Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 05. 10. 14:26
Előzmény: #917  pomperj
#920
Sziasztok,

ha esetleg nehanyan unatkoztok,vagy van 1 kis idotok a hetvegen ajanlanek 1 video a youtube-rol (angol sajnos elengedhetetlen hozza).......

link

Jo szorakozast!
meszics
meszics 2014. 05. 09. 15:35
Előzmény: #917  pomperj
#919
Köszi, jó kis cikk, és van benne valami, de ő is megemlíti, hogy azért a Inflációtól való félelem emelte az arany árát, és bár ha ez a nyomás kiesik, jöhet új nyomás. És itt pl. a geopolitikai kockázatokat említette. Ezért is írtam, hogy "csak az én véleményem" Mert azért az arany sokdimenziós kocka amely bármely dimenziója nagyot tudd lökni bármely irányba. Én 3 dimenzióját említettem, amit úgy érzem, most a legerősebb. de van ezen felül több is, és ha megkérdeznél egy fél év múlva lehet hogy azt mondanám, hogy tényleg nem ezek számítottak, hanem pl. az Ukrán-orosz válság, vagy az Iráni vagy észak koreai kísérletek. De most én még mindig ezt a 3 dolgot látom legerősebb dimenziónak, illetve az UKrán dimenzió, de szerintem előbb utóbb ott megbékélnek. De ha nem, és itt gazdasági válság II lesz, akkor az előző 3 dimenzió köddé válik.
Törölt felhasználó 2014. 05. 09. 15:08
Előzmény: #917  pomperj
#918
OFF!
szia pomperj!

OTP-t hogy gondolod így közel a 4500-hoz?
mi lett a kísérlettel, mert abbamaradt..
írj otp-be, megnézem ott....

Köszi!
on

pomperj
pomperj 2014. 05. 09. 15:00
Előzmény: #916  meszics
#917
Eric Parnell-nek van egy cikke, hogy mi az a 2 szektor, ami jol mehet a QE-tol fuggetlenul:
link

Treasury es Gold.
Erdemes a gondolatmenetet megerteni.
meszics
meszics 2014. 05. 09. 14:20
Előzmény: #915  pomperj
#916
Igen ez is egy logika, de szerintem nem esett végig QE1-QE3 alatt, sőt ha jól emlékszem a száguldó üzemóda valahol QE1 idején váltott, és kb. a QE2 2/3 ánál állt le. utána mikor kiderült, hogy lesz QE3 akkor még elindult feljebb, de utána elindult lefele. Szerintem, és ez az én véleményem, az arany árát 2-3 dolog mozgatja és szerintem ezek
1. infláció elleni biztonság (QE alatt megvolt a félelem, hogy megindul)
2. Gazdasági összeomlástól való félelem (Ugye ez kezd kikerülni)
3. Mennyire van rá kereslet, és itt én leginkább Indiára gondolnák (Ahol ugyebár eléggé felemelték az arany VÁM-ját)

Ha valahova hülyeséget javítsatok ki.

Tehát összegzésként, én 1000 dollár alá várom. Mint ahogy az olajat is lejjebb várom, és az pedig egyetlen dolog miatt, ez pedig a Palaolaj. Ha ez nem lenne, akkor szerintem menne egyre jobban.

De ez csak az én gondolatom
pomperj
pomperj 2014. 05. 09. 12:55
Előzmény: #914  meszics
#915
A link egesz jo cikkre mutat.

ECBs Draghi tegnap megint igergetett, de nem cselekedett semmit. Kozben meg az egesz EU halalra-valtan szenved a deflaciotol, nincs semi aremelkedes sehol, a bankok penze meg nem kell senkinek. Mar egy hete ezen filoztam itt, es Dragi megint csalodast keltett.

Ez az igeret persze megint par napra eleg, hogy EUR le/USD fel/ GOLD le; DE semmi tobbre.

Az arany ar meg tovabb uldogel a 1290 (es vegso supportkent 1280) vonalon, es spekulal, hogy leszakadjon-e, vagy induljon fel.

Ahogy SPY kinez (minden nap erolkodik nyitaskor fel, aztan zarasra siman visszaesik)...
ami a kis invesztorok nyitaskori lelkes vasarlasat, es a nagyok zaraskori eladasat jelenti...

Szoval, meg mindig a szembe-mozgasra szamitok: es SPY inkabb le, Gold inkabb fel valoszinubb szerintem. Aztan jol ramcafolhat a piac.

Minden esetre a vegso ervem az, hogy a QE1-QE3 egesz idejen, 3 evnyi idot, a Gold esett. Ha QE3 vegre leall, a FED taper szepen befejezodne novemberre, akkor::: Aranynak ideje volna megfordulni es vissza-emelkedes uzememodbe kapcsolni. Dehat, az egyszeru logika, kulso esemenyek hatasakent jol tudjuk, nem biztos hogy bejon.

meszics
meszics 2014. 05. 09. 12:29
Előzmény: #913  Törölt felhasználó
#914
Törölt felhasználó 2014. 05. 08. 21:29
Előzmény: #912  offshort
#913
hivhattam volna pivot pontoknak, vagy pivot line-nak is de azt hiszem azt kevesebben ertettek volna meg.....

200 EMA vagy a 200 MA industry standard-nak szamit es mar a szamitogepek megjelenese elott hasznaltak (MA)-t....

egyaltalan nem kell oket rajzolgatni mert oda jutsz mit a nagybarnamacko linkben az emberunk, hogy nem fogod latni a fatol az erdot......

amire emlekezni kell 1180-1200 alatt eso trend van...
1380-90 kozott pedig emelkedo.....

a rajzolgatast radbizom.......
offshort
offshort 2014. 05. 08. 19:45
Előzmény: #911  Törölt felhasználó
#912
rokakoma ! :) ,
micsoda TA csontvázak dőlnek itt ki a szekrényből ?
-"1265-1275 kozott van 1 eleg eros support"
-" eso trendben "
-" az arany eso trendjere utalhat, hogy az ar a 200EMA alatt van...."
-1180-1200 kozott van a minimum, nevezhetjuk duplaaljnak, vagy kutyafulenek mindenesetre en ezt figyelem..."
-"1380-1390 fole tennem az emelkedo trendet addig nekem ez marad oldalazas"

ezek bizony egytől egyig TA eszközök , lehet a grafikon nélkül a levegőbe rajzolgatni , de a charton kényelmesebb ! :)
Törölt felhasználó 2014. 05. 08. 18:09
Előzmény: #910  Törölt felhasználó
#911
nem rossz a link...

koszi

a gold reszben egyetertek azzal hogy 1265-1275 kozott van 1 eleg eros support, azzal is egyetertek, hogy 1320-25 kozott van 1 eleg eros ellenallas bar en 1315-1325 koze tettem,de az majdnem ugyanaz......

amiben nem vagyok biztos, hogy az arany eso trendben van.....

1 dolgot lehet felhozni ami az arany eso trendjere utalhat, hogy az ar a 200EMA alatt van....

bar az en szemelyes tapasztalatom, az ar nem szokott sokaig a 200EMA kozelebe maradni, foleg nem eso, (csokkeno) trendbe...
de ez csak az en tapasztalatom....

persze kerdes ki mit nez a grafikonon, talan ezert se szeretem eroltetni a grafikonokat.....

nekem a referencia pontok altalaba az eves max,min arak...
az pedig 1180-1200 kozott van a minimum, nevezhetjuk duplaaljnak, vagy kutyafulenek mindenesetre en ezt figyelem...

szoval nekem nincs csokkeno trendben, persze azt se mondanam, hogy emelkedo trendbe vagyunk....

mert mint korabban arizona01-nek irtam 1380-1390 fole tennem az emelkedo trendet addig nekem ez marad oldalazas

nem tagadom eleg jo esely van ra hogy penteken megprobaljuk lefele attorni a 1265-1275 supportot, de maradjunk annyiba hogy meglatjuk mi lesz....
;)

mindenesetre azert koszi a linket!!!!
Törölt felhasználó 2014. 05. 08. 17:38
Előzmény: #909  Törölt felhasználó
#910
Törölt felhasználó 2014. 05. 08. 13:08
Előzmény: #908  Törölt felhasználó
#909
es mindezt ingyen...
;)
ugy dontottem, hamarosan csinalok 1 weboldalt, ahol a tradejeim elerhetoek lesznek, persze nem ingyen....

neked meg adok majd 50% kedvezmenyt.....
ha meg lesz penzed akkor is kereskedni.....

csak talalunk majd 1 strategiat neked is bar a multkorira nem is voltal kivancsi, pedig fibbo szamokat hasznaltam benne.....

(bocs most mennem kelll, nehany ora es itt vagyok megint, sokak nagy "oromere".......)
Törölt felhasználó 2014. 05. 08. 12:59
Előzmény: #907  Törölt felhasználó
#908
senkitől sem tanultam még annyit,mint Tőled :)
már csak egy jó strati kéne,de nem csonkolós! tudsz nekem ilyet ajánlani?
Törölt felhasználó 2014. 05. 08. 12:53
Előzmény: #906  Törölt felhasználó
#907
....-ok
lehagytad Lulo....
nem baj remelem van penzed boven, mindenkinek meg kell fizetni a lecket.....
kivancsi leszek neked mennyibe lesz mire megtanulod...
ha egyaltalan kepes leszel ra, bar remelem igen ill. hogy nem fog tul sokba kerulni........

A legjobbakat Lulo.....
Törölt felhasználó 2014. 05. 08. 12:40
Előzmény: #905  Törölt felhasználó
#906
javíthatatlan vagy!:)
Törölt felhasználó 2014. 05. 08. 12:31
Előzmény: #857  fxboy
#905
Szia fxboy,

"Miért nem jó dolog olcsóbban megvenni valamit, mint ahogyan azt eladod (vagy drágábban eladod, mint ahogyan azt majd visszaveszed)?
Nálad nem ebből képződik a profit?
:)"

A problema szerintem nem az on keszulekeben van hanem ahogy azt hasznalja.....

Megprobalom utoljara, mert ha mar 1 embernek segiteni tudok vagy tudtam megeri.....
a tobbiek meg kenytelenek lesznek megfizetni a leckeket, mint ahogy en is sokat fizettem erte.....

Teljesen igazad van fxboy a profit abbol kepzodik, hogy valamit dragabban adsz el mint vetted....
(egyebkent nem profit lenne hanem veszteseg....)
gondolom eddig mindenkinek sikerult kovetnie a gondolat menetet....

1. Kerdesem amikor veszel valamit tudod, hogy pontosan hol fogod eladni????

2. amikor nyitsz 1 poziciot tudod-e elore, hogy nyereseges lesz-e???

3. kerdesem pedig az lenne, hogy honnan tudod pontosan, hogy valami olcso???

Tehat amikor arrol beszelek, hogy meghagyom az elmeleti kereskedoknek ill. ujoncoknak az olcson venni dragan adni
meset, akkor azt szo szerint ertem....

Elmagyarazom miert 1 elmeleti kereskedo ranez a grafikonra es ha talalt 1 jot akkor azt mondja, hogy ott a melypont kozelebe kellett volna venni es amott pedig a csucsnal adni....
es mar meg is van a profit....eleg egyszeruen hangzik????
Kivancsi vagyok ki az aki ezt megtudja csinalni:
Fogsz 1 idogepet, elore mesz 5-10 ever az idoben megnezed a grafikonokat, leirod vagy megjegyzed, hogy hol voltak a melypontok ill. hol lesznek a csucsok es lekereskeded....miutan visszajottel a jovobol

, persze most ugye arroll most nem beszeltunk, hogy a beavatkozasod megvaltoztatja a jovot lasd a double slit experiment, hogyan valtoztatja meg az observer az eredmenyt,de talan ebbe az iranyba se menjunk el mert elveszthetunk a nyul uregeben.......

Tehat ha feltetted magadnak az elso 3 kerdest akkor most nezd meg megint es probalj meg ra valaszolni megint......

aztan talan elobb utobb rajossz, hogy mirol beszelek ha meg nem az talan nem az en problemam.......

Az en valaszaim a kerdesre:

1. csak azt tudom elore milyen vesztesegnel fogom, akarom lezarni a poziciot......(hogy milyen nyereseget fog hozni a pozicio azt nem tudom es azt se hogy mikor)

2.amikor nyitok 1 poziciot nem tudom elore, hogy az nyereseges ill. veszteseges lesz-e
amit a statisztikaim szerint tudok, hogy milyen esellyel lesz hosszutavon veszteseges vagy nyereseges, a strategy talalati aranya persze ez 1,10,50 kereskedesnel eleg nagy lehet a szoras.....

3.szerintem nem letezik olcso reszveny, 1 reszveny ara eppen annyit er amennyit eppen adnak erte a piacon....
(az hogy alul vagy felul ertekelnek itelek meg 1 reszvenyt az csak szemelyes velemeny)

(200-500$)-ert mar lehet venni szoftvert amivel lehet tesztelni adatokat az pedig kb80-150$...
Tehat kb. 300-600$-ert elkezdhetsz kvantitiv analysis-t vegezni kulonbozo strategiakrol....

nagyon leegyszerusitve arra az eredmenyre fogsz rajonni, hogyha ugy vasarolsz reszvenyeket hogy esnek az araik akkor noni fog a talalati arany,de sajnos nem igazan fogod felul teljesiteni a piacod, inkabb alul 20-30%tol lefele egeszen csunya dolgokig......
ha pedig arra vegzel kvantitiv analisist hogy veszel reszvenyeket miutan emelkedtek a legutolso melypontrol 20,50 napot ill. emelkedtek mar 5,10,15% akkor a talalati aranyod 50% ala fog esni hosszutavon akar egeszen 33-35%, viszont szigoru kockazat kezelessel akar kepes leszel felul teljesiteni a piacot.....

hagyuk az olcson venni dragan adni meset az amatoroknek ill. ujoncoknak !!!!!

ezek utan sok sikert kivanok mindenkinek, nem kivanok tobbet ezzel foglalkozni......

mindenki ott vesz ill. ad ahol kedve tartja.....

(es mint irtam ha csak 1 embernek tudtam segiteni mar megerte)
pomperj
pomperj 2014. 05. 08. 10:30
Előzmény: #900  emerald
#904
1)Az SPY chartbol nekem egyre inkabb egy eroteljes le-impulzus, annak elokeszuleti hullamzasa latszik. Raadasul tele a sajto tovabbi bull varakozasokkal, talan a Putin call-opcio hatasara; fundamentalisan persze az maradt ami volt: tapering, lassabb GDP novekedes.

2)Az arany jol vissza-pottyant, egyenesen a korrekcios sav also harmadaba, ugyanerre a hatasra. Am, nem igazan hiszem, hogy az alap konfliktus Ukrajnaban elmult volna. Es azt se, hogy az arany igazi kereslete valtozna; tisztan hangulati ugy az egesz.

Viszont, ma fontos ECB bejelentes varhato, es az EU bankok ara diszkontalja a QE varhato inditasat.
Törölt felhasználó 2014. 05. 08. 08:15
Előzmény: #901  emerald
#903
Spot price USD 1290.66-1291.26
AUD spot price 1377.3-1377.9
1 ounce fizikai arany ara most 1422 vetelre es 1344 eladasra.....
Törölt felhasználó 2014. 05. 08. 07:51
Előzmény: #900  emerald
#902
emerald, latod a noi megerzesben jobban hiszek, mint a fibonacci szintekbe........
emerald 2014. 05. 08. 07:49
Előzmény: #899  Törölt felhasználó
#901
:)) gondolatébresztő.....

Hát azt a sok aranyat usa, kína jóárasítva szeretné megvenni bizti....:)

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek