Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 07. 29. 12:11
Előzmény: #1199  Törölt felhasználó
#1200
1.000

)
Törölt felhasználó 2015. 07. 29. 12:10
Előzmény: #1198  pitcairn2
#1199
"... It’s also worth pointing out that Erb and Harvey’s research contains some good news for gold bugs: Over the very long term, gold does keep up with inflation. However, this very long term is measured in terms of many decades, if not centuries.

Over shorter terms measured in years, according to their research, you must take seriously the possibility that gold won’t just drop below $1,000 an ounce but, eventually, to a far, far lower price as well. "

:))))))))))))))))))
pitcairn2 2015. 07. 29. 11:57
Előzmény: #1197  Törölt felhasználó
#1198
ez lenne a QE4 bevezetése? :)
Törölt felhasználó 2015. 07. 29. 11:52
#1197
Törölt felhasználó 2015. 07. 29. 11:30
Előzmény: #1195  eurocent
#1196
Valoszinuleg igazad van...
;)
Legyszi szolj majd ha vasarolni fogod, kulonosen ha a fizikait, nem csak kereskedni..., elore is koszi!!!

link

o sem ert hozza...
;)

u.i.:
"en meg argus szemekkel figyelem mikor ontik meg megint, mert szeretnek....."
eurocent 2015. 07. 29. 09:07
Előzmény: #1194  eurocent
#1195
Olvastam egy érdekes véleményt, egy ritkán megszólaló ám tapasztaltnak tűnő fórumozótól.

Lényeg: arany, mint menekülő commodity szerepét a közeljövőben NG fogja átvenni egy időre. A chartokat elnézve lehet benne igazság...
eurocent 2015. 07. 29. 08:53
Előzmény: #1190  eurocent
#1194
Ajánlom a figyelmetekbe az arany bányász short charton lévő füles csésze hegyeket: link

Célárakat ránézésre is könnyű számolni/megállapítani.

Jó hullámlovaglást.

ui: a fentiek alapján arany bányászoknak/aranynak 1 éves távlatban "kampó".
pomperj
pomperj 2015. 07. 29. 07:14
Előzmény: #1186  emerald
#1193
Ne aggodj, email ment.
Törölt felhasználó 2015. 07. 29. 06:43
Előzmény: #1189  buyandhold
#1192
Hasonlo dolgokra mondta Bajnai korabban, hogy sajnos nem ertettunk hozza....
Ahoz persze ertettek, hogy privatizaljanak tobb milliardos cegeket, nehany szaz millioert es hogy a kapzsisag ne legyen hatartalan, ezt offshore ciprusi cegeken keresztul tettek meg igy meg a 25%-os afa-t se kellett arra a nehany szaz milliora jifizetni...
(persze ehez ertettek...)
;)

buyandhold megismetlem, mert szerintem elkerulte a figyelmedet...
en nem vasarlok innen-onnan nemesfemeket...
A hivatalos forgalmazojatol (itt au-ban) vasarlok PAMP arany es ezust tomboket...
(a forgalmazo hozza se er a tombokhoz, csak a dobozhoz ami le van zarva), a dobozon barkod van, egyebkent lehet kerni, hogy a PAMP a vaultodba szallitsa rajtuk keresztul...
barmikor vissza lehet keresni, hogy a tombok mikor keszultek, kik kerultek vele kapcsolatba a szallitas soran...
Nem emlekszem pontosan,de talan az arany tombok eloallitasaban talan 40%-ban van a PAMP jelen vilagviszonylatban...
Szerinted neki allnak par kilo arany es nehany szaz kilo ezust hamisitasara...
(nem hinnem hogy nekik ez annyira jo bolt lenne, azt se feledd ok nem a dzsungelbol vannak, hanem Svajcbol, hogy ott milyen torvenyek es eloirasok vannak....

Kerlek ne vegyel se fizikai aranyat es ezustot se, nekem nem teszel vele sziveseget...
bar ha ekkora kockazatot latsz benne elarulom, hogy a fractional reserve bankrendszerben attol uggoen, hogy hol elsz 5-10% tokevel rendelkezik a bank ahol a penzed ill. megtakaritasaid vannak...
(ez pedig biztos), amig be nem dolnek

Nem kivanok senkinek bizonyitani semmmit es senkire nem kivanok rabeszelni semmit ill. nem kereskedesi ajanlas...
csak a velemenyemet irom le...
Szerintem az arany es ezust, ill. a banyaszok extrem jo vetelnek szamitanak kozep ill. hosszutavon...(3-10ev)
rovid tavon (3-18honap) akar csokkenes is elofordulhat, technikailag legalabbis ezt lehetne valoszinusiteni...., hogy hol es mikor lesz az alja azt elore senki nem tudja...majd nehany ev mulva a tobbseg elmagyarazza a grafikonrol leolvasva visszamenoleg, hogy es miert volt pont ott az alja....

Bucsuzas keppen pedig csak Ray Dalio-tol ideznek:
" If you do not own gold...there is no sensible reason...other than you do not know history or you do not know economy...."

;)
Törölt felhasználó 2015. 07. 28. 20:19
Előzmény: #1189  buyandhold
#1191
Hihető történet, átvesznek félmilliárd Ft értékben aranyat, és rá sem néznek...:-)))) valaki ezt elhiszi?? :-))))
eurocent 2015. 07. 28. 18:56
#1190
Nézegetem arany 15Min chartot: link

Az az érzésem támadt, hogy egy időre érdemes lehet zárni a shortokat és longba lépni kb 1130-1140-ig.
buyandhold 2015. 07. 28. 17:37
Előzmény: #1177  Törölt felhasználó
#1189
a fizikai arany sem kockazatmentes:
"Több mint félmilliárd forintot adott kölcsön a Kézizálog Zrt.-nek egy vidéki pénzintézet, biztosítékul aranyat kapott. A cég januári bedőlését követően megvizsgáltatták az aranytömböket, s kiderült, nem félmilliárdot, de egy forintot sem érnek"

link
felcsorgok
felcsorgok 2015. 07. 28. 10:14
#1188
Jól illeszkedik az arany mostani negatív megítélésébe:

link
Törölt felhasználó 2015. 07. 28. 07:39
#1187
1-2 guru itt lassan teljesen hülyét csinál magából...
emerald 2015. 07. 28. 06:47
Előzmény: #1185  szarvasvadasz
#1186
Köszi, sokat segítettél....😀
További jó pihnést!
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2015. 07. 27. 20:55
Előzmény: #1126  emerald
#1185
SPX: ha ez a lefelé kör 2042 fölött elhal, új csúcs sanszos szerintem. Hetesen alázárás esetén 1970 a következő szint, ahová jó eséllyel lemegy. Onnan még mindig új csúccsal lehet számolni a nagyobb alakzat szerint.

Nagyobb esésre lehet ugyan spekizni, de nálam egyelőre kicsi az esélye.
emerald 2015. 07. 27. 17:55
Előzmény: #1182  szarvasvadasz
#1184
Köszi
pomperj
pomperj 2015. 07. 27. 16:09
Előzmény: #1133  pomperj
#1183
Egyelore a pentek-szombati sejtesem, hogy az arany banyaszok felpattanasa megkezdodhet innen, nos, megvalosulni latszik.

Ma meg ki kell varni a mai zarast; pillanatnyilag +1% ban van GDX, ami ilyen napon amikor China -8.5%, Dax -2.4%, SPY -0.6% eddig, stb.,

nos, oriasi teljesitmeny.
Arra utal, hogy amint stabilizalodnak a szakado piacok, GDX szalguldani is kepes lehet. Ha normal nap lenne, mar +3% lehetne GDX.

Megjott oras charton GDX-ben a pozitiv divergencia a GLD-hez kepest, de az iranyvaltasok idejen ez is a normalis, hogy banyaszok vezetik a femet.

Ezzel egyutt is, ovatosan tradelve kell lejatszani. De annyi mar biztos, hogy erdemes lesz figyelni erre az eshetosegre.

szarvasvadasz
szarvasvadasz 2015. 07. 27. 14:11
Előzmény: #1126  emerald
#1182
Ok, este ránézek a kedvedért!
Törölt felhasználó 2015. 07. 27. 13:19
Előzmény: #1178  Törölt felhasználó
#1181
pistinél nem lehet tudni-néha összeakadnak a gondolotai,nehéz kibogozni,sőt megérteni is :)

nem minden szamuráj huszár,de minden huszár szamuráj? de lehet,hogy fordítva :)
Törölt felhasználó 2015. 07. 27. 13:18
#1180
attol tartok a heten csunyan elbannak majd az olajjal...
ha 20%-os esesre nem is szamitok,de 5-10-et el tudok kepzelni...
mindenesetre oveket bekapcsolni...
Törölt felhasználó 2015. 07. 27. 13:16
Előzmény: #1177  Törölt felhasználó
#1179
te szolsz ha shortolod a daxli-t....(tgyuszi vagy Lulo)
en meg szolok majd ha longolom a Daxli-t...
talan ez igy fair...
;)
Törölt felhasználó 2015. 07. 27. 13:16
Előzmény: #1176  Törölt felhasználó
#1178
a huszárok egyben szamurájok is lehettek? nincs itt összeférhetetlenség? :)))
Törölt felhasználó 2015. 07. 27. 13:14
Előzmény: #1175  Törölt felhasználó
#1177
majd szolj ha te vagy Lulo shortolja....
;)

ez kb. olyan hsz volt mint en vegig longoltam az arany eseset...

(es ezt a hsz-t olyan embertol kaptam aki nem kereskedik nemesfemektol, gondolom tudod kirol beszelek gyuszi...)
;)
Törölt felhasználó 2015. 07. 27. 13:11
Előzmény: #1175  Törölt felhasználó
#1176
kb a demóhuszár óta :)
Törölt felhasználó 2015. 07. 27. 13:04
Előzmény: #1174  Törölt felhasználó
#1175
pityunak mióta van az a fóbiája, hogy a dax-ot csak longolni tudod?? :)))

esetleg magából meg a végigvett aranyesőből indul ki?

:ÐÐÐ
Törölt felhasználó 2015. 07. 27. 12:53
Előzmény: #1172  Törölt felhasználó
#1174
úszni? azt nem,megtanítasz?
Törölt felhasználó 2015. 07. 27. 12:51
Előzmény: #1171  Törölt felhasználó
#1173
"hsz-ni" ???? te kis nyelvújító génius :)))

ami rosszabb,hogy hozzád kellett szoknom és ha minden igaz,kell is még egy ideig

remélem a cápa gyomrában is fogsz majd jelet és bejelentkezel napjában párszor
a fölös aranyrudakkal kitámaszthatod a száját,nehogy félre fésülje a frizurád :)

mi ez a királyi többes,amiben újabban megnyílvánulsz? orbánnak is megtaníthatnád..
Törölt felhasználó 2015. 07. 27. 12:48
Előzmény: #1170  Törölt felhasználó
#1172
nem csak 3 napra hanem 12 napra megyunk hajokazni, az asszony megfuzott...
igy oktober 10-22 kozott nem igazan leszek, talan csak 1-1 hsz-ra...
ha gondolod johetsz te is....ha tudsz uszni segitek picit elmerulni a buvarkodas rejtelmeiben...
egyebkent 50%-os arengedmeny van tehat meg nem keso jelentkezni...( ugy nez ki hatalmas kiarusitasok vannak a vilagban megint)
;)

link
Törölt felhasználó 2015. 07. 27. 12:40
Előzmény: #1170  Törölt felhasználó
#1171
latod pedig szoltam elore....

mondjuk hozzad kell szoknunk 1 jo ideig....
nem nez ki tul fenyesen a daxli.....
nyilvan gyengebb napokon minket fogsz szorakoztatni, attol tartok lesz nehany gyengebb nap....
(talan el is koszonhetnel a Dax forumozoktol 1 darabig...)
;)
kivancsi leszek mikor fogsz a topik temajahoz hsz-ni...
;)
Törölt felhasználó 2015. 07. 27. 12:29
Előzmény: #1165  Törölt felhasználó
#1170
esküszöm már előre , hiányozni fogsz okt-ben :)))))))))))))))

link
Törölt felhasználó 2015. 07. 27. 12:15
Előzmény: #1168  Tazsomaru
#1169
abba mi a pair kereskedes ha mindket instrumentet adjuk????
;)
az ugyanolyan erteken volt a hangsuly...

Roland en mint mondtam nem shortolok se aranyat se ezustot es jo ideig nem is fogok....
a lehetoseget azert hoztam fel mert nehanyan minden aron shortolni akartak az aranyat....
arany short es ezust long eppen csokkenti a kockazatot...
(raadasul jelenleg csokkeno piacon is mukodik, pedig elmeletileg nem kellene...)
hozhatnad okoknak az ezust paic meretet az aranypiac meretehez hasnolitva, vagy hogy TA kereskedok a sok eves melypont elesesenel az aranyat shortoljak....
(egyebkent kozeptavon hatalmas hibat kovetnek el...)

Mint irtam korabban, eleg sokszor en nemesfemeknel long oldalon kereskedek csak mar tobb mint 1 eve....(es meg jo darabbig igy lesz...) es meg igy is tudtam penzt keresni mint lattad a negyedeves ill. feleves teljesitmenyeden...

nalam az eladas abban merul fel a nemesfemeknel, hogy csokkentgetem a poziciom nagysagat ill. kockazatat....kevesbe jo szezonalis felteteleknel...
ami nehany het mulva jon...elobb-utobb megindul az erdeklodes a nemesfemek fele ill. a szektor fele...
;)
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 07. 27. 11:57
Előzmény: #1161  Törölt felhasználó
#1168
ok, félreértettelek. :)

"ugyanolyan ertekben beshortolja az aranyat mint az ezustot"

ez olyan, mint ha mindkettőt shortolnád.
Törölt felhasználó 2015. 07. 27. 11:54
Előzmény: #1165  Törölt felhasználó
#1167
aha... ok Pisti.

:))
Törölt felhasználó 2015. 07. 27. 11:53
Előzmény: #1164  Törölt felhasználó
#1166
újat kell nyitni... betelt az előző.

:)
Törölt felhasználó 2015. 07. 27. 11:53
Előzmény: #1159  Törölt felhasználó
#1165
eppen az olyan amatorok miatt irtam ezt mint te vagy...
(mivel hatalmas divat lett abbol hogy shortoljuk az aranyat)
ennel csak az ezust shortja nagyobb butasag a piacon....

nem baj ha nem erted, majd evekkel kesobb talan megerted, ha nem akkor meg remenykedhetunk hogy a mentoraid majd elmagyarazzak neked....

;)
Törölt felhasználó 2015. 07. 27. 11:47
Előzmény: #1162  Törölt felhasználó
#1164
mehet a best of albumba :))
Törölt felhasználó 2015. 07. 27. 11:46
Előzmény: #1157  Tazsomaru
#1163
senki nem mondta, hogy GLD ill. SLV a legalkalmasabb erre...
a back teszteddel pedig az a baj, hogy ez a lehetoseg (amiben en lehetoseget latok), ez kevesebb mint 5 kereskedesi napja all fenn....
nevezheted uj lehetosegnek ami kerdes hogy meddig fog fennallni....
ha akarod majd szolok, hogy hol zarnam az arany shortot es azt is hol zarnam az ezust longot...
;)

Mint mondtam en nem shortolom se az aranyat se az ezustot....
(szerintem kozep es hosszutavon a legnagyobb butasag amit az ember tehet...)

kb. akkora butasag mint osszehasonlitani az aranyat a reszvenyekkel es keszpenzel 1802-2015-ig....
Te is tudod hogy, az arany arra a dollarhoz volt kotve....
ebbol kovetkezik, hogy bizonyos idoszakban ez miatt nem tudta felulteljesiteni egyik a masikat...
nyilvan egeszen mas a tortenet miutan a dollar es arany kozotti kotelek megszakadt...
a masik erdekesseg hogy a reszvenyek kozul amivel 200 evvel ezelott kereskedtek, nem igazan kereskednek napjaikban...

raadasul 200 evre spekulalni egyelore kicsit tul nagy idotavnak gondolom....
persze ez nem zarja ki hogy te ne spekulalhatnal ilyen idotavon...
;)
es meg arra is van esely hogy elsz ilyen sokaig,de egyelore nem tul jok az eselyeid ill. eselyeink...
Törölt felhasználó 2015. 07. 27. 11:38
#1162
"... mondjuk van valakinek x osszege ugyanolyan ertekben beshortolja az aranyat mint az ezustot es azt mondja ha az arany esik 10,15,20 esetleg 25 szazalekot akkor zarja a pozit....
(a kockazat ugye az lesz hogyha az ezust elkezdi lefele alulteljesiteni az aranyat, magyarul gyorsabban nagyobb ertekben esik...ill. az ido....) "

:))))))))))))
Törölt felhasználó 2015. 07. 27. 11:36
Előzmény: #1156  Tazsomaru
#1161
pair kereskedes...???
ha az aranyat shortolod, miert adnad az ezustot...

eppen azzal csokkented a kockazatot hogy az arany shortodra van 1 ezust longod...

te is tudod mikor lesz nyereseges ez a pair kereskedes:

arany nagyobb aranyban esik mint az ezust ill. az ezust nagyobb aranyban emelkedik mint az arany....

direkt nem beszeltem arrol hogy mekkora pozicio meretet celszeru hasznalni tokere vetitve ll. szabad-e tokeattetelt es ha igen mekkorat hasznalni....
arrol se adtam infot hogy ha az elmozdulas 10,15,20,25%-osra tervezzuk akkor mekkora kockazatot szabad vallalni...

aki tudja mi tortenik a piacon annak mar jo par napja feltunt, hogy a korabbi korelacio az ezust es arany kozot piciket megvaltozott, jelenleg az ezust javara...
eurocent 2015. 07. 27. 10:59
Előzmény: #1028  eurocent
#1160
Arany vagy most fordul délnek, vagy felmegy kb 1112-ig és utána megy 107x alá. Ha ez utóbbi a helyes feltételezésem, akkor ma 19:00-20:00 között várnám a max értéket.
Törölt felhasználó 2015. 07. 27. 10:04
#1159
"A notable pairs trader WAS hedge fund Long-Term Capital Management."

;)
Törölt felhasználó 2015. 07. 27. 08:52
Előzmény: #1156  Tazsomaru
#1158
ööööööööööööö... profit!

:)
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 07. 27. 08:50
Előzmény: #1156  Tazsomaru
#1157
néztem már GLD/SLV-t, de nem igazán alkalmas párkereskedésre.

link
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 07. 27. 08:38
Előzmény: #1152  Törölt felhasználó
#1156
"mondjuk van valakinek x osszege ugyanolyan ertekben beshortolja az aranyat mint az ezustot"

nem értem ennek a párkereskedésnek a lényegét. mind a kettőt shortolod?

"es azt mondja ha az arany esik 10,15,20 esetleg 25 szazalekot akkor zarja a pozit...."

ezüstöt mikor zárja?
Törölt felhasználó 2015. 07. 27. 07:39
Előzmény: #1154  Törölt felhasználó
#1155
A kedvedert raneztem longterm gold es silver chartokra. Goldot vennek 1000USD-ert, ha lenne folosleges tokem (nincs, es nem is lesz). A silver chartban semmi fantaziat nem latok; azt 12USD-ert vennek esetleg, vagy prompt aron akkor, ha gold 1000.
Törölt felhasználó 2015. 07. 27. 07:11
Előzmény: #1148  Törölt felhasználó
#1154
Na mit szólsz ezekhez Mats? Hm? De igazat mondj nekem! Mit szólsz ahhoz, hogy az aranyat nem szabad megvenni?! Várom a véleményed!!!!!
Törölt felhasználó 2015. 07. 27. 06:15
Előzmény: #1146  Törölt felhasználó
#1153
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

ha támadnálak,azt még te is észrevennéd,egyelőre csak simogatom azt az überokos kis buksidat :)

biztos sokan meg akarnak érteni,de valószínüleg keveseknek sikerűl :)

lásd kivel van dolgod,hajlandó vagyok jelentős prémiummal foglalkoztatni és megbecsülni azt a hatalmas felhalmozott tudást és tapasztalatot,il. kivételes értéket,amit képviselsz,így mindennel együtt brutto 1 aud/év fizuért lehetnél vezető blogger a magyar narancsnál! sőt hozhatsz egy aszisztenst is,aki segít a helyesírásban
Törölt felhasználó 2015. 07. 27. 05:22
#1152
Sziasztok!

A forum arra lenne hogy mindenki elmondhassa a velemenyet....
nem kell mindent elfogadni es nem is kell vele egyeterteni....
en se hiszek fibonacci, elliot es egyeb dolgokban, de azert mert en nem hiszek valamiben az nem jelenti azt, hogy nem is mukodhet, vagy letezhet....

Stingy nagyra ertekelem, hogy hozzaszolsz a forumhoz, es velemenyem szerint joval elorebb jarsz az osvenyen mint a legtobb forumozo, kulonoskeppen hogy te megtalaltad a szamodra, a hozzad illo kereskedesi rendszert....
Osztom a velemenyed en is jobban kedvelem a mechanikus kereskedesi rendszereket es tobbet is hasznalok kereskedek, kulonbozo szamlakon....
Ettol fuggetlenul elfogadom pomperj hsz-t ill. szarvasvadaszet is.....
nem mindig ertek veluk egyutt, sokszor mas a velemenyem mint az oveke vagy mase....., de ez nem jelenti azt hogy a hsz-ik nem kepesek erteket hozzaadni a forumhoz es a forumozokhoz....
Abban se hiszek hogy pomperj kesz akarva akarna masnak kart okozni...
En elfogadom, hogy az o elkepzelese, kereskedesi rendszere mas mint az enyem....es jo nehany embertol olvastam, hogy pomperj irasai segitseget jelentettek szamara-szamaruk...
(rengetegszer leirtam mar,de szeretnem megismetelni, minden 1-es kereskedesert mindenkinek sajat maganak kell vallalni a feleloseget..ez mashogy nem mukodik...)

En nem hiszek se az arany se az ezust shotjaba, mert nekem ez fundamentalisan nagyon megalapozatlan, de ertem es latom hogy sokan TA szinten megis latnak benne fantaziat en nem, persze ez nem jelenti azt hogy nem lehet vele penzt keresni...

regebben mikor meg McDee irkalt ebbe a kozossegbe oneki nagy kedvence volt a pair trading...

Szoval lassunk 1 peldat arany shortra es pair tradingra...

link
link

Mint a ket grafikonbol lathato az arany utolso csucsa utan jelenleg 43%-os korrekcioban vagyunk es nehany napja, 1 hete esett el az eves melypont, technikailag igy a short kereskedesre jo esely van...
Ha megnezzuk az ezustot akkor azt latjuk, hogy az ezust 66,05%-os korrekcion van tul....
Mint tudjuk az ezust mind long mind short oldalon felul ill. alul szokta teljesiteni az aranyat...
viszont az elmult heten ez a korrelacio felborult...
(mert eso trendben az ezustnek jobban kellett volna esni)
hogy miert van ez azt nem tudjuk,persze van ra nehany magyarazat...de azt majd maskor....
viszont adodik 1 lehetoseg...

mondjuk van valakinek x osszege ugyanolyan ertekben beshortolja az aranyat mint az ezustot es azt mondja ha az arany esik 10,15,20 esetleg 25 szazalekot akkor zarja a pozit....
(a kockazat ugye az lesz hogyha az ezust elkezdi lefele alulteljesiteni az aranyat, magyarul gyorsabban nagyobb ertekben esik...ill. az ido....)

a kereskedest meg lehet azzal fuszerezni, hogy amikor az arany mondjuk eleri a 10,15,20 esetleg 25%-os celarat akkor zarjuk a short poziciot, esetleg megvarunk 1 vagy 3 emelkedo napot es akkor zarjuk az arany shortot...

miert is mukodhet???
az ezust piaca sokkal kisebb mint az aranye, es felhasznalasa majdnem 50%-ban ipari dolgokra megy, szoval sokkal veszelyesebb shortolni meg papiron is...
ha pedig megfordulna a rovidtavu trend akkor nagy valoszinuseggel az ezust felul fogja teljesiteni az aranyat...

nem tudom hogy milyen idotavon fog mukodni es azt se, hogy mikor es hol lesz az alja az ezustnek ill. az aranynak....
de nagy valoszinuseggel fognak ezzel nehanyan penzt keresni....

Ez nem 1 kereskedesi, befektetesi tanacs volt, csak mint 1 otletet irtam le es ha valaki felhasznalja azt sajat felelosegere teszi...
(csak hangosan gondolkodtam...)

Mindenkinek szep hetet!
Törölt felhasználó 2015. 07. 27. 00:36
Előzmény: #1147  Törölt felhasználó
#1151
Ha fizikait kepes vagy venni kis premiummal...
akkor szerintem gyujtogetni erdemes a kovetkezo napokban hetekben...(nem csak aranyat de az ezustot is)
mert szerintem nem fogjak hagyni emelkedni meg par hetig...
en nem kereskedem az aranyat short oldalon...,de elmeletileg innen mar szerintem megprobaljak majd idonkent megontenni kevesbe likvid idoszakban...
ha fogadnom kene ra en adnek most mar 50%-os eselyt, hogy leteszteljuk az 1000$-os szintet...
(de mint mondtam en nem shortolom, nem adom el rovidre az aranyat...meg akkor se ha jo esely van lefele 60-90$-nak)...

Eleg olyan erzesem van hogy hamarosan minden esni fog...reszvenyek, indexek, nyersanyagok...(kerlek ne gyertek azzal hogy minden nem eshet...EUR/USD-nal ugye az egyik deviza erosodik a masikkal szemben..szoval ezt hagyjuk)...

Nem daytradelnem a nemesfemeket, nagyon rosszak az eselyeid ha igy kereskedsz....
Törölt felhasználó 2015. 07. 27. 00:26
Előzmény: #1148  Törölt felhasználó
#1150
:) nyugiiiii! :D hát ez jó!!!!!
Törölt felhasználó 2015. 07. 27. 00:16
Előzmény: #1148  Törölt felhasználó
#1149
Megtennéd, hogy ezt számomra érthetően elmondod? Megnéztem amúgy az arany csártját, csak kíváncsi vagyok, hogy mi a vélemény! A tiédre még inkább kíváncsi vagyok!!
Törölt felhasználó 2015. 07. 27. 00:05
Előzmény: #1147  Törölt felhasználó
#1148
Korabban Kisvuk nagyon jol raerzett arra, hogy aranykereszt egy darabig meg nem lesz napos gold spot charton: link .
Törölt felhasználó 2015. 07. 26. 23:54
Előzmény: #1146  Törölt felhasználó
#1147
Szia Vuk!

Te mit is mondasz az aranyról? Venni kell vagy eladni most?
Törölt felhasználó 2015. 07. 26. 23:14
Előzmény: #1143  Törölt felhasználó
#1146
általános iskolába valószínüleg fel se vennének ???
nem is jelentkeznek, keves helyen tudnanak megfizetni mo-on (meg a versenyszferaban is)....szoval ezt a reszt talan ne eroltessuk...
;)

a legjobb védekezés még mindig nem a támadás pityu???
te kotottel belem ill. a helyesirasomba...
;)

ha nem vetted volna eszre magyarul irok...
;)
aki megerti az megerti aki nem az nem, bar te is megertetted kulonben nem tudtal volna kijavitani....

szoval ki az aki tamad es ki az aki kioktat, rosszindulau es szemelyeskedo Luloka???

Persze havi 10% fixel az ember konyen viccel...
pitcairn2 2015. 07. 26. 22:13
Előzmény: #1133  pomperj
#1145
Clive Maund kolléga az esetek minimum 90%-ban kitűnő kontraindikátor

(hót ziher, hogy dezinformátorként van jelent a virtuális térben egyébként - az iszonyatos produkcióját tekintetbe véve - már rég elkotródott volna onnan)

ő most rövidtávon emelkedés, közép távon igen jelentős összeomlás mellett tör lándzsát

GOLD MARKET UPDATE

originally published July 26th, 2015
link

a "fantasztikus" track record-ja alapján én rövidtávú csökkenésre és középtávon jelentős emelkedésre számítanék

ihol lehet gyönyörködni a fantasztikus track record-jában:)

link

hihetetlen "éleslátása" kapcsán mindössze két dolgot emelnék ki:

2010 augusztusának elején jóformán __eltemette__ az ezüst- és az aranypiacot

lényegében totális összeomlással riogatott...

2011 májusának elején pedig - 200%-os ralli után - ezüstvásárlásra biztatta a jónépet...

ihol lennének ezek a "zseniális" cikkek:

Global Catastrophe Alert...
Politics / Conspiracy Theory
Aug 01, 2010
link

Gold Melt-Up May Have Started
Commodities / Gold and Silver 2011
May 02, 2011
link

Has the Silver Melt-Up Run its Course?
Commodities / Gold and Silver 2011
May 02, 2011 -
link
pitcairn2 2015. 07. 26. 17:54
Előzmény: #1142  Törölt felhasználó
#1144
ha könyvből, vagy hagyományos 10-15 fős csoportból álló nyelvtanfolyamon tanulsz, akkor pont hogy az "utca emberével" való hatékony kommunikáció lesz a legnehezebb

mondhatni afféle "Achilles sarkad" lesz még akár egy felsőfokú nyelvvizsgával a tarsolyodban is
Törölt felhasználó 2015. 07. 26. 17:36
Előzmény: #1142  Törölt felhasználó
#1143
nem mondod! miket meg nem tudok tőled :))
lehet azért,mert fel se ismered?
általános iskolába valószínüleg fel se vennének

a legjobb védekezés még mindig nem a támadás pityu
ez pedig egy magyar fórum,ahová magyarul írunk

write English please,when you think it better goes

by
Törölt felhasználó 2015. 07. 26. 17:17
Előzmény: #1141  Törölt felhasználó
#1142
mar jo ideje nincs elso elemi, sot amikor meg en iskolaba jartam se volt....
altalanos iskolanak hivtak ha jol emlekszem...
bugacrol csak annyit, hogyha te kovetsz el helyesirasi hibakat, en nem javitalak ki...
;)
egyebkent nem a magyar nyelvet hasznalom a kommunikaciom 90-95%-ban, hanem az angolt...
persze kivancsi lennek milyen az angolod...
(mert tudod csak az a baj, hogy aki jelenleg nem beszel, ir, olvas angolul az korubelul olyan mint 50-80 evvel ezelott valaki nem tudot irni, olvasni mo-on...)

Nem reg volt az egyik baratom ocse itt au-ban...
kozepfoku angoljaval (amit mo-on szerzett, nem volt kepes rendesen kommunikalni az emberekkel....persze az emberekben volt a hiba...)
;)
Törölt felhasználó 2015. 07. 26. 16:00
Előzmény: #1140  Törölt felhasználó
#1141
link

meg hagyom=meghagyom,nézz=néz - első elemiből visszatapsolnának

üdv. bugac alsóról :)
Törölt felhasználó 2015. 07. 26. 15:49
Előzmény: #1139  Törölt felhasználó
#1140
en kereskedek, kereskedokbol pedig nem lesznek tozsdeguruk...
kereskedokbol vagy profi kereskedok lesznek, vagy olyanok akik megprobaltak,de nem sikerult nekik....
en meg mindig kereskedek es ugy nezz ki meg jo ideig fogok...

az ollozgatast, guruskodast meg hagyom neked...
Törölt felhasználó 2015. 07. 26. 15:07
Előzmény: #1138  Törölt felhasználó
#1139
"ha egyszer tozsdeguru szeretnek lenni..."

erre nem kell várnod... te már eleve annak születtél.

)
Törölt felhasználó 2015. 07. 26. 14:33
Előzmény: #1137  Törölt felhasználó
#1138
'TA-sarlatánizmus'
Mondjuk hozzad kepest (akinek PHD-je gurusagbol)....
;)
ha egyszer tozsdeguru szeretnek lenni teged valasztanalak mesteremme, mert te vagy a legnagyobb sarkanyfu arus...
;)

az hogy kinek mi a velemenye a piacrol, tendekrol es a gazdasagi folyamatokrol az 1 dolog es a kereskedes pedig 1 masik dolog...
nem fogadnek ra hogy barmelyikhez ertesz, de ez csak az en szereny velemenyem, es mint tudjuk az esetek tobbsegeben en tevedek...
(de legalabb en tisztaban vagyok ezzel...)
Törölt felhasználó 2015. 07. 26. 11:52
Előzmény: #1134  Törölt felhasználó
#1137
szép gyűjtés, grat. :)))

bár feltehetően így is csak a jéghegy csúcsa. ;) Élő példája annak a tételnek, hogy a tőzsdei spekulációnál kifejezett hátrányt jelent a gazdasági (túl)képzettséggel vegyített 'TA-sarlatánizmus'.

)

seri2 2015. 07. 26. 08:56
Előzmény: #1132  Törölt felhasználó
#1136
:)
Törölt felhasználó 2015. 07. 26. 02:13
Előzmény: #1134  Törölt felhasználó
#1135
"a managed money van -11e contiban, a bányászok, meg véletlenül sincsenek nettó longban, inkább 42007 conti nettó shortban"- ja és persze ettől az arany emelkedni fog, vagy esni, de lehet, h sávozni. vmelyik csak bejön vmelyik időtávon:)))))- na gurítok még egy sört!;)
Törölt felhasználó 2015. 07. 26. 01:56
Előzmény: #1133  pomperj
#1134
Online fórumguru hasznos tanácsai arany műfajban:
2014.május.02:
"Es miutan SPY lefordult, utana az arany egeszen szepen teljesitett. Erdemes megnezni. Szerintem matol confirmed long van arany- es aranybanyasz mufajban."
2014.május.04:
"Mintha lennenek paran, akik venni fognak mostanaban. Nem kicsik, hanem mely zsebuek."
2014.május.05:
"Hoppa,
az arany ara vad impulzusban van felfele; Azsia rendesen vasarolt sarga femet hetfo reggel, igy vidaman es boven at-torte a kritikus 1300 szintet (!?),
szoval, ez bizony 3of3 tipusu Elliott hullamnak latszik, a legszebb bull szakasz ilyen"
2014.május.06:
"Tegnap feltoltottem a keszletem AU-bol, par AUdi araert;-"

Miután GURUNK jól betankolt aranyból, az hirtelen esésbe vált, de ő nemadja fel:

2014.május.07:
"Az arany a 35 pontos impulziv 2 napos emelkedest viszont 2 nap alatt szinte le is korrigalta, es eddig mindossze 8 pontot ereszkedett kozben. Szoval, lehet hogy ma meg esik-oldalaz kicsit melyebbre, de Fibo 27% is aligha jon ossze, nemhogy egy szabalyosabb 38%.

Nekem azt orditja ez a viselkedes a fulembe, hogy igen erosek a vevok, nem szaladtak el ennyi emelkedestol."

aztán jön a kognitív disszonancia redukciója:
"Az arany jol vissza-pottyant, egyenesen a korrekcios sav also harmadaba, ugyanerre a hatasra. Am, nem igazan hiszem, hogy az alap konfliktus Ukrajnaban elmult volna. Es azt se, hogy az arany igazi kereslete valtozna; tisztan hangulati ugy az egesz."
2014.május.12:
"Szoval, tovabbra is van par ok optimistan nezni a sargra relikviat. "

Gurunk továbbra is reménykedik, bár a lendület kezd megtörni.
2014.május.15:
"Egyelore a felfele fordulast valoszinusitem; tegnap BHP, a vilag legnagyobb banyasz cege nagyon eros volt."(meg lehet, hogy a coca-cola is erős volt, de Schwarzi fénykorában még erősebb:)-bocs)

2014.május.16:
"veletlenul epp ma noveltem a portfolioban a fizikai arany reszaranyat "- ja beszakadás előtt 1 héttel...ejjj elliott, elliott iii hullám ending diagonálja:))))
2014.május.17:
"Soros György alapja a banki befektetéseitől inkább szabadult, és technológiai cégek, illetve aranybányák részvényeiből vásárolt az első negyedévben"-igaz, én elb@xtam, de nézzétek, gyuri is!!!!
2014.május.21:
"ARany ara beszorult 1287-1302 koze;
ebbol nagyon eros kitores lesz valamerre."- na jó drágán bevásároltam, de most kezd leesni, h nem volt az annyira jó ötlet, basszus egy audi árát mégse kellett volna betolni..brühühü:((((
2014.máj.23:
"Szoval, ha mostanaban nem lenne arany rally, az egeszen normalis lehet. "-beragadtam vazze...
2014.május.24:
"Az arany ara legalabb duplaja less a mainak, 2 ev mulva."- feldumálom, mint a fusót, hátha bejön....(azért figyeljétek az idézetet, ott van freud: nem véletlen az a less lessz helyett:)
2014.május.27:
"Ha nem ezt vartam volna, (May.23. chart)azt mondanam, ez az az overthrow, ami kell a bull legvegere, a diagonal triangle utolso hullamahoz. "- igaz, egy audi árával van longban, de a gurut nem lehet sarokba szorítani nyavajás gld zuhanásokkal...

na mára meguntam...a cot-ot meg még mindig nem tudod értelmezni, de segítek: a managed money van -11e contiban, a bányászok, meg véletlenül sincsenek nettó longban, inkább 42007 conti nettó shortban.
link
nem olyan bonyolult táblázat ez, nézegesd pár napig, megérted majd! hiszem, h menni fog! good luck:)))))

ps: neeeeee foglalkozzatok netes gurukkal!lehet, h sokkal jobbak vagytok náluk!

pomperj
pomperj 2015. 07. 25. 23:05
Előzmény: #1109  pomperj
#1133
1)Ma reggel bemasoltam par ujsagcikk cimet az arany folyamatban levo "katasztrofaja" ihlette ujsagiroi gyongyszemekbol.

De, arra megse szamithattam, hogy ma este a konzervativ (!) nemet vezeto napilap, Die Welt, cimlapjara (!) is ez kerul.
Es a meg elkepesztobb a karorom hangulatu cikk, egy konzervativ ! laptol, hogy Putin "rafazott" az orosz arany kaszlet magharomszorozasaval.

link

Innentol kezdve meg inkabb bull vagyok GLD kilatasait illetoen.
Megvan a leheto legerosebb contrary indicator is.

2)Nemcsak az ujsagok hangulata, hanem a profi Large Speculators arany pozicioja is alatamasztja a bull fordulatot. Meg az is megeshet, hogy ok iratjak a cikkeket (!?)

Szoval, a legutolso COT report alapjan (errol mar irtam ketszer is) a Spekulatorok pozicioja -11.000 contraktus; es mar a multheti net +7500 pozicio is extremen negative hangulatot tukrozott. Most meg 2 lapattal ratettek.

Szoval, a Spekulatorok eloszor, igen, eloszor net negativ, short pozicioba mentek. Az egesz bagazs arra fogad, hogy most, 6 eve nem latott alacsony GLD arak mellett, innentol meg TOVABBI eses kovetkezik.

Es veluk szemben ugyan ki mas allhatna (nem a bankok, hiszen azok is a nagy spekulatorok kategoria),
hanem a profi banyaszok allnak. Ok vesznek; csakhogy ok fizikai leszallitast fognak kerni. Es akkor?

Es is alatamasztja a contrarian bull varakozasomat. Elobbutobb valaki elkezd likvidalni, es akkor...

3)A Daily Sentiment Index Gold mufajban 5% bull. Mindenki mas bear. Platinum es Palladium bull arany is 10% szintre esett le.

Es is annyira eros bull jelzes, amennyire csak lehetseges.

4)Vegul: az ezust Jan-Marc. esese eppen akkora (18.5-15.3=3.20 USD),
mint amekkora az eses Maj-Jul. kozott MOSTANAIG (17.8-14.6=3.20) kialakult. Paralel a csatorna a csucsokra rajzolva.

Szoval, meg az Elliott hullam meretek is azonosak. Es is alatamsztja a bull iranyu fordulatot.

Ezzel egyutt, ovatosssagbol: meg a hetfoi napot erdemes kivarni. De a hetfoi zaras kornyeken mar be lehet vasarolni, ha, ha ismet erosen pozitiv napot latunk GLD es GDX Indexekben.
Törölt felhasználó 2015. 07. 25. 22:53
Előzmény: #1130  seri2
#1132
;)
az eletben semmire sincs garancia, csak lehetosegek vannak es eselyek....
regebben biztos fogadasnak tunt hogy 1 nap meghalunk.....
most mar erre se lehet egyertelmuen fogadni;...
hova vezet ez a vilag...
;)
emerald 2015. 07. 25. 21:07
Előzmény: #1130  seri2
#1131
Igazad van, nem engedik az embert elkényelmesedni....:)
seri2 2015. 07. 25. 19:21
Előzmény: #1129  emerald
#1130
azért,ha hosszú pályafutást szeretnél a forex vagy tőzsde világában akkor jobb,ha hozzászoksz a bizonytalansághoz. :D
emerald 2015. 07. 25. 15:52
Előzmény: #1127  eurocent
#1129
Szó sincs h baj lenne az edészséges mértékű korrekció.
Jelenleg a bizonytalanság zavar, muszály kivárni....

Ám az elsődleges negyedik hullám 23-25%korrekciót hoz.
Ha pedig mégis "tovább fut" az igen bearish lenne.....
eurocent 2015. 07. 25. 13:57
Előzmény: #1121  Törölt felhasználó
#1128
Az 1000-es szintet már nem várom meg, előtte kiszállok a shortból. Pár hónapig eltarthat a korrekció, de utána szerintem 3 jegyű lesz jó sokáig az arany ára.
eurocent 2015. 07. 25. 13:48
Előzmény: #1126  emerald
#1127
"Caldaro sp-indexben feltett igen bearish primery három számozása aggaszt."

Miért aggaszt?

Egy egészséges korrekció belefér. Egyébként 1956 szint körül várja az alját, utána Q1-Q2 2016-ra 2530-2630 szinteket prognosztizál. Vagy rosszúl értelmezem a SPX weekly chartot?

Ez tökéletesen egybevágna az arany pont ellentétes mozgásával.
emerald 2015. 07. 25. 13:36
Előzmény: #1119  szarvasvadasz
#1126
Köszi Szarvasvadász!
Igazán én most indexekkel vagyok bajban.
Persze tudom rugalmasan kell kezelni a lehetőségeket, de Caldaro sp-indexben feltett igen bearish primery három számozása aggaszt.

Saját kútfőből, talán úgy kezelném h 2020-alatt valószínűsödne a short verzió, 2145-50felett pedig a long verzió....
A többi elég nagy intervallumban pedig a kezemre ülnék....😀

Ha esetleg ezzel kapcsolatosan van ábrád/véleményed amit meg tudnál osztani az nagy segítség lenne.
Tudom nem kereskeded, szóval nem akarlak munkával ellátni, csak ha egyébként is nézegetted....
Nekünk mindnyájunknak meg kell tanulni önállóan gondolkodni, döntéseket hozni, és azokat kezelni.

No és nehogy félre érsd, nem ragadtam be pozikkal.
Törölt felhasználó 2015. 07. 25. 13:17
Előzmény: #1123  pitcairn2
#1125
link

;)))

különben is, vastagabb "filctollai" vagy festékszórói nincsenek? :))

link

link

link

---------------------

ő is "nagy mesemondó"-nak tűnik...

)
pitcairn2 2015. 07. 25. 13:03
Előzmény: #1122  eurocent
#1124
Walayat általában nem rajong a nemesfémekért...

2013 április 8-án azonban furcsamód nagyon fellelkesült...

Time to Buy Gold and Silver?
Commodities / Gold and Silver 2013
Apr 08, 2013 - 10:59 AM GMT
By: Nadeem_Walayat
link

még a cikket is így zárta le:

"Your analyst accumulating Silver for a long-term Price Spike."

néhány nappal később az ezüstár __összeomlott__ és derék "elemzőnk" többet már nem foglalkozott ilyen kiemelten az ezüstpiaccal...

jóformán tudomást sem vett róla...

pedig az április 8-i cikkét alapul véve még vonzóbbá vált az ezüst...

no ezért nem hiszek ebben a fickóban...
pitcairn2 2015. 07. 25. 12:54
Előzmény: #1119  szarvasvadasz
#1123
a tag 2013 április elején - közvetlenül az összeomlás előtt vált _átmenetileg_ ezüstmániássá - azóta nálam a "warning" kategóriában van

+ az sem tetszik, hogy több száz oldalas ingyenes elemzésekkel tereli a jónépet a brit lakáspiacra, ami köztudottan a legvadabb buborék a világon...
eurocent 2015. 07. 25. 12:41
Előzmény: #1119  szarvasvadasz
#1122
Köszönöm a linket!

Nadeem Walayat elemzése maximálisan egybevág a chartos gépem projekciójával. Nálam a mostani esés (A hullám) alja 1041-1042.
Érdekes, hogy USD index elképzelésünk is egyezik. 93 körüli aljt várok év vége felé. Még egy 98,x felszúrás benne van a pakliban, aztán irány dél.
1-1,5 héten belül fordulat következhet be arany élebében, indulhat a/B hullám.
Törölt felhasználó 2015. 07. 25. 11:54
Előzmény: #1118  eurocent
#1121
Pedig mekkora riadalmat lehetne szerezni ha megprobalnak letesztelni az 1000$-t.....
Na akkor a csapbol is az jonne Es kepzeld hany technikai kereskedo besortholna....
;)
Senki nem ismeri a jovot, hamarosan meglatjuk mi lesz
Törölt felhasználó 2015. 07. 25. 11:54
Előzmény: #1118  eurocent
#1120
Pedig mekkora riadalmat lehetne szerezni ha megprobalnak letesztelni az 1000$-t.....
Na akkor a csapbol is az jonne Es kepzeld hany technikai kereskedo besortholna....
;)
Senki nem ismeri a jovot, hamarosan meglatjuk mi lesz
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2015. 07. 25. 11:46
Előzmény: #1113  emerald
#1119
Nadeem Walayat elemzései:

link
eurocent 2015. 07. 25. 11:24
Előzmény: #1113  emerald
#1118
link

Jól értem, hogy az Elliott Wave szerint Arany az 1923,7 top óta egy abc korrekciós hullámot formál (én 5 hullámosnak nézem). A c alja szerinte 1033,9 alá nem fog esni?
emerald 2015. 07. 25. 11:07
Előzmény: #1116  seri2
#1117
:))
seri2 2015. 07. 25. 09:13
Előzmény: #1113  emerald
#1116
én vázolom neked röviden (gurumentesen) : vagy fel vagy le.
pitcairn2 2015. 07. 25. 09:09
Előzmény: #1114  buyandhold
#1115
ezt akár egy "kontraindikátornak" is fel lehet fogni:)
buyandhold 2015. 07. 25. 08:15
Előzmény: #1109  pomperj
#1114
emerald 2015. 07. 25. 07:47
Előzmény: #1112  pomperj
#1113
Caldaro feltette a PIII-at, hát nem jó jel az biztos.....
link

De az is túl nyilvánvaló lenne ha most innen meredeken zuhanna,
valami csavart csak beletesznek.

Megtennéd hogy kis idősíkon is felvázolod hogy mik a lehetőségek?
pomperj
pomperj 2015. 07. 25. 07:06
Előzmény: #1110  McDee
#1112
Abszolut. Az elmult het zuhanasa SPY, EEM, TNX, GLD es femek mufajon kivul a kilabalasba vetett kozgazdaszi hitben is zuhanast hozott.

Es uj elem is van: az SP600 Smallcap leszakadt, a NASDAQ megcsialta az ED-je (5) csucsat, (picivel alacsonyabbrol fordult mint az idealis),
szoval minden NY index innentol kezdve top utani allapotban levonek tekintheto, es szinkronban eshet. A jovo het kritikus lesz, a csillagok csak az egyik iranyt valoszinusitik.

Uj elem az is, hogy GLD extrem poziciobol megfordult (!?); most halkan es ovatosan jelentem ezt, mert a szokasos 2-3 napot meg kell varni hogy megerosodjon a benyomasom.

Mindegyik temarol majd irok a blogba ennel kicsit tobbet.

Cash ( +gold !? ) is king.
magellan2214 2015. 07. 25. 06:46
#1111
Itt 1 nezet a PBOC kozolt Au szamokra
link
McDee 2015. 07. 24. 22:15
Előzmény: #1109  pomperj
#1110
TNX és SPX tandemben esik kedd óta.
pomperj
pomperj 2015. 07. 24. 21:47
Előzmény: #1106  pomperj
#1109
1)2011 septemberben az egesz vilag sajto azzal volt teli, hogy a "Gold is the BEST investment".

Az ara 1900 USD, hetek ota parabolikusan emelkedett. Aztan, nehany het mulva elindult lefele, es az a gyanum hogy a lejtmenet eppen mostanaban fejezodott (fejezodik) be.

2)A dolog azert erdekes, mert GLD hetek ota parabolikusan esik, es a mostani ujsagcimek:
"Arany vezeti a nyersanyagok katasztrofajat"
"Arany banyaszok a kes elen"
"Senkinek se kell az arany"

nagyszeru paraleljei a csucs idejen irottaknak.

3)Azt gondolom, a mai eles napkozbeni fordulat alapjan, es a hullamstruktura alapjan, es a kozhangulat extremitasos negativizmusa alapjan,

hogy vege van a 4 eves bear idoszaknak.

Es elindult GLD es GDX felfele. A blogban a Jul.20 chart struktura valoszinuseget mar 40% helyett 70% valoszinusegunek gondolom.
Taln erdemes meg 1-2 napot varni.

De a poziciokat nem szabad eladni: tartani, es venni hozza (!) ezen az aron, joval kedvezobb dontesnek latszik. Reszemrol eles es gyors emelkedest varok, es a target 1300 folott van.

Good luck.

Törölt felhasználó 2015. 07. 24. 21:44
Előzmény: #1106  pomperj
#1108
Pomperj en azert a biztonsag kedveert feltennem a helyedben a figyelo listamra a Bitcoin-t...(sose lehet tudni)...
;)

link

talan ez nem 1 lufi kidurranasa, hanem bazis epites esetleg 1 uj bikapiac kezdete...bar en a grafikonok helyett az arat szeretem figyelni, de sokan azt mondjak 1 kep 1000 szonal tobbet er...

Nekem olyan erzesem van, hogy aranyban, ezustben es GDX ill. GDXJ-ben is szeptemberig lehet hogy csinalunk ujabb melypontokat....(csak varni kell a kevesbe likvid idoszakokra, akkor jobban lehet az arakat tologatni)...

Nekem meg sajnos kell 1-2 honap hogy az ETF portfoliom futni tudjon, mert szuksegem van meg nehany papirra...
(jo lenne szeptember korul ha mar futna, mert nemsokara mar USD-ban is neki allok banyaszokat ETF-eket gyujtogetni...)

Hogyan keszulsz az oszi szezonra, csokkentetted a reszvenypozik aranyat a portfoliodban vagy mar reg megtetted, esetleg novelni fogod???

Legyen szep hetveged!
Törölt felhasználó 2015. 07. 24. 21:16
Előzmény: #1105  Törölt felhasználó
#1107
Szia,

sok dologban hasonloan latjuk a vilagot, legalabbis hosszutavon...
Foleg a globalis novekedessel kapcsolatban...
USD-nal nagyon megosztott a velemeny...
vannak akik tovabbi erosodest varnak es vannak akik jelentos csokkenest...:

link

talan attol is fugg, hogy a kovetkezo 6-15 honapban mi lesz...

link

nem hiszek a veletlenekben...
;)
(abban hiszek hogy nincs eleg informaciom, hogy mindig helyesen lassam a piacot, ezert probalok kulonbozo allaspontokat, velemenyeket elolvasni, meghallgatni)...

FED sarokba szoritotta magat es probal onnan szabadulni, nem veletlenul van ennyi herce-hurca az elso kamatemeles korul...
(most meg szep lassan mindenki bearazhatja az ugymond veletlenul kiszivarogtatott informaciot...)
Egyebkent nem hiszem, hogy oket zavarna ha lenne 1 kisebb korrekcio a piacokon...

csak katasztrofa ne legyen, az a elkepzelese pedig az akademikus FED vezetosegnek, hogy kis inflacio jo (legalabbis nekik es az allamnak), csak azert teves mert azt hiszik kepesek azt kordabban tartani....

Mindenki tudja hogy Kinaban es USA-ban is hogyan keszulnek a statisztikai adatok...
Greenspan idejeben, o legalabb ott volt es nem csak papiron ismerte az adatokat hanem kulonbozo forrasokbol is....

Reges regen nagyobb az inflacio itt, mint amirol beszelnek...
nem csak az arat kell nezni hanem a mennyiseget, csomagolast ill. a kiszerelest is....
(ha 1 termek ami x forintba kerult es 200gr-os volt es holnap is x forintba kerul, de mar csak 185 vagy 180gr-os akkor igenis volt dragulas...), persze ezt ra lehet fogni a csunya vallalatokra...
;)

Az viszont tetszik tole, hogy kulonbseget tesz a regiok ill. hogy milyen befektetesi lehetosegek adodhatnak ezekben...
lasd az en ezust (makacssagomat) a 18,75-21$-os szintrol mar 15 alatt vgyunk...
a pozim meg mar majdnem 3%-os minuszban, tokere vetitve pedig kozel 0,5%-os minuszban...
szoval hiaba esett az ezust tobb mint 20-25%-ot, mert az AUD is esett majdnem ennyit...
(USD-ban ill. Forintban is mas a kep...)

Legyen szep hetveged!
pomperj
pomperj 2015. 07. 24. 20:59
Előzmény: #1092  pomperj
#1106
Fura eles felpattanas-jelek vannak GLD mufajban. Most nem kene eroszakkal megszabadulni a pozicioktol. Es lehet, hogy holnap ket kezzel venni kell.

Nem tudhato meg, mi van mogotte. Tan omlik valahol a "bizalomra epitett" papir penz?
Törölt felhasználó 2015. 07. 24. 17:32
Előzmény: #1103  Törölt felhasználó
#1105
ez volt már?

link
Törölt felhasználó 2015. 07. 24. 13:22
Előzmény: #1103  Törölt felhasználó
#1104
semmi gond,megoldom :)
nem,nem fog fájni,én drukkolok neked :)
Törölt felhasználó 2015. 07. 24. 13:11
Előzmény: #1099  Törölt felhasználó
#1103
Lulo kerlek segits, en 1-nel tobb pluszt nem tudok adni a hsz-odra mert csak 1 nickem van...

hogy fog fajni neked amikor majd belinkelem a screenshotot par ev mulva amikor a bitcoin 2000$ lesz....

persze csak annak lehet segiteni aki engedi...
;)
Törölt felhasználó 2015. 07. 24. 13:08
Előzmény: #1101  Törölt felhasználó
#1102
szoval vagy most nem allitasz igazat vagy julius elejen vezettel felre...
nem az elso eset toled...
Törölt felhasználó 2015. 07. 24. 12:56
Előzmény: #1100  Törölt felhasználó
#1101
persze,tartom-legalább valami részben kompenzálja a többi hatalmas buktát.
a 3.-ként következő nő foci vb döntő első félidejében fogom eladni,hogy meglegyen a 10-15 éves kifutási idő :)

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek