Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.
Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.
Számolgatva:
Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.
Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.
Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.
Magyarország tragédiája, hogy:
- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,
- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,
- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.
Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.
Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.
Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
ezt nem ide akartam, viszont tegnapi hír, otp nyomul uzbégeknél. Beszáll valami nagyobb csirke businessbe. Remélem fontolgatják a bankvásárlást arrafelé továbbra is
Nezegettem usa bankok ertekeltseget . P/bv ben hasonloak mint otp de p/e ben magasabbak . Ez azt jelenti hogy aranyaiban tobb a tőkejuk az arfolyamhoz viszonyitva , tehat tobb leanyuk van vagy kisebb osztalekot fizetnek stb … viszont az arfolyam p/e alapon 14 koruli ami duplaja az otpnek . Ergo az otp magasabb megterulessel dolgozik az arfolyamhoz kepest. Tehat amit otp csinal halmozza a toket es nem osztalekot fizet szerintem még jo politika. Tartani kene az 1.2-3-4 szintet . Ehhez kevesebb osztalek kell es stabil profit ez mind adott , akvizicio ismet javitja a p/bvt es noveli a profitot.
Törölt felhasználó2025. 05. 14. 13:41
#8750
Kulcsszintek a mai napra:
Azonnali támasz: A legközelebbi támasz a korábban áttört ellenállás szintjénél található, a 27 350 Ft környékén (jelölve: 15m(R), ami most támaszként funkcionálhat). Ennek letörése esetén a következő támasz a 27 200 Ft környékén (jelölve: 15m(S)) található. Mélyebben egy erősebb támasz zóna húzódik a 26 980 – 27 030 Ft között (jelölve: 4h(T/R)).
Azonnali ellenállás: Jelenleg a grafikon alapján nincsen közvetlen, markáns ellenállási szint a jelenlegi árfolyam felett. A további emelkedésnél a korábbi lokális csúcsok vagy a kerek számok (pl. 27 500 Ft, 27 600 Ft) jelenthetnek pszichológiai ellenállást.
új célár amúgy... 33 ezer a következő 12 hónapra. Szóval jövő májusig. A concorde célára is hasonló , nekik 31 van de az osztalékokat nem számolták bele szóval 33 körüli.
Van miben fejlődni Péter úrfinak. Az OTP bejelentette hogy a direktbróker (amit én is használok az OTPs értékpapirszámlámon az adásvételekhez) megszűnik. Ahogyan az internetbankolás jelenlegi formája. Már évek ta működik az új OTP online bankolási felület, de azon még nem működik a direktbrókert leváltó program. Igy én természetesen még nem használom. (Ezt én utoljára hónapokkal ezelőtt ellenőriztem, de ahogy olvasom ma sem változott semmi.) A lekapcsolás dátuma a július 1. viszont fix. Csak azt nem tudja senki megmondani, hogy addigra működni fog-e az új program az értékpapir portfólió kezeléséhez. Vagy lehet hogy Péter tudja, csak a banki ügyintézőknek felejtette el elmondani. A nagy kár remélhetően nem következik be, hiszen ha nem sikerül az új modult életrekelteni, akkor valszeg tovább működik majd a régi program. De az biztosan sikerült már, hogy a bizonytalanságban hagyott kisbefektetők elhagyják a bankot július 1-ig, ha addig marad a homály. Ezt én egyszerűen nem értem. nem kell a spanyolviaszt ujra feltalálni. csak körül kell nézni a világ gazdagabb részén. Miből élnek ott a bankok? A számlavezetési dijakból? Nem! Az átutalások dijaiból? Nem! A hitelezésből? Sok banknak ez továbbra is az egyik fontos üzletága, de sokkal többet keresnek az ügyfelek vagyonkezeléséből és abból, hogy azok akik a pénzüket nem a banki tanácsadóra bizzák, azok egy jó online felületen saját maguk kereskednek és a dijaik egy része a bankot gazdagitja. Akkor mire fel ez a siralomjáték?
Szerintem echte nonszensz az egesz ….. neha felugrok tiltokra aztan az idevago videok alatt tobzodnak hogy nekik visszajar …. Holott egyedi esetekre vonatkozik az egesz
Rendszerszintű kockázatot nem látok. De minden banknál előfordulhattak olyan hitelfelvételek, ahol az ügyintéző nem járt el előirás szerint. De ennek max párszáz milliós hatása lehet. Amúgy meg jó lenne már lezárni ezeket a 15-20 éves ügyeket.
Én továbbra is számitok arra, hogy lesz egy kvázi béke a meglévő ukrajnai frontvonal mentén. Se az oroszok se az ukránok nem birják az eddigi háborús ráforditásokat fenntartani. Ezek után az orosz szankciók csökkennek, GDP belendül és Ukrajnában megindul egy nyugatról finanszirozott újjáépités. Mindkét piacon komoly bevételi növekedés lesz. (Akár évi 20-40%-os is) Ez lesz a bankcsoport fő motorja. A 2000 milliárdos működési eredményt ilyen körülmények között el is fogja érni az OTP 2027 végére. De lényeges fejleményy lesz még az is, hogy folytatódik az srv program. Nem mindegy, hogy 260 vagy csak 250 millió részvény között oszlik majd meg a nyereség illetve az osztalék is.
Ha a bevétel dinamikát nézzük, akkor a kamatbevétel és a díjbevétel soron 48 mrd Ft volt a többlet, ami 8-9% növekedés. Tavaly ezeken a sorokon 2.330 mrd Ft volt a bevétel, így 200-220 mrd Ft lehet az éves növekedés. Az egyéb soron 305 mrd Ft volt tavaly, ami akkor stagnált. Itt most y/y alapon dupláztunk, ami nem reális éves szinten. Így a bevétel oldal 250, max 300 mrd körül nőhet, míg a működési eredmény is 150-200 milliárddal lehet magasabb. Ez azt is jelenti, hogy a magasabb TAO terhelés mellett, hasonló céltartalékolással 1.200 mrd Ft eredmény egy reális cél, ami 12% növekedés. Ha az OTP esetében a 40% működési költség arány beáll stabilan, akkor a működési eredmény növekedése 8-12% között várható a jelenlegi operáció mellett. Egyszeri hatásokat kiszűrve reális az, hogy 2027-re a működési eredmény eléri a 2000 milliárdos szintet. Ha van akvizíció, akkor ez jóval magasabb is lehet, anélkül lesz egy konszolidált növekedés a régiós infláció és gazdasági növekedés mentén.
Ha kicsivel is de verte a konszenzust az összbevétel (689,6 vs 685,9), a működési eredmény (408,1 vs 403,1) és a nettó profit is (188,6 vs 183,5). - Így a piac nem lehet nagyon csalódott. Mi viszont az ismételten szükségtelen méretű céltartalékolás és a költségsor miatt nem örülünk, az adó is sajnos a maximum lett. A nemzetközi hangulat ma épp jó, de a 30.000-es árfolyamhoz további katalizátorok kellenek (akvizíciók, Q2, béketárgyalások, Trump mentes hetek stb-stb).
A különadók miatt ebben a negyedévben a nyereség teljes egészében a leánybankoktól származik. Az OTP-Core adózott eredménye minusz 31 milliárd Ft. A 188 milliárdos adózott csoportszintű eredmény harmada az orosz leánybanktól jött, ami azt jelenti, hogy az orosz leánybank egy év alatt több mint duplázta a nyereségét. Ennyit arról, hogy az orosz OTP nem ér semmit.
Ha a pozitivumokat keresgetjük, akkor ez az: "A kiadás/bevétel arány y/y 3,2%-ponttal
40,8%-ra javult" Én 40% alá vártam, de talán az év során az is meg lesz.
Az alapfolyamatok (bevétel, kiadás) meglepetés nélkül, de hozta az elvárást. Idézem a menedzsmentet: "Ha ezek az 1Q-ban egyösszegben könyvelt tételek
időarányosan kerültek volna elszámolásra, akkor az
1Q adózás utáni eredmény 298,6 milliárd forint, a
negyedéves ROE pedig 23,7% lett volna. " Viszont igy 188 milliárdos lett az első negyedéves adózott eredmény, ami csak kb 5 milliárddal haladta meg az elemzői konszenzust. Az egyedi tételek nagysága sokkal nagyobb lett mint amire számitottunk, hiszen nemcsak a magyar banknál, hanem szerb, szlovén bankoknál is éves tételek kerültek levonásra az első negyedévben.
A Q1-ben szerintem sem az eredmény maga számit, hanem az alapfolyamatok alakulása. Ne feledjük, a menedzsment kétszámjegyű növekedést igért. Ha ehhez képest a bevételek 14% körül emelkednek (ahogyan mi várjuk) akkor ez egy nagyon pozitiv fejlemény. A menedzsment nem vár idén 40%-ra eső költség/bevétel arányt, de én nagyon (veled együtt). (Ezt jeleztem a táblázatomban is) Itt az Erste sem vár javulást, jó lenne ha tévednének. Ha ez kedvezően alakul és összejön egy 400 milliárd feletti operativ nyereség akkor az már egy sikeres negyedév lesz. Az Erste úgy tudja, hogy a magyar extra profit adó lehetséges éves maximumát fogja az OTP ebben a negyedévben elszámolni. Itt nemcsak az torzit, hogy erre a negyedévre terhelik, hanem az is, hogy az OTP is lefogja ennek éves mértékét a felére csökkenteni megfelelő mennyiségű állampapir vásárlással. Igy a következő negyedévekben a mostani terhelés felét fogják várhatóan harmadolva pozitiv tételként elszámolni. (Növelve az adott negyedévek nyereségét.) A céltartalékolás teljes elmaradására én sem számitok. Tavaly volt egy fellélegzés a 2023-as túlzó céltartalékolás után, igy az első negyedévben felszabaditás lett. Idén erre nem számitok. (Ha összejön egy tartós tűzszünet akkor a 2. negyedévben igen). de a történelmi tapasztalatok szerint az OTP soha sem az első negyedévben céltartalékol. Az inkább a 4. negyedévben történik.
Szerintünk
a Q1-ben az
összes
bevétel 700 milliárd körül kellene legyen, a
kiadások pedig -275 milliárd. Ami
viszont az adózott eredményt illeti azt ismét a céltartalékolás
és az extraprofitadó alakítja ki.
Tartalékolni
talán -25 milliárdnál nem kell többet. Nem
tudni, hogyan számolják el az adótömegeket és a kedvezményeket, mind Q1-ben vagy negyedévente. Nálunk pozitív
esetben -160 milliárd az összes Q1-es adó, de lehet ez több is. Így
a profit 240 milliárd körül lehetne. - Ez
jóval több az elemzői konszenzusnál, ott: az
összbevétel
685.9, a
kiadások -282.8, a
céltartalék –35.8 és
az adók -183,7. Így
a
profit az
elemzők szerint 183.5,
milliárd …
Na meg 100 mrd extraprofitadot elszamol (mar leirni is nonszensz hogy extra profit …. Amit ugye a magas kamat miatt vezettek be ) amit csak negyedevente csokkent havi 4 mrd vel
"az adózás előtti eredmény 8,1%-kal 368,9 milliárd forintra emelkedhetett." remélem, hogy az én 380 milliárdos várakozásom teljesül. Igy az extraprofitadó első negyedéves maximális elszámolása ellenére 210 milliárd felett marad az adózott eredmény. (És nem 180 milliárd, amit az Erste jósol.) (Márcsak azért is mert nem lesz 33 milliárdos céltartalékolás)
Kijottek az erste varakozasai 180 mrd adozott nyereseg , ez alul mulja 2024 et . Viszont a adozas elotti 368 tobbre varja mint tavaly . Ez felulmulja 2024 et. Az adokedvezmenyt negyedevente lathatjuk majd . Szoval elso negyedev le lesz hizva , mig a tobbi fel . Illetve erste 30 mrd celtartalekkal szamol ami szerintem tulzo .
papi nyilatkozott : Az OTP felminősítése kapcsán elmondta, hogy ebben szerite nagy szerepet játszott a bankcsoport diverzifikált tevékenysége."); Nyilván nem megyünk be egy olyan országba, ahol labilis a gazdaság. Mert ha nem stabil a gazdaság, akkor növekedési lehetőség sincs. Olyan helyre próbálunk bemenni, ahol remélhetőleg gyors megtérülés van. Üzbegisztánban ez meg is lesz 2,5-3 év alatt Ez ilyen fél mondatban méltatta az üzbég bankot.... szerintem jó eredmény várható Q1 re , várakozásokon felüli is akár.
Mennyit ér az OTP?
Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.
Számolgatva:
Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.
Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.
Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.
Magyarország tragédiája, hogy:
- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,
- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,
- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.
Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.
Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.
Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.