Topiknyitó: chart-trader 2022. 10. 08. 20:25

EURHUF és minden más  

A legfontosabb: moderált topik; a trollkodós, témához nem kötödő hozzászólások törölve lesznek!
Elsősorban az EURHUF a téma, de bármilyen forintbefektetés, pl. állampapír is lehet téma! Minden, amin tudunk pénzt keresni. :)
Mivel van jónéhány hozzáértő a témában (az EUR/HUF topikban ez ki is tűnt), remélem sok hasznos dolgot össze tudunk hozni itt.
Tudom, hogy a politika is része a forintnak, de csak annyit politizáljunk, ami a forint jövőbeli mozgását meghatározhatja!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Zanza2 2023. 12. 23. 23:28
Előzmény: #3077  Zanza2
#3080
Eszembe jutott egy nagyságrendi adat. Influenza halálozása: kb 0,1%, covid: kb 1%. Világátlag és az első 2-3 halálos variánsra vonatkozik. Kritikus helyeken és időpontokban (Olaszország az elején, Magyarország, Peru stb) ennek többszöröse is volt.
Szóval a halálozási arány a teljes populációra covid/influenza kb 10x. Tavaly a Portfolion is volt néhány jó statisztikai elemzés.
Biokémikusként sokat foglalkoztam a témával (féltettem a patkány életemet), bár nem ez a szakterületem, de azt tudtam, kiknek a véleménye a mérvadó. Úgy érzem, az átlagnál több lövésem van a témához.
Bandi_ujonc 2023. 12. 23. 22:01
Előzmény: #3078  short_circuit
#3079
Chiptuning volt az egész. 
Nanorobotok, mágneses váll, 5g, stb.
short_circuit 2023. 12. 23. 21:59
#3078
Az adatok fent vannak. A járvány súlyos volt. Persze lehet jönni azzal, hogy az egészséges ember túléli, csak itthon a lakosság nagy része nem egészséges. De még ha nem is lett volna annyira súlyos, utólag azt mondani hogy felesleges volt olyan, mint azt mondani hogy basszus le kellett volna zárni a pozíciómat. Volt egy döntési helyzet és felelős döntések születtek. Tökösen fogták (már ahol) és lezártak, cselekedtek, stb. Ajjajjaj otthon kellett lenni pár hónapig, beszélgetni a családdal meg hasonlók. Ráadásul úgy, hogy emlékszem még veszett jó idő is volt, tehát lelkileg is kínoztak minket nem csak a fizikai bezárással. A magam részéről ha 5 szivbeteg,  cukros 80 évest nem fertőztem meg, aki később belehalt volna, egy vállalható áldozatnak tartom . Most pedig ahelyett hogy örülnénk sikerült egy váratlan helyzetet kezelni és dolgoznánk rajta miben fejlődüjünk a következőre, lassan felül egy párhuzamos valóság, hogy az egész nem is volt csak gyikemberek szivatnak :)
Zanza2 2023. 12. 23. 21:33
Előzmény: #3075  Fsociety
#3077
Nem titok, amit keresel, "covid többlethalálozás" alatt szerintem megtalálható a neten. Most nem néznék utána, de jelentős volt 2020-21-ben, nem csak nálunk, hanem mindenhol, persze mi végig a világ élvonalában jártunk az általad említett okok miatt is.
Szóval jelentős, súlyos világjárvány volt, az 1919-es spanyolnáthához mérhető. Abból lett aztán az influenza, és a covid is hasonlóvá szelídül, hacsak nem jön valami mutáció - reméljük nem.
Fsociety
Fsociety 2023. 12. 23. 20:37
Előzmény: #3075  Fsociety
#3076
A kórházi fertőzéseket meg már fel sem emlegetem,mert az aztán a legalja mindennek. Az indokolatlan,szükségtelen amputációk,halálesetek,amik emiatt történnek.
Fsociety
Fsociety 2023. 12. 23. 20:35
Előzmény: #3074  Zanza2
#3075
Sztem senki nem mondja, hogy nem volt para a covid. De szeretnék két viszonyszámot látni,igazit,őszintét:
1. Covid előtt egy "nemcovid" influenza járvány idején hányan kerültek korházba emiatt&halálesetek
2. Covid után,például most, hányan kerültek korházba, és lett belőle haláleset.
Ha ezek a számok kikerülnének, lehet,h erősen meglepődnénk. Hozzáteszem,minden haláleset,főleg ilyen,szomorú. De azt is tegyük hozzá, hogy azért sem az eszközök,sem a színvonal nem volt megfelelő a magyar egészségügybe arra, hogy egy ilyen járványt normálisan kezeljünk.(emberfeletti dolgozókkal,lófasz bérért) Ezért ment a nyunókázás, a bullshit, meg a terelés, és az adatok nem kiadása...emlékszünk a híres "erre van valamink" emailre? Meg a tízparancsolatra? Meg a 300 yardos lélegeztető bizniszre?
Zanza2 2023. 12. 23. 18:28
Előzmény: #3072  TitusPullo
#3074
Nekem "csak" két ismerősöm halt bele a második hullámba (B variáns). És nem "idős, krónikus betegek". 50 és 55 évesek voltak.
N0MAD 2023. 12. 23. 14:28
Előzmény: #3072  TitusPullo
#3073
De a pusztuljon a férgese volt az alapfelütés, el ne kezdd a lehetett volna kicsit jobb lebegtetést.
 Igen, lehetett volna jobban. Pláne utólag. 
Attól még hülyeség volt az el kellett vilna engedni felvetés. 
TitusPullo
TitusPullo 2023. 12. 23. 13:42
Előzmény: #3070  N0MAD
#3072
Ok de emlekezzunk azert a hulyesegre is mint az esti kijarasi korlat, munkaltatoi igazolassal jarkalas, varosbejaratok lezarasa stb.
Fsociety
Fsociety 2023. 12. 23. 12:28
Előzmény: #3068  TitusPullo
#3071
A Dax esett egy kokemenyet,akinek sok penze volt,bevasarolhatta magat nyugati cegekbe. Khm,Kina...
N0MAD 2023. 12. 23. 12:11
Előzmény: #3069  TitusPullo
#3070
Egy enyhe varriáns, oltott népességen. 
Emlékezz már vissza hogy olaszokbál milyen állapotok voltak amikor kitört, ne aranyhal memóriával létezzünk már. 
TitusPullo
TitusPullo 2023. 12. 23. 11:25
Előzmény: #3068  TitusPullo
#3069
Emlekszem anno a merkel mama tanacsadoi mondtak h hagyjak mindenkinek elkapni egyszerre es gyors lett volna a hullam. Na most ez a hullam ket het lesz es mindenkin atmegy.
TitusPullo
TitusPullo 2023. 12. 23. 11:23
Előzmény: #3049  Fsociety
#3068
Engem csak most zavar meginkabb az a ket ev total agyament hiszti amit rendeztek. Tomegek irtozatos tomegek betegek, nekem harom nap enyhe natha volt.
Fsociety
Fsociety 2023. 12. 23. 10:37
Előzmény: #3066  Matthias_Fo_Rex
#3067
A hazugsagok sok mindent elfednek,peldaul a mertektelen lopasokat is. A keleti nyitas alapbol nem lehet tisztesseges,amikor maga a keleti oldal is azokbol all,akikbol. 
Matthias_Fo_Rex 2023. 12. 22. 19:24
Előzmény: #3044  TheSnake2020
#3066
Még egy szempont a "mi van ha Orbánnak mégis igaza van" -gondolathoz: ha biztosan az jönne, amit jósol, akkor miért kell ezt brutál hazug propagandával vegyítve előadni, miért kell lejáratni totál alaptalan vádakkal azokat, akik nem így gondolják (Pl. Megölte a szomszéd macskáit és hasonló blődségek)?
Szóval röviden: ha valóban tisztességes szándék és az ország érdeke lenne az egész keleti nyitás mögött, akkor szerintem nem próbálnák elfedni erőszakkal és hazugságokkal. Most kb olyan a szitu, mint amikor a kommunisták győzködték a népet, hogy "márpedig akkor is jó lesz nektek, ha akarjátok, ha nem!"
short_circuit 2023. 12. 22. 14:45
Előzmény: #3064  TheSnake2020
#3065
Hát a választásokkal azért a lengyeleknél egy piaci szempontból nagyon pozitív változás állt be, az nem technikai rés hanem kőkemény fundás. Legjobb példa rés (nem)betöltésre pedig 2017. április - Francia választások (féltek hogy a populista Le Pen esetleg nyerhet, de persze nem nyert). 1.07ről 1.09-re ugrott az EURUSD. Résbetöltés 2020 márciusában volt és kellett hozzá egy COVID ;) [Az egyébként külön funky, hogy az elmúlt évet konkrétan ennek a résnek a kitágított sávjában töltöttük, én az ilyeneket imádom a tőzsdében]
TheSnake2020 2023. 12. 22. 14:31
Előzmény: #3060  short_circuit
#3064
Pont azért figyelem mert a rés már kb 10% rá van lassan. Devizában rés betöltetlen egy ilyen páron nekem még nem volt. Ha ott elindul a dollár akkor nálunk a sebesség sokkal nagyobb lesz, hacsak nem ország specifikus lesz. Nem lehetek én, Ukrajnára gondolva.
Matthias_Fo_Rex 2023. 12. 22. 14:27
Előzmény: #3058  Fsociety
#3063
És ez más devizával szmwbn gyengítené a Ft-ot? (EUR, USD...)
TheSnake2020 2023. 12. 22. 14:25
Előzmény: #3049  Fsociety
#3062
Nem de LAKE és ATP írtam mind a kettőt. Covid Play részvények, de nagyon erős fundaval. Szerintem érdemes nézni őket. Sajnos én az ATPt favorizáltam, a készpénz tömeg miatt, de ott sem panaszkodom. Az kellett volna szállni LAKE be , de sebaj .
short_circuit 2023. 12. 22. 14:15
Előzmény: #3055  Matthias_Fo_Rex
#3061
Tudom most nem népszerű gondolat de azért legyünk már picit őszinték: Kína jelenleg nemhogy egy szorosan összebújt USA-EU-nak nem ellenpólus, de külön az EU-nak vagy az USA-nak sem. Kínát döntő mértékben a nyugat megrendelései támogatják, amik komoly lufikat is fújtak napjainkra. Mivel nem klasszikus szabad piac, azért világ(Kína)véget nem kell vizionálni, de egy komolyan kereskedelmi konfliktus meg tudná roppantani őket erősen. Igen, erősen fejlődik, néha okosan fejlődik, de a 70es években kitűzött cél, hogy ti. demokratizálja majd saját magát Kína ha bekapcsolódik a nyugati gazdasági rendszerbe nem működött. Helyette kiépítettek egy szuper kis autokráciát ami lassan a nyugatot is képes lehet komolyan veszélyeztetn. Azért az Ukrán háború kapcsán látszik, hogy a nyugati publikum nagy részéből bármilyen empátia kb fél-1 év alatt elfogy vagy eltűntethető (a politikusok meg túlzottan félnek a népharagtól), jó eséllyel még itthon is karóba húznák a fél kormányt ha nem lehetne Alibabáról 5 dolláros napcsácsót rendelni meg Pepco-ban villogósszarvasosalsógatyát. 
Az érem másik oldala meg nagyon szépen látszott amikor Trump (amúgy helyesen) elkezdett keményen fellépni Kína ellen: abban a pillanatban, hogy felkorbácsolod a protekcionista indulatokat, azok válogatás nélkül fognak kivetülni. Az első büntetővámoktól ha jól emlékszem 1 évbe telt, hogy az európai termékekre is kiterjesszék őket és egy egészen a Biden kormányzatig tartó folyamat volt, hogy visszacsinálják.

Topik gazda

chart-trader
chart-trader
2 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek