Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
CyrusTheGreat 2020. 03. 24. 19:47
Előzmény: #64994  Dwayne.Hicks
#65000
Ne már, az ingatlan-beruházó azt mondja, hogy jó vétel az ingatlan?
sakal83 2020. 03. 24. 19:43
Előzmény: #64997  Dwayne.Hicks
#64999
Netto plusz afaert irtal ala vagy brutto arert? Illetve 27%os afaval? 
Ha 27sel es a netto plusz afaert akkor van am olyan forgatokonyv hogy nagyon jol jarsz. Nem tartom kizartnak hogy becsokkentik az afat ujra ha szarul allnak a szamok. 
teglaherceg 2020. 03. 24. 19:41
Törölt hozzászólás
#64998
Dwayne.Hicks
Dwayne.Hicks 2020. 03. 24. 19:37
Előzmény: #64982  Törölt felhasználó
#64997
Illetve már csak egyet fűznék hozzá. Sajnos nem bírjuk ki panelben, ez most már bitos. Akkor inkább vissza az agglóba, egy nagyobba. 2 hete vagyunk itt, de már úgy tűnik mintha 1 éve laknánk itt. Beépült a napi gondolataimba hogy kivetem magam a hetedikről. Mondjuk tény hogy eredetileg arra lett tervezve, hogy csak aludni járunk majd haza, ehhez képest meg egész nap itthon kell lennünk nekünk is és a gyerekeknek is... :D
sakal83 2020. 03. 24. 19:30
Előzmény: #64991  Törölt felhasználó
#64996
Az en ismeroseim 90%at is racionalizaltak mar nyugaton. Ketten is akartak itthon keglit venni. Mondjuk fognak is szerintem:) eddig draganak talaltak:)
Dwayne.Hicks
Dwayne.Hicks 2020. 03. 24. 19:29
Előzmény: #64994  Dwayne.Hicks
#64995
...kérdésre szeretném állandóan tudni a választ.
Dwayne.Hicks
Dwayne.Hicks 2020. 03. 24. 19:28
Előzmény: #64982  Törölt felhasználó
#64994
"Érted, a 2030 hicks pofán b.szna, hogy beleugrottál egy ház vásárlásba most vagy pont megdícsérne érte? Erre te tudhatod csak a választ. Illetve ugye pofán b.szna-e azért, ha mégsem veszed meg a házat, hogy miért nem vettél fel hitelt a panelra és miért nem vettél kp-val meg plusz még kis hitellel egy normális kuckót mondjuk 2023-ban amikor az ingatlanpiac már várhatóan normalizálódik?
Beszélgess vele, hátha mond valami okosat :)"
-
Hidd el, én is erre a kérdésre szeretném állandóan tudni a kérdést. Ha tudnám, nem jönnék ide. :)Sajnos kezdek már inkább abban hinni, hogy csak 1 dolog a biztos. Ahogy döntök, az lesz a rossz. A világ hozzám igazodik... :D
Amúgy meg akkor az ebben a cikkben felvetett inflációs aggodalmakra mit mondanátok?
"Egy ilyen környezetben az olyan inflációkövető pénzügyi és reál eszközök fognak felértékelődni, mint az arany, az infláció követő állampapír és főként az ingatlan."
https://www.portfolio.hu/ingatlan/20200324/koronavirus-mekkora-zuhanasra-kell-szamitani-a-hazai-lakaspiacon-421544
sakal83 2020. 03. 24. 19:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#64993
Tovabbra sem ertem hogy miert akarsz meggyozni hogy nem lesz vis maior amikor nem mondtam hogy az lesz:) nagyon beegett ez neked:) turelemre intettem:)
teglaherceg 2020. 03. 24. 19:23
Törölt hozzászólás
#64992
Törölt felhasználó 2020. 03. 24. 19:18
Előzmény: #64990  sakal83
#64991

Külföldön se jó a helyzet. Úgy vagdossák ki a zembereket, mint macskát sz.rni. Főleg ilyenkor repül elsőnek a bevándorló munkás. Ismerősöm jön haza UKból családostól. Mindkettőnek kampec a meló és úgy vannak vele, hogy itt olcsóbb az élet, addig se kell bérelniük. Még ígéretet se kaptak, hogy mikor mehetnének vissza dolgozni. A tulaj azt mondja, hogy örül ha nem megy csődbe és nagyon kis létszámmal tervezi újra nyitni. A lakásukban kihúzzák itthon sokáig. Melót mondjuk itt se nagyon fogjak most találni. Ők is a második kéglit vették volna nemsokára itt pesten. Ebből semmi nem lesz. -1 lakás vásárló.
sakal83 2020. 03. 24. 19:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#64990
Ne hencegj. Megsugom hogy ket 150mpluszos ingatlan eseteben kulfoldi vevok dobtak el a foglalot. Latom nagyon faj hogy meg mindig nem foglaltam allast vis maiorban egy nemletezo ingatlan eseteben a szerzodeses feltetelek ismerete nelkul ellentetben veled aki mar cum laude jogasz is az alkotmanybirosag hivatalos tanacsadoja:)
Törölt felhasználó 2020. 03. 24. 19:05
Előzmény: #64984  ruiz
#64989

A tópark szagértője már tombol az index cikke miatt :) Néha belenézek a videóiba, de mindig ugyanaz megy, tatabányai lakás, tároló, vegyél fel hitelt. Egyik sem az érdeklődési köröm.
Ja meg ő is tesla hívő, mondjuk emiatt szimpatikus, akkor már három embert ismerek, akik szeretik a tesla részvényt.
Belerondítottak az üzletébe, mert 1,5 milliós árat vízionált oda, hogy a kéglije nem is tudom mennyi lenne akkor, 100 millió vagy több is? A terv impozáns, 1,5 mihály m2 ár. A megvalósítás nem lesz könnyű, kapitális mértékű balekot kéne ahhoz fogni. Jó nagy háló kell hozzá.
https://www.youtube.com/watch?v=qU8TOK772iM
CyrusTheGreat 2020. 03. 24. 19:05
Előzmény: #64983  gyula1971
#64988
Mielőtt még komolyan vennénk, próbáljunk meg objektíven hozzáállni.
Alexa Rank ingatlan.com:
https://www.alexa.com/siteinfo/ingatlan.com#section_traffic
Magyarországon a 79-edik, úgy, hogy az elmúlt 90 napban folyamatosan csökkenő látogatottsággal bír.
- - - - - - 
Alexa Ránk ingatlantajolo.hu:
https://www.alexa.com/siteinfo/ingatlantajolo.hu
Magyarországon a #805-dik, valóban nőtt egy kicsit az elmúlt egy hétben az Alexa Rankingje, tehát tényleg többen nézték, úgy tűnik meglehetősen alacsony bázisról.
- - - - - 
Ne üljünk már fel minden promó-anyagnak.
teglaherceg 2020. 03. 24. 19:04
Törölt hozzászólás
#64987
sakal83 2020. 03. 24. 19:01
Előzmény: #64985  sakal83
#64986
A kedvencem a vezeto elemzo baromtol: " A korábbi nemzetközi tapasztalatok, tanulmányok is a sokkszerű járványhelyzetet követő, igen gyors talpra állásra utalnak"
Idiota hazug barom. Az utolso pandemia tapasztalat 1920bol van abbol sem sok irasos anyag... mennyit kaptal a cikkert elemzocske?:) idiota szociopata hulyek.
sakal83 2020. 03. 24. 18:56
Előzmény: #64983  gyula1971
#64985
Beszarok a rohogestol. Eddig 4en alltak el a hazvasarlastol ismerosi korben ugy hogy ebbol 2 a foglalot is otthagyta... a sok home officeos nezegeti hogy csokkent-e az ar:) vezeto szakerto=szociopata hazug hulye:)
ruiz 2020. 03. 24. 18:53
#64984
Egy csodálatos projekt:
Műváros a semmi közepén: mi a baj a Tóparkkal?
https://index.hu/kultur/epiteszet/2020/03/24/topark_lakopark_biatorbagy_torokbalint_to_m1_m0_m7_vasut_volanbusz/
7-800 ezres nm áron.
gyula1971
gyula1971 2020. 03. 24. 18:47
#64983

A vezető elemző szerint az ingatlankínálat iránti erős érdeklődésnek nagyobb részben az lehet a hátterében, hogy megjelentek az ingatlanpiacra pénzt "menekíteni" szándékozó első érdeklődők. Az ilyen nézelődők szándékainak élénkülésén túl a megnövekedett otthoni munkavégzés is a látogatószám növekedésének irányába hat.
https://www.penzcentrum.hu/otthon/mi-a-fene-tortenik-itt-brutalisan-sok-magyar-keres-most-lakast-hazat.1091112.html
Törölt felhasználó 2020. 03. 24. 18:07
Előzmény: #64981  Dwayne.Hicks
#64982

Ha egy ajtó bezáródik, akkor egy másik kinyílik.
Ha a munkád stabilizálódik, akkor megpróbálhatod eladósítani a maximumig a panelt. Az plusz 15-18 millió. Az a lényeg, hogy a hitel kamata alacsonyabb legyen a map+-nál. Emelkedtek a kamatok kissé, de azért még mindig vannak alacsony kamatú szabad felhasználásúak. Onnantól kockázat mentesen parkoltathatod a számládon. Közben törlesztesz, annyival csökken a tartozásod, a pénzed meg hízik map+-ban.
Arra nem emlékszem, hogy mondtad volna, mennyi önerőd maradt, de tegyük fel így összejön 40millió (ami 5 év múlva 50 millió lesz map+-ban).
Ha látható jelei lesznek a recessziónak az ingatlanpiacon, akkor 40-45-50 millió kp nagyon komoly vásárlóerő lesz. A mostani 100 milliós házat nem fogod tudni megvenni, de valami korrekt kuckót biztosan és megmaradt a lakásod is.
Ismerősöm például 19 mihályért vette a nyugati mellett 100 nm feletti kéglit 2009-ben, de ott szinte azonnal virítani kellett a pénzt. Ennyire nem fognak lemenni az árak, de azért szerintem ennyi kp-val nem sok ember futkos pesten.
Szerintem ez nem egy kockázatos terv. Az igaz, hogy akkor a lakásod már nem eladható, de kiadható és a törlesztő egy nagy szeletét a bérlők fizetnék helyetted. Ha nem vagy túl mohó, akkor azért lehet normális bérlőd is, aki hosszú távra marad.
Emellé lehet még hitelt felvenni, ha bírja a fizud és az új kégli.
Ugye ha visszanézel majd 8-10 év múlva, akkor gondolj arra, hogy mit mondanál a mostani önmagadnak.
Próbáld meg ezt kitalálni, beleérezni és megfogadni a jövőbeli éned tanácsát.
Tudom, ez akár pszichológiai esetnek is hangozhat, de amikor feltettem a kérdést a 8 évvel idősebb Tibornak képzeletben, akkor azt válaszolta, hogy mi az rossebért sz.rakodtál amikor még olcsók voltak a hitelek és miért nem vetted fel a kéglire a maximumot? Mire vártál? Jó, jó felveszem. Illetve azt mondta még, ha a kezemben van a pénz akkor ahogy jön az elkerülhetetlen ingatlanpiaci lapály, keress kéglit és találni fogsz :)
2013-ban is a 2021-es Tibor segített nekem, azt mondta, hogy pofán vág, ha nem veszek lakást. 6-7 év alatt visszajön a bérletből az ára, mire akarsz még várni? Hitelt viszont nem engedett felvenni akkoriban mert magasak voltak a kamatok és nem árulta el, hogy ekkora rakéta lesz begyújtva :)
tudom, sokan már utalnák ki a pszichológust, pedig nekem sokszor segített az életben, hogy elképzeltem a 10 évvel idősebb énem mit mondana nekem tanácsnak, ha nem csinálok meg valamit vagy mit mondana, mit tanácsolna? nagyon pofán b.szna a tehetetlenségemért vagy csak kicsit?
Érted, a 2030 hicks pofán b.szna, hogy beleugrottál egy ház vásárlásba most vagy pont megdícsérne érte? Erre te tudhatod csak a választ. Illetve ugye pofán b.szna-e azért, ha mégsem veszed meg a házat, hogy miért nem vettél fel hitelt a panelra és miért nem vettél kp-val meg plusz még kis hitellel egy normális kuckót mondjuk 2023-ban amikor az ingatlanpiac már várhatóan normalizálódik?
Beszélgess vele, hátha mond valami okosat :)
Lehet ezt visszafele is játszani, van pár dolog, amiért a 2010-es Tibort pofán vágnám és ez is segít annak az elképzelésében, hogy a 2030-as Tibor vajon mit mondana? Mekkora hülyeséget csinálok most vagy rendben van a dolog?
Dwayne.Hicks
Dwayne.Hicks 2020. 03. 24. 17:00
Előzmény: #64980  Törölt felhasználó
#64981
Abszolút egyetértek. Ez most pont nem a legmegfelelőbb pillanat. Az egészben csak a saját szerencsétlenségemet látom... 
Egészen tavalyig ugye semmi nem látszódott ebből. De amint mi aláírtunk egy foglalós szerződést, abban a pillanatban összeomlik a világ. Illetve nem Decemberben dőlt ez el, már tavaly tavasz eleje óta gyűrjük ezt. Akkor lettek kitalálva az összegek és a budget. Tehát nem a decemberi panelárakkal kalkuláltunk és nem lassulással. De legalább stagnálással. A legóvatosabb becslések is egy számjegyű növekedést mutattak.
Gondoljátok hogy eladom a fejem felől a sorházat nyáron, hogy beköltözhessek egy panelba a pandémia idejére? Hát ha valamikor egyszer az életben lett volna értelme agglomerációban eléni akkor az most lenne. Ha valamikor nem kellene belefogni építkezésbe, az most van. 
Igazából már csak nevetni tudok magamon és a szerencsémen, de ez már inkább Joker-i mosoly...sajnos...
Most meg én szerencsétlen, harcolhatok azért hogy visszakapjam a foglalót. Az asszony minden nap elhord hogy minek kellett ez az egész (beteg gyerek mellett). 
Csak mert jobb Iskolákat és lehetőségeket szerettem volna a gyerekeknek. Hát nesze nekem, meglett...  :( 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek