Topiknyitó: Tésztavirág 2020. 08. 18. 15:55

Saját használatra ingatlant vásárlók topicja  

Ez egy egyszerű topic saját használatra ingatlant vásárlók részére élményeik, tapasztalataik megosztására, területek árszínvonalának megvitatására. Befektetői ingatlanvásárlókat várja a

Lakás/Ingatlan árak topik
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Murdoch 2020. 09. 12. 22:55
Előzmény: #393  upgrayeddAKS
#400
Te is abba a hibába futsz bele, hogy airbnb szabályzáshoz akarsz kötni bérleti díjat. Most mondta a Vezér is az M1-en, hogy még jövőre sem lesz külföldi (elegendő), egyébként én meg inkább erre 2-3 évet mondanék.
A Katás dologgal kapcsolatban meg az a gondom, hogy ha giga fizetések vannak, akkor miért ilyenek ilyen gyenge a tranzakciószám a fővárosban.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 12. 22:54
Előzmény: #398  impudent
#399
Annyiért látatlanban egy szar.
impudent 2020. 09. 12. 22:53
Előzmény: #393  upgrayeddAKS
#398
Akko siess 84 m2 Forgács utca 24,8 million irányár szuterén.
Ez köll Néktek
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 12. 22:52
Előzmény: #396  Murdoch
#397
Emlékeztetlek hogy azzal jöttél hogy kitalációval jövök és elmeroggyant ötlet amúgy is, és ez csak a belépő volt. Mivel én meg tudom hogy nem kitaláltam, így adta magát a dolog. Bocsi ha zavar.
Murdoch 2020. 09. 12. 22:49
Előzmény: #395  PusztaPutyin
#396
Nyilván.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 12. 22:48
Előzmény: #392  Murdoch
#395
Hát volt mire írnom.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 12. 22:47
Előzmény: #387  upgrayeddAKS
#394
Jó sokat kérdeztél. Sok szart láttam előtte, ennek mellesleg négyszázötven volt csak négyzetmétere, egy raktárhelyiség lett átalakítva. A kivitelezés színvonala nagyon meggyőző volt, a helyiség alapállapota, a nulla vizesedés stb szintén. A fekvése figyelemre méltó. Egyszerűen toronymagasan volt az addig látottak felett. Látod, impudent is itt comboskodik hogy mekkora szar biztosan, az emberek sokszor így kezelik a szuterént, na meg lakáshitelt se lehet rá felvenni mert lakás. Én meg leszarom mert nekem nem az számít hanem hogy lehet benne lakni és kiveszik. Nálunk most pár évre egyetemista lakás céljára szolgál családon belül, aztán majd kiadjuk. Közben megvesszük a szomszédot is ha eladó lesz, illetve van több is, maximum ötben gondolkodom hosszabb távon.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2020. 09. 12. 22:47
Előzmény: #383  impudent
#393
"De miért azt senki nem tudja." Megint magadból indultál ki :) Ott épült egy halom iroda (nem tudom, hány négyzetméter, de csak az Árpád hídnál levő volt vagy 90e körül... meg kellene néznem...)
Az fel szokta vinni az árakat... Elárulom: a belváros meg azért drága, mert szimplán kevés a terület, ergo kevés az ingatlan, aminek a nagy része ráadásul nem is lakható és/vagy szimplán irodának használják. Ja, és pusztán HUF alapon nézve a fizetések sokat emelkedtek (EUR-ban már kevésbé, sőt...) de a "jónép" HUF-ban kapja és abban költi, no meg ott van a KATA/KIVA, egyes szellemi szabadúszók adómekkája... gondolom, a több, mint 300e "katás" nagy része Bp.-re koncentrálódik (értsd: nem az 1/5-ük, hanem mondjuk a felük, 2/3-uk...) No meg persze az airbnb, stb. is közrejátszott... ha megmarad a 120 napos korlát, akkor viszont simán lehet, hogy a bérleti díjak csökkenni fognak (kb. addig, amíg ki nem derül, hogy ad1 az EU-szabáylozás miatt új építésű házat már csak felső (ár)kategóriákban lehet kivitelezni ill. ad2 leálltak a lakásépítésekkel és/vagy sokan fejezték be a futó projekteket a kivitelező cégek közül)
Murdoch 2020. 09. 12. 22:46
Előzmény: #390  PusztaPutyin
#392
Erre gondoltam:
"Baszki mennyi a hülye  :))"
impudent 2020. 09. 12. 22:39
Előzmény: #388  impudent
#391
Az Állami áruház cimu film jut eszembe amiko az emböröket béhülyítették és mindent mágvettek azt is ami semmit nem ér
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 12. 22:38
Előzmény: #389  PusztaPutyin
#390
Lemaradt: végül pont te nevezted furának az én stílusom. Vicces.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 12. 22:37
Előzmény: #386  Murdoch
#389
Igen én tudom, azért mert gondoltam elmesélem a tapasztalatomat. Neked ez úgy volt lényegtelen, hogy azt írtad, hogy az nem a valóság, elmeroggyant bérel annyiért, aztán megvádoltál kereskedelmi kommenteléssel. Végül 
impudent 2020. 09. 12. 22:35
Előzmény: #386  Murdoch
#388
Frusztrált lennék egy szuterénnal a nyakamon.
Főleg ennyi pinzért.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2020. 09. 12. 22:33
Előzmény: #363  PusztaPutyin
#387
Mekkora arrafelé a bedőlt irodaprojektek aránya? Nem lehet nagy, de utánanéztél? Engem még a 9. és a  11. ker. is érdekel, ott is vannak érdekes irodaprojektek, bár annyira azért nem jó a közlekedés utóbbinál, sok a kis egyirányú utca, stb. (mondjuk végső soron a 7. ker. jobb részein is sok, aztán milyen áremelkedés volt mégis az utóbbi pár évben...) . A 13. kerületet én is lecsekkoltam, az bitang jó lett (kell még rajta csiszolni, de azon vannak...). De a 13. drága már...  viszont ami még jó lehet (csak leálltam vele) az a 18-19. kerületek új építésű és/vagy jó minőségű ingatlanjai, amihez általában hozzá kell nyúlni, de nem muszáj, így kiadható akár gyorsan is, ám ha adott áron kevés az érdeklődő, attól még elindítható egy kis javítgatás, stb. Ezeket a kerületeket korábban nagyon "kiesőnek" gondoltam, csakhogy a valóságban nem rosszabbak, mint mondjuk a 4. ker. (Amit mára szintén túláraztak.)
Egyébként mennyi ideig kerestél ingatlant, mielőtt megvetted ezt a konkrét szuterént? Azért volt "csak" 600e körül a nm-ár, mert az emberek idegenkednek a szuteréntől, gondolom... (mondjuk én is, pedig egy olyan szuterén tuti lehet akár lakni is, ami fszt-i, de mondjuk a másik oldalról már "csak" 1m kintről a 2m magasan levő WC ablak... igazából láttam is olyat, de az nem lakóingatlan kategóriában volt a tul. lapon, hanem üzlethelyiség volt hivatalosan. Műteremnek használták, és elég jónak tűnt, de találtam jobbakat is, no meg azért a közlekedés sem volt igazán jó...)
Murdoch 2020. 09. 12. 22:28
Előzmény: #381  infin
#386
A stílus meglehetősen fura, de ő tudja miért írja azt amit ír, nekem lényegtelen, én meg nézem a .com-on a havi 10%-os kínálati növekedést a bérleti piacot tekintve.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 12. 22:26
Előzmény: #383  impudent
#385
Na akkor foglald össze hogy mit akarsz mondani mert össze kellene raknom egy nagyobb ajánlati anyagot és azt terveztem hogy még ma este belevágok. Úgyhogy lassan lelépek, de ha lefordítod nekem valami használható gondolatra akkor ígérem hogy előtte gyorsan elgondolkodom rajta a kedvedért. Olyanokra gondolok hogy szar ingatlant vettem, nem is annyiérr hanem hazudok, nem jó hogy évente az árának a tizedéért lehet kiadni, vagy csak simán unszimpatikus vagyok mert cikizni szoktam a mesterkélt tájszólásod stb. Köszönöm, spóroljunk egymásnak időt.
infin 2020. 09. 12. 22:22
Előzmény: #383  impudent
#384
Biztos full vizes, félig beomlott, stb. :)))
impudent 2020. 09. 12. 22:19
Előzmény: #380  PusztaPutyin
#383
Hát az baj  mert a Forgács utcában 24 milcsiért 84 m² szuterent hirdetnek mán fél éve.
Egyébkent a szuterén és Váci ut az értéktelen.
Értéke az utóbbi csoda 5 évben képződött.
De miért azt senki nem tudja.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 12. 22:14
Előzmény: #381  infin
#382
Szerintem hagyd, abban hisz amiben akar, nekem aztán scheissegal hogy elhiszi vagy sem amit írtam, nem az én problémám. 
infin 2020. 09. 12. 22:12
Előzmény: #379  Murdoch
#381
Bocsi, ez nem személyesen ellened megy de wtf. Miért lenne ez kereskedelmi jellegű, ha megírjuk a saját valós tapasztalatainkat? A valódi életből. Miért olyan hihetetlen, hogy ki lehet adni lakásokat és nem két fillérért? De most komolyan. Miért?

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek