Topiknyitó: Hathor 2022. 12. 08. 14:35

Magyar Állampapír tulajok  

Magyar Állampapír tagoknak
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
fokukac szerda, 16:44
Előzmény: #44139  fokukac
#44140
ja bocsánat, az elfogadott mennyiségekkel súlyozott átlaga. :)
fokukac szerda, 16:42
#44139

úgy számoltam, hogy az elmúlt 4 db DKJ- aukció átlaga 5,51% volt. ha még a tegnapi beleszámított.
Tehát a 2030/N kamata 6,76% lesz péntektől.
.
kicsit túl gyors ez a hozamcsökkenés :D
Zanza2 szerda, 15:40
Előzmény: #44135  GajdicsNemErti
#44138
"Vagy az ÁP állományomat 1 éven belül tőzsdére akarom vinni, és ETF-eket venni. Mi a jobb, 10,6 millával vagy 11,9 millával beszállni?"
Ez az EUR/HUF és az USD/HUF árfolyamtól is függ, hacsak nem magyar ETF-et akarsz venni, amiben igen gyenge a kínálat.
A magas kamat általában gyenge árfolyammal szokott járni.
GajdicsNemErti szerda, 15:06
Előzmény: #44136  ktamask
#44137
Ezek a technikai elemzések nevetségesek. De ha működnek, akkor beöntöm az összes pénzem BTC-be, az ugye technikai elemzés alapján ciklikusan működik. A következő felezés környékén ralizunk 200 ezerig.
ktamask szerda, 14:55
Előzmény: #44134  GajdicsNemErti
#44136

https://kephost.net/p/MjQ1NTUxMA.png
ezt 2 napja rajzoltam, a vonal alatt van egy kanóc, ami gyakran fordulós jel.
Varga megint hintette a varázsport, akár több kamatcsökkentés-lehetőségéről is.
+ Dollár erő van.
Legutóbb ehhez hasonló meredekségű esés a chart közepén van, 400>370.
Korrekció jön, jövöget, kérdés meddig.
GajdicsNemErti szerda, 14:53
Előzmény: #44131  ujonc
#44135

Hozok még példákat. A 20 éves jelzálogom 4% kamaton kegyeg. Ez állandó megélhetési költséget jelent. Mikor járok jobban? 19% hozammal 18 infla mellett, vagy 6%kal 2 mellett?
Vagy az ÁP állományomat 1 éven belül tőzsdére akarom vinni, és ETF-eket venni. Mi a jobb, 10,6 millával vagy 11,9 millával beszállni?
GajdicsNemErti szerda, 14:41
Előzmény: #44133  ktamask
#44134
Orbánék alatt mikor volt utoljára 356? 10 éve?
ktamask szerda, 14:29
#44133

EUR HUF 348>356.
Bár a dollár is erősődik, elsődleges hatás.
Továbbá az MNB további lazításokat lengetett be, hát a HUF is lengedik, csak már nem lefele.
"Fontos a tartós és erős forint", hát +3%, pár nap alatt.
Fontos.
GajdicsNemErti szerda, 14:25
Előzmény: #44131  ujonc
#44132
Persze. Ha a KSH által összeállított kosarat veszed alapul. Te pont azzal az összetétellel vásárolsz minden hónapban az életed hátralévő részében, és kizárólag Magyarországon?
ujonc szerda, 14:06
Előzmény: #44126  GajdicsNemErti
#44131
 Mert  reálhozam mutatja meg a megtakarításod vásárlóerejét. A Relatív magas hozam a nagy infláció mellett meg csak egy számérték. Ami lehet, hogy szép növekmény, de kevesebbet tudsz vásárolni belőle egy év múlva, mit ha akkor elköltötted volna.
GajdicsNemErti szerda, 13:52
Előzmény: #44129  N0MAD
#44130

Így van, aki így csinálta, az még azt is bezsebelte. Sokan élnek nyugaton. Én nem közülük való vagyok, de biztos, hogy nem egy ilyen eset volt. Ha viszont kiköltöznék, még akkor is többet érne a 19%on kamatozó megtakarításom ott, mint a 6%-on kamatozó. A magyar árak már a nyugatiak közelében vannak, és az elmúlt 5 évben zárkóztak fel masszívan.
N0MAD szerda, 13:34
Előzmény: #44128  GajdicsNemErti
#44129
Ha forintban volt a pénze a forintgyengülést is “bezsebelte”
Meg most az erősödést is. De gondolom elméleti a felvetés. 
GajdicsNemErti szerda, 13:27
Előzmény: #44126  GajdicsNemErti
#44128
Vagy tegyük fel, h vki külföldön él, mondjuk Németországban. Ott neki 9% volt az infláció, miközben itthin bezsebelte 19%-ot. Most ugyanúgy 2% ott is, mint itthon. Mivel jár jobban, most 6% hozammal, vagy korábban a 19-cel?
GajdicsNemErti szerda, 13:24
Előzmény: #44125  Angelo
#44126
Mindenkinek egyedi inflációs kosara van, szóval nem értem, h a reálkamatra miért vannak ilyen sokan rákattanva. Aki a jövedelmének relatíve kis hányadát költi el, és masszív megtakarítása van, annak jobb a 19% kamat még 18% infláció mellett is, mint a 6% mondjuk 3 mellett.
Angelo szerda, 12:25
Előzmény: #44123  ktamask
#44125

Pontosan. 
Még mindig jobb a 6% kamat 3-3.5% infláció mellett, mint a 19.1% kamat 18%-os infláció mellett.
Bár itt ezt nagyon nem értik mert a számok sokakat elvakítanak.
kezdo6171 szerda, 12:04
Előzmény: #44122  kezdo6171
#44124
Megvan, megtaláltam
ktamask szerda, 12:00
Előzmény: #44121  bronz
#44123

És ha 3,5% lesz az infláció? 6% -os alapkamat mellett?
Akkor mi van?
Akkor is bőven az infla felett adunk kamatot.
kezdo6171 szerda, 11:28
Előzmény: #44119  8uk52
#44122
Ez az AKK weboldalán melyik menüpontban található, ha másik BMÁP vonatkozásában szeretném megnézni? Köszi!
bronz kedd, 20:37
Előzmény: #44115  Marsall
#44121
Sanszos.
Én azért megvárnám a további csökkentésekkel a fideszes kommunista árstopok kivezetését és ezek inflációs hatását, mert az 1,8%-os infláció erősen manipulált, nem valós a komcsi árstopok miatt.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek