Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
eurocent 2015. 07. 27. 10:59
Előzmény: #1028  eurocent
#1160
Arany vagy most fordul délnek, vagy felmegy kb 1112-ig és utána megy 107x alá. Ha ez utóbbi a helyes feltételezésem, akkor ma 19:00-20:00 között várnám a max értéket.
Törölt felhasználó 2015. 07. 27. 10:04
#1159
"A notable pairs trader WAS hedge fund Long-Term Capital Management."

;)
Törölt felhasználó 2015. 07. 27. 08:52
Előzmény: #1156  Tazsomaru
#1158
ööööööööööööö... profit!

:)
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 07. 27. 08:50
Előzmény: #1156  Tazsomaru
#1157
néztem már GLD/SLV-t, de nem igazán alkalmas párkereskedésre.

link
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 07. 27. 08:38
Előzmény: #1152  Törölt felhasználó
#1156
"mondjuk van valakinek x osszege ugyanolyan ertekben beshortolja az aranyat mint az ezustot"

nem értem ennek a párkereskedésnek a lényegét. mind a kettőt shortolod?

"es azt mondja ha az arany esik 10,15,20 esetleg 25 szazalekot akkor zarja a pozit...."

ezüstöt mikor zárja?
Törölt felhasználó 2015. 07. 27. 07:39
Előzmény: #1154  Törölt felhasználó
#1155
A kedvedert raneztem longterm gold es silver chartokra. Goldot vennek 1000USD-ert, ha lenne folosleges tokem (nincs, es nem is lesz). A silver chartban semmi fantaziat nem latok; azt 12USD-ert vennek esetleg, vagy prompt aron akkor, ha gold 1000.
Törölt felhasználó 2015. 07. 27. 07:11
Előzmény: #1148  Törölt felhasználó
#1154
Na mit szólsz ezekhez Mats? Hm? De igazat mondj nekem! Mit szólsz ahhoz, hogy az aranyat nem szabad megvenni?! Várom a véleményed!!!!!
Törölt felhasználó 2015. 07. 27. 06:15
Előzmény: #1146  Törölt felhasználó
#1153
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

ha támadnálak,azt még te is észrevennéd,egyelőre csak simogatom azt az überokos kis buksidat :)

biztos sokan meg akarnak érteni,de valószínüleg keveseknek sikerűl :)

lásd kivel van dolgod,hajlandó vagyok jelentős prémiummal foglalkoztatni és megbecsülni azt a hatalmas felhalmozott tudást és tapasztalatot,il. kivételes értéket,amit képviselsz,így mindennel együtt brutto 1 aud/év fizuért lehetnél vezető blogger a magyar narancsnál! sőt hozhatsz egy aszisztenst is,aki segít a helyesírásban
Törölt felhasználó 2015. 07. 27. 05:22
#1152
Sziasztok!

A forum arra lenne hogy mindenki elmondhassa a velemenyet....
nem kell mindent elfogadni es nem is kell vele egyeterteni....
en se hiszek fibonacci, elliot es egyeb dolgokban, de azert mert en nem hiszek valamiben az nem jelenti azt, hogy nem is mukodhet, vagy letezhet....

Stingy nagyra ertekelem, hogy hozzaszolsz a forumhoz, es velemenyem szerint joval elorebb jarsz az osvenyen mint a legtobb forumozo, kulonoskeppen hogy te megtalaltad a szamodra, a hozzad illo kereskedesi rendszert....
Osztom a velemenyed en is jobban kedvelem a mechanikus kereskedesi rendszereket es tobbet is hasznalok kereskedek, kulonbozo szamlakon....
Ettol fuggetlenul elfogadom pomperj hsz-t ill. szarvasvadaszet is.....
nem mindig ertek veluk egyutt, sokszor mas a velemenyem mint az oveke vagy mase....., de ez nem jelenti azt hogy a hsz-ik nem kepesek erteket hozzaadni a forumhoz es a forumozokhoz....
Abban se hiszek hogy pomperj kesz akarva akarna masnak kart okozni...
En elfogadom, hogy az o elkepzelese, kereskedesi rendszere mas mint az enyem....es jo nehany embertol olvastam, hogy pomperj irasai segitseget jelentettek szamara-szamaruk...
(rengetegszer leirtam mar,de szeretnem megismetelni, minden 1-es kereskedesert mindenkinek sajat maganak kell vallalni a feleloseget..ez mashogy nem mukodik...)

En nem hiszek se az arany se az ezust shotjaba, mert nekem ez fundamentalisan nagyon megalapozatlan, de ertem es latom hogy sokan TA szinten megis latnak benne fantaziat en nem, persze ez nem jelenti azt hogy nem lehet vele penzt keresni...

regebben mikor meg McDee irkalt ebbe a kozossegbe oneki nagy kedvence volt a pair trading...

Szoval lassunk 1 peldat arany shortra es pair tradingra...

link
link

Mint a ket grafikonbol lathato az arany utolso csucsa utan jelenleg 43%-os korrekcioban vagyunk es nehany napja, 1 hete esett el az eves melypont, technikailag igy a short kereskedesre jo esely van...
Ha megnezzuk az ezustot akkor azt latjuk, hogy az ezust 66,05%-os korrekcion van tul....
Mint tudjuk az ezust mind long mind short oldalon felul ill. alul szokta teljesiteni az aranyat...
viszont az elmult heten ez a korrelacio felborult...
(mert eso trendben az ezustnek jobban kellett volna esni)
hogy miert van ez azt nem tudjuk,persze van ra nehany magyarazat...de azt majd maskor....
viszont adodik 1 lehetoseg...

mondjuk van valakinek x osszege ugyanolyan ertekben beshortolja az aranyat mint az ezustot es azt mondja ha az arany esik 10,15,20 esetleg 25 szazalekot akkor zarja a pozit....
(a kockazat ugye az lesz hogyha az ezust elkezdi lefele alulteljesiteni az aranyat, magyarul gyorsabban nagyobb ertekben esik...ill. az ido....)

a kereskedest meg lehet azzal fuszerezni, hogy amikor az arany mondjuk eleri a 10,15,20 esetleg 25%-os celarat akkor zarjuk a short poziciot, esetleg megvarunk 1 vagy 3 emelkedo napot es akkor zarjuk az arany shortot...

miert is mukodhet???
az ezust piaca sokkal kisebb mint az aranye, es felhasznalasa majdnem 50%-ban ipari dolgokra megy, szoval sokkal veszelyesebb shortolni meg papiron is...
ha pedig megfordulna a rovidtavu trend akkor nagy valoszinuseggel az ezust felul fogja teljesiteni az aranyat...

nem tudom hogy milyen idotavon fog mukodni es azt se, hogy mikor es hol lesz az alja az ezustnek ill. az aranynak....
de nagy valoszinuseggel fognak ezzel nehanyan penzt keresni....

Ez nem 1 kereskedesi, befektetesi tanacs volt, csak mint 1 otletet irtam le es ha valaki felhasznalja azt sajat felelosegere teszi...
(csak hangosan gondolkodtam...)

Mindenkinek szep hetet!
Törölt felhasználó 2015. 07. 27. 00:36
Előzmény: #1147  Törölt felhasználó
#1151
Ha fizikait kepes vagy venni kis premiummal...
akkor szerintem gyujtogetni erdemes a kovetkezo napokban hetekben...(nem csak aranyat de az ezustot is)
mert szerintem nem fogjak hagyni emelkedni meg par hetig...
en nem kereskedem az aranyat short oldalon...,de elmeletileg innen mar szerintem megprobaljak majd idonkent megontenni kevesbe likvid idoszakban...
ha fogadnom kene ra en adnek most mar 50%-os eselyt, hogy leteszteljuk az 1000$-os szintet...
(de mint mondtam en nem shortolom, nem adom el rovidre az aranyat...meg akkor se ha jo esely van lefele 60-90$-nak)...

Eleg olyan erzesem van hogy hamarosan minden esni fog...reszvenyek, indexek, nyersanyagok...(kerlek ne gyertek azzal hogy minden nem eshet...EUR/USD-nal ugye az egyik deviza erosodik a masikkal szemben..szoval ezt hagyjuk)...

Nem daytradelnem a nemesfemeket, nagyon rosszak az eselyeid ha igy kereskedsz....
Törölt felhasználó 2015. 07. 27. 00:26
Előzmény: #1148  Törölt felhasználó
#1150
:) nyugiiiii! :D hát ez jó!!!!!
Törölt felhasználó 2015. 07. 27. 00:16
Előzmény: #1148  Törölt felhasználó
#1149
Megtennéd, hogy ezt számomra érthetően elmondod? Megnéztem amúgy az arany csártját, csak kíváncsi vagyok, hogy mi a vélemény! A tiédre még inkább kíváncsi vagyok!!
Törölt felhasználó 2015. 07. 27. 00:05
Előzmény: #1147  Törölt felhasználó
#1148
Korabban Kisvuk nagyon jol raerzett arra, hogy aranykereszt egy darabig meg nem lesz napos gold spot charton: link .
Törölt felhasználó 2015. 07. 26. 23:54
Előzmény: #1146  Törölt felhasználó
#1147
Szia Vuk!

Te mit is mondasz az aranyról? Venni kell vagy eladni most?
Törölt felhasználó 2015. 07. 26. 23:14
Előzmény: #1143  Törölt felhasználó
#1146
általános iskolába valószínüleg fel se vennének ???
nem is jelentkeznek, keves helyen tudnanak megfizetni mo-on (meg a versenyszferaban is)....szoval ezt a reszt talan ne eroltessuk...
;)

a legjobb védekezés még mindig nem a támadás pityu???
te kotottel belem ill. a helyesirasomba...
;)

ha nem vetted volna eszre magyarul irok...
;)
aki megerti az megerti aki nem az nem, bar te is megertetted kulonben nem tudtal volna kijavitani....

szoval ki az aki tamad es ki az aki kioktat, rosszindulau es szemelyeskedo Luloka???

Persze havi 10% fixel az ember konyen viccel...
pitcairn2 2015. 07. 26. 22:13
Előzmény: #1133  pomperj
#1145
Clive Maund kolléga az esetek minimum 90%-ban kitűnő kontraindikátor

(hót ziher, hogy dezinformátorként van jelent a virtuális térben egyébként - az iszonyatos produkcióját tekintetbe véve - már rég elkotródott volna onnan)

ő most rövidtávon emelkedés, közép távon igen jelentős összeomlás mellett tör lándzsát

GOLD MARKET UPDATE

originally published July 26th, 2015
link

a "fantasztikus" track record-ja alapján én rövidtávú csökkenésre és középtávon jelentős emelkedésre számítanék

ihol lehet gyönyörködni a fantasztikus track record-jában:)

link

hihetetlen "éleslátása" kapcsán mindössze két dolgot emelnék ki:

2010 augusztusának elején jóformán __eltemette__ az ezüst- és az aranypiacot

lényegében totális összeomlással riogatott...

2011 májusának elején pedig - 200%-os ralli után - ezüstvásárlásra biztatta a jónépet...

ihol lennének ezek a "zseniális" cikkek:

Global Catastrophe Alert...
Politics / Conspiracy Theory
Aug 01, 2010
link

Gold Melt-Up May Have Started
Commodities / Gold and Silver 2011
May 02, 2011
link

Has the Silver Melt-Up Run its Course?
Commodities / Gold and Silver 2011
May 02, 2011 -
link
pitcairn2 2015. 07. 26. 17:54
Előzmény: #1142  Törölt felhasználó
#1144
ha könyvből, vagy hagyományos 10-15 fős csoportból álló nyelvtanfolyamon tanulsz, akkor pont hogy az "utca emberével" való hatékony kommunikáció lesz a legnehezebb

mondhatni afféle "Achilles sarkad" lesz még akár egy felsőfokú nyelvvizsgával a tarsolyodban is
Törölt felhasználó 2015. 07. 26. 17:36
Előzmény: #1142  Törölt felhasználó
#1143
nem mondod! miket meg nem tudok tőled :))
lehet azért,mert fel se ismered?
általános iskolába valószínüleg fel se vennének

a legjobb védekezés még mindig nem a támadás pityu
ez pedig egy magyar fórum,ahová magyarul írunk

write English please,when you think it better goes

by
Törölt felhasználó 2015. 07. 26. 17:17
Előzmény: #1141  Törölt felhasználó
#1142
mar jo ideje nincs elso elemi, sot amikor meg en iskolaba jartam se volt....
altalanos iskolanak hivtak ha jol emlekszem...
bugacrol csak annyit, hogyha te kovetsz el helyesirasi hibakat, en nem javitalak ki...
;)
egyebkent nem a magyar nyelvet hasznalom a kommunikaciom 90-95%-ban, hanem az angolt...
persze kivancsi lennek milyen az angolod...
(mert tudod csak az a baj, hogy aki jelenleg nem beszel, ir, olvas angolul az korubelul olyan mint 50-80 evvel ezelott valaki nem tudot irni, olvasni mo-on...)

Nem reg volt az egyik baratom ocse itt au-ban...
kozepfoku angoljaval (amit mo-on szerzett, nem volt kepes rendesen kommunikalni az emberekkel....persze az emberekben volt a hiba...)
;)
Törölt felhasználó 2015. 07. 26. 16:00
Előzmény: #1140  Törölt felhasználó
#1141
link

meg hagyom=meghagyom,nézz=néz - első elemiből visszatapsolnának

üdv. bugac alsóról :)

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek