a dollár erő indult.
Hetesen már a 100-100,5 is kemény támasznak tűnik.
hónapos gyertyatestek alapján 101.80, ahol most van.
Utólag okosabbak leszünk.
Mondom-írom ezeket úgy, hogy "tippelgetek".

Topik gazda

chart-trader
chart-trader
2 4 5

aktív fórumozók