Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 07. 27. 20:03
Előzmény: #81519  Törölt felhasználó
#81520
Arra kevésbé ismerősök számára budapest egyik hirhedt busza, a 99-es is arra közlekedik, ott száll rá fel a vásárlásból a vásárlóerő, és megy vissza a dzsumbiba.
Törölt felhasználó 2020. 07. 27. 20:02
Előzmény: #81514  CyrusTheGreat
#81519
Én mikor még a nyócban laktam néha kimentem az europark(azóta shopmark)-ba.
Hát ott csak nyüzsgött a vásárlóerő mindenfol fürtökben :D.
De persze sok sikert Lőrinchez.
impudent 2020. 07. 27. 20:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#81518
A kibányászott krátert 1960 as évektűl a 80 as évek álejéig töttötték fel kulonboző főleg ipari forgácshulladékkal.
Törölt felhasználó 2020. 07. 27. 19:58
Törölt hozzászólás
#81517
impudent 2020. 07. 27. 19:57
Előzmény: #81512  impudent
#81516
Kimondott jó hely a gimi kornyek a platánfákkal a széles utcájával.
De a volt téglagyár feltöltött része se rossz de ott csak lakóparkok vannak.
mr_bob
mr_bob 2020. 07. 27. 19:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#81515
miért lenne szemétdomb? teljesen szubjektív kinek mi jön be..
CyrusTheGreat 2020. 07. 27. 19:54
Előzmény: #81509  impudent
#81514
Megnéztem a Street View-n, nekem ez nagyon falusias és a "vásárlóerőt" sem látom kifejezetten az utcákon/utcákban.
Törölt felhasználó 2020. 07. 27. 19:53
Törölt hozzászólás
#81513
impudent 2020. 07. 27. 19:53
Előzmény: #81511  mr_bob
#81512
Jó.
Újbuda az szar jazz..
mr_bob
mr_bob 2020. 07. 27. 19:50
Előzmény: #81506  impudent
#81511
szóval buda (újbuda?) után pestszentlőrinc? tömegközlekedés jó arra?
Vortex 2020. 07. 27. 19:50
Előzmény: #81508  fogpaszta
#81510
"mert jó helyen, jó áron venni"
Ez a lényeg. Most a jó ár hiányzik.
Amit Tibor mondott árat a panelre kb. olyan áron éri megvenni. XIII. ker. 55 nm 22-23 milllió.
Ha elérjük azokat az árakat, akkor el lehet kezdeni majd lassú emelkedésről beszélni.
impudent 2020. 07. 27. 19:45
Előzmény: #81507  CyrusTheGreat
#81509
Maga a ház vagy esetleg felső emeleti lakás nincs még mőg csak a hely.
De tényleg fantasztikus hely ollan mintha mindig ott éltem vóna
fogpaszta
fogpaszta 2020. 07. 27. 19:42
Előzmény: #81504  CyrusTheGreat
#81508
“ Innentől kezdve elég egyértelmű a helyzet, állandósul az egy helyben topogó forgalom és/vagy elindul a lassú lecsorgás az árakban. Ez még kitart 2021 Q2 végéig, után kezdheti el összeszedni magát megint a piac.”
-
Igen, ez a valoszinu scenario sztem is. Utánna sem lesz  akkora növekedés mint 14-tol. De az ingatlant mint befektetést továbbra is jónak tartom, mert jó helyen, jó áron venni, majd azt ésszerűen felújítva majd kiadva jó eszköz . Ami hosszú távon ( 10-20 év ) min értekmegorzo reál értéken is. Pláne ha az ember kifog egy-egy emelkedősebb időszakot...
CyrusTheGreat 2020. 07. 27. 19:38
Előzmény: #81506  impudent
#81507
Link?
impudent 2020. 07. 27. 19:35
Előzmény: #81504  CyrusTheGreat
#81506
Akko Én is mögteszem mer mögtanántam bp legnyugodtabb helyét.
Pestlörinci régi téglagyár helyén amit betemettek szeméttel azt a krátert ahul hatalmas lyuk tátongott nádassal.
Majdne. Gellerthegy magassag és végtelen nyugalmat áraszt a Hősök terénél a volt Steimetz gimnázium mellett
CyrusTheGreat 2020. 07. 27. 19:32
Előzmény: #81503  Törölt felhasználó
#81505
Ha jön a második hullám, elég nagy valószínűséggel a bankokkal újratárgyaltatják a hiteleket - nem full moratórium, de futamidő-hosszabbítás és pár ezer forintot mindenféleképpen fizettetni fognak. Cserébe majd a bankrendszer folyósíthatja az NHP III-at fix marzsért, esetleg állami kezességvállalás mellett.
CyrusTheGreat 2020. 07. 27. 19:27
Előzmény: #81494  impudent
#81504
Minden azon múlik, mit hallanak a tv-ben/olvasnak a neten. Eddig az volt, hogy micsoda árrobbanás, ráadásul alternatíva sem volt (egy êves a Máp+). Most év végéig a csökkenést/stagnálást fogják olvasni és azt, hogy van alternatíva, amelyhez lehet igazodni. Innentől kezdve elég egyértelmű a helyzet, állandósul az egy helyben topogó forgalom és/vagy elindul a lassú lecsorgás az árakban. Ez még kitart 2021 Q2 végéig, után kezdheti el összeszedni magát megint a piac. Most kell nekiállni az ajánlatokat megtenni, ha van tetszetős lakás.
Törölt felhasználó 2020. 07. 27. 19:26
Előzmény: #81502  Törölt felhasználó
#81503
Tibor, engem nem lepne meg, ha a kormány egyszerűen a fizetés 100%-ra emelné a gyedet, mondjuk tb plafonig legfeljebb. Ezzel megoldódna a szülés miatti pénz kiesés.
A válás kezelését is meg fogják oldani, majd 50-50%-ban viszik tovább a felek a hitelt.
Januártól majd jön a személyi hitel kamatemelése, az lesz az első időszak, ami szoktatja majd a párt, hogy fizetni is kell.
A rokonaid ki fogják zsigerelni a szülőket, egyértelmű. Van ilyen szomszéd kiscsaj, aki kapott apucitól lakást, aztán néhány évvel később fűzte apucit, hogy vegyen neki egy rendes terepjárót, mert a használt autója az már ciki.
Törölt felhasználó 2020. 07. 27. 19:03
Előzmény: #81500  mr_bob
#81502

Nem durva ez, szokványos. Ugyanez megtörtént a devizahitelezés idejében, amikor a bankokat nem érdekelte a jövedelem, semmi sem és adták a hiteleket és elment mindenki a falig, hogy öröm legyen és bódogság és szíp házba vagy lakásba költözhessen.
Most már van jtm csak a babaváró azért speciális, mert ha gyereket kell vállalni, akkor 1 fizetés kiesik hosszú időre és igazság szerint a babavárót úgy kellene adni, hogy 1 fizetés elbírja-e. Valamennyit segít, hogy olyankor felfüggesztik a hitel törlesztőjét egy időre, de a többi hitelt fizetni kell és a másik dolog, hogy a gyerek sok pénzt elvisz, miközben 1 fizetés helyett van családi pótlék meg gyes/gyed.
Ez egy új probléma forrás lesz, amit a babaváró gerjeszt majd.
Most azt ne is mondjam, ha valamilyen szempontból problémás lesz a gyerek. Több embert ismerek, akik napi szinten kell hordják a gyereket ide oda amoda, fejlesztésre, gyógytornára. Egyszerűen az aglóból nem tudják megoldani, hogy mindketten dolgozzanak, egyiküknek a gyereket kell hordania egész nap szinte. maximum ilyen mekis állás vagy hétvégi állás valamelyik áruházban, ilyent tud vállalni az egyik szülő. De ebbe ne is gondoljunk bele, mert ez szörnyű helyzet, de egy babaváró hitel amit fut még emellett párhuzamosan, az nem segíteni fog, hanem rontani a helyzeten.
A rokonaim közül 3-ból 2 fog bajba kerülni, ebben biztos vagyok, de ott majd jönnek a szülők és kisegítik őket és még ott van a házastársuk családja is, ők is segíthetnek, de őket még nem is láttam, nem tudom még csak megtippelni sem milyen emberek. Van olyan aki semmit nem ad a gyerekének, bár nem ez a jellemző. Enélkül a segítség nélkül a földbe állnának, de nem fognak, csakhát akkor megint a szülők fogják feláldozni magukat, hogy mentsék a gyerekeiket. Mint emlékszünk hány szülői ház úszott el a devizahitel idejében, mert azt használták pótfedezetnek? Most majd mentsék a szülők a babavárós maxi hiteles gyerekeiket.
Azon gondolkodom, hogy az elmúlt 30 évben volt-e egyáltalán olyan állami,banki vagy önkormányzati beavatkozás és támogatás, ami végül nem a piac torzítását okozta-e a végén.
Még az első fityesz qrmány féle kamattámogatás is olyan volt, hogy egy ideig pörgette a zépítőipart, de utána meg már csak a költségvetést terhelte, bármiféle
ruiz 2020. 07. 27. 18:24
Előzmény: #81471  TitusPullo
#81501
Nekem nem teljesen ez jött le az írásból, pl. a 2-es verzió akár kijöhet a rendelkezésre álló pénzből. Persze nyilván magát ajánlja, a blogot üzletszerzésre is használja. A többi poszt alapján el lehet dönteni, hogy megbíznád-e állapotfelméréssel.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek