Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kkv14 2026. 04. 14. 21:25
Előzmény: #99879  Zanza2
#99880
Attól függ , milyen árfolyamon!!!!
Zanza2 2026. 04. 14. 21:20
Előzmény: #99875  stolz
#99879
Lehet, hogy az euró bevezetése nem lesz egy sikertörténet, főleg nem rövidtávon. Továbbra is kimaradni belőle viszont egyértelműen kudarc lenne.
Cseheknél, lengyeleknél évtizedek alatt kiépült egy stabil bizalom a saját valuta iránt, így érvényesülni tud az önálló monetáris politika. Nálunk nincs ilyesmi, nem is tudott soha érvényesülni az önálló monetáris politika előnye, ehelyett az árfolyamkockázat kiszámíthatatlanná és instabillá tette a gazdaságot, sok más tényezővel együtt. A stabilitás, bizalom kiépítése több évtized lenne - erre most már nincs idő, nincs hozzá elegendő tartalék a gazdaságban. Így az euró mielőbbi bevezetése kiiktatna egy hatalmas kockázatot, egyfajta gazdasági kényszer, mégha nem is lesz sétagalopp.
bizz 2026. 04. 14. 20:54
Előzmény: #99877  Boby
#99878
ideiglenesen ellopott tízezer milliárdok ... A rejtőző tartalék, például
Boby
Boby 2026. 04. 14. 20:48
Előzmény: #99876  Boby
#99877
Valaki hazudik,vagy valami olyan rejtett tartalékokkal rendelkezik az ország,amiről nem tudunk.
Boby
Boby 2026. 04. 14. 20:36
#99876
A meglátasom a választással kapcsolatban eddig annyi, hogy amíg éveken át ( az elmúlt évet kivéve) egy kör a forint gyengülésén akart hasznot húzni, most egy másik kör került képbe,akik a forint erősödésén akarnak gazdagodni. Hogy mi az ország valós gazdasági érdeke,mi a reálgazdasági problémák megoldása,arról nem beszél senki. Az euró bevezetése nem a problémák megoldása, hanem egy cél. A kormány terveiről konkrétumukat egyelőre nem tudni ( ez szerintem, érthető okokból még nem is várható) Szerintem legalábbis nem tekinthető reális célnak,hogy  miközben „A TISZA-kormány 2027-től duplájára emeli a jelenleg 266 800 forintos minimálbért és azért fogunk dolgozni, hogy a kormányzati ciklus végére egymillió forint lehessen a minimálbér összege Magyarországon” ( https://nepszava.hu/3249447_magyar-peter-tisza-part-egymillio-forintos-minimalber ) aközben Zsiday és a Hold meg forint erősödésre uszít ( direkt nem buzdítot írtam). De gondolom majd feloldják az ezügyben felmerülő ellentmondásokat.
stolz
stolz 2026. 04. 14. 18:45
Előzmény: #99870  Boby
#99875
Persze, hogy nem tekinthető sikertörténetnek. Ilyen kis és nyitott gazdaságok, ha feladják az önálló monetáris politikát, ami egyben az önálló árfolyampolitika feladását is jelenti, akkor alkalmazkodni a külpiaci sokkok esetén csak a fiskális restrikcióval lehet. Én ezért sem támogatom a magyar euró bevezetést.
Bandita 2026. 04. 14. 18:35
Előzmény: #99838  geza77
#99874
Ott van a csárton!
Mindig is ott volt.
Nekem nem igazam van, hanem igazam lesz:DdD
bizz 2026. 04. 14. 18:35
Előzmény: #99869  Boby
#99873
minden szó igaz. Elmúltak, van esély a Ft erősödésére. De a háttérből még megpróbálnak biztosan keresztbe tenni Putyin hazai bábjai, ez valós veszély, még övék az üres kassza kulcsa, a zsé meg Dubaiban, magántőke-alapokban, yachtokban, elsikkasztott ingatlanokban, mára már zebramentes orbánpusztán meg talán Moszkvában van, ezeket a közpénzeket vissza kell szerezni. A gazdaságot nerteleníteni, uta,bátyámokat szakemberekre cserélni, hatékonyságot növelni.Na majd utána lesz erős a Forint.
minort 2026. 04. 14. 18:01
Előzmény: #99870  Boby
#99872
Na,hogy minden ilyen fasza akkor esetleg lehetne erőteljesebben kamatot csökkenteni.Célirány 2% körül! Kiváncsi leszek Vargára mit fog lépni. 
Boby
Boby 2026. 04. 14. 18:00
Előzmény: #99870  Boby
#99871
Ezek remek elképzelések,egyelőre csak azt a vállalkozói réteget nem látom Magyarországon,akik ezt a 6  százalék feletti eurós kamatot képesek lennének kitermelni.Kiadó üzlettel van dugig az ország,pedig sok esetben a bérleti díjaik alacsonyabbak mint egy panellakásé.
Boby
Boby 2026. 04. 14. 17:47
#99870
https://hvg.hu/gazdasag/20260414_euro-bevezetese-zsiday-viktor-forint-kivezetese-gazdasaga forint most "ha elhisszük, hogy belépünk az euróövezetbe, akkor a forint mostantól euró.Olyan euró, aminek nem 2 százalék, hanem több mint 6 százalék a kamata. Emlékeztetett, hogy a korábbi csatlakozások során is stabil volt vagy felértékelődött az érintett deviza, mint például a görög drachma vagy a szlovák korona. "
Az euró bevezetés vitán felüli,de annak körülményei nem. Ha eddig jól hallottam,sem a görög,sem a szlovák euró bevezetés nem tekinthető sem a gazdaság, sem a lakosság szempontjából egy sikertörténetnek.
Boby
Boby 2026. 04. 14. 17:32
Előzmény: #99865  kkv14
#99869
Továbbra sem tartom a nemzeti oldalnak a fideszt. Semmivel nem nemzetibbek mint a többiek. Egy bűnbandának tartom őket,akik arra szövetkeztek,hogy kirabolják Magyarországot. Ezt meg is tették. Ezentúl semmilyen magasztos cselekedetük nem volt. AZ hogy voltak társadalmi csoportok akik jól tudtak járni a fidesszel,az semmi másnak nem tekinthető,mint szavazatvásárlásnak.Semmi olyan mögöttes szándék nem volt ebben,mint hogy felemelni a magyar társadalom széles rétegeit. 
bizz 2026. 04. 14. 17:14
Előzmény: #99864  Boby
#99868
az idő sem nekik dolgozik, elfogynak majd a rájuk szavazó nyugdíjasok, a kétbites krumpliszsák-szavazóknak meg el kell magyarázni hogy át lettek szva
andras-80 2026. 04. 14. 17:12
Előzmény: #99865  kkv14
#99867
Ha a fidesz akar valamit a jövőben, orbán az első, akit ki kell vágni abból a testből.
Boby
Boby 2026. 04. 14. 16:17
#99864
https://444.hu/2026/04/14/bayer-zsoltot-okolja-a-fidesz-veresegeert-korabbi-musorvezetotarsa
Közben megkezdődött a civakodás. Ha orbán nagyon rövid időn belül nem áll talpra,szétszéled a tábor és a fidesz is az mszp,az szdsz és a többi rendszerváltó párt sorsára jut.
Boby
Boby 2026. 04. 14. 15:26
Előzmény: #99861  Boby
#99863
Már maga az az elképzelés rossz volt, hogy az árfolyamon keresztül fogják meg az inflációt. Mivel kb. 2022 óta, az árfolyam nem is mutat szignifikáns leértékelődést. Az infláció egyik alapvető problémája az állami túlköltekezés,ezt kellene megszüntetni,de ez nem lesz egyszerű. Hiába mondják, hogy orbánék egy csomó felesleges dologra költöttek. Ez igaz, ugyanakkor a másik oldalon meg egy csomó szükséges dologra alig alig költöttek. Úgyhogy szerintem a kiadási oldalon számottevő spórolásra nem nagyon van lehetőség,max a kiadási célok változhatnak.
kkv14 2026. 04. 14. 15:17
Előzmény: #99861  Boby
#99862
Ok.  Valóban.
Boby
Boby 2026. 04. 14. 15:15
Előzmény: #99860  kkv14
#99861
"Aki a fosrint ellen szólt az minimum birka, vagy csicska volt."
Szerintem nem sokan gondolták, hogy orbán politikai népszerűsége miatt hajlandók beáldozni a gazdasági növekedést. Nem is értem teljesen a mögöttes gondolatokat. Talán,hogy aki időt nyer,az életet nyer. Csakhogy közben a gazdaság alapjait élte fel az ország. Ez orbánnak épp olyan rosszul jött volna,ahogy most a Tiszának is rossz lesz.

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek