Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lacikonyha 2022. 11. 07. 12:36
Előzmény: #183737  tothjoco
#183740
az igényesség fogalmának  értelmezési kísérlete is egy lenyomat a fogalmazó igényességéről
Freszelés 2022. 11. 07. 12:34
Előzmény: #183737  tothjoco
#183739
az öltönyüket se tudják begombolni (vagy nem begombolni) a vezető :) politikusaink egy része... a híradásokban ezt mindig figyelem. :)
gyula1971
gyula1971 2022. 11. 07. 12:29
#183738
-Még mindig tart a kiköltözési hullám.Az állami otthonteremtő támogatások leginkább abban segítettek, hogy a családok nagyobb otthonokba költözhessenek, ami a főváros környéki települések lakosságszámát növelte, ugyanakkor az ezzel párhuzamosan végbemenő áremelkedés továbbköltözési hullámot is indít: az ingatlan értéknövekedését kisebb településen „váltják nyereségre” a tulajdonosok.
https://magyarnemzet.hu/gazdasag/2022/11/meg-mindig-tart-a-kikoltozesi-hullam?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=ingatlanbazar.hu&fbclid=IwAR1qLdN387C4bP1VZmK4F1rFsdOub46HESGDcG3KdMOf7kC0x3xLlrLbNFM
tothjoco
tothjoco 2022. 11. 07. 12:26
Előzmény: #183733  lacikonyha
#183737

Az igényesség mindenkinek mást jelent! A pénz mellé nem árt ha valakinek stílusa is van! Mert a drága cucc sem áll jól mindekinek! Ha megvan a saját stílusod -amit persze meghatároz a pénztárcád- akkor meg tudsz jelenni. Sajnos én még a felsőbb körökben is az ellenkezőjét látom.
Ez igaz az ingatlanra, lakberendezésre, autóra, hajóra, öltözködésre is... Pl. valakinek jól áll egy szakadt autó is ha olyan a stílusa. Ha látszik hogy azt le......ja. És van aki feszeng v. feszít a luxusautóban.
Van egy ismerősöm aki ingeket varrat a boss öltönyök mellé, van pénze is de slamposan áll rajta, vicces...Nem tudja viselni mert nem olyan egyéniség! Az órákról már ne is beszéljünk! Az már egy második lépcső hogy valaki tudjon magához, az öltözékéhez illő órát választani. De a legfontosabb a cipő! Régi "managerek"-től tanultam hogy egy tárgyalásnál az első amit meg kell nézni az a cipő.  Sok mindent meg lehet tudni egy emberről a fentiek alapján. Mindez tanulható ha az ember nyitott...
mpagnes 2022. 11. 07. 12:19
Előzmény: #183735  Lacko82
#183736
Igen és mindig azt kell tankolni és 5 ezer km után szemmel látható.
Suzuki 1,3-al sikerült 4,65 fogyasztás.
Lacko82 2022. 11. 07. 12:15
Előzmény: #183729  szieszta
#183735
Ahhoz hogy érezd a különbséget az autónak is olyannak kell lennie.
mpagnes 2022. 11. 07. 12:14
Előzmény: #183723  PBoborjan
#183734
Ebben az már nincs. 
lacikonyha 2022. 11. 07. 12:04
Előzmény: #183729  szieszta
#183733

kb 30-35 éve figyeltem fel a jelenségre, miszerint egyes embereknek kezdett jobban menni, és érezték, hogy igényesek lettek, sőt hirdették is magukról
valójában pedig egyes dolgokból jót vettek drágán, más dolgokból meg szutykot, szintén drágán, de mivel jóval többet költhettek, mint korábban, érezték hogy igényesek
..
igényessé nem lehet egy kéthetes tanfolyam elvégzésével válni, vagy egy talált tömött pénztárca segítségével, ha nincs benne az anyatejben, nehezen fejlődik ki a semmiből
..
pedig a valódi kulcs tényleg az: az igényesség
mégpedig az életvezetés teljes keresztmetszetében
szieszta 2022. 11. 07. 11:58
Előzmény: #183729  szieszta
#183732
Visszatérve az italokhoz, többször volt, mikor szívatásként átöntöttünk pálinkákat, a nagy szakértőket megtréfálva. Sokszor előfordult, hogy a legegyszerűbb körtepálinka is jobban ízlett, ha a márkás pia üvegéből öntöttük. Főleg ha meg tudtuk hekkelni  a visszacsapó szelepes zárókupakot. Sokszor az élvezettől elalélva dicsérték a legolcsóbb ital páratlanságát, persze egy kis provokáció is kellett hozzá.
Paja1975 2022. 11. 07. 11:55
Előzmény: #183728  lacikonyha
#183731
Hogy ne lenne, csak felaron lesz neki.
Hathor
Hathor 2022. 11. 07. 11:50
Előzmény: #183729  szieszta
#183730
:)
szieszta 2022. 11. 07. 11:48
Előzmény: #183719  Törölt felhasználó
#183729

Én meg azt mondom, az sem mindegy, kinek mi az igénye.  Én nem vagyok az a kirándulós típus, egy jó kis túra sokkal többet jelent nekem, mint a tengerparti hentergés. Főleg, ha aktívan együtt lehet a család. A családban van elég szép luxusautó is, használtan vettem, de  a mindennapokban az öreg, kicsi skodával futkosok, be sem zárom, csak  a kulcsot veszem ki belőle.
Ha valamiből van akciós, azt veszem meg, például nem tudom megkülönböztetni a házi csirkét a nagyüzemitől, de a gazdaságos spagetti sem rosszabb, mint a méregdrága. Az italoknál sem vagyok ígyenc, kóstoltam már nagyon rossz nagyon drága bort és ittam filléresből is ami ízlett.
A kedvencem a prémium üzemanyag, mikor az apósom érzi a különbséget. Főleg úgy, hogy hetvennél többel nem közlekedik. Én még soha nem tapasztaltam különbséget, a fogyasztásban sem, pedig próbálgattam.
lacikonyha 2022. 11. 07. 11:42
Előzmény: #183725  Törölt felhasználó
#183728

újabb ner cél teljesítve:
akinek eddig is volt ingatlana, annak lehet hogy lesz is
akinek nem volt eddig, annak nem nagyon lesz
.
jelentős mértékű frusztrált, kiszolgáltatott, helyzetén érdemben javítani képtelen réteg legyártása megtörtént, az volt a nermagyarok érdeke
legalábbis egy kádárvakarék  dagadt és hasonszőrű csapata szerint 
slash 2022. 11. 07. 11:36
Előzmény: #183719  Törölt felhasználó
#183727
"Ha megengedheted magadnak, és vágysz rá, menjél el USA-ba, vagy vedd meg azt a BMW-t"
Pár éve elkezdem gyűjteni. Félelem ellen (munkanélküliség, betegség) vagy álmokra, vágyakra. Aztán mi lett belőle? Megint egy kicseszett ingatlan.. mert az egy nagy dolog.  mindegy asszony imádja a nyaralót én is elvagyok vele. ott a tengerke az mindig megnyugtat. 
stolz
stolz 2022. 11. 07. 11:32
Előzmény: #183725  Törölt felhasználó
#183726
10%-os kamatok mellett már így is kiesik egy halom ember...amúgy ez a kormány annyira inkompetens, hogy 2 naponta hozza az egymással ellentétes intézkedéseket...
slash 2022. 11. 07. 11:29
Előzmény: #183721  Törölt felhasználó
#183724
Nem vagyok már húszéves egy hátizsákkal a dzsungelben.. az a vonat már elment. Családot is vinni kell. 4 ember 2 hét mexikó 4 milla volt tavaly. 
PBoborjan
PBoborjan 2022. 11. 07. 11:26
Előzmény: #183708  tihamer
#183723
És rendszerváltáskor még volt érdemi állami-önkormányzati bérlakás állomány.
Evehid
Evehid 2022. 11. 07. 10:36
#183722
Én talán azért érzem jól magam itt köztetek, mert sokkal józanabb, gyakorlatiasabb (igen, pl. Berlini, Fire73, de egy csomóan ilyenek; és az utóbbi pl. melós miatt is) a világ megközelítése,  továbbá szélesebb a látókör, mint a társadalmunk random szeleteiben ált. Lehet mondani, hogy Laci bácsi sokszor keserű, vagy nem túl kedves, de óriási ismeretanyaga van a múltról, és sokszor villant fel belőle olyasmit, ami kemény transzgenerációs traumákon keresztül a mai napig befolyásolja az ingatlanpiacot is. És mivel ez egy szegény és sok szempontból roncstársadalom, nagyon eszköztelen, meg nem hajlandó ezeket feldolgozni, kijavítani. Ezen felül az ingatlan engem befektetésként, építőművészetileg, lakhatásként, lakberendezésben, meglévő szarból hogyan csináljunk élhető(bbe)t, kb. mindenhogy érdekel. Benne is vagyok nyakig évtizede. Szóval Gombóc Artúr: kerek csokoládé, lapos csokoládé, töltött csokoládé...:)  Meggyőződésem, hogy ez a reália az ország "kinézetében", a közterületen töltött idő minőségében, közhangulatban, de még az egészségi állapotban is iszonyat meghatározó, és a magyarok kurv@ rosszul, urbanizációban is nagyon elmaradva állnak benne/hozzá. Sajnos. Számos tájegységben kifejezetten szép természeti adottságok ellenére! Nekem pl. csemege, amikor belinkeltek egy eladó ingatlant, ha van épp időm, mindig meg szoktam nézegetni a hirdetést, hogy mit lehetne belőle kihozni. Voda linkelt múltkor egy picurit. Én láttam azt, hogy azon a 21 m2-en egyedül el lehet indulni, mert elfér a mosógép, borhűtőnél nagyobb frigo, a kertjében le tudsz rakni télen-nyáron egy ruhaszárítót, egy fűszerágyást, egy miniveteményt, vagy akár egy pici zen-kertet is. Formálható. A rezsije jelentéktelen, 10 cm habbal a falon. És idősként is lehet olyan életszakasz, amikor ez a méret a kényelmes. Nálunk van egy nagyház-álomház fétis, teljesen fenntarthatatlan, és rengeteg görcsös kivagyiság van mögötte, a tényleges jövedelmekhez képest. Szerintem. Én részben azért várom a gazdasági Arma Gedeont, h. ez essen vissza a valós helyére, és a mindenféle erőforrásokat kényszerüljünk sokkal kevésbé pazarlóan használni. 
Törölt felhasználó 2022. 11. 07. 10:18
Előzmény: #183716  slash
#183721
Egy barátom megjárta Közép Amerikát nagyjából a repülőjegy árát kellett megelőlegeznie. És kb 4x annyi mesélni valója van.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók