Topiknyitó: Tésztavirág 2020. 08. 18. 15:55

Saját használatra ingatlant vásárlók topicja  

Ez egy egyszerű topic saját használatra ingatlant vásárlók részére élményeik, tapasztalataik megosztására, területek árszínvonalának megvitatására. Befektetői ingatlanvásárlókat várja a

Lakás/Ingatlan árak topik
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
OlafGrof 2020. 09. 13. 11:44
Előzmény: #439  infin
#440
Jogos, mindig elfeljtek szurni ra (nem kiadot keresek csak most nezegettem mik vannak) am jo szemetseg h akkor egy negyzetmetert se ir oda, ebben az esetben felejtos a dolog en a 100+ os lakasok alberlet araira vagyok kivancsi erre meg szobak jonnek fel...
infin 2020. 09. 13. 11:41
Előzmény: #435  OlafGrof
#439
ez kiadó SZOBA.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 13. 11:36
Előzmény: #434  Murdoch
#438
Különösebben nem foglalkoztat hogy min nem kellene meglepődnöm, én elmondtam hogy mi van és kvázi le lettem hazugozva. Aztán ne csodálkozzak. Poénos ember vagy.
Murdoch 2020. 09. 13. 11:27
Előzmény: #435  OlafGrof
#437
Nocsak, ez az ár már tényleg a vicc kategória.
OlafGrof 2020. 09. 13. 11:25
Előzmény: #435  OlafGrof
#436
Szuteren garzon*
OlafGrof 2020. 09. 13. 11:23
Előzmény: #434  Murdoch
#435
https://ingatlan.com/31430735
Ez is mi mar... Es akkor 130 egy garzon persze
Murdoch 2020. 09. 13. 10:56
Előzmény: #433  PusztaPutyin
#434
Mondjuk nem kellene annyira meglepődni, hogy ilyen kínálat mellett rácsodálkozik az ember, hogy 130-ért bérel valaki egy garzont. 
https://ingatlan.com/v-ker/kiado+lakas/tegla-epitesu-lakas/31711084
Nyilván vannak kiemelkedő tulajdonságú ingatlanok, amit magasabb áron ki lehet adni, de általánosságban már nagyon más a helyzet. Főleg a belvárosban, ahol nagyon erős volt a külföldi turisták szerepe. Ennyi, nem kell túlreagálni a dolgot. 
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 13. 10:17
Előzmény: #432  Batiszkáf
#433
Itt is lett nagy vihar a biliben amiatt mert nem elég jó ingatlant vettem és túl jó áron adható ki, volt nagy kurvaanyámat az este.
Batiszkáf
Batiszkáf 2020. 09. 13. 10:00
#432
Rendesen szét lett k*rva offolással a régi topik.
Törölt felhasználó 2020. 09. 13. 09:58
Törölt hozzászólás
#431
OlafGrof 2020. 09. 13. 07:45
Előzmény: #411  Murdoch
#430
Szar hely, de ikerhaznak alkalmas mert 30+ az utcafront. Kivancsi leszek milyen aron kelnek majd el a most epulo projektek. 
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2020. 09. 13. 01:44
Előzmény: #400  Murdoch
#429
A fizetések nőttek, ez tény. (Katás, nem katás...) Igen ám, de az ingatlanok ára is sokat nőtt. Szóval nem sokat változott a lakással nem rendelkezők helyzete, kiv. persze, hogy olcsó a hitel (elég alacsony a kamat).
Az utóbbi években egyre csak több lett a kínai, vietnámi és orosz befektető (pongyola megfogalmazás...) :). Ők átlagosan 32 m.-t költöttek egy-egy lakásra, de ez az átlag régebbi adat. Nem hiszem, hogy bárkik is "támasztani" fogják a piacot, ha beindulna egy komolyabb árcsökkenés, de amit írtam az ad1 meg ad2-ről, az elég komoly támasz lehet majd akkor, amikor...
Értsd: ha mondjuk 2020+2021 nominális csökkenést hozna, akkor 2022-ben annál inkább lenne ok az emelkedésre, pl. mert senki sem adna át új lakásokat. Ugyanakkor a koronavírus-hiszti nem érintette Mo.-ot az irodák szempontjából kifejezetten hátrányosan. Pl. az EUR/HUF újabb mélypontjai miatt csak még vonzóbb célpont HU a FDI számára, főleg az olyan szolgáltatásoknál, ami export-orientált. Gondold végig: átszámolja a befektető az USD-t vagy az EUR-t, és az jön ki, hogy olcsó most ide befektetni, de a béreket kifizetni is az, miközben a bevételei nagy része devizában realizálódik... ha nem lennénk ekkora légypiszoknyi ország, hasonló árfolyamok mellett már idejött volna a Tesla, meg mondjuk "Írország fele" :) mármint akik ténylegesen gyártanak is ott valamit, nem csak odaviszik a profitot a holland-ír adószendvicsbe :) egyébként nem is értem teljesen, mi olyan vonzó a befektetőknek mondjuk (hogy régiós versenytársat említsek) Brnóban, ami kb. egy Győr méretű város, és a szolgáltató szektora majdnem olyan "felkapott" mint mondjuk Bp. (Persze a csehek régóta előttünk járnak, de ez tükröződik is az áraikban...)
Szóval én azt látom, hogy lakásépítési projekteket fel-felfüggesztenek, bedőlnek, stb. DE iroda építését csak elvétve (Bpesten). Azt nem állítom, hogy leálltak a lakásépítések, de mintha az irodáknál folyamatosan mennének ki a Váci úton + Soroksárin (és még a Kopaszinál is megy Budán pár projekt... tényleg, meg is nézem, hogy áll a MOL HQ :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2020. 09. 13. 01:13
Előzmény: #394  PusztaPutyin
#428
Bocs, tényleg benéztem, és 30-cal számoltam a nm-t, biztos valami bekattant valahonnan (brainfart). A lényeg, hogy köszi a választ. (Amúgy csak 3 kérdésem volt, de ebből 2 egymásból adódik, szóval csak 2. :) Jó vétel volt egyébként. Na bakker, most emiatt eszembe jutott még egy szempont, ami lényeges... hát hogy ne legyen mondjuk 100 (de inkább 60, vagy 80) lakásnál több a társasházban... egy relatíve kisebb lakóközösség esetén sok értelmes dolgot meg lehet szavazni, persze ha sok a kretén, akkor meg ígyis-úgyis szívás van...)  Ezzel amúgy fullra egyet tudok érteni:  "nekem nem az számít hanem hogy lehet benne lakni és kiveszik." Amit említettem, azt én meg is vettem volna, ha nem találok jobbat tőle ár/érték arányban. Végső soron van egy csomó olyan dolog, amit az ember keres az ingatlanban, aztán ezeket bármikor képes kidobni, ha remek az  ár/érték arány... legfeljebb később még hozzányúl a vevő, és ezt-azt átalakít, ami nem volt jó benne, ha megéri. De a lokációt nem lehet "átalakítani" :) ezért is mennek nagyon az angyalföldi lakások...
infin 2020. 09. 13. 00:12
Előzmény: #425  upgrayeddAKS
#427
jah, a mostani bérlőpárnál is a nő döntött:))) de ott ő viseli a gatyát amúgy is sztem : P
Murdoch 2020. 09. 13. 00:07
Előzmény: #419  upgrayeddAKS
#426
Nem-nem, tényleg jók a támpontok. 
Na igen, nekem is ez a gondom, most nagyon sovány a kínálat, cserébe viszont (még) aranyáron vannak a normálisabb ingatlanok. Persze a kripto detto, még 2012-13 környékén foglalkoztam a BTC-vel, most nem látom értelmét.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2020. 09. 13. 00:02
Előzmény: #422  upgrayeddAKS
#425
jah, még egy dolog: legyen KÁD!
Nem kötelező, de azt jobban szokták keresni, valszeg azért, mert ahol még az sem fér el, ott olyan kicsi a fürdőszoba, hogy azt mondják sokan: köszi, majd visszajelzünk :)
Főleg a nők nézik meg kb. első helyen a fürdőt, és sok-sok esetben bizony a nő dönt... :)
infin 2020. 09. 13. 00:00
Előzmény: #422  upgrayeddAKS
#424

na én már nemtom h ironizált-e vagy sem :))
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2020. 09. 12. 23:58
Előzmény: #421  infin
#423
Ráhibáztál... titok :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2020. 09. 12. 23:57
Előzmény: #418  infin
#422
Kösz. No akkor ezek szerint mégiscsak érthető lett, én meg azt hittem, ironizál itt Rupert Murdoch :)  Mondjuk pár helyen elb..tam a gépelést, pl. ezt akartam írni: mondjuk nálam vannak is alternatívák a LAKÁSBELI cigizésre... 
.
hozzá is kell tennem: ha valaki olyan fa..z, hogy nem megy ki a bérelt  lakás elé, amíg elszív egy cigit, az meg is érdemli... de azért jó, ha van pár erkély, terasz, miegymás, az amúgy is a dohányosok tipikus "otthona", amíg a szenvedélyüknek hódolnak... ha csak tehetem, olyan lakást teszek a shortlistbe mindig, aminél ez is adott / megoldható. Szeretem továbbá, ha duplakomfortos, bár ha átalakítható olyanná, az is jöhet. A népek szeretik, ha tusolás közben nem jön be senki odasz..ni :) nem is értem, azt miért tolerálják, ha a kúrmányok az asztalukra sz..nak (pártoktól függetlenül)... :) Na mindegy, azért számomra is vannak még rejtélyek :)
infin 2020. 09. 12. 23:48
Előzmény: #419  upgrayeddAKS
#421

Abszolút nem baj, hogy hosszú lett, engem az is érdekelne, amit említettél, hogy az idővel is jó optimalizálni. Azzal kb mire gondoltál, ha nem titok?

Topik gazda

aktív fórumozók