Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2014. 05. 06. 09:17
Előzmény: #879  emerald
#880
Szerintem jol tetted.
Harom tenyezot latok a mostani emelkedes mogott:
1)Rovid tavon az ukran esemenyek lassu eszkalalodasa ujra elinditotta a "biztonsagi" vasarlasokat. Az esemenyek egesz kozel vannak ahhoz, hogy kicsusszon a fo jatekosok kezebol, es onallo dinamikajuk alakuljon ki. Ma mar ennek valoszinusege, az Ogyesszai katasztrofa fenyeben, szerintem kozeledik a kritikus szinthez.
OTP es mas kulfoldi bankok jol tennek, ha csomagolnanak.

2)Van egy EU deflacios problema, mert az EU arak mar 2-3 honapja minuszba leptek, es Draghi ezt mindenkeppen meg akarja allitani; errol mar sokszor nyilatkozott, eddig keveset tett.

Nincs mese, EUR-t kell oriasi tomegben a piacra lokni, ami a nemetek szemeben a leheto legerosebb eretnek banki lepes, es felerositheti az EU-ban az arany iranti keresletet: a felelem attol, hogy elobbutobb jon az inflacio, az arany meg most olcso, nos elindithatja a nemet BMW-ket a szomszedba fizikait venni.

3)Es van egy technikai helyzet. Az arany, ellentetben a tobbi tozsdei aruval, NEM szokott dupla aljat csinalni, es NEM szokott eso ek format sem csinalni, hanem "egy ponton fordul".

Nos, ez a fordulat alighanem a zsakban van, dec.23 korul.
Azota uj emelkedo trend elso fazisa kesz, a masodik hullam felfele kialakulni latszik.
1300-at 2 napja attorte, es 2 nap alatt nem esett vissza, eddig meg backtest sem volt.
A kovetkezo target 1330-35 lesz. Ha azt is attori, nehez lesz elkepzelni, hogy nem ostromolja meg az 1390-et.

Szoval, tartsd azt a GDX-et. A stoploss 2%-al alatta, ugy 1280 fele kell legyen most. GDXJ-t en adnek hozza, ha elindul az ar 1330 fele. Tegnap feltoltottem a keszletem AU-bol, par AUdi araert;-)

Good luck.
emerald 2014. 05. 06. 08:02
Előzmény: #877  pomperj
#879
Tegnap beszereztem a délutáni visszaesésből egy adag GDX-et :24,35-ös árfolyamon. Remélem arany szépen teljesít a héten. Szerdán Yellen beszél, csütörtökön Draghi...biztos lessz mozgolódás!

Találtam egy indexek-arany-bányászokkal kapcsolatos elemzést, elég részletes, bár tavaly decemberi, de nem vesztette el az aktualitását:
link
Törölt felhasználó 2014. 05. 05. 10:56
Előzmény: #860  emerald
#878
Sziasztok kedves Emerald,Pomperj és minden aranyos társ :)Nagyon köszönöm a válaszaitokat és a linkeket,megnyugtató segítség vagytok nekem jó ha rendet tesztek néha a fejemben:) sok sikert kívánok nektek is és ha lehet ne tűnjetek el :)
good luck
pomperj
pomperj 2014. 05. 05. 10:46
Előzmény: #876  pomperj
#877
Hoppa,
az arany ara vad impulzusban van felfele; Azsia rendesen vasarolt sarga femet hetfo reggel, igy vidaman es boven at-torte a kritikus 1300 szintet (!?),

szoval, ez bizony 3of3 tipusu Elliott hullamnak latszik, a legszebb bull szakasz ilyen,

a vegen meg nagy GOLD rally es pocsek SPY/DAX/BUX lesz a heten?
pomperj
pomperj 2014. 05. 05. 09:38
Előzmény: #870  emerald
#876
A Barrick-Newmount fuziorol:

1)Ugye, a fuzio nem jokedvukben szokott eszukbe jutni a cegeknek. Hanem, amikor legalabb az egyik nagy penzugyi szarban van, es az az alternativaja, hogy csodbe mennek, vagy egy erosebb helyzetben levo felvasarolja (es persze kirugja a menedzsmentet, ezert egy arany-vegkielegitesi ejtoernyot belealkudnak az arba, a tobbi reszvenyes karara)

2)Itt Newmount van nagyobb! bajban. Ok mar eladtak 4 nagy banyat, a foldalatti erckeszletuk kb. egyharmadat. De az a penz se eleg megmenteni magukat, mert a tobbi megmaradt banya atlagkoltsege meg mindig magasabb a piaci arany arnal.

Am, a mult heten megrekedtek a fuzios targyalasok. Peter Munk nem ostoba, olcson akar venni,es mint a Barrick alapoitoja es fotulajdonos, a szakma csucs nagy oregje, azt talalta a targyalas utan mondani, hogy az arany szektor 30Mrd USD leirast szenvedett el az utolso evben!
Ebben a szektorban 30Mrd nagyon sok, az a messze legnagyobb cegnek, ABX=Barrick teljes aranak a masfelszerese!

Vagyis nagyon gyenge penzugyi allapotban van, az egesz iparag. Mar 3 eve esik az arany mint termek ara, nincs semmi maradek keszpenzuk a banyaszoknak, kenyszerbol allnak le. Newmount, a volt kiraly, a masodik legnagyobb meg haldoklik a penzhianytol.

Es ha leallnak, akkor az aru eltunik a piacrol. Es az arany arak elindulnak fel. Van epp eleg ok vasarolni, es van penzuk is a vevoknek.

3)Szoval, a nagy ABX+NEM merger oriasi bajt, a valoszinu melypontot jelzi. Nem evek mulva lesz a melypont, az itt van valahol, max. par honap tavolsagra, vagy mar tul is vagyunk rajta...en ez utobbit gondolom.

De mert ekkora a feszultseg...
Csak olyanba vasarolj bele, amelyik penzugyileg eleg jo allapotban van.
Nehogy beleveszel, aztan beomlik. Nekem AU es KGC tunik erosebbnek a tobbinel.
Itt oriasiak a lehetosegek, ha jol csinalod. De nagy a kockazat is.

Good luck.
joe001
joe001 2014. 05. 05. 09:20
#875
www.youtube.com/watch?v=upuSOCNXesc&feature=em-subs_digest
emerald 2014. 05. 05. 05:24
Előzmény: #871  Törölt felhasználó
#874
Még egy hétmulva is ráér....:)
Szép napot!
emerald 2014. 05. 05. 05:22
Előzmény: #869  Cosinusrider
#873
Igazán nincs mit:)

Te voltál az első aki segítettél nekem itt a fórumon, nem felejtettem el!
Meg ha már aludni nem tudtam...legalább hasznosan telt.
emerald 2014. 05. 05. 05:16
Előzmény: #862  pomperj
#872
"Mo-on az elmult 100 evben ketszer egeszen elertektelenedett, nullara, a papirpenz. Volt 6 teljes rezsimvaltas, mindegyik utan 100-% feletti inflacioval.
Az elmult 70 evben, amikor 200 ev ota a legjobb bekeido volt, az inflacio akkora volt, hogy a papir penz ezalatt a vasarloereje 99%-at elvesztette. Oszd el egymassal a mai arakat es ami mondjuk 1954-ben volt.
Szoval, ne sajnald, hogy nem a minimalis aron vettel. 20-40-60 ev mulva semmit sem fog szamitani. "

Hogy Te milyen okosakat tudsz mondani, meg ezt a lényegretörő de nagyon alapos okfejtés.....de jó hogy írsz nekünk!
Tarsd meg ezt a jó szokásod....!
Mindig tanulok valamit....:))

Köszönöm!
Jó szerencsét!
Törölt felhasználó 2014. 05. 05. 04:57
Előzmény: #868  emerald
#871
Emerelad, bocs 1 kicsit elfoglalt vagyok ma....
perthmint.com.au az 1-ik legnagyobb arany ezusttermekekkel foglalkozo ceg, lehet naluk is safe deposit-ot berelni, mint singaporeban ill. svajcban....

a tovabbi reszletekrol kesobb, mert sajnos mennem kell.....
emerald 2014. 05. 05. 04:51
Előzmény: #864  eurocent
#870
Szia!
Hát ebben Pomperj vagy Kisvuk tanácsát kell kérjed. Sajnos nem ismerem őket, mert az én szolgáltatóm csak hármat tesz elérhetővé plussz az indexet:GDX
(Voltak ausztrálok is még tavaly, de kivették őket sajna.)
Ez a három: Barrick....nos Őket nem ajánlom, valami fúzióra készülnek( pomperj írta a múltkoriban) lessz gondjuk.

IAMGOLD -nos ezek nagyobb tempóban esnek mint emelkednek....de eddig velük dolgoztam. Majd ha shortolunk akkor ajánlom figyelmedbe!....:D

Kinross gold- talán a legjobb a három közül, de ajánlani nem merném.

Szóval nekem marad az index:GDX ami viszont átlagolja azokat a bányákat is amit nem tudok megvenni. Ezt veszek hétfőn...:))

Ha Neked elérhető akkor indexből is a GDXJ-t vedd! (Nekem ez se:(( Eggyetértek Kisvukkal azt ajánlotta a minap valakinek! Ez a junior bányászok indexe, kisebb a termelési költségük ezáltal sokkal többet emelkednek.

Persze lehet nagyon jó kis cégeket találtál, majd a többiek megmondják!

Jó szerencsét...;)
Cosinusrider 2014. 05. 05. 04:42
Előzmény: #867  emerald
#869
Köszi a választ.
emerald 2014. 05. 05. 04:01
Előzmény: #866  Törölt felhasználó
#868
Kisvuk,
Ausztráliában milyen szabályozások vannak a nemesfém vásárlás, tartás, ki-behozatalra?
Kíváncsi lennék rá, ha meg tudod osztani velünk.

Ennek kapcsán jutott eszembe(hátha valakinek ez is hasznos):
Például ezüstön Mo.-on van 15%áfa, itt az nem minősül készpénznek.
De! Ha veszel egy antik 70-100-120éves ezüst tárgyat, vagy ezüst pénzt aminek nincs numizmatikai értéke, azt megkaphatod akár anyagár környékén áfa nélkül is jelenleg itthon....ezüstből ma Mo.on azt kell szerintem gyüjteni! Az aztán alul van értékelve! És fogy mert beolvasztják!

Ma ha egy ezüstműves(ötvösök is szakosodnak) ha egyedi kézimunkára 925-ös lemez ezüstöt vesz az drágább mint a 9999-es tisztaságú anyag....és még hozzá sem nyúlt....:))
A háború előtti dísztárgyak 80-90%-a kézimunka. De ha egy öntvényről beszélünk ami nem kézimunka az jelenleg így néz ki: ezüst alapanyag ár(most kb:150ft/gr)+öntési költség 60ft/gr+ kidolgozási költség(az öntvény az egy sorjás nyers darab) ami minimum 200ft de akkor olyan ötvöst találtál aki szinte éhbérért dolgozik neked.
Nos ez összeadva:410ft...!!! És most öntvényről beszéltünk.
Nem egy kézimunkával készült tálcáról, vagy teáskészletről...stb amin napokat vagy heteket is dolgozhattak!!! Mert egy ilyet ma el sem tudnak készíteni, de ha mégis akkor1000ft/gr munkadíjról beszélnénk!
Tehát a míves kézimunkát ezekben az árúkban nem fizeted meg!

Nos ezüst díszműt jelenleg 180ft-ért már lehet vásárolni, de 220-240ft-ért egészen szép darabokat!
Nos ez is egy jó befektetés lehet! Nekem is van....:)
De csak hosszabb távra!5- 10-év mulva ezek a lehetőségek már nem lesznek! 15-20év mulva pedig nagyon szép hasznot hozhat!
Boldog békeidőkben, gazdasági fellendülés időszakaiban a legdrágább, olyankor senki sem ad el, de mindenki venne!
Pont más időszak jó befektetése mint a tömb arany.
Aztán hátha....készüljünk valami jobbra is....:))

Persze van 180-200éves meg régebbi ritka darabok is lényegesen drágábban. De kevésbé hozzáértő ha nem akar eltévedni a műtárgypiacon jobb ha anyagár környékén vásárol! Vagy keres megbízható eladót!

emerald 2014. 05. 05. 03:03
Előzmény: #861  Cosinusrider
#867
M.o-on az arany a jelenlegi szabájozás szerint a minimum 9995% tisztaságú arany pénznek minősül! Illetve azok az érmék amik min 900%-tisztaságúak és fizetőeszköznek minősültek a kibocsátó országban. Hogy milyen utazási eszközzel viszed az nem számít. (Ugye a repülőn fémet felvihetsz ha az nem szúró vágó eszköz.)
Tehát lehet adni-venni/vinni-hozni korlátlanul, ezért nincs rajta áfa mint az ezüstön vagy a platinán. Igy a készpénz kiviteli-behozatali szabájok vonatkoznak rá. Unión belül vihetsz egy táskányit is, de abban az országban ahol elhagyod az EU-t 10.000€ feletti pénz vagy annak minősülő utazási csekk aranypénz, aranytömb...stb van bejelentési kötelezettsége. 10.000€ az meg ugye cirka 10db egy unciás jelen árakon(310gr)...az nem sok....:))Nagyobb mennyiség esetén ha adózott jövedelemből vetted, jó ha melléteszed a nevedre szóló vásárlási nyugtát! Ez a beviteli országban is jól jöhet. Mert feltünően nagy mennyiségnél egy rendőr, vámtiszt is felteheti a kérdést:honnan származik, miért van ennyi Önnél?

Akik kg-ban tudják számolni azok svájcban vették és ott el is rakták.
Sajnos én(meg a férjem) nem tartozunk ebbe a csoportba....))

Viszont tervezik ezeknek a kereskedési szabályok módosítását egy két éven belül, lehet akkor változhat. Meg adott pánikhelyzetben amikor esetleg egy kormány befagyasztja a bankszámlákat, no akkor ezzel is gond lehet....:))
Törölt felhasználó 2014. 05. 05. 00:00
Előzmény: #858  pomperj
#866
pomperj abban is szerintem egyet ertunk, hogy egeszen mas kereskedni arannyal, ETF, banyareszvenyekkel ill. fizikai arannyal...

En 2008 ota folyamatosan novelem a fizikai arany es ezust keszletemet, de en ezt ugy tekintem mint 1 biztositast es nem 1 befektetest, ill. ennek nem az a celja hogy arfolyamnyereseget nyujtson hanem, hogy megovjon az olyan varatlan esemenyektol, mint haboru, hiperinflacio, etc...
abban is egyetertek pomperj-jel, hogy ha ertekmegorzesre ill. biztonsag miatt vasarolsz fizikai aranyat akkor azt nem 2-3 evre veszed hanem min. 15-20 evre ill. a kovetkezo generacionak.....
Törölt felhasználó 2014. 05. 04. 22:59
Előzmény: #858  pomperj
#865
Latod ebben nagyon hasonlo a velemenyunk...
Nem emlekszem pontosan, hogy az Usanak mennyi aranya van elmeletileg, ill. gyakorlatilag.....
1 nem tul regi statisztikai adat alapjan 8890tonna koruli + meg van ill. volt naluk elmeletileg 9000tonna arany mas orszagoktol amit ok taroltak.....
Ha jol emlekszem a Currency Wars cimu konyvben 17000 tonnaval szamoltak.....

Az is teny, hogy a Kinaiak szeles korben fektetnek be, nyersanyanyagok, devizak, kotvenyek etc...
eurocent 2014. 05. 04. 22:37
Előzmény: #863  emerald
#864
Szia emerald.
"hétfőn bővítem a bányászokat...:))"

Konkrétan mely cégeket szemelted ki magadnak?
Én az abx, ego-t nézegetem.
emerald 2014. 05. 04. 21:53
Előzmény: #860  emerald
#863
Ez lenne az eggyik:link
A másik ami még részletesebb:
link
Spekiholding! Erre gondoltam, ez megfelel egy oldalazó(erőgyüjtő)mozgásnak is a 12év emekedés után. De persze ez se a szent grál....inkább csak a lehetőségek egy alternatívája!

Pomperj!
Kíváncsi lennék a Te véleményedre is ezekről a grafikonokról!

A németeknek évek alatt visszaadni az aranyat, hmm... mikor a cikket olvastam nekem azt sugallta, hogy nemcsak az nincs, de az usa 8000tonnája se!....ugye ezt jelentik le évente hivatalosan a World Gold Council-nak....hát az sincs meg! Mert megnézni nem engedik ok,...de vissza se akarják adni, csak jól elnyujtva! Pedig akár visszaadhatnák a sajátjukból....:)) szóval józan ésszel ez nagyon nem stimmel!
Milyen jó az olaszoknak! Azok maguknak tárolják, a 3000tonnájukat....:)) nem hülyék!

Viszont nem bizti h igazam van, avagy jól gondolom, de én sajna azt feltételezem ha az usának vásárolnia kell, a fed meg "tőzsdézik a virtuális ingyen pénzből" no akkor lehet inkább jóárasítják az aranyat maguknak. Kínaiakról ugyanezt feltételezem!
Veszik a fizikai árút de ahol tudják manipulálják az árat. Ezek a " versenyzők" akkorába játszanak hogy csak akkor nem manipulálják az árat ha nem akarják....:)) de miért ne akarnák, a kis csalót elkapják a nagyokat néha ki is tüntetik.

Más:
hétfőn bővítem a bányászokat...:))
Szegény ukránok, most látszik mekkora baj van ott. Bár önmagában csak ezért nem menne fel az ár, a hullám elméletben jobban bízok, mint a geopolitikai válságban.
1384 mint dupla csúcs...meglehet, azt elbirom képzelni. Esetleg onnan egy visszateszt nyárra, az se lenne rossz short pozinak.

pomperj
pomperj 2014. 05. 04. 21:44
Előzmény: #859  Törölt felhasználó
#862
Harom kis megjegyzest tennek hozza.

1)Amikor fizikai aranyat veszel, az nem taktikai vasarlas. Az legalabb 20 evre, a kovetkezo vagy a harmadik generacio szamara szol, es fo celja az, hogy a csaladod biztonsagat noveld vele. Nem most, hanem majd amikor nagyon rossz idok jonnek.

Mo-on az elmult 100 evben ketszer egeszen elertektelenedett, nullara, a papirpenz. Volt 6 teljes rezsimvaltas, mindegyik utan 100-% feletti inflacioval.
Az elmult 70 evben, amikor 200 ev ota a legjobb bekeido volt, az inflacio akkora volt, hogy a papir penz ezalatt a vasarloereje 99%-at elvesztette. Oszd el egymassal a mai arakat es ami mondjuk 1954-ben volt.
Szoval, ne sajnald, hogy nem a minimalis aron vettel. 20-40-60 ev mulva semmit sem fog szamitani.

2)Ne egyszerre vegyel. Amit erre szansz, azt a penzt 3 ev alatt hasznald tobbszori vasarlasra. Amikor olcsobb, akkor vedd. En speciel ugy gondolom, a mostani 1300 szintnel sokkal jobb nem lesz. Talan lemehet 1050-ig, de az aranybanyaszok koltsege most nagyjabol egyensulyban van a piaci arral. Nincs ra nagyon jo esely.

3)Ne egy nagyobb tombot vegyel. Sok kis, egy uncias, vagy 20-50-100gr-os rudacska, eredeti tokban, certifikattal, jobban kezelheto, megorizheto es fokeppen konnyebben keszpenzze teheto, mint egy nagy tomb.

Good luck.
Cosinusrider 2014. 05. 04. 21:16
Előzmény: #860  emerald
#861
Szia Emerald!

Akartam már tőled régebb óta kérdezni, szerintem te tudod a választ. A fizikai aranyat, hogy tudom kivinni külföldre magammal mondjuk repülőn? Kell e valamit, valakinek jelezni? Van e mennyiségi szabályozás, vagy vihetek magammal egy táska aranyat is, ha úgy tetszik? Köszi előre is.

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek