Topiknyitó: chart-trader 2022. 10. 08. 20:25

EURHUF és minden más  

A legfontosabb: moderált topik; a trollkodós, témához nem kötödő hozzászólások törölve lesznek!
Elsősorban az EURHUF a téma, de bármilyen forintbefektetés, pl. állampapír is lehet téma! Minden, amin tudunk pénzt keresni. :)
Mivel van jónéhány hozzáértő a témában (az EUR/HUF topikban ez ki is tűnt), remélem sok hasznos dolgot össze tudunk hozni itt.
Tudom, hogy a politika is része a forintnak, de csak annyit politizáljunk, ami a forint jövőbeli mozgását meghatározhatja!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
short_circuit 2023. 12. 22. 14:02
Előzmény: #3052  Fsociety
#3060
Ha a föld megmentése a cél akkor menjünk bringával meg tömegközlekedéssel. De ne 2.5 tonnás elektromos SUV-okkal amik 3.8 alatt vannak százon ;) Amúgy PLN/HUF nekem a leginkább torz pár a környéken, az max szélsőségindikátorként tud működni (keleti hatásoknak nagyon kitett Lengyelország, épp egy erős politikai konfliktussal járó átalakulásban, polarizált társadalommal és ugye mi a mindig egy váratlant ugró pannonpuma)
short_circuit 2023. 12. 22. 13:58
Előzmény: #3044  TheSnake2020
#3059
Ugye itt két külön sztori van legalább egyszerre az Orbánnak igaza van kapcsán. Az egyik, hogy állandóan megy az Ukrajna nem nyerhet, miközben sokadszor megvétózza a most éppen 50mrd EUR támogatást. Nekem ez olyan, mintha a 27 fős osztály akkor nyerhetne futóversenyt, ha mind a 27 beér a célba. De Petike aki az elejétől szajkózza, hogy márpedig itt nem nyerhetünk fogja magát, a cél előtt háromnegyedtávon megáll és lefekszik. Hát ja, így nem ért át mind a 27 fő :) A másik a Kínai dömping, kicsit hasonló helyzet. A kínaiak a világ egyik legnagyobb piacának birtokában telibe támogatják most épp az elektromos autó gyártást (a most épp féligazság mert amúgy épp túl vagyunk a csúcson). Európa felkeményedne, hogy na ne már, hogy idejön az én főleg szabadpiaci kapitalista alapon működő cégeim nyakára a kínai gyártó (seggében a Bank of China minden jüanjával és végtelencash garanciával). De mi mit csinálunk? Beengedjük őket, taroljanak csak, leszünk mi ajtó az európai piac bezsebeléséhez. Bárki bármit gondol politikáról, ha gazdasági oldalról közelítjük meg, akkor Kína ahhoz, hogy oda belépj elképesztő elvárásokat fogalmazott meg, aminek a nyugati cégek a busás profit reményében be is hajoltak bokáig. És ha ez nem lenne elég, még magunkra is engedtük őket bármilyen feltétel nélkül. Ha előbb utóbb Európa nem növeszt tököket, akkor valóban komoly gond lesz, ennek azért vannak jelei, Magyarország körül is látványosan fogy a türelem és a levegő. A legrosszabb pedig az egészben talán az, hogy mi egy-két-hat ilyen gyárral igazából sokkal nem vagyunk beljebb - amilyen jó volt pl. az Audi-modell (győri egyetem, kutatások, stb.) a Mercedes már nem hozott ilyen spillover hatást (sőt, sztem TIER1es beszállítójuk nincs is nagyon magyar), a BMW meg amennyire ismerem a sztorit (és az nem olyan mély) már az összeszerelő végponthoz áll közelebb. Kínaiakról ne is beszéljünk, bejön x db cucc, kimegy 1. Ez alapnak lenne jó, amin tizeniksz éve már túl voltunk egyszer, most már máshová kéne fókuszálni.
Fsociety
Fsociety 2023. 12. 22. 13:53
Előzmény: #3056  Matthias_Fo_Rex
#3058
PLN sztem erősödni fog a forinttal szemben.
Fsociety
Fsociety 2023. 12. 22. 13:53
Előzmény: #3055  Matthias_Fo_Rex
#3057
Ha Trump lesz,ilyenről szó sem lesz, inkább odadobja Európát majd a ruszkiknak,aztán vagy megoldjuk,vagy nem. Már rég kínai gyarmat vagyunk szerintem.Keverve egy kis ruszki érdekszférával.
Matthias_Fo_Rex 2023. 12. 22. 13:19
Előzmény: #3053  Fsociety
#3056
Milyen értelemben? Mit látsz?
Matthias_Fo_Rex 2023. 12. 22. 13:19
Előzmény: #3044  TheSnake2020
#3055
De mi lenne, ha Európa összefogna az USA-val éseg is lenne az kellő súlyú ellenpólus. Én nem akarok kínai gyarmat lenni.
Vali 2023. 12. 22. 13:12
Előzmény: #3044  TheSnake2020
#3054
..."mi van, ha ez a barom tényleg megváltoztatja az uniót?" - Héj marad, jó esetben. Ha a jelenlegi EP idejében nem viszik végig a 7.cikkelyest, az üzenet minden jelenlegi és eljövendő diktátornak. Persze, integráció, a meglévő értékellentét viszont integrálhatatlan, azt csak megszüntetni lehet. Másfelől, ha a szélsőjobb populisták előretörése nincs okosan anticipálva, és igen, akár populista és osztogatós módon, az az EU-nak point of no return. 
Fsociety
Fsociety 2023. 12. 22. 12:56
#3053
De hogy legyen ontopic is: EURHUF oldalazgat, délután még lesz valami talán. Sül a bejgli mindenhol. De 2024 érzésre nagyon érdekes lesz. PLNHUF-ban már látszódnak a jelek.
Fsociety
Fsociety 2023. 12. 22. 12:54
Előzmény: #3051  Matthias_Fo_Rex
#3052
Én úgy gondolom, hogy a valóban a Föld megmentése lenne a cél,a hibrid autókkal ez megoldható lenne,legalábbis elegendő.De azért itt más célok vannak. Ismerős autóvillamosságis mondta, hogy az elektromos autózásnál nagyobb zsákutcát ő el sem tud képzelni. 
Matthias_Fo_Rex 2023. 12. 22. 12:53
Előzmény: #3046  Fsociety
#3051
Mondjuk ezzel a jelenlegi akkumulátor technológiával az elektromos autózás zsákutca. Majd ha nem kell + 1 tonnát cipelni és nem lesz verekedés a töltőknél akkor talán....de már most mondom, a teljes elektromos gerinchálózat cseréje nélkül nem fognak tudni elegendő töltőt telepíteni sehol.... szóval zsákutca lesz még legalább 15 évig.
Addig a németek simán átállhatnak a hidrogénre akár, mint ahogy a japán gyártók, és némely német, mint a Bosch. Szóval lehet még itt meglepetés.
Fsociety
Fsociety 2023. 12. 22. 12:42
Előzmény: #3048  TheSnake2020
#3050
Bocs,nem a setupra voltam kiváncsi,csak hogy mit kéne néznem :) mindjárt megcsekkolom.
Fsociety
Fsociety 2023. 12. 22. 12:27
Előzmény: #3047  TheSnake2020
#3049
Ket gondolat ehhez. Meggyozodesem,h a Covid alatt a kinaiak nagyon bevasaroltak magukat cegekbe,mikor esett a Dax egy durvat. A masik dolog,h a leguti megbetegedesek szama a 2019es hasonlo idozakahoz kepest jelenleg 4x. Nem 10-20 szazalek,hanem 400%. Hallasz barmit a mediaban? Nem. 
TheSnake2020 2023. 12. 22. 12:20
#3048
Közben Vodafone hetes átölelő dojira készül, továbbra is kíváncsi vagyok a véleményekre. Chartot nem osztanék meg,  mert egyelőre a saját beállításaimat még nem szívesen adom ki, (Volt már itt valaki, aki egy részét eltalalta) 3 pont altalános, volumen , RSI, MACD.
TheSnake2020 2023. 12. 22. 12:16
Előzmény: #3046  Fsociety
#3047
Két nagy nemzetközi multinak dolgoztam tanácsadóként az elmúlt évben. Büszke munkatársakkal, jó gárdával,  abszolút német precizitással,voltam a HQkban. Magyarorszagon még managment szinten sem voltak tisztában vele,  hogy már rég kínai többségi tulajdon mind a kettő. Nemet multik. Neveket nem akarok írni, robottechnologia, anyagmozgatás. 
Fsociety
Fsociety 2023. 12. 22. 11:34
Előzmény: #3044  TheSnake2020
#3046
Szintén politika mentesen mondom, a kínaiak már elég tetemes versenyelőnyben vannak Európával szemben,elektromos autózás terén főleg. VW szenved,az akksikat a kínaiak adják majd kb a német autóipar nagyrészének,jó drágán. A bajom ezzel az, hogy az országot természetileg/gazdaságilag tönkrevágja Viktor, elég Gödre gondolni,vagy majd Debrecenre. Valszeg elmondták neki, hogy akkor ez lesz az irány, csak ugye a kínai az nem olyan, hogy majd itt betart minden szabályt,meg finomkodik,hanem kb ami megy náluk,az lesz itt is. Az oktatásról nem is beszélve, nincs szükség magasan képzett munkaerőre, meg az amúgy is gondolkodik,és akkor rosszul szavaz. 
Viktor nem fogja megváltoztatni az úniót sztem, de ha széljobb előretör, az viszont neki fog kedvezni,de nagyon. És akkor Európára nagyon nehéz idő vár, ezt a történelem során megtanultuk.
vaczak 2023. 12. 22. 11:17
Előzmény: #3044  TheSnake2020
#3045
Mind az orosz, mind a kínai tőke szirénhangjairól azért már elég szépen kiderült, hogy csúnya kockázatokkal és mellékhatásokkal jár. Az oroszokról való leválás a maga felemás, faramuci módján, de elég jól halad, Kínáról nyilván nem akarnak egyelőre leválni az európaiak, de lehet olyan külső körülmény (pl. Tajvan, vagy Trump teljes elszabadulása, ami ezzel kapcsolatban is helyzetet okoz majd. A kínai adósságcsapda már több ázsiai és afrikai országot is bedöntött, rajtunk kívül ezzel kapcsolatban már mindenki óvatos, a nagy selyemutas cuccban is már csak mi vagyunk szerintem benne az EU-ból. Zavarkeltésre az oroszoknak mindig lesz pénze, de egyelőre egy donyecki város lerohanásához is Észak-Korea és Irán segítségére szorulnak (és nagyon nem is haladnak vele). 
TheSnake2020 2023. 12. 22. 10:56
#3044
Hát nem tudom. BYD nagyon vegyes érzelmek. Lehet, hogy Európa nagyon késő ébred,  és mégis Viktor királynak lesz igaza. Kina és Oroszorszag együttesen simán letarolja Európát? Nem akarok itt politizálni, de bennem azért mindig dolgozik az a gondolat, hogy mi van , ha Orbánnak igaza van? Szerintem arab, kinai tőke olyan mértékben van jelen Európaban, hogy lehet, hogy Európa már rég elveszett. Akkor pedig a politikai világ is megváltozik egész Európaban. A jövő évi választások kulcsfordulo is lehet, nagyon fontos lesz. Félreértés ne essék,  ruhelem ezt a politikai berendezkedést,  és a car pe diemet,  a rablást a mutyit a Nert , de mi van, ha ez a barom tényleg megváltoztatja az Uniót? 
short_circuit 2023. 12. 22. 10:45
Előzmény: #3042  TheSnake2020
#3043
Délután PCE, az majd megmozgatja
TheSnake2020 2023. 12. 22. 10:03
#3042
Milyen szépen beálltunk erre a 382,5 re. 12.27 DKj felkészül az Euróra. 
ktamask 2023. 12. 21. 22:59
#3041

"magamra ismertem", köszönöm:D.

Topik gazda

chart-trader
chart-trader
2 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek