Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
emerald 2014. 05. 08. 07:44
Előzmény: #898  Törölt felhasználó
#900
Én úgygondolom h ez a tegnapi-ma hajnali minimum jó longbelépőként szolgál. Ezt olyan női megérzés...:)
Tudás nincs mögötte....:D

De ha csatornát nézünk:
link
Törölt felhasználó 2014. 05. 08. 07:31
Előzmény: #898  Törölt felhasználó
#899
Szerintem a speculative toke lassan teljesen elhagya az aranyat,mert kezd szukulni a sav...
es szinte kozepen oldalazgatunk 1200-1380 kozott....
Ha itt lenne egy 2-3 napos false kitores le azert az segiteni nehany kereskedonek, beugrasztanak a spekiket az esesbe...
onnan pedig lehetne szepen epitgetni folfele a pakkot....
(aztan mar az is lehet, hogy mar reg ez tortenik)
Ha pedig szep lassan megyunk folfele 30-40 pont fol havonta, aztan pedig 15-30 pont le akkor aztan szep kis bazist epithetnenk.......
Törölt felhasználó 2014. 05. 08. 06:47
Előzmény: #897  Törölt felhasználó
#898
Köszi egyenlőre partvonal.
Törölt felhasználó 2014. 05. 08. 06:21
Előzmény: #896  Törölt felhasználó
#897
Valoszinuleg ma vagy holnap megprobalkozunk ujra 1270-65-os szinttel aztan meglatjuk visszapattan-e megint....
Pentekre szerintem megugrik a volatilitas....
Szerintem eleg figyelni a Nasdaq-ot, ill. ha valaki igazan fanatics akkor nezheti a Russell2000-et is......
ok fogjak mutant az iranyt.....
Törölt felhasználó 2014. 05. 07. 21:48
Előzmény: #895  Törölt felhasználó
#896
Mi történt arankával most értem haza kivagyok ütve erre azért nem számitottam.
Törölt felhasználó 2014. 05. 07. 21:10
Előzmény: #894  Törölt felhasználó
#895
a holnapi nap sem lesz a banyaszoke, meg talan az enyem se...
de elobb utobb, beborul ill. kiderul az eg aztan meg meglatjuk mi lesz ....
Törölt felhasználó 2014. 05. 07. 20:26
Előzmény: #893  emerald
#894
emerald ha esnek ne vegyel bele......
meg akkor is ha nagy valoszinuseggel penteken ujbol megrantjak az aranyat felfele.....

tudom, hogy nehez az atlagostol elteroen gondolkozni....
ne higy nekem,se senkinek....

Winning on Wall Street : Martin Zwieg
csak 1 kis idot igenyel elolvasni a konyvet es meg kevesebb idot, elolvasni a wikipedian, hogy ki volt .....

neki van 1 kereskedesi rendszere ami arra epul, hogyha 1 melypont utan az ar emelkedik 1 bizonyos szintet 10-15% , vagy 1 index 1 heten 4% akkor venni kell....
ezekre mar epultek kvantitiv kereskedesi rendszerek, ugy mint a teknosokre is....
eleg jol le vannak modelezve......

leegyszerusitve:

Tegyuk fel van 1 reszveny ami a kovetkezo 1 ill. 1,5 evben emelkedik 100%....
ahhoz hogy emelkedjen 100-at eloszor emelkednie kell 10,15,20....80,85,90 ill. 95%-ot...
na marmost ha te veszel 1 reszvenybol ha az ar emelkedett a melypontrol 10-15%-ot akkor meg az is elofordulhat hogy keresel vele mondjuk 60-65%-ot, mert persze ugy ahogy nem ismered pontosan hol van az alja a tetejet se fogod ismerni igy mondjuk a stop-ot mondjuk raghatod a mindenkori csucs ala 25% mondjuk.....

tehat vettel a melypontrol 15% feljebb ....(rossz esetbe nem ez volt a melypont es vesztesz 10%........
ha pedig jokor vettel akkor az ar megy az emelkedes utan meg 85% ...vagy akar tobbet es a max csucs utan adod ha esett az arfolyam 25%......
kepzeld ha veletlenul belenyulsz 1 cegbe ami megy akari 200-300% vagy tobbet....(csak azon kell izgulnod,hogy a visszaeses ki ne donjon a trade-bol....
;)

szoval ne higyetek senkinek,de azert lehet hogy erdemes volna ezen elgondolkodni.....

ha meg kitornek folfele akkor a meglevo is jo lesz????
pedig akkor kene venni....
(nem akkor amikor esik az arfolyam)

Tisztelettel Kisvuk
emerald 2014. 05. 07. 19:55
Előzmény: #892  Törölt felhasználó
#893
Igazad van, furcsán reagált a piac!

Szegény bányászkáim igen csúful néznek ki, de valahogy mégsem pánikolok, sőt lehet most kéne még venni. Mindegy óvatos leszek, ha kitörnek felfelé, akkor a meglévő is jó lessz.
Törölt felhasználó 2014. 05. 07. 16:11
Előzmény: #891  Törölt felhasználó
#892
Ha mar Hellenkenek sem hisz a piac abbol Nagy rumli lehet.....
Kozben elkezdtek adni az aranyat utana meg huzzah felfele,
Valoszinuleg cautortokon vagy penteken megugrik a volatilitas....
Mondjuk 10-15pont le aztan 15-20 fel......
Kivancsi leszek hanyszor jatszuk el ezt megint.....
:/
Törölt felhasználó 2014. 05. 07. 10:00
Előzmény: #890  pomperj
#891
Meg van majdnem 2 hetem eldonteni, hogy
OGC.asx
vagy
EVN.asx-ben novelem a reszesedest.....

OGC.asx mellett szol, hogy az aprilis 29. negyedeves jelentes szerint tobb 10% csokkentettek a hitel allomanyt ill. sikerult nyereseges negyedevet zarniuk meg ilyen alacsony aranyar mellett is, az egyetlen negativ tenyezo lehet a NZD tovabbi erosodese...

EVN.asx mellett szol, hogy mar 3 jatekos kezeben oszpontosul a reszvenyek tobb mint 50%, ill. relative magas erc tartalom a banyakban....
el tudom kepzelni, hogyha az aranyar 10-15% feljebb menne NCM megprobalja felvasarolni oket mar 32% folott vannak benne....
hatranya OGC.asx-nel joval alacsonyabak az ALL in cost koltsegek es az eredmenyre nem hathat negativan ha esetleg az ev vege fele az RBA nekiallna emelni Cash rate-t,mert AUD erosodes elege csokkentene az eredmenyt......
(bar EVN.asx-nek sokkal jobb az osztalekfizetesi multja)....

Jelenleg 60% eselyt adok ra, hogy OGC.asx lesz a nyero, ha esetleg az ar felmenne meg 10-15% akkor biztos.....
($3.15-3.20) utan robbanhat az arfolyam...ott nagyon gyors lehet....
;)
pomperj
pomperj 2014. 05. 07. 09:20
Előzmény: #888  Törölt felhasználó
#890
1)A DAX velemenyeddel nagyon egyetertek. Tegnap megneztem az EUban a fo indexek allapotat, bar nincs mar ott poziciom semmi.
Van, de egyre gyengulo esely, hogy valami lelkesito hir hatasara egy ujabb csucsot ut DAX/CAC/FTSE. Csak ahhoz mar nem siman oriasi optimizmus kell, hanem OPTIMIZMUS!, sot...

2)Az arany a 35 pontos impulziv 2 napos emelkedest viszont 2 nap alatt szinte le is korrigalta, es eddig mindossze 8 pontot ereszkedett kozben. Szoval, lehet hogy ma meg esik-oldalaz kicsit melyebbre, de Fibo 27% is aligha jon ossze, nemhogy egy szabalyosabb 38%.

Nekem azt orditja ez a viselkedes a fulembe, hogy igen erosek a vevok, nem szaladtak el ennyi emelkedestol.

3)Raadasul tart az SPY/Gold szembe-mozgasi tendencia, meg napon belul is.
link

Az SPY/DJIA viszont parhuzamosan ezzel, beleszaladt a 2 ciklusanak (7+14 hetes) szinkron lefele mutato szakaszaba. Ugyhogy, mivel ott amugy is jelei vannak a lefordulasnak, ami Majus vegeig boven eltarthat,
szoval, boven van ok Gold bull pozicioban lenni.

A Gold-banyasz mufajban talan kevesbe, mert az arany-ar felfele, de SPY esese lefele hat ra, es az ellentetes hatasok eredoje fogja mozgatni...de meg igy is inkabb bull lesz ott is.

Good luck.
Törölt felhasználó 2014. 05. 07. 09:09
Előzmény: #888  Törölt felhasználó
#889
Pentek zarasra $1335-ot varok....
Törölt felhasználó 2014. 05. 06. 14:19
Előzmény: #887  pomperj
#888
Koszi pomperj,

En nem kereskedek Daxal egyelore, mert ilyen szinteken nem latok se veteli se eladasi lehetoseget, raadasul EU-ban a nemet gazdasag a legerosebb.....(kivetel ez alol a nemet bankrendszer mely tele van ertektelen europai allamkotvenyekkel ill. bank kotvenyekkel.......)

A dax forumon erdeklodtek nehanyan a DAX ill. S&P500 Elliot wave-ex elemzesrol....

Legyen szep napod!
pomperj
pomperj 2014. 05. 06. 14:10
Előzmény: #881  Törölt felhasználó
#887
Szia,
1)A DAX-ot en beken hagynam.
Meg lehet egy kis amplitudoju le-fel hullam, kicsit magasabb csucsot utve, minuett szintuen, tehat 1-3% nagysagrendben. De minden fontos nemet ceg gyengenek latszik, emelkedo ek format latok rengeteg helyen, es ev eleje ota nulla a netto emelkedes.

Szerintem oriasi a beszakadasi riziko. DB vezeti a gyengelkedok sorat, es azert az nem kispajtas. En speciel a mar regota tartott Holland ING-bol is kileptem (a Holland egyutt megy a nemet piaccal), pedig ING nagy kedvencem volt.

Ha DAX itt beszakadna, csuf beragadasok lesznek, nagy kover bukasokkal, es akkor meg mindig jobb lesz lenyelni a bekat, mint szopogatni.

2)Felraktam az AUD keresztarfolyamokat, ha erdekel, ahogy en latom. De eddig nem figyeltem igazan. Szerintem ehhez nem kell magyarazat.

link
Törölt felhasználó 2014. 05. 06. 14:01
Előzmény: #885  Törölt felhasználó
#886
Ugy nezz ki, hogy a banyaszaimbol:

OGC.asx
EVN.asx a legerosebbek, tehat ezekbol kezdek hamarosan adni a pozikhoz....

link

link

FINAL.pdflink
Törölt felhasználó 2014. 05. 06. 13:30
Előzmény: #884  emerald
#885
Eppen most olvastam 1 elemzotol, hogy o szeptember 2-3.hete ill. oktober 20.-a koze teszi az arany napos melypontjat.....
(4 eves medve piaci ciklus veget)
Tudjatok en nem igazan hiszek az ilyen grafikonos elemzesekben,de az illetorol tudom, hogy kb. 50 eve kereskedik, szoval meg az is lehet, hogy.....er valamit a velemenye....
Csak erdekesseg szinten emlitettem....
emerald 2014. 05. 06. 12:21
Előzmény: #882  Törölt felhasználó
#884
Köszi szépen!

Hát igen, nálunk a bürokrácia, borzasztó! Nem értünk teszik amit tesznek, hanem úgyerzem inkább ellenünk. Értem én h kellenek szabájok, meg be is kell azt tartani....de a jóindulat sokszor előrébb visz mint a büntetés.
Hát sajnálom a reptéri incidenst...., remélem megtérítették a károd.

Ja azt a GDXJ-t én konkrétan nagyon jónak tartom, pont azért ajánlottam, mert szivesen venném! a baj h a szolgáltatónál nincs! De lehet belépek egy másikhoz ahol van, ha beindulnak a bányászok!

Tudod az hogy leírjuk mit gondolunk, azt mindenkinek saját felelősségére kell felhasználnia. Én is abban a tudatban veszek meg valamit, hogy remélem jó lessz, de ha mégsem, elviselhető nagyságrendű veszteségnél zárom a tételt. Aki ezt nem tudja kezelni, az nem hibáztathat másokat.

Mindenesetre a vélemények eggyezése-különbsége sokat segít mindannyiunknak, meg az olvasóknak is!
Törölt felhasználó 2014. 05. 06. 11:20
Előzmény: #882  Törölt felhasználó
#883
csak 1 kis pontositas ekszerekre csak akkor nem kell GST fizetned, ha elhagyja az orszagot...
Törölt felhasználó 2014. 05. 06. 11:16
Előzmény: #874  emerald
#882
Szia Emerald,

Ne haragudj, de nagyon elfoglalt voltam tegnap....
En nem tudok semmifele korlatozasrol Ausztraliaban, tehat elmeletileg annyi aranyat, ezustot vehetsz amenyit a penztarcad bir.....
;)
Nem hiszem, hogy lenne barmifele korlatozas kulfodi allampolgarok szamara......

Amit tudok szemelyes tapasztalatbol, hogy a problema inkabb Mo-on kezdodik, engem ill. a borondjeimet nagy szerettettel szetszednek ill. probalnak talalni valamit a vamosok....
2009-ben peldaul szetvertek a borondom fogantyujat,mert kalapaccsal sem sikerult hozzaferni a borond tartalmahoz....
1 masik problema az egyik baratomnak illetve gyerekeinek szoktam kuldeni szulinapra ill. karacsonyra allatkas ermeket ill. erme sorozatokat, legutoljara ajandek nyilatkozatot kellett tennem meg bizonyitani, hogy az ermek erteke nem er el 1 bizonyos erteket, ill. hogy az ermek nem 1 szemelyreszere ment......

Amit viszont biztosan tudok, itt ha valaki 4000A$ ertekben valt at mas valutat, devizat akkor arrol automatikusan 1 elektronikusi ertesulest kap arra nem emlekszem, hogy az adohivatal, vagy a kozponti bank.....
ill. minden 10000A$ ill. az megkozelito tranzakciorol van elektronikus jelents ill. megvizsgalhatjak ha gyanusnak talaljak...
ha jol emlekszem a torveny neve valami olyanra lehetne leforditani, hogy:
a terrorista es penzmosas elleni penzugyi tranzakcios torveny
(vad forditasban)

Ezt pedig az aranyra talaltam:

Below is the text of a 1976 Australian Government press release annoucing the removal of restictions on the ownership and trading of gold in Australia. The attachment to the press release provides a history of controls over gold in Australia.

EMGARBO 6.00pm

STATEMENT BY THE TREASURER, THE HON PHILLIP LYNCH, M.P.

PRIVATE OWNERSHIP AND SALE OF GOLD BY AUSTRALIAN RESIDENTS
SUSPENSION OF PART IV OF THE BANKING ACT

The Treasurer, Mr Phillip Lynch, said today that Commonwealth restrictions on the freedom of Australian residents to own, buy and sell gold in Australia had been removed.

He added that current restrictions on the purchase of gold coins had also been removed.

Australian residents could now export and import gold subject to normal exchange control and customs procedures.

Mr Lynch pointed out that legislation existed in some States to regulate gold buying and some dealings in gold.

The Treasurer was commenting on the effect of the suspension of Part IV of the Banking Act 1959-1974 by His Excellency the Administrator in Council on 30 January.

In terms of this part of the Banking Act, gold, apart from wrought gold and gold coins to a limited extent, had to be delivered to the Reserve Bank of Australia within one month of its coming into a person's possession.

The legislation had restricted the sale of gold in Australia only to the Reserve Bank or a person authorised by the bank.

It had also prohibited the export of gold without the Reserve Bank's permission.

Mr Lynch said the reasons for these restrictions on gold dealings by Australians no longer existed.

The role of gold in the international monetary system had declined substantially in recent years.

Similar restraints were not placed by the Commonwealth on dealings in silver, precious stones or other like forms of investment.

He noted that several other developed countries, including the United States and Japan, had removed restrictions on the private ownership of, and dealings in, gold.

A number of European countries also had no restrictions on gold holdings.

The Treasurer also pointed out that the Industries Assistance Commission, in its report on the "Production of Gold" dated 5 Jun 1975, had expressed doubts that the continued existence of the restrictions on gold transactions in Australia served any useful purpose.

Submissions received from the Gold Producers' Association (GPA) had pressed for removal of restrictions on gold marketing in Australia.

The Association welcomed the Government's decision to suspect Part IV of the Banking Act.

The Reserve Bank had been holding discussions with the GPA, the Banks and gold refiners to ensure that the marketing of Australia's gold was not disrupted.

The Treasurer said that gold producers, for the time being, would still be able to take their gold to banks or to refiners as they had done in the past.

However, if they wished they could now also sell their gold in other ways.

The industry would, in future, have greater flexibility in the disposal and marketing of its output.

Mr Lynch mentioned that investment in gold was not risk free and it involved significant costs such as storage, insurance and assaying.

An outline of the history of gold controls in Australia is attached.

30 Jan 1976
CANBERRA ACT

Egy masik dolog amit erdemes tudni, hogy Ausztraliaban az arany foleg,de az ezust picit, ill. az opal, igaz gyongy (Kailis) 1 fontos kereskedelmi termek.
A rozsaszin gyemant peldaul nagyon nepszeru az utobbi 5 evben es volt mar olyan is, hogy 4-5szoros aron adtak 1 hasonlo tulajdonsagokkal rendelkezo gyemanthoz kepest csak a azine miatt.
En szeretem (Kailis) ezt a markat ill. naluk megtalalhato aranylag szeles valaszteka az igaz gyongyoknek.....

Mindenesetre azt azert szeretnem megjegyezni, hogy en mondhatni semmifele informacioval nem rendelkezek ekszerekrol ill. ertekuk meghatarozasahoz.....
(ez nem az en teruletem)
annyit tudok, hogy keszpenzes vasarlasnal nyugodtan lehet alkudni az arbol mikor mennyit 5-15% (errol szemelyes tapasztalatom van...illetve nem kell GST fizetned ra mert elintezik a papir munkat neked a boltban.

1 masik fontos dolog amikor en kereskedesrol irok ill. hogy milyen pozicioim vannak azt senki ne vegye ajanlasnak, vagy tanacsnak, ez csak szemelyes velemeny es nem tekintheto befektetesi tanacsnak...

GDXJ-t pedig csak azert irtam, mert az az 1ik legjobban teljesito ETF az iden...
nem pedig tanacsnak ill. kereskedesi otletnek...
Törölt felhasználó 2014. 05. 06. 10:31
Előzmény: #880  pomperj
#881
Szia pomperj,

A Dax topikban szeretnenek toled elemzest nehanyan, ha jol emlekszem elliott wave ugyben......

Esetetleg ha valamikor volna 1 kis idod, nagyra ertekelnem, ha az elliot wave elemzest elvegezned az AUD/JPY paron is.....

A portfolion megjelent 1 kereskedesi otlet AUDJPY: indul a carry trade? (ugrasra keszen) cimmel........ezert kivancsi lennek a velemenyedre.

Kosznom ill. koszonjuk szepen...

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek