Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 07. 26. 15:49
Előzmény: #1139  Törölt felhasználó
#1140
en kereskedek, kereskedokbol pedig nem lesznek tozsdeguruk...
kereskedokbol vagy profi kereskedok lesznek, vagy olyanok akik megprobaltak,de nem sikerult nekik....
en meg mindig kereskedek es ugy nezz ki meg jo ideig fogok...

az ollozgatast, guruskodast meg hagyom neked...
Törölt felhasználó 2015. 07. 26. 15:07
Előzmény: #1138  Törölt felhasználó
#1139
"ha egyszer tozsdeguru szeretnek lenni..."

erre nem kell várnod... te már eleve annak születtél.

)
Törölt felhasználó 2015. 07. 26. 14:33
Előzmény: #1137  Törölt felhasználó
#1138
'TA-sarlatánizmus'
Mondjuk hozzad kepest (akinek PHD-je gurusagbol)....
;)
ha egyszer tozsdeguru szeretnek lenni teged valasztanalak mesteremme, mert te vagy a legnagyobb sarkanyfu arus...
;)

az hogy kinek mi a velemenye a piacrol, tendekrol es a gazdasagi folyamatokrol az 1 dolog es a kereskedes pedig 1 masik dolog...
nem fogadnek ra hogy barmelyikhez ertesz, de ez csak az en szereny velemenyem, es mint tudjuk az esetek tobbsegeben en tevedek...
(de legalabb en tisztaban vagyok ezzel...)
Törölt felhasználó 2015. 07. 26. 11:52
Előzmény: #1134  Törölt felhasználó
#1137
szép gyűjtés, grat. :)))

bár feltehetően így is csak a jéghegy csúcsa. ;) Élő példája annak a tételnek, hogy a tőzsdei spekulációnál kifejezett hátrányt jelent a gazdasági (túl)képzettséggel vegyített 'TA-sarlatánizmus'.

)

seri2 2015. 07. 26. 08:56
Előzmény: #1132  Törölt felhasználó
#1136
:)
Törölt felhasználó 2015. 07. 26. 02:13
Előzmény: #1134  Törölt felhasználó
#1135
"a managed money van -11e contiban, a bányászok, meg véletlenül sincsenek nettó longban, inkább 42007 conti nettó shortban"- ja és persze ettől az arany emelkedni fog, vagy esni, de lehet, h sávozni. vmelyik csak bejön vmelyik időtávon:)))))- na gurítok még egy sört!;)
Törölt felhasználó 2015. 07. 26. 01:56
Előzmény: #1133  pomperj
#1134
Online fórumguru hasznos tanácsai arany műfajban:
2014.május.02:
"Es miutan SPY lefordult, utana az arany egeszen szepen teljesitett. Erdemes megnezni. Szerintem matol confirmed long van arany- es aranybanyasz mufajban."
2014.május.04:
"Mintha lennenek paran, akik venni fognak mostanaban. Nem kicsik, hanem mely zsebuek."
2014.május.05:
"Hoppa,
az arany ara vad impulzusban van felfele; Azsia rendesen vasarolt sarga femet hetfo reggel, igy vidaman es boven at-torte a kritikus 1300 szintet (!?),
szoval, ez bizony 3of3 tipusu Elliott hullamnak latszik, a legszebb bull szakasz ilyen"
2014.május.06:
"Tegnap feltoltottem a keszletem AU-bol, par AUdi araert;-"

Miután GURUNK jól betankolt aranyból, az hirtelen esésbe vált, de ő nemadja fel:

2014.május.07:
"Az arany a 35 pontos impulziv 2 napos emelkedest viszont 2 nap alatt szinte le is korrigalta, es eddig mindossze 8 pontot ereszkedett kozben. Szoval, lehet hogy ma meg esik-oldalaz kicsit melyebbre, de Fibo 27% is aligha jon ossze, nemhogy egy szabalyosabb 38%.

Nekem azt orditja ez a viselkedes a fulembe, hogy igen erosek a vevok, nem szaladtak el ennyi emelkedestol."

aztán jön a kognitív disszonancia redukciója:
"Az arany jol vissza-pottyant, egyenesen a korrekcios sav also harmadaba, ugyanerre a hatasra. Am, nem igazan hiszem, hogy az alap konfliktus Ukrajnaban elmult volna. Es azt se, hogy az arany igazi kereslete valtozna; tisztan hangulati ugy az egesz."
2014.május.12:
"Szoval, tovabbra is van par ok optimistan nezni a sargra relikviat. "

Gurunk továbbra is reménykedik, bár a lendület kezd megtörni.
2014.május.15:
"Egyelore a felfele fordulast valoszinusitem; tegnap BHP, a vilag legnagyobb banyasz cege nagyon eros volt."(meg lehet, hogy a coca-cola is erős volt, de Schwarzi fénykorában még erősebb:)-bocs)

2014.május.16:
"veletlenul epp ma noveltem a portfolioban a fizikai arany reszaranyat "- ja beszakadás előtt 1 héttel...ejjj elliott, elliott iii hullám ending diagonálja:))))
2014.május.17:
"Soros György alapja a banki befektetéseitől inkább szabadult, és technológiai cégek, illetve aranybányák részvényeiből vásárolt az első negyedévben"-igaz, én elb@xtam, de nézzétek, gyuri is!!!!
2014.május.21:
"ARany ara beszorult 1287-1302 koze;
ebbol nagyon eros kitores lesz valamerre."- na jó drágán bevásároltam, de most kezd leesni, h nem volt az annyira jó ötlet, basszus egy audi árát mégse kellett volna betolni..brühühü:((((
2014.máj.23:
"Szoval, ha mostanaban nem lenne arany rally, az egeszen normalis lehet. "-beragadtam vazze...
2014.május.24:
"Az arany ara legalabb duplaja less a mainak, 2 ev mulva."- feldumálom, mint a fusót, hátha bejön....(azért figyeljétek az idézetet, ott van freud: nem véletlen az a less lessz helyett:)
2014.május.27:
"Ha nem ezt vartam volna, (May.23. chart)azt mondanam, ez az az overthrow, ami kell a bull legvegere, a diagonal triangle utolso hullamahoz. "- igaz, egy audi árával van longban, de a gurut nem lehet sarokba szorítani nyavajás gld zuhanásokkal...

na mára meguntam...a cot-ot meg még mindig nem tudod értelmezni, de segítek: a managed money van -11e contiban, a bányászok, meg véletlenül sincsenek nettó longban, inkább 42007 conti nettó shortban.
link
nem olyan bonyolult táblázat ez, nézegesd pár napig, megérted majd! hiszem, h menni fog! good luck:)))))

ps: neeeeee foglalkozzatok netes gurukkal!lehet, h sokkal jobbak vagytok náluk!

pomperj
pomperj 2015. 07. 25. 23:05
Előzmény: #1109  pomperj
#1133
1)Ma reggel bemasoltam par ujsagcikk cimet az arany folyamatban levo "katasztrofaja" ihlette ujsagiroi gyongyszemekbol.

De, arra megse szamithattam, hogy ma este a konzervativ (!) nemet vezeto napilap, Die Welt, cimlapjara (!) is ez kerul.
Es a meg elkepesztobb a karorom hangulatu cikk, egy konzervativ ! laptol, hogy Putin "rafazott" az orosz arany kaszlet magharomszorozasaval.

link

Innentol kezdve meg inkabb bull vagyok GLD kilatasait illetoen.
Megvan a leheto legerosebb contrary indicator is.

2)Nemcsak az ujsagok hangulata, hanem a profi Large Speculators arany pozicioja is alatamasztja a bull fordulatot. Meg az is megeshet, hogy ok iratjak a cikkeket (!?)

Szoval, a legutolso COT report alapjan (errol mar irtam ketszer is) a Spekulatorok pozicioja -11.000 contraktus; es mar a multheti net +7500 pozicio is extremen negative hangulatot tukrozott. Most meg 2 lapattal ratettek.

Szoval, a Spekulatorok eloszor, igen, eloszor net negativ, short pozicioba mentek. Az egesz bagazs arra fogad, hogy most, 6 eve nem latott alacsony GLD arak mellett, innentol meg TOVABBI eses kovetkezik.

Es veluk szemben ugyan ki mas allhatna (nem a bankok, hiszen azok is a nagy spekulatorok kategoria),
hanem a profi banyaszok allnak. Ok vesznek; csakhogy ok fizikai leszallitast fognak kerni. Es akkor?

Es is alatamasztja a contrarian bull varakozasomat. Elobbutobb valaki elkezd likvidalni, es akkor...

3)A Daily Sentiment Index Gold mufajban 5% bull. Mindenki mas bear. Platinum es Palladium bull arany is 10% szintre esett le.

Es is annyira eros bull jelzes, amennyire csak lehetseges.

4)Vegul: az ezust Jan-Marc. esese eppen akkora (18.5-15.3=3.20 USD),
mint amekkora az eses Maj-Jul. kozott MOSTANAIG (17.8-14.6=3.20) kialakult. Paralel a csatorna a csucsokra rajzolva.

Szoval, meg az Elliott hullam meretek is azonosak. Es is alatamsztja a bull iranyu fordulatot.

Ezzel egyutt, ovatosssagbol: meg a hetfoi napot erdemes kivarni. De a hetfoi zaras kornyeken mar be lehet vasarolni, ha, ha ismet erosen pozitiv napot latunk GLD es GDX Indexekben.
Törölt felhasználó 2015. 07. 25. 22:53
Előzmény: #1130  seri2
#1132
;)
az eletben semmire sincs garancia, csak lehetosegek vannak es eselyek....
regebben biztos fogadasnak tunt hogy 1 nap meghalunk.....
most mar erre se lehet egyertelmuen fogadni;...
hova vezet ez a vilag...
;)
emerald 2015. 07. 25. 21:07
Előzmény: #1130  seri2
#1131
Igazad van, nem engedik az embert elkényelmesedni....:)
seri2 2015. 07. 25. 19:21
Előzmény: #1129  emerald
#1130
azért,ha hosszú pályafutást szeretnél a forex vagy tőzsde világában akkor jobb,ha hozzászoksz a bizonytalansághoz. :D
emerald 2015. 07. 25. 15:52
Előzmény: #1127  eurocent
#1129
Szó sincs h baj lenne az edészséges mértékű korrekció.
Jelenleg a bizonytalanság zavar, muszály kivárni....

Ám az elsődleges negyedik hullám 23-25%korrekciót hoz.
Ha pedig mégis "tovább fut" az igen bearish lenne.....
eurocent 2015. 07. 25. 13:57
Előzmény: #1121  Törölt felhasználó
#1128
Az 1000-es szintet már nem várom meg, előtte kiszállok a shortból. Pár hónapig eltarthat a korrekció, de utána szerintem 3 jegyű lesz jó sokáig az arany ára.
eurocent 2015. 07. 25. 13:48
Előzmény: #1126  emerald
#1127
"Caldaro sp-indexben feltett igen bearish primery három számozása aggaszt."

Miért aggaszt?

Egy egészséges korrekció belefér. Egyébként 1956 szint körül várja az alját, utána Q1-Q2 2016-ra 2530-2630 szinteket prognosztizál. Vagy rosszúl értelmezem a SPX weekly chartot?

Ez tökéletesen egybevágna az arany pont ellentétes mozgásával.
emerald 2015. 07. 25. 13:36
Előzmény: #1119  szarvasvadasz
#1126
Köszi Szarvasvadász!
Igazán én most indexekkel vagyok bajban.
Persze tudom rugalmasan kell kezelni a lehetőségeket, de Caldaro sp-indexben feltett igen bearish primery három számozása aggaszt.

Saját kútfőből, talán úgy kezelném h 2020-alatt valószínűsödne a short verzió, 2145-50felett pedig a long verzió....
A többi elég nagy intervallumban pedig a kezemre ülnék....😀

Ha esetleg ezzel kapcsolatosan van ábrád/véleményed amit meg tudnál osztani az nagy segítség lenne.
Tudom nem kereskeded, szóval nem akarlak munkával ellátni, csak ha egyébként is nézegetted....
Nekünk mindnyájunknak meg kell tanulni önállóan gondolkodni, döntéseket hozni, és azokat kezelni.

No és nehogy félre érsd, nem ragadtam be pozikkal.
Törölt felhasználó 2015. 07. 25. 13:17
Előzmény: #1123  pitcairn2
#1125
link

;)))

különben is, vastagabb "filctollai" vagy festékszórói nincsenek? :))

link

link

link

---------------------

ő is "nagy mesemondó"-nak tűnik...

)
pitcairn2 2015. 07. 25. 13:03
Előzmény: #1122  eurocent
#1124
Walayat általában nem rajong a nemesfémekért...

2013 április 8-án azonban furcsamód nagyon fellelkesült...

Time to Buy Gold and Silver?
Commodities / Gold and Silver 2013
Apr 08, 2013 - 10:59 AM GMT
By: Nadeem_Walayat
link

még a cikket is így zárta le:

"Your analyst accumulating Silver for a long-term Price Spike."

néhány nappal később az ezüstár __összeomlott__ és derék "elemzőnk" többet már nem foglalkozott ilyen kiemelten az ezüstpiaccal...

jóformán tudomást sem vett róla...

pedig az április 8-i cikkét alapul véve még vonzóbbá vált az ezüst...

no ezért nem hiszek ebben a fickóban...
pitcairn2 2015. 07. 25. 12:54
Előzmény: #1119  szarvasvadasz
#1123
a tag 2013 április elején - közvetlenül az összeomlás előtt vált _átmenetileg_ ezüstmániássá - azóta nálam a "warning" kategóriában van

+ az sem tetszik, hogy több száz oldalas ingyenes elemzésekkel tereli a jónépet a brit lakáspiacra, ami köztudottan a legvadabb buborék a világon...
eurocent 2015. 07. 25. 12:41
Előzmény: #1119  szarvasvadasz
#1122
Köszönöm a linket!

Nadeem Walayat elemzése maximálisan egybevág a chartos gépem projekciójával. Nálam a mostani esés (A hullám) alja 1041-1042.
Érdekes, hogy USD index elképzelésünk is egyezik. 93 körüli aljt várok év vége felé. Még egy 98,x felszúrás benne van a pakliban, aztán irány dél.
1-1,5 héten belül fordulat következhet be arany élebében, indulhat a/B hullám.
Törölt felhasználó 2015. 07. 25. 11:54
Előzmény: #1118  eurocent
#1121
Pedig mekkora riadalmat lehetne szerezni ha megprobalnak letesztelni az 1000$-t.....
Na akkor a csapbol is az jonne Es kepzeld hany technikai kereskedo besortholna....
;)
Senki nem ismeri a jovot, hamarosan meglatjuk mi lesz

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek