Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
alexander7 2021. 05. 19. 20:39
Előzmény: #118398  berlini
#118400
DIrect Connect, VPN. Ha nem értesz hozzá, akkor számodra valóban nem tények, hanem hit. A hackelt cégek nagy része elavult szoftverekkel, hiányos IT security policy-vel dolgozik. Másrészt semmilyen hatása nincs annak, hogy a kollégá éppen távolról dolgozott vagy az irodából. Ahol ki van építve a megfelelő infrastruktúra ehhez, nem ezen múlik. Jellemzően nem is a kollégák és a központi hálózat közti kommunikációt törik fel.
Amúgy pedig a kutya nem szállt fel rád. Óvoda.
berlini
berlini 2021. 05. 19. 20:35
Előzmény: #118397  alexander7
#118399
Jó lenne ha már befejeznéd.
Személyeskedéssel vádolni valakit úgy hogy tele van személyeskedéssel a féltucat korábbi hozzászólásod igencsak meredek.
Be kellene fejezni a HO témát, unalmas.
berlini
berlini 2021. 05. 19. 20:30
Előzmény: #118384  alexander7
#118398
"Berlini peldalozott, hogy IT szempontbol kockazatos a HO-bol. En ezt tenyekkel cafoltam."
Nem akartam megint beszállni a hitvitába, de erre hadd reagáljak.
SEMMILYEN tényekkel nem cáfoltál és szállj re rólam ha lehet.
Téged viszont naponta cáfolnak olyan hackercsoportok akik abból élnek, hogy világcégek munkatársai mint az óvodások a világ minden pontjáról abban a hiszemben kommunikálnak bizalmas információkat amelyek értékét dollár milliárdokban mérhetnek, ha azok kiszivárognak. 
De ez még hagyján sokszor az egész vállalati rendszert "rabulejtik", és komoly pénzért ujra elengedik 
alexander7 2021. 05. 19. 20:26
Előzmény: #118390  infin
#118397
Először gusztustalanul személyeskedsz, aztán olyan dolgokat adsz a számba amit "le sem írtam". Kiforgatsz, túlzol, nem tudsz elvonatkoztatni a saját gondolataidtól. Na ez az amit nem lehet színvonalnak tekinteni egy vitában. Emellé ne várj gentleman stílust.
"hát nagyon egészséges életmód rendszeresen éjjel dolgozni." - egyrészt nem írtam, hogy rendszeresen, másrészt az, hogy néhány e-mailt megírsz este 10kor szerintem túl lehet élni, harmadrészt léteznek éjjeli baglyok, ez kimutatott dolog, olvass utána. De a lényeg nem ment át.
"Főleg ezt társadalmi szinten megoldásnak látni." - erről ki és mikor beszélt? Ki látja ezt társadalmi megoldásnak? Leírtam. Valaki megteheti, hogy éljen vele. Valakinek megengedi a munkaköre. Ezeken a helyeken pedig hatékony.
"Az ingázás problémáira sem a HO-t kell rögtön megoldásnak kikiáltani, hanem pl az infrastruktúra fejlesztése segítene." -  ki kiáltotta ki, hogy a HO a megoldás? Ki beszélt arról, hogy ne kelle fejleszteni az infrastruktúrát? De azért hozzáteszem, hogy maglevet ne várjunk még egy darabig Nyíregyháza és Budapest közé.
"Nem érdekel, hogy te személyesen szeretsz-e bulikba járni. Totál irreleváns a témához." - De azért azt gúnyosan feltételezted, hogy nomád IT-s vagyok, vagy aki csak szimplán utálja az embereket. Az témába vágott, igaz? Mindezt azért, mert leírtam, hogy bizony IT szempontból ne akkora kockázat a HO és hogy HO alatt is lehet egészséges életmódot folytatrni.
"Beszélgess" mással a HO-ról, ne velem." -  a kutya nem akart veled beszélgetni a HO-ról. Két lábbal álltál belém, mert leírtam, hogy az IT szempontból nem akkora kockázat és ugyanúgy lehet valaki egészséges otthonról is. MIndezt undorító személyeskedéssel. 
Fentiek után nekem ne papolj a vita kúltúráról és a stílusról, mert ahogy lohran is írta, csak zagyválsz.
berlini
berlini 2021. 05. 19. 20:22
Előzmény: #118344  macisajt
#118396
Van aki templomba jár, van aki ebben hisz.
Engem nem zavar.
HerrLudwig 2021. 05. 19. 19:45
Előzmény: #118390  infin
#118395
Eddig nem úgy volt, hogy nem beszélgetsz velem meg alexanderrel, mert mi hülyék vagyunk és nem értjük, amit írsz? Szedd már össze magad és legyen már egy kis tartásod!
gyula1971
gyula1971 2021. 05. 19. 19:45
#118393
2021. május. 19. 16:33 2021. május. 19. 17:04 Ingatlan Tisztességtelennek minősítette a bíróság egy országos ingatlanközvetítő szerződési feltételeit.A testület kimondta: a szerződés nem zárhatja ki, hogy a tulajdonos maga értékesítse az ingatlanát.https://hvg.hu/ingatlan/20210519_Tisztessegtelen_birosag_orszagos_ingatlankozvetito_szerzodesi_feltetel?fbclid=IwAR3n4fzZ77hDuzqu4h1maFoXHTiEzQEMKWhO0jmJUoXiWU7JRDTs9QLUfyc
lohran 2021. 05. 19. 19:45
Előzmény: #118391  infin
#118392
Megint zagyválsz.
Az outsourcing sem azért van mert nélkülözhetetlen.
infin 2021. 05. 19. 19:37
Előzmény: #118388  lohran
#118391
A technológiai fejlődés HO nélkül is működik.
infin 2021. 05. 19. 19:35
Előzmény: #118384  alexander7
#118390

Az első két mondatod már megint nem színvonal, már ne is haragudj. El nem tudom képzelni, hogy ennyire nem bírtad értelmezni, amit írtam.
Arról, ahol megpróbáltál mégis érvelni egy kicsit (bárcsak az egész hozzászólásod csak érvekből állt volna, na annak lett volna értelme): hát nagyon egészséges életmód rendszeresen éjjel dolgozni. Főleg ezt társadalmi szinten megoldásnak látni. Ha valaki 6 óra alatt képes a munkáját elvégezni, az szervezésbeli probléma, megint nem a HO a megoldás rá. Az ingázás problémáira sem a HO-t kell rögtön megoldásnak kikiáltani, hanem pl az infrastruktúra fejlesztése segítene.
Nem érdekel, hogy te személyesen szeretsz-e bulikba járni. Totál irreleváns a témához. Amit meg a számba adtál, és nem mondtam valójában, arra sincs értelme reagálnom.
Légyszíves a jövőben kímélj meg ettől a "színvonaltól". "Beszélgess" mással a HO-ról, ne velem. Mert ha ennyi időt rászánok, hogy kifejtsem jobban mire gondoltam úgy, hogy rengeteget lehetne még írni a témáról, hogy mi a gond vele, stb., és arra ilyen reakciót kapok, akkor nem érdemled meg ilyen hozzáállással az értékes időmet. Nem hiányzik nekem senki, aki a jóindulatommal akar visszaélni.
lohran 2021. 05. 19. 19:15
Előzmény: #118388  lohran
#118389
Aki ezt elbagatellizálja infin,berlini stb. megkövesedettek
lohran 2021. 05. 19. 19:12
Előzmény: #118387  lohran
#118388
A Nav munkatársai komoly adóellenőrzéseket bonyolítanak akár Home officeből távolról ami korábban elképzelhetetlen volt.
Minden ebbe az irányba mozdul.
lohran 2021. 05. 19. 19:07
Előzmény: #118386  lohran
#118387
Az élőmunka ,a bejáros nálam drágább is.
Költségvonzata is van
lohran 2021. 05. 19. 19:05
Előzmény: #118384  alexander7
#118386
A home office már mérhető.
Nemcsak a munkahelyeken de az élet minden területére belép pl oktatás
Ügyfélszolgálat stb.
Az hogy veszélyes az adattárolás az is igaz, ezt nem tudod cáfolni.
De majd joban fogják védeni.
Benzedrine
Benzedrine 2021. 05. 19. 19:02
Előzmény: #118381  infin
#118385
Most 14 hónap full HO után teljesen egyetértek. Egészen más kollegákkal futás, ebéd, kávé alatt megbeszélni valamit mint online meetingen. Sajnos kicsi a lakás, én egy szobában alszom és dolgozom és a nyugalom sem az igazi, ha csak az egyik gyerek gyakorol hangszeren és csak az egyik kutya ugat az már csendnek számít.
alexander7 2021. 05. 19. 18:54
Előzmény: #118381  infin
#118384
Te figy, eszrevetted, hogy a semmit boncolgatod egyre hosszabb mondatokban? En egy darab ervet nem lattam a leirasodban, csak lozungokat, altalanos bullshiteket.
Berlini peldalozott, hogy IT szempontbol kockazatos a HO-bol. En ezt tenyekkel cafoltam.
Leirtam, hogy az eletmodot pozitivan is befolyasolhatja. De szerinted 9-5ig mindenki dolgozik. Van aki a gyerekek lefekvese utan kapcsolja be a gepet amikor alszik a csalad. Vagy csak letudja a napi melojat 6 ora alatt. Szerintem Te vagy az aki nem olvassa amit irunk es a sajat vilagod kore probalod ezt felhuzni.
Udv, valaki, aki imad bulikba jarni, szereti a tarsasagot, az elmult egy evben a projektjei erore kaptak es a kollegai valamint a vezetoi nagy resze a hata kozepere sem kivanja az ingazast. (Ez nem jelenti azt, hogy heti 1-2irodai talakozone lenne egeszseges). 
Ui: erre irtak paran, hogy lehet hatasa az ingatlanpiacra, csak hogy visszaterjunk a temahoz
infin 2021. 05. 19. 18:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#118383

Én is megteszem a tétet, hosszú távon. :) Azáltal, hogy szeretnék megint beszállni és venni ingatlant.
Majd kiderül, mi lesz. :)
ingatlan22 2021. 05. 19. 18:45
#118382
Amiket nézegettem debreceni újabb építésű lakásokat (max 15 évesek) , azoknak mind esett az áruk. A kinálati darabszám szinte majdnem ugyanannyi mint októberben. Persze nyílván adtak el lakásokat de ez jól mutatja , hogy szinte áll a debreceni használt lakás piac. Panelt nem akarok venni , de csak viszonyításképp megszoktam nézni azokat is.  Szinte alig kevesebb az áruk mint egy mondjuk 10 éves lakásnak.  Mondjuk erre is számítottam mert majdnem pesti árak voltak itt , míg a fizetések közel nem voltak pestiek.
infin 2021. 05. 19. 18:37
Előzmény: #118377  HerrLudwig
#118381

Totál nem erről van szó, de nem értetted meg egyik érvemet sem, egyszerűen nem bírod elviselni, ha nem értenek egyet veled az elképzelésedben, úgyhogy neked nyilván az a kényelmes, hogy érvelés helyett összevissza írogatsz abszurd ötleteket, hátha betalál valami a másiknál. :) Hát nem. Az, hogy egy rakás ember nem akar sok HO-t, az nem azért van, mert a rakás embernek ne lennének emberi kapcsolatai. :)) A munkaidőn kívüli emberi kapcsolatok egyszerűen irrelevánsak a témában. Ehhez alapvető logika elég lenne ezt belátni....
Gondold már át - de úgyse fogod - hogy az online meeting meg az email rohadtul nem ugyanolyan, mint élőben együttműködni a munkatársakkal. Egyszerűen az internetes élet az nem a valódi élet. A munka meg az élet egy elég nagy részét teszi ki. De aki nem érzékeli a különbséget, hát.... Vagy hogy a saját nappalidból csinálsz irodát, az sem egészséges, vagy főleg ha ugyanabban a szobában is alszol (mondjuk én nem, de nem mindenkinek van külön hálószobája). De még ha van is külön dolgozószoba, akkor is előbb-utóbb azért a legtöbb ember észreveszi, hogy nagyon más, akkor is ha munkaidő után elmegy máshova, találkozni barátokkal stb. Szóval az internetes problémán túl is egyáltalán nem mindegy milyen környezetben dolgozol, fizikálisan, pszichésen és szociális szempontból sem (és amikor a "szociális" szót leírom, itt már megint nem arról van szó, hogy kinek hány barátja van munkán kívül, mert továbbra sem a szabadidő eltöltéséről beszélek, hanem a MUNKAIDŐRŐL! És a lockdown alatt is ki lehetett menni a szabadba kirándulni, sportolni úgyhogy megintcsak nem arról beszélek). Akinek meg tényleg teljesen mindegy, az nem a többség, azt elhiheted. És a legtöbb ember nem vákuumban él, van családja is, amikor ezeket a full HO elképzeléseket hallom, akkor ez is mindig ki van hagyva belőle, de ez már ki volt vesézve (de persze nem hallottad meg azt sem).
A többnapos vagy full HO erőltetése helyett több értelme lenne a munkahelyeken fejleszteni egyes munkahelyeken. Fizikai jellemzőkön túl a szociális, kulturális légkört egyaránt mindig érdemes fejleszteni. A heti 4 nap munkahetet pedig már egy ideje szorgalmazzák a HO-tól függetlenül, az reális lehet ha a termelékenység eléri azt a szintet. És így tovább. A HO-nál pedig ami reális ami még nem megy a mentális egészség rovására az a heti 1, max 2 nap. De itt a remetéket és a nomádokat nem számítom, van aki azt szereti, pl sok szabadúszó imádja, hogy minden héten más helyen, akár más országban dolgozik, van ilyen is (az utóbbi nekem is tetszik vmennyire:) ). De ettől még nem lesz mindenki az.
Na mindegy, ezeket az érveket nem is tudom minek írtam le, mert nem fogjátok meghallani akarni őket. Max másoknak írtam le. Kicsi esélyt adok arra, hogy ebből bármin elgondolkoztok.
De nyugodtan próbáljatok piszkálni, de csak magatokat fogjátok lefárasztani vele, mert annyira félremennek az abszurd extrém ötleteléseitek. :D

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek