Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 17:49

Fától az erdőt - gazdaságról vegyesen  

Bármilyen gazdasági elemzés, gondolat, kereskedési és befektetési ötlet megosztható személyeskedés nélkül. Az alternatív megközelítések is helyet kapnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Peterbond 2022. 10. 18. 15:54
Előzmény: #15217  Person
#15220
Magyarország számára mindenképp még a következő 2-3 is.
.
Európa esetében eddig ezt a tétlt akarták túlélni, de már látszik hogy ezen a télen nem lesz gond. A következőnek pedig sokkal jobb feltételekkel fognak nekifutni mint ennek vagy másként látod. Abban is lesz kihívás biztos. De kevesebb mint a mostaniban.
Peterbond 2022. 10. 18. 15:52
Előzmény: #15218  szieszta
#15219
Akkor szépen mondatonként.
."Remélem igazad lesz, de azt azért látni, hogy Európa szinte összes műtrágyagyára áll, de a többi is kínlódik az energiaárak miatt."
.
Igen most szenvednek senki se cáfolta. Ettől még azért nincs romokban az EU gazdasága. És jelenleg vannak illetve voltak a legrosszabb helyzetben amikor hónapok alatt kellett leváltani a gázt és emiatt iszonyat felment az ára. Ettől csak több szabad gáz lsz és olcsóbban ahogy nem az épp még le nem kötött kevés mennyiségért kellett harcolni hanem megnyílnak a hosszabb távú keretek is pl LNG-ben is vagy ahogy bővülnek az egyéb utakon érkezők ( Norvég, Algéria, Azeri esetleg megnyitják a holland mezőket stb... ).
.
"Ahogy írod, a tárolók tele vannak orosz gázzal. "
.
Milyen orosz gázzal? Sokadjára futok bele már hogy egyesek azt hiszik CSAK orosz gáz jött európába. Még a csúcsidőben is "csak" 40% volt. Jelenleg 7% és azt is szinte mind itt Magíyarország szlovákia és ausztria használja fel. A tárolók orosz gáz nélkül lettek gyakorlatilag feltöltve még a feszesre tervezett novemberi határidő elött bőven. Az orosz szállítás közel 20 hete már heti 1000 millió köbméter alatti ( most 500 ) miközben a teljes import 6500-7500 közötti. ( 20 hete még 50%-on se voltak a tárolók ).
.
"Németeknél a tele tározó 3 hónapra elég."
.
És közben jön hozzá Norvég gáz folyamatosan, illetve LNG. Több mint ami jött tavaly pedig már akkor is 45% onnan jött. Szóval 3 hónapra akkor is elég a tároló ha leállna minden szállítás ( norvég, LNG is ) ami nem fog.
.
"Az enyhe tél majd jövő júniusban fog beigazolódni"
.
A durva télt eddig készpénznek vettétek. Amikor azzal riogattak nem kellett még előrejelzés sem. most hogy van előrejelzés már megy hogy várjuk meg Júniust. Ám várjuk.
szieszta 2022. 10. 18. 15:35
Előzmény: #15215  Peterbond
#15218

Remélem igazad lesz, de azt azért látni, hogy Európa szinte összes műtrágyagyára áll, de a többi is kínlódik az energiaárak miatt.
Ahogy írod, a tárolók tele vannak orosz gázzal. A degeszre zabált ember nem éhes. Majd ha kifogy az éléskamra, majd akkor. Németeknél a tele tározó 3 hónapra elég. Az enyhe tél majd jövő júniusban fog beigazolódni, addig csak találgatnak. Tudod nyáron senki sem fázik. Spanyoloknál 10 hajó köröz, megrakva gázzal. Nem tudják lefejteni. Az a gáz csupán 10x drágább és folyamatos hűtés igényel.
Person 2022. 10. 18. 15:24
Előzmény: #15215  Peterbond
#15217
"""A tárolók csurig."
Nem az idei tél problémás.
Madeinhungary 2022. 10. 18. 15:07
Előzmény: #15215  Peterbond
#15216
Hogy merészeled lacika okosságát megkérdőjelezni?? Ő mindenhez is ért, utólag mindig megmondja a tutit! Több tiszteletet lacikának, mert ha nem ír többet, azzal a modern Nostradamust veszítjük el!
Peterbond 2022. 10. 18. 14:28
Előzmény: #15213  Placi82
#15215
"Ui. Nekem irrevelans ez a kijelentes, de a ruszkik nem.fognak veszteni. Vinni fogjak a 4 megyet. De lenyegtelen. Mert addigra az EU gazdasaga, versenykepessege romokban lesz.  Szoltam!!! De te inkabb hallgass!"
.
Az oroszok MÁR veszítettek. Ez kb annyira látszik mint 1943-ban hogy a japánok és Németország elvesztette a háborút. Itt már tényleg az a kérdés hogy lesz vége az egésznek nem az hogy végül ki fog nyerni. És ha már jósolgatunk teszek én is egy jóslatot. Tavasz végére Kherszon már Ukrán kézen lesz és a kérdés gyakorlatilag az lesz hogy MÉG orosz kézen lesz a Krím vagy sem akkor.
.
A gáz ára pedig folyamatosan esik és az összes paráztatás ( Északi áramlat robbantás, Kínai LNG szállítások visszavonása, atomfenyegetés, Török áramlat lezárása stb.. ) ellenére is se sikerül pár napnál tovább fenn tartani. És fog továbbra is esni, különösen ha beigazolódik hogy enyhe tél lesz.
.
Az Orosz gazdaság lesz 5-10 éves minuszban ( az se romokban persze ) nem az EU gazdasága ami köszöni szépen alkalmazkodni fog és megtalálja a megoldásokat a kihívásokra. Azt mondták minimum 3-5 év az orosz gázról leválás. A végén 1 év alatt meg fogják csinálni.  Jelenleg az orosz gáz 7%-ot tesz ki már az importból é gyakorlatilag minket lát el csak már. Oroszoknak kb nincs hova zsarolni vele. A tárolók csurig.
.
Durván szólva európa temetése pont olyan mint a Nostredamusi világvége. mindig bemondják hogy most tényleg jövőre lesz aztán megit be kell mondani egy újabb dátumot amikor kiderül hogy mégse.
Törölt felhasználó 2022. 10. 18. 14:02
Előzmény: #15212  berlini
#15214
A sötétség ellen sokat segít, ha az ember olvas.
Javaslok egy kis könyvtárbővítést mester.
Placi82 2022. 10. 18. 13:53
Előzmény: #15211  berlini
#15213
En meg szoltam hogy ne vegy3l OTP-t 18500 on. Hallgattal ram? Jol jartal? 
Tovabba szoltam neked, marcius elejen hogy a szankciok karosak lesznek az EU gazdasagara, es versenykepessegere. Hallgattal ram? Ha nem.lenne ez a rezsistop akkor a 15.000 ftos gazszamlad 105.000 os lenne, a cegeknel ahol idaig fizettek 500.000 ftot gazra, most 3.5 millios szla jon, mert ott nincs rezsi stop. Szoltam? Igen. Tovabba szoltam neked, hogy ne varj tovabbi arnovekedest a lakaspiacon, mert vege lesz a penznyomtatas koranak, es a sok likviditasnak, es a high press economy nak,es jon a magas kamatok kora,es a 7 szuk esztendo??. Amit megfejelnek a szankciok karos hatasai, tovabbi recesszioba lokve, a ZIRP,es a MMT karos hatasait, szinte duplikalva . Szoltam. Hallgattal ram? Nem. Es igy lett. Tovabba 3 hete azt a viziot, prognozist is mertem kijelenteni,neked, hogy 12 honap mulva az NAV adatos adasvetel tranzakciok erteke, (nem az elmerogyant hirdetesek) a 2019 3-4 ik negyedeves arszinten fognak kotetni. Tehat ide sullyed vissza az ingatlan buborek arszintje. Szoltam. Igen. Es igazam lesz ebben is? Igen!! Szoval neked  nincs jogod szolni nekem!!! Nekem van!!!:)
Ui. Nekem irrevelans ez a kijelentes, de a ruszkik nem.fognak veszteni. Vinni fogjak a 4 megyet. De lenyegtelen. Mert addigra az EU gazdasaga, versenykepessege romokban lesz.  Szoltam!!! De te inkabb hallgass!
berlini
berlini 2022. 10. 18. 13:35
Előzmény: #15210  Törölt felhasználó
#15212
Neked meg azt tudom ajánlani, hogy menj el légyszives élni egy ilyen diktatúrába.
Azonnal rájönnél, hogy az azért nem annyira kellemes.
Förtelmes amit te itt összehordasz az európai demokráciáról.
Bábszinház?
Csak azért mert nem tapsolnak a zsidő világösszeesküvéses elméletedhez?
berlini
berlini 2022. 10. 18. 13:33
Előzmény: #15204  Placi82
#15211
Már megin nagyon ideges vagy.
Nyugalom.
Irhatsz itt mindenféle összeomlásról attól még nem lesz.
Mint ahogyan Putyin barátod is meg fog bukni.
Én szóltam!
Törölt felhasználó 2022. 10. 18. 12:16
Előzmény: #15209  opandup
#15210
Rosszabb ez az európai+usa bábszínház, mint a ruszki. A ruszkiknál legalább mindenki tudja, hogy diktatúra van...
opandup 2022. 10. 18. 11:59
Előzmény: #15204  Placi82
#15209
Ezek már teljesen elszakadtak a moralitástól és olyan szintre emelték az arcátlan színházi előadást, hogy már a teljes szánalom és összpopulista megvetés szintjére avanzsálják magukat...
kajli_man
kajli_man 2022. 10. 18. 11:43
Előzmény: #15205  signal2
#15208
Person 2022. 10. 18. 11:42
Előzmény: #15204  Placi82
#15207
Nem kellett volna az NS2-vel szemétkedni +hosszútávú gázszerződés kellett volna aláírni
Placi82 2022. 10. 18. 10:49
Előzmény: #15205  signal2
#15206
Ahh, én már nem hiszem, hogy ezek ingyen ilyen h.lyek,es játsszák a naivát!!
signal2
signal2 2022. 10. 18. 10:36
Előzmény: #15204  Placi82
#15205
Pluszban még a működőképes atomreaktorokat is elállítják a barmok, amelyeknek már csak üzemeltetési költsége van.
Placi82 2022. 10. 18. 10:22
#15204
https://infostart.hu/kulfold/2022/10/17/nemet-alkancellar-szandekosan-ideztek-elo-a-mostani-szenvedesunket#
Azert remelem erzi magaban, hogy mekkora onellentmondast allit. A holdrol is latszik. Nagyon megy szerecsenmosdatast, a vegen kiderul, nem is szallitottak fegyvereket ukrajnanak, nem hozztak szanciokat Oroszorszag termekei es nyersanyaga ellen. Ja igaz a gaz ellne meg nem hoztak embargot de akartak, ezt tobbszor kijelentettek,  a 6,ik vagy 7 ik szanciocsomag részét kepezte vona, csak sz utolso pillanatban kivettek. Mert volt ott egy ertelmes mernok gondolom aki szolt, hogy nem kene. De azert a kommunikacioban 2024 re a teljes orosz gaztol valo onketes leallast, es mellozest hangsulyozta ez a zseni, meg a sötétzöld kolleganoje. Ja bocs ő mar az even teljes orosz gaztol valo fuggetlenseget akart. Mikor az LNG tol a bekeidoben az elmult 32 evben mindig sokkal,de sokkal dragabb volt mint az olcso korlatlan vezetekes orosz gaz. Ja nagymellenyel kiszolgaltatatok lakaj modra mas wrdekeit, figyelmen kivul hagyva a nemet gyariparosok, es vallakozok, es az EU gazdasaganak erdekeit. Es most magyarazatok a bizonyitvanyt. "Jaj uristen ,Putyinka nem adja nekunk azok utan, amit csinaltunk 10 EUR/MWH olcso aron a gázt,  hanem 170 eur/mwh ert. Es ő is kibaszik velunk! Jaj,de hat miert?" Ott van most az LNG, Katarbol, meg USA bol ezt akartatok, nem? akkor tessek vazze!. Na ne jatszuk a naivat b.sszatok meg! Szetcseszodott az egesz gazdasag! De hat mint tudjuk a sotetzold német miniszterasszonytol,"" Nem erdekelnek a nemet valasztopolgaraim akarata, es erdekei, en ukrajnanak tett igeretem akarom betartani"" . Faxa. Akkor legalabb legyen gerincetek, es vallajatok amit osszehoztatok!
Törölt felhasználó 2022. 10. 18. 09:10
#15203
kesz vege ennyi volt feladom. vagy 10 percig kerestem azt a nyamvadt Atv-s videjot, nem talalom.Valoszinu 2 kulonbozo riportrol beszelunk. Tök8. Akiknek odavag 20 ruppo gazarnovekedes az menjen kisebbe. 52 nm-es tegla tarsashazi lakas havi 12 rugos atalannyal kifutheto megha foldszinti is. Csaladi hazat meg le lehet szigetelni lakogyuleses hozzajarulas nelkul is az nem "kozos lonak turos a hata "  tarsashaz. Azoknal  hiaba van meg a lakastulaj szandeka ha a lakokozosseg megfurja leszavazza a teljes kulso szigetelest. Ha meg csak a sajat kulso falait csinalna meg azt ugyanugy megfurjak mondvan hogy fog kinezni a homlokzat ha 10 cm polisztirol kilog egy reszen.Egyik haver ezen torte az agyat hivta is a kozoskepviselot az meg mondta hagyja a fenebe ilyen lakokozosseggel semmit nem lehet atvinni meg egy udvari jarda ujrabetonozas ami max 200k se szavaztak meg mert igy is sok a kozoskoltseg. Ezert rohad szet Pest
KrisztinaI 2022. 10. 18. 09:09
Előzmény: #15201  yooio
#15202
Earnings végéig esetleg? 
yooio 2022. 10. 18. 09:02
Előzmény: #15197  Törölt felhasználó
#15201
Ez meg csak abc volt lesz meg 1 felkor azert 3800 iranyaba. Ezt akkor biralnam felul, ha ma lenduletbol kiviszi 3800at es folezar.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek