Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
fatihszultan 2023. 08. 11. 10:09
Előzmény: #95899  himihumi
#95900
Na, ez egy értelmes hozzászólás, amivel maximálisan egyet tudok érteni.
A RIG-hez annyit azért hozzáfűznék, hogy én is sokszor bepróbálkoztam, de nettó bukóban vagyok. Ettől függetlenül az ilyen típusú spekulációknak (nem nevezném befektetésnek) is megvan a létjogosultsága. Mert, ahogy az örökbecsű Kosztó is megmondta: "nagy különbség van a között a cég között, amelyik csődbe ment és a között, amelyik majdnem csődbe ment!
himihumi 2023. 08. 11. 10:03
Előzmény: #95896  Törölt felhasználó
#95899
Nos.
Egyéb kérdésekben tisztelem, amit írsz, de leírom a nyilvánvalót.
Az aktuálisan jó businessnek tűnő eredmény mellett is IGEN, balek vagy.
Aki leírja ezt a mondatot: "Továbbra is maximálisan hiszek a(z) pénzügyi eszközben és ártól függetlenül tartom örökre", nos az per definitionem egy balek. 
Függetlenül attól, hogy mit gondolok a Bitcoin nevű aktuálszélhámosságról.
Ilyen alapon, aki RIG-et vett teszem azt 3 éve 1$ alatt, nos az 8x-ozta a pénzét.
Jó döntésnek tartom ennek ellenére a vételt? NEM. Azért nem, mert a RIG -János véleménye ide vagy oda, egy ultraspekulatív eszköz.
De nem írom le a RIG tulajdonosokról, hogy balekok, mert nem azt írják, hogy "Továbbra is maximálisan hiszek a RIGben és ÁRÁTÓL FÜGGETLENÜL TARTOM ÖRÖKRE.
No offence.
.  
bendgeuz
bendgeuz 2023. 08. 11. 10:00
Előzmény: #95897  Törölt felhasználó
#95898
EURHUF es magyar jövö prognozisod hogy alakult?
Törölt felhasználó 2023. 08. 11. 09:46
Előzmény: #95896  Törölt felhasználó
#95897
Megjegyzem, hogy az első vételeim miatt (ami nem tavaly volt) az átlag áram még mindig nem érte el az 1000/dollárt és jelenleg is a mennyiség folyamatos növelésén dolgozom.
Törölt felhasználó 2023. 08. 11. 09:40
#95896

Tavaly amikor beírtam erre a fórumra, hogy egy lakást eladtam (éppen a csúcson sikerült eladni)  és annak az árát Bitcoinba fektetem, mindenki lehurrogott, kioktatott, baleknak nézett.
Azóta eltelt 1 év...
Ma már ugyanazok a lakások 15-20%-al alacsonyabb áron vannak hirdetve és nem kapkodnak utánuk..
A Bitcoint nem sikerült a legjobb helyeken vennem, de még így is 50% körüli nyereségben vagyok vele + az ingatlan mostani árát figyelembe véve, úgy kettőt is tudnák vásárolni, amint eladnám a lakás árából vásárolt Bitcoinokat.
Kérdés, hogy akkor ki is volt a balek?
Továbbra is maximálisan hiszek a Bitcoinban és ártól függetlenül tartom örökre.
Szép napot!
JackOne
JackOne 2023. 08. 11. 09:36
#95895
Egy tovább gondolás hétvégére: nemzetközi indeXek és a BUX (lehet ma új ATH-ra megy) ... mi történik itt...?
Mantra: alacsony értékeltség - ...Behind The Scenes ?
tigus7313 2023. 08. 11. 08:33
Előzmény: #95884  Kirito
#95894
A 2023 márciusi zárású "náluk még covidos" évben 25 mrd USD FCF-et csinált a cég, erre az évre legalább ennyi várható. (az első negyedben 5,4 mrd volt, 76%-os emelkedés az előző évhez képest) 
Vagyis az 1 részvényre jutó FCF 10 USD. Vagyis mindössze 10x P/FCF-en forog jelenleg.
szieszta 2023. 08. 11. 08:25
Előzmény: #95887  pomperj
#95893

Szerintem van bőségesen olaj, az oroszok több olajkutat fojtanak, mert nincs hova tenniük. Szerintem az amcsik is arra játszanak, hogy a vesztes majd fizetni fog, kőolajban. Persze addig még sok víz lefolyik a Dunán, de elméletileg lehet ilyen forgatókönyv is.
Ez hasonló, mikor az ukik bejelentkeztek az EU-ba, az összes paraszt tiltakozott. Hát perszehogy! Ha ők intenzíven elkezdenének termelni, elöntenék az EU-t olcsó terménnyel, így itt már nem nagyon érné meg termelni.
Ez volt az oroszokkal is, 2014 előtt éhen haltak volna a behozott termények nélkül, most meg a legnagyobb gabonaexportőr. Vannak még rejtett tartalékok, főleg úgy, hogy lassan Szibériát is be lehet majd vetni a globális felmelegedés miatt, de Kanadában is az aratók veszik át a favágók szerepét. Lengyeleknél 10 évvel ezelőtt alig volt kukorica, csak silónak érett be, most meg már viszik külföldre  a nem kevés maradékot.
Amman 2023. 08. 11. 08:23
Előzmény: #95881  todi
#95892
Azért nem vonják az adót a vod,és bti esetén,mert azok brit cégek,és ott 0% az osztira az adó.
szieszta 2023. 08. 11. 08:13
Előzmény: #95889  dugynok
#95891

Ez is egy óriási parasztvakítás. Gondolom a repüléshez sokkal több energia szükséges, mint az autók gurulásához, mivel a levegőbe kell emelni a hihetetlenül nehéz akkucsomagot is. Ehhez meg elő kellene állítani az áramot. Ha jól belegondolunk, ez mekkora öko lábnyommal jár, jobb ha leállnak a fejlesztéssel.
Hasonló az elektromos autó, amikor azt gondoljuk, bármennyit lehet csavarogni vele, nincs kibocsájtás, pedig a háttérben az erőművek bizony okádják a co2-t a levegőbe.
Szerintem az elektromos közlekedés zsákutca, amíg ki nem találnak egy igazán szennyezésmentes energiaforrást.
Nem vagyok tudósa ennek az iparágnak, de hova kerül az  a hő, amit a nukleáris energiahordozók leadnak? Persze tudom, ez eltörpül a nap energiája mellet, de sok kicsi sokra megy. Ha eddig volt egy egyensúly, ha milligrammokat dobunk az egyik serpenyőbe, az is számít. Nem beszélve  a mélyen föld alól  kiengedett hőenergiáról.
Mikor erre rákérdeztem, azt mondták, az űr hűti a földet, ott bármennyi hőenergia elfér. Miért, eddig nem hűtötte, mikor még sokkal kevesebb energiát használtunk el?
Persze nem is értem, miért siránkozunk. A mostani űrturisták vagyonokat fizetnek, hogy hihetetlenül sok üzemanyag elégetésével eljussanak a föld peremére és kapjanak bizonylatot erről, amit mutogathassanak. Semmi más plusz élménnyel nem jár ez az utazás.
szikbal 2023. 08. 11. 07:59
Előzmény: #95885  szikbal
#95890
 Köszi a két megjegyzést! Közben latom, van Virgin Galactic topik. Hát ez a cég így nem nagyon fog elég penzt termelni, max 1-2 speka részvény ugrás lehet benne. 
dugynok
dugynok 2023. 08. 11. 07:50
Előzmény: #95887  pomperj
#95889
Zöld energia àtàllàs... 
Lànyom keresztapja itthon vilàgcégnél villamosmérnök. Elektromos helikoptereket terveznek, 3-4 fő szàllìtàs, 30-40percet tudnak. 2035-ös célkitűzések vannak. Mondja, hogy a technika meg van, de egyrészt iszonyatosan erős szabàlyzàs van (főleg emberélet miatt), màsik, hogy fél mindenki első lenni. Aztán persze az olaj lobbi miatt se megy még annyira szerintem... 
bendgeuz
bendgeuz 2023. 08. 11. 07:16
Előzmény: #95886  Broafka_Ottokar
#95888
Branson meg az indiai pöcs 60 felett teljesen kiszálltak, azóta a kicsiké a cég. Scam volt az elejétől fogva 
pomperj
pomperj 2023. 08. 11. 07:09
Előzmény: #95883  pomperj
#95887
1)NG
A fontos kitores megvan. Tart a visszatesztje.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20230811v00x10tre.jpeg
.
2)OIL
http://keptarhely.eu/view.php?file=20230811v00xm6wfe.jpeg
.
3)Nagyon furcsa, hogy mikozben a vilaggazdasag egesz jol tartja magat, kozben ugy nez  ki
hogy alig kepes fenntartani azt az energia arszintet, ami eleg a mikodeshez. De alig jut penz  uj energiakat keresni es kitermelni. Es nincs eleg acelcso se vezeteket epiteni,  hiany van hol dieselbol hol benzinbol, mert nincs eleg nehez olaj, es nincs eleg finomito se. 
Mar 10 eve, hogy nincs eleg beruhazas fenntartani a mukodest.
.
Raadasul igen regen nincs megbizhato audit arrol, mennyi olaj van az OPEC orszagokban a fold alatt.
Most mindenki azt kepzeli, hogy a ma ismert tartalek szamok korrektek. DE igen konnyen meglehet, 
hogy nagyon tulzoak az OPEC orszagok sajat becslesei, mert azok mind olyan meggondolasbol 
szulettek hogy a tartalekokkal aranyosan nagyobb kitermelesi kvotakat kapjanak. 
Lehet, hogy nagyon eltulzottak a tartalekokra vonatkozo becslesek.
.
A zold energiara atlallas igazabol keveset haladt elore, lenyegeben csak az EV temara korlatozodik
a relative fejlett vilagban. A tengeri es foldi aruszallitasban, nehezgepek temaban semmi sem tortent.
,
.
Amikor a 70-es evekben a Romai Klub jelenteset megirtak,  a nyersanyagok kitermelesenek 
lezuhanasat, es kovetkezmenykent durva ipari osszeomlast  a 2020-as evtizedre becsultek. 
Egyelore azonban mindenki a klima problemaval foglalkozik. Minden nap arrol szolnak a hirek,
hurrikan, tajfun, melegedes, sok az eso vagy eppen olvas a jeg.
Kozben pedig ez mind magatol megoldodik, ha nem lesz eleg energia, nem lesz eleg NG es olaj.
Csak maskeppen, mert a gazdasagi logikaban nincs valtozas.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20230811v00xwrl1k.jpeg
Broafka_Ottokar 2023. 08. 11. 00:09
Előzmény: #95885  szikbal
#95886
Branson kapitány sikeres exitet hajtott végre, átvette a részvényesek pénzét megőrzésre. (Valószínű soha nem lehet rentábilisen működtetni, ahhoz tucatnyi repülés kéne naponta, több géppel. Előbb fog elfogyni a pénzük. Majdnem félmillió dollár egy perc súlytalanságért drága, egy vomit-comet repülés a töredékéből megvan.)
szikbal 2023. 08. 10. 23:28
#95885
 A Virgin Galactic 2021 nyara óta kb a huszadát éri, közben meg ma sikeresen űrturistáztak, es több száz várakozó van a listájukon. Valaki felvilágosítana, mi folyik ott? :) 
Kirito
Kirito 2023. 08. 10. 22:17
Előzmény: #95854  pomperj
#95884
pomperj
pomperj 2023. 08. 10. 21:55
Előzmény: #95876  pomperj
#95883
SPY daytrade
Nagy a bizonytalansag.
A mai emelkedes nem 5 subhullamos volt, hanem 3 subhullam, szoval tart a korrekcios alakzat.
Es egyelore tele van atfedessel. Ezert is, nem valoszinu, hogy impulziv eses lefele, egyelore nem.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20230810v04x8yclt.jpeg
TheSnake2020 2023. 08. 10. 21:10
Előzmény: #95881  todi
#95882
Köszi. Ez nagyon jó hír. Remélem akkor már nem is jelentkezik senki érte, ha TBSZ.
todi 2023. 08. 10. 21:07
Előzmény: #95867  TheSnake2020
#95881
Annál az ADR.nél nem vonnak osztalékadót amelyik cég nem az usa területén működik. PL. British American Tobacco BTI.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek