Topiknyitó: Tibi0002 2015. 04. 29. 12:41

Value Investing  

Minden létező gondolatra van már fórum, erre a kb. 80 éves stratégiára pedig még nincs... a value investor a részvényt annak tekinti, ami valójában: üzletrésznek. Eszerint értékeli azt, és diszkontáron vásárol belőle.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
maveryck 2017. 04. 15. 12:42
Előzmény: #1969  pitcairn2
#1980
Pontosan ez a titok, a stílus (pl. value) csak hab a tortán. No pain no gain.
pitcairn2 2017. 04. 15. 12:42
Előzmény: #1975  Tazsomaru
#1979
és a kis cseles az aranycsúcs UTÁN lőtt ki grafikonlink ergo aki az aranycsúcson aranybányászrészvényt vásárolt az még 1996-ban is vastagon profitban volt:)
pitcairn2 2017. 04. 15. 12:37
Előzmény: #1975  Tazsomaru
#1978
így talán már jobban bejön BGMIlink Moolman firkálmányait nyugodtan lehet ignorálni az aranybányász részvényindex mindössze 1996-ban váltott át totális buktába
pitcairn2 2017. 04. 15. 12:34
Előzmény: #1975  Tazsomaru
#1977
részvényt részvénnyel érdemes összevetni ergo inkább a BGMI index-el példálózz:) BGMIlink^BGMIW az egészen jól tartotta magát 1996-ig - csak akkor omlott össze az egész
Tazsomaru
Tazsomaru 2017. 04. 15. 12:33
Előzmény: #1974  Tibi0002
#1976
nekem inkább az a furcsa, mit keres egy ilyen topikban USD/MXN trade.Legközelebb a lottószámokat beszéljük meg?
Tazsomaru
Tazsomaru 2017. 04. 15. 12:27
Előzmény: #1973  pitcairn2
#1975
15-20 év az nem is sok. Gondold el, akik a 80-as évek elején aranyat vettek, majdnem 30 évet vártak mire egálba jöttek. Gondolták 0 pénzáramlással milyen jó befektetést csináltak. ;)
Tibi0002 2017. 04. 15. 12:12
Előzmény: #1973  pitcairn2
#1974
"nekem inkább az a furcsa, hogy ezt egy ilyen topic-ban magyarázni kell" Nem, egy ilyen topicban nem kell ezt magyarázni. Szinte mindannyian tettünk rá utalást, hogy 30, vagy akár 70%-os index esés valamilyen módon bele van kalkulálva a stratégiába, kinek így, kinek úgy. Emlékezetem szerint egyikünk sem hangoztatott olyat, hogy "kizárt, hogy a jövőben recesszió", "nem lehetséges az árfolyamok csökkenése".
pitcairn2 2017. 04. 15. 11:55
Előzmény: #1972  Törölt felhasználó
#1973
nekem inkább az a furcsa, hogy ezt egy ilyen topic-ban magyarázni kell, pedig ha beleolvasnának egy kissé az 1930-as években íródott Graham-Dodd alapműbe akkor azzal szembesülnének, hogy azt a könyvet egy olyan korban írták amikor szitokszó volt a részvénybefektetés... vmi 15-20 évig tartott amíg az osztalékjövedelmet is bekalkulálva egálba jöttek az 1929-es befektetők...
Törölt felhasználó 2017. 04. 15. 11:38
Előzmény: #1969  pitcairn2
#1972
Ugy ahogy egy 45 ev alatti ausztralnak nem tudod elmagyarazni hogy az ingatlan arak nem csak emelkedni tudnak (tisztelet a kivetelnek, bar nagyon kevesen vannak), nem tudsz ravilagitani a tobbseg szamara hogy elofordulhat akar 70%-os eses is...Vannak akik ki ulik ill. vegig viszik a strategiajukat es a tobbsegnek meg 1 eletre elmegy a kedve a rv piacoktol....Nem kell messzire menni mi tortent Japanba, na ha japanokat kerdez az ember az ingatlan befektetessekkel kapcsolatban esetleg tozsdevel kapcsolatban piciket konzervativabb velemenyt kap... Konnyu tervezgetni, meg elkepzelni, akik meg nem elt alt ill. nem kereskedett medve piacon ill. nem voltak befektetesei olyankor azok igazan elkepzelni sem tudjak milyen (legalabbis a 99%)... kivancsi leszek a kovetkezo gazdasagi ciklusnal, hanyan fogjak a passziv portfoliokat, etf-ket, osztalek portfoliokkat eroltetni....szerintem nem kell tul sokat varnunk ra hogy meglassuk...
eurocent 2017. 04. 15. 11:37
Előzmény: #1956  Tibi0002
#1971
CSV hosszútávon jó lesz, de most egy kritikus szint körül mozog.Lényeg: 1. betennék egy stoppot 21,96-ra. Ha aktiválódik, akkor az a legvalószínűbb, hogy az árfolyam leesik legalább a 11,09-8,74 sávba. 2. ha az árfolyam 30,5 főlé emelkedik, SL 25,43, 33-tól 5dolláros trailing stop, 35-től szűkre venném a stoppot, 37-nél kiszállnék mert ezt követően szinte biztos, hogy az árfolyam a mélybe (1 pont) zuhan.
Törölt felhasználó 2017. 04. 15. 11:25
Előzmény: #1961  felcsorgok
#1970
Nezd meg a forum keresoben a MXN-t (mexikoi pezot)... link link Szerintem konnyebb penzt keresni azzal hogy a piac felre araz valamit, ill. a befektetok egymast versengve egyre extremebb modon eltoljak az arakat a realis szintektol, mint passziv befektetessel... Mexiko nem eppen egy ismeretlen orszag es a gazdasagi jelentosege is novekszik,de Trump elnoke valasztasa utan a befektetok ugy gondoltak mexikot fogja a leg sulyosabban erinteni...Azzal kevesbe foglalkoztak, hogy peldaul 1 atlag mexikoi mezogazdasagi munkas 10$-ert dolgozott pezoban, es a peso gyengulesevel, az amcsi gazdaknak nem egy 10$-os munkaerovel kell szembe nezniuk hanem egy 6-8$-sal...(a peso gyengulese miatt)...(de mas szektorokban is hasonlo helyzet alakult ki)...Olvastam jo nehany tanulmanyt es elemzest, egyesek 30-40%-os alulertekeltsegnek adtak eselyt....na ebbol mar a piac vissza adott majdnem 16%-ot es a swap sem rossz ebben a parban (USD/MXN); de nem az "osztalek" ill. a swap vagy magas kamatkulonbozet miatt nyitottam benne poziciot hanem, mert jo lehetosegnek mutatkozott hozam/kockazat alapon...egyebkent a USD/MXN-on levo swap jo nehany amcsi ceg osztalekanal tobbet fizet, van amelyiknel a tobbszoroset...Mexikoi peso szerintem kisebb kockazatot hordoz mint sok amcsi ceg es joval likvidebb... egyebkent a tokepiacokon hasonlo jelenseg figyelheto meg a legfobb amcsi indexekben...
pitcairn2 2017. 04. 15. 11:22
Előzmény: #1966  maveryck
#1969
az 1970-es években több mint 10 évig tartott ez a pánik és reálértéken 70%-ot estek a nagy tőzsdeindexek
pitcairn2 2017. 04. 15. 11:21
Előzmény: #1964  Tazsomaru
#1968
a bika már 35 éve tombol és a nagyobb trendeket figyelembe véve itt már érdemes egy reálértékben (inflációval kiigazítva) számított 70-80%-os korrekció lehetőségével is foglalkozni, amely hosszabb, mondjuk 10-15 éves távon következik be az 1970-es években is 70%-os korrekció volt reálértéken (inflációval kiigazítva)
Tazsomaru
Tazsomaru 2017. 04. 15. 11:11
Előzmény: #1965  Tazsomaru
#1967
Shiller egy kutatásában azt írja, hogy hosszútávon 90%-ra tehető a teljes osztalékhatás az árfolyamra és marad 10% egyéb tényezőkre, mint pl. piaci hangulat.
maveryck 2017. 04. 15. 11:10
Előzmény: #1964  Tazsomaru
#1966
Szerencsére, különben eltűnne a részvényprémium. Amióta érdekel a value szemlélet, azóta kifejezetten örülök az ostoba embereknek, akik lufikat fújnak, és aztán könnyen bepánikolnak. Belőlük élünk. Finom a birkahús:)
Tazsomaru
Tazsomaru 2017. 04. 15. 10:52
Előzmény: #1954  Törölt felhasználó
#1965
Valójában nem vártam választ. Amolyan költői kérdésnek szántam a befejezéshez. Korábban írtunk a payout jelentőségéről, ha azt nem vesszük figyelembe, jogos a feltételezésed. :)
Tazsomaru
Tazsomaru 2017. 04. 15. 10:45
Előzmény: #1960  felcsorgok
#1964
Ha valaki nem vesz számításba egy 30-50% esést, az ne tőzsdézzen. Ha nincs terve egy ilyen eshetőségre, akkor úgy is elvérzik. Azért mert a tőzsdéken már évek óta a bika tomból, még találni lehetőséget a medvére, amin edződni lehet. Te is emlited például az olaj zuhanását. 120-ról 40 alá majdnem 70%-ot esett. Vagy az arany lufi kipukkadása után 40%-ot esett idáig 1900-ról 1100 környékére. Mindig van lehetőség a gyakorlásra. :) ------ András György írja a medve piacról szóló cikke végén: "Elfutni sem tudsz. Ha csak ezt az írást olvasva tele a gatya, és úgy gondolod, inkább most kiszállsz a piacról és megvárod, amíg lemegy a következő medve piac és majd akkor jössz inkább vissza. Hú de jó kis terv! Hahaha! Úgy tűnik, semmit nem értettél ebből az írásból. Garantálom, hogy részvényekkel és egyéb kockázatos cuccokkal kitömve, vigyorogva fogsz belezuhanni a medve karjába. Nincs menekülés, nincs felelősség tologatás, egyetlen út van. Végigviszed a szisztémádat a medve piacon, vagy most szállj ki örökre. Gondold meg alaposan."
Törölt felhasználó 2017. 04. 15. 10:04
Előzmény: #1960  felcsorgok
#1963
"A mostani olajpiaci mélyrepülésnél elkövettem azt a hibát, hogy viszonylag gyorsan szálltam be az olajcégekbe(80 dollár alatti olajnál kezdtem el vásárolgatni), és nem pedig hosszan elnyújtva, de ez sem zavar, mert jó kis tanulság volt..." ezt a hibat mindenki elkoveti, kerdes hogy elobb vagy utobb...ill. hogy hanyszor.... sokan azt hiszik a medve piacon csak azok vesztenek penzt akik eladnak, sokkal tobb penz veszik el a trend fordulokban....ill. az alj vadaszatban, ez meg a legnagyobbaknak is problemat jelentett.... mert utolag a legtobbunk meg tudja mondani fel ev ill. 1-2 evvel az esemenyek utan hogy ott fordult a trend, de az adott helyzetben nem tudja az ember, hogy eppen 1 korrekcioban van lefele, folfele vagy eppen 1 uj trend elejen vagyunk...
Törölt felhasználó 2017. 04. 15. 09:57
Előzmény: #1961  felcsorgok
#1962
"mint a részvényárak elosztva az inflációval kiigazított 10 éves átlagos részvényhozamokkal(S&P 500-at alapul véve..." pontosan errol van szo, ha pedig figyelembe veszuk hogy milyen mertekben modositottak az elmult evekben az inflacio szamitasat akkor a jelenlegi 30-as erte helyett sokkal rosszabbat kapunk....(mert nem muszaly a HD tv-det lecserelni 3Ds-re ill. nem muszaly a legutolso okostelefont, vagy hutot venned minden evben, egeszen veletlenul elelmiszereket viszont a legtobbunk kenytelen vasarolni... a -2 ill. +4%-os atlagos hozam kozotti eredmenyek pedig arra utalnanak ha vissza kerulnek a korabbi evek gazdasagi novekedesi szintjere...GDP 3-4%-os novekedes, ez helyet jelenleg mar 2,5-3%-nal a legtobb kormany unnepelne...
felcsorgok
felcsorgok 2017. 04. 15. 09:28
Előzmény: #1960  felcsorgok
#1961
Gondolom nem kell senkinek hosszan bemutatnom ebben a topicban Robert Schillert, akinek a nevéhez egy konkrét index fűződik(Case-Schiller index), és nem mellesleg Nobel díjas közgazdász is. Na most van egy nagyon jó kis írása a mostani piaci árazásról, amit érdemes szerintem elolvasni és megfontolni a benne leírtakat. link Ciklikusan kiigazított PE mutatót használ az értékeléshez (CAPE-cyclically adjusted price-earnings ratio), ami nem más, mint a részvényárak elosztva az inflációval kiigazított 10 éves átlagos részvényhozamokkal(S&P 500-at alapul véve). 1881-ig visszamenőlegesen kiszámolták ennek az értékét, hogy megvizsgálják mennyire alkalmas jövőbeli hozamok előrejelzésére. A professzor felhívja a figyelmet rá, hogy mint ahogy sok más egyéb mutató, ez sem tökéletes, de azért érdemes megnézni mit mutat. Jelenleg a mutató 30-on áll, és csak 2-szer volt eddig magasabb, 1929-ben, akkor 33 volt az értéke, illetve 2000 körül, akkor 44. Mindenki tudja mi történt ezután.

Topik gazda

Tibi0002
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek