Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 09:57

USA-OROSZ háború  

"... NAGYON HALKAN, DE VÉGRE KI KELL MONDANI: AMIT LÁTUNK, NEM EGY UKRÁN–OROSZ, HANEM EGY AMERIKAI–OROSZ HÁBORÚ. " (Vona Gábor, Index-publicista, 2022. március 4.)

Igen, és ezt ma már egyre hangosabban kell kimondani.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 03. 05. 11:07
#80
Az ukrán táncos-komikus ma már az EU-t kezdte zsarolni...  jól alakul a buli, csak "kicsit sok itt a köpcös".
Törölt felhasználó 2022. 03. 05. 10:57
Előzmény: #78  sasa44
#79
Nem a "Mars a makett", hanem (for example) a damilon a "Mars"-ra leengedett Kittike... :)... de hát egyesek már ott sem tudtak különbséget tenni ennyire szofisztikáltan bonyolult infók között...    :))
sasa44 2022. 03. 05. 09:22
Előzmény: #63  Peterbond
#78
"Nálad az a tény hogy elmenekült és mindent úgy nézel hogy ez biztos makett, ez biztos egy New Yorki stúdió.". Daxligy-nek a Mars is csak egy makett, amit a NASA kreált. / Lásd: Tudomány és Csillagászat rovat/. Ne csodálkozzunk a véleményén
Peterbond 2022. 03. 04. 18:39
Előzmény: #71  Borkai-nex
#77
Kiev még most sincs teljesen lezárva, ég most is menekülnek ki onnan emberek. Azért ez nem Budapest ostroma.
Peterbond 2022. 03. 04. 18:37
Előzmény: #70  kukker
#76
"De én akkor sem akarok acsarkodva és agyatlan hirtelen Csajkovszkijt betiltani, hivatkozva arra, hogy én milyen intelligens meg felvilágosult, meg mennyivel több vagyok, mint akire ráfogom, hogy barbár."
.
Én se tervezem betiltatni Csajkovszkijtszóval nem tudom hogy jön is. A 13 katonáról meg azt feltételzték hogy meghalt és most is csak feltételezik hogy talán mégis élnek. A valóság a hangfelvétel volt amit lejátszottak. Ennyi.
.
És már bocs de ne keverüjük már azt hogy ha én nem tudok valamiről 4 millió sázaalékra bebizonyítani valamit akkor BÁRMI igaz lehet és az ellentétje is. Tévedhetek hogy a nap hány kilométerre van de attól még az nem egy lapos föld fölött fog forogni.
Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 18:28
Előzmény: #74  Borkai-nex
#75
Jó kis cikk, thx.
Dehogynincs
Dehogynincs 2022. 03. 04. 17:52
Előzmény: #71  Borkai-nex
#73
Felszabadulás?
Meséld el az élményeidet! Milyen volt a felszabadulás? A múlt század első felében én még nem éltem.
De azt tanultam, hogy az orosz katonák csokit osztogattak.
Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 17:44
Előzmény: #65  Peterbond
#72
Azóta megy ez így a világban, mióta kb. 20 évvel ezelőtt a hírügynökségek közül utolsóként a BBC is kénytelen volt feladni az addig emberöltőn át követett "csak megerősített forrásból elvé"-t. Azóta visszavonhatatlanul a lovak közé lett dobva a gyeplő...    anything goes.
 
A zseniális Friedrich Nietzsche ezt már a XIX. század vége előtt jól látta:
 
"Tények nincsenek, csupán interpretációk."   :)
Borkai-nex
Borkai-nex 2022. 03. 04. 17:44
Előzmény: #68  Peterbond
#71
Én már végig csináltam ostromot, nem egy életbiztosítás. Nem arról van szó, hogy nem lehet "kihozni". Kicsi az esélye a túlélésnek. A kitörésnél is jöttek mentek a bátrabbak csak sokan nem élték meg a felszabadulást. Emlékszem folyt le a vér a járdán a Maros utcán a Moszkva tér felé.
kukker 2022. 03. 04. 17:41
Előzmény: #63  Peterbond
#70

"De persze mint mondtam te megint felépítetted az elméletedet és a valóságot próbálo ahhoz igazítani."
A te valóságod.
Mint ahogy a te valóságod volt a 13 hős, aki aztán hősi halott volt egy napig, nagy csindadrattával.
Aztán másnak fel is támadtak gyorsan.
És arra is ugyan így ment itt a szöveg, hogy húúú meg haaaa.
Ez nem azt jelenti, hogy ez vagy az nem lehet igaz.
Itt azt jelenti, hogy azt kellene megérteni, hogy minden csak "lehet" már a világban.
Tévedhetek?
Persze.
De én akkor sem akarok acsarkodva és agyatlan hirtelen Csajkovszkijt betiltani, hivatkozva arra, hogy én milyen intelligens meg felvilágosult, meg mennyivel több vagyok, mint akire ráfogom, hogy barbár.
Ez tudod mit mutat?
Az ostobaságát az embernek.
Az agyatlanságát, a primitívségre való hajlamát, hogy ilyet tesz és észre sem veszi magán azt, hogy nincs különbség.
Mert holnap már ártatlan oroszt is agyonverne a Blahán, ha találkozna vele.
Meg kellene vizsgálni azt, hogy hova tartunk.
Már, ha képesek vagyunk leszállni a magas lóról, a vérgőz felhőjéből.
Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 17:32
#69

Miért indított háborút Vlagyimir Putyin? Hamis érvek és a háború előzményei. 
https://www.youtube.com/watch?v=By60H_Eu6Og
Peterbond 2022. 03. 04. 17:32
Előzmény: #66  Borkai-nex
#68
1. Bármikor letudna lépni. Amerikába menni vagy nyugatra és árnyékkormányt alakítani. Bőven lehet hogy ez is lesz a vége ha végül elesik Kiev. Mi magyarok is ki tudtunk hozni embereket kiev-ből akkor pont más ne tudna.
.
2. Kötve hiszem hogy lelőtték volna a "sajátjai" mivel azért nem kevesen hagyták el ukrajnát és egyik után sem lőttek. Az tény hogy valószinűleg előbb omlott volna össze az ellenállás ha minden vezető elmenekül. nem is annyira az irányítás hiánya mint az hogy az emberek azt látnák hogy senki se hisz már az ellen  álásban. Persze kizárni semmit se lehet, de pl Janukovits gond nélkül leléphetett az első bajra pedig ő aztán minden volt csak népszerű nem.
Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 17:30
Előzmény: #57  kukker
#67
:))... kinek a bőrébe bújtatták it a chucky-t? Csak nem a fehérMáz sajtótitkáráéba? Az ilyen hirtelenszőke...
Borkai-nex
Borkai-nex 2022. 03. 04. 17:21
Előzmény: #65  Peterbond
#66
Lehet, hogy tényleg hős akar lenni. Vagy agyon lőtték volna sajátjai, ha lelép még a támadás előtt. Most már tudja, hogy vége a dalnak, már nem tud lelépni.
Peterbond 2022. 03. 04. 17:16
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#65
Tudom ha holnap meg golyót kapna Zelenskij azt mondanád az amcsik végeztek vele ( ó bocasánat nem is vele egy duplőrrel ) hogy mártírt csináljanak belőle. mindenre lehet egy újabb konteót felhúzni.
Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 17:14
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#64
"San Diego-ig"...  vélhetően már Dan Brown neve járt a fejemben a rohammunkában készülő, "igaz történeten alapuló" mesethriller kapcsán, ahol a rettenthetetlen bunkerhős-kabarészínész akár saját magát is cameózhatná... már ha jut rá ideje a sok egyéb napi hőstett mellett.
Peterbond 2022. 03. 04. 17:11
Előzmény: #62  Peterbond
#63
De persze mint mondtam te megint felépítetted az elméletedet és a valóságot próbálo ahhoz igazítani. Nálad az a tény hogy elmenekült és mindent úgy nézel hogy ez biztos makett, ez biztos egy New Yorki stúdió. Az ott látható újságíró aki a CNN-nek közvetített 5 órával korábban élőben Kiev-ben egy beazonosítható épület elöl biztos egy duplőr hogy még hihetőbb legyen. Mindenre lehet kitalálni történetet, de eddig a legvalószinűbb válasz az hogy még mindig kievben van.
Peterbond 2022. 03. 04. 17:08
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#62
Vannak videók róla Kiev utcáján épületek elött amiket nem tudsz lemakettezni. A kievben lévő újságírók elött jelenik meg nem egy sima kamerába egy üres teremben. 
Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 17:02
Előzmény: #58  Peterbond
#61
"... és az is biztos hogy az amcsik felkínálták neki hogy kimentik az országból de egyikkel se élt."
 
Honnan veszed azt, hogy nem élt vele? Csak mert naponta egy szürke szobafal előtt fényképezik katonatrikóban? Ugyanilyen szürke szobafal ezrével található Biarritztól Haifáig... New York-tól Dan Diego-ig...

Topik gazda

daxlisgyuszi
daxlisgyuszi
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek