Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
emerald 2014. 05. 04. 19:55
Előzmény: #859  Törölt felhasználó
#860
Szia!
No mostmár értem....:)))
Igen a forintálisan fizikai aranyat venni, az más. Egy tanácsot biztosan adhatok, ha esetleg a forintunk beerősödik, 300-alá, tudom ez most nem tűnik reálisnak de van rá esély. Akkor az aranyra szánt pénzt átválthatod euróra, vannak 1ft különbözetű váltók és ez esetben nem vagy kitéve a dollárban-euróban alacsony, forintálisan magas aranyárnak. Egy korrekt tömbárusító helyen euróval is fizethetsz, középárfolyamon fogják elszámolni. Tehát nem lessz plussz váltási veszteséged.(csak az az 1ft plussz)
Én személyszerint várok egy 1050-1100dolláros aranyárat ahol már vennék fizikai aranyat.(van viszont 1600 dolláros árfolyamon beszerzett, nem sok de tartottam) szeretnék én is jobb átlagot...:))
Van egy kedves nagytudású fórumtársunk(Nagy Barna Mackó)az Ő szójárását használnám:tür-elem....no bármily nehéz most ezt a legjobb gyakorolni....:))

Ez a mostani vásárlás se lessz rossz mert nekem az a gyanum most megyünk egy duplacsúcsra, tehát "ha ott leszünk" majd eldöntöd h tartod-e vagy jobbárasítva eladod aztán lejjebb visszaveszed.
Mindenesetre hosszabbtávra hidd el nekem még ez a 1400$ körüli ár amin beszerezted kicsit sem rossz! Sőt!
Ha nyugdíjalapra, vagy vészforgatókönyvre vetted és a következő 10-15 évben nem kell eladnod akkor ez mindenképp jó döntés volt.

Pl:vegyük azt ahol polgárháborús helyzet van és elértéktelenedik a pénz. Vagyis nem konvertibilis külföldön. Lehet jelenleg nem kap érte csak 1300dollárt, közben vette 1700-ért. De ha külföldre tud vele menekülni, esetleg párhónapig szállást élelmet is tud finanszírozni akkor mit is számít az 1300 avagy 1700...sajnálja h nem vett többet...:)) jó persze én sem ezt várom-vágyom, na de ha a japán nyugdíjalapok veszik...!! Talán én is tudok majd mit kezdeni vele békeidőben is...:))

Nos tudod jövőbe senki sem lát, de tapasztalatom szerint a június- július hónapban lehet álltalában legjobban aranyat venni:
link

Van egy elliott elemzés aranyra megkeresem Neked abban az látszik hogy lessz 1500dollár felett és lemegy 1050 dollárra is a következő 18hónapban.

Törölt felhasználó 2014. 05. 04. 18:40
Előzmény: #838  pomperj
#859
Sziasztok!Emerald és Pomperj! :) Köszönöm,hogy válaszoltatok mert sokszor elanyátlanodtam itt nélkületek és a kis iránymutatásotok nélkül :)Bocs,hogy csak most válaszolok de nem voltam gép közelben.Az én sztorim a következő:1460 USD nél bevásároltam fizikait és ebből eladtam a felét amin buktam kicsit és szeretném visszavásárolni olcsóbban,hogy aztán eltegyem hosszabb távra ahogy eredetileg is terveztem csak nem esett jól amikor láttam,hogy 1460 alatt is megvehettem volna.Szóval bénázgatok kicsit és nem tudom,hogy mikor érdemes már bevásárolni vagy még várjak esetleg 1290 ért már vettem megint de lehet,hogy megy még lejjebb is bár a forint árfolyamot is figyelnem kell ahogy látom mert az talán jobban számít mint maga az arany ára.Nem egyszerű de szeretném már lerakni ezt a témát és inkább várakozni:)Tehát hosszútávra érdemes e szerintetek már belevennem vagy megy ez még lejjebb is?További sok sikert nektek ugyanis közben szurkolótok is lettem mert szeretem olvasni a hozzászólásaitokat és érdekesnek is találom az ok okozati levezetésiteket:) Sziasztok :)
pomperj
pomperj 2014. 05. 04. 11:46
Előzmény: #856  Törölt felhasználó
#858
Elsore az jutott eszembe, hogy azert a BOJ, mint jegybank yen vasarlasa nagyon mas, mint az, ha a arany piacon valakik egy adott szinten rendszeresen vasarolnak, mondjuk a kinai piacra a Hongkongi arany-bankok feltoltik a keszeleteiket.

De aztan rajottem, akar nagyon is elevenbe vaghat a gondolatod.

Emlekszel, par hete a Bundesbank szamviteli revizioja kerte, hogy had ellenorizzek, megvan-e az a kb. 3500t aranykeszlet, ami a konyvekben van? Es ok szivesen elmennek a kulfoldi tarolo helyekre is, igy Parizsba, Londonba es FortKnox-ba megszamolni?
Aztan a Bundesbank azt kerte, ugyan szallitsa vissza az USA a naluk levo keszlet egytizedet, ugy 150t aranyat. Erre az amerikaiak azt valaszoltak, hogy majd 10 even at, evi 15t tempoban szivesen visszaadjak? Addig is adnak egy lepecsetelt papirt, hogy naluk van?

Elgondolkodtal, hogy vajon miert ez a valasz? Es ha ott van, miert nem adjak oda a tulajnak, ha 2 Boeing at tudja vinni?

A valaszbol inkabb az ordit, hogy idot kertek, amig megveszik a piacon szep lassan, hogy ne tunjon fel? Mert az elmult 50 evben elkolcsonoztek, leasing-eltek, es az mar regen mase, es talan mar sehol sincs?

Ja, es ra ket hetre a kinai kozponti bank is bejelentette, hogy folytatja a tartalekaik diverzifikacio-jat, es tartani akarjak az USD/EUR/Gold tartalekjaik egyenletes aranyat. Es mivel megint fuldoklanak USD-ben, emiatt ok is aranyat is kell vegyenek?

Szoval, azt gyanitom, igazad is lehet. Mintha lennenek paran, akik venni fognak mostanaban. Nem kicsik, hanem mely zsebuek. Na nem sokat, par szazalek az csak az eves termelesbol, dehat ha a kitermeles a gyenge ercminoseg es novekvo arak miatt evrol evre csokken, a kereslet meg emelkedik, akkor annak van szereny hatasa az arra.

Good luck.
fxboy
fxboy 2014. 05. 04. 07:58
Előzmény: #835  Törölt felhasználó
#857
Bocs, hogy belekotnyeleskedek a nagyok párbeszédeibe, de hogyan érted ezt:
"... az elmeleti kereskedoknek vagy ujoncoknak meg meghagyom az: olcson venni dragan adni meset....."

Ha esetleg van egy csepp szabadidőd, kifejtenéd kicsit bővebben!
Miért nem jó dolog olcsóbban megvenni valamit, mint ahogyan azt eladod (vagy drágábban eladod, mint ahogyan azt majd visszaveszed)?
Nálad nem ebből képződik a profit?
:)


Törölt felhasználó 2014. 05. 02. 21:28
Előzmény: #855  Törölt felhasználó
#856
Nekem ugy tunik, mintha valakik okosan vasarolgatnanak 1280 korul,mert valahogy az utobbi napokban, mindig visszapattan....
csak el ne kiabaljam, gyorsan le kopogom..

az USD/JPY-re emlekeztet par evvel ezelotrol 0.77, aztan kesobb kiderult, hogy BOJ intervenalt folyamatosan...

de ez csak 1 erzes......
Törölt felhasználó 2014. 05. 02. 20:32
Előzmény: #854  Törölt felhasználó
#855
Egyébként H4 en kitört a csökkennő háromszög alakzatbol.
Törölt felhasználó 2014. 05. 02. 20:26
Előzmény: #853  Törölt felhasználó
#854
Nem adom el csak kiváncsi voltam mit irsz, nem szokásom más tipjeire kereskedni ,de azért kösz,
Törölt felhasználó 2014. 05. 02. 20:11
Előzmény: #852  Törölt felhasználó
#853
nem azt mondtam, hogy nem emelkedik most, hanem, hogy nekem 1280-1390 kozott savnak szamit.....

en nem adok tanacsot senkinek arra, hogy mit vegyen vagy adjon es mikor, mert mindenkinek a sajat felelosege, hogy hogyan kereskedik.....

en arrol beszelek, hogy en mikor veszek...

en vegig vettem 1300-tol 1380-ig, most meg ulok es varok, hogy mikor melyik banyaszom mutat erot es ahol legjobban emelkedik az arfolyam abbol veszek meg....

jelenleg OGC.asx ; EVN.asx ; AGS.asx tunik a legerosebbnek, de majd meglatjuk hogy mit hoz a jovo.....
Törölt felhasználó 2014. 05. 02. 19:58
Előzmény: #851  Törölt felhasználó
#852
Valahogy 1390 ig is felkell jutnia, addig is long van vagy nem .Nekem longom van 1284 ről akkor most adjam el ?
Törölt felhasználó 2014. 05. 02. 17:45
Előzmény: #850  pomperj
#851
majd meglatjuk.....
en azert meg mindig bizonytalan vagyok, $1400 (1390felett) korul beszelnek long-rol az aranynal, addig meg mindig a savban vagyunk es barmi lehet,a nyari honapok meg elottunk....

de bar csak igazad lenne es mennenk 6,5 hetet...
pomperj
pomperj 2014. 05. 02. 17:36
Előzmény: #841  emerald
#850
Bizony ugy nez ki, az SPY 1892 szintrol az SPY ismet lefordult.

Ha megnezed, iden mar haromszor fordult le, innen, es mindharom csucs 6.5 het hosszu tavolsagra van egymastol.

Es miutan SPY lefordult, utana az arany egeszen szepen teljesitett. Erdemes megnezni. Szerintem matol confirmed long van arany- es aranybanyasz mufajban.

good luck.
Denever 2014. 05. 02. 15:02
Előzmény: #848  Törölt felhasználó
#849
Jók az adatok mégis esünk: lehet dicsérni galaga-t:)
Törölt felhasználó 2014. 05. 02. 14:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#848
tudom nem szerettek az ajanlatokkal foglalkozni....
de ha jobban kedvelitek a grafikon-t lehet, hogy erdemes volna megnezni 8:30 ill. 8:35 kozott a perces grafikont.....
;)

mindenkinek szep hetveget!
Törölt felhasználó 2014. 05. 02. 11:35
Törölt hozzászólás
#847
Törölt felhasználó 2014. 05. 01. 22:53
Előzmény: #842  Törölt felhasználó
#846
Szia, orulok, hogy jo kedved van.
;)

kivancsi lennek mi a velemenyed a 841. hozzaszolasban a regisztralt kereskedesekrol.....mint kereskedo
(vigyazz mert szerintem ez beugratos kerdes?)

Legyen szep ested!
Törölt felhasználó 2014. 05. 01. 22:53
Előzmény: #842  Törölt felhasználó
#845
Szia, orulok, hogy jo kedved van.
;)

kivancsi lennek mi a velemenyed a 841. hozzaszolasban a regisztralt kereskedesekrol.....mint kereskedo
(vigyazz mert szerintem ez beugratos kerdes?)

Legyen szep ested!
Törölt felhasználó 2014. 05. 01. 22:53
Előzmény: #842  Törölt felhasználó
#844
Szia, orulok, hogy jo kedved van.
;)

kivancsi lennek mi a velemenyed a 841. hozzaszolasban a regisztralt kereskedesekrol.....mint kereskedo
(vigyazz mert szerintem ez beugratos kerdes?)

Legyen szep ested!
Törölt felhasználó 2014. 05. 01. 22:18
Előzmény: #842  Törölt felhasználó
#843
!!!!!!
Törölt felhasználó 2014. 05. 01. 21:51
Előzmény: #840  Törölt felhasználó
#842
most jó kedvemben vagyok ;kérdés nélkül is kényeztethetsz
emerald 2014. 05. 01. 20:23
Előzmény: #836  Törölt felhasználó
#841
No csak nehogy úgy járj hogy vak vezet világtalant....:DDD
Most magamra gondoltam kizárólag!
Viccet félretéve, tudod én nagyra becsülöm és mondhatni támaszkodok pomperj analízisére, mert sajna se TA se elliott rendszerű elemzésben nincs megfelelő tudásom!
Márpedig mindkét módszert nagyra tartom(bocsi kisvuk)

Most találtam egy érdekes honlapot, itt működő kereskedők tesznek fel elemzéseket, naponta többet is, különböző módszerekkel, elliott, TA alapon...stb találsz aranyra vonatkozó friss grafikonokat is rendszeresen.
Sőt, nagyon érdekes hogy sokan bejegyzik a trédjeiket is!
Mindez ingyenes:link
Bejegyzett trédek:link

Arannyal szerdán volt egy érdekes megfigylésem. Ezüst a fed adatok előtt durva 1,5-1,7%-os minuszba volt, míg arany plusszban.....természetesen adatok után beszakadt! Sokszor tényleg jó előrejelző az ezüst.

Nos a bányászokkal kapcsolatban, óvatos vagyok, mini tételem van azt is egy esés után vettem, tartom ha kitörne az arany akkor vennék még azaz bővítek.
Arany nagyon határon táncol, persze aztán lehet 2-3 nap alatt megy 50pontot....:)))
Ha netán hosszabb távra tervezel befektetni, akár arany akár bánya részvény, biztos lessz még jobb beszálló mint jelenleg.
Venni is, eladni is.
Most én is az emelkedés mellett voksolnék(rövid távon)mert a piacokon szeretik azt "játszani" hogy elhitetik h most már esik és aztán jól felrántják.
Múlthét csütörtök:1285körülről leszakadt 1268-ig!! Tehát az 1270-el tört egy emelkedő szint! Nos ismerek olyan nagy tapasztalattal rendelkezőt aki dobta a longot(megjegyzem én is az egyik bányász longom, azonnal nyitáskor) aztán 30' mulva érdekes módon 1300dollárra pattant, meg ment tovább pár napig. Nem volt óriási tétel, de azthittem gutaütést kapok! A bányászok 10perc mulva 3%-ot emelkedtek....:))

Sok sikert Neked!
Majd írok többször mire mentem...:)

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek