Topiknyitó: Tésztavirág 2020. 08. 18. 15:55

Saját használatra ingatlant vásárlók topicja  

Ez egy egyszerű topic saját használatra ingatlant vásárlók részére élményeik, tapasztalataik megosztására, területek árszínvonalának megvitatására. Befektetői ingatlanvásárlókat várja a

Lakás/Ingatlan árak topik
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
infin 2020. 09. 12. 23:46
Előzmény: #415  PusztaPutyin
#420
Jah, az elhelyezkedés az első és a második és a harmadik legfontosabb tényező. :) Meg ismerni kell a piacot gyakorlatból is. Az meg nem az, hogy nézegetjük a .com-on, hogy miből hány darab található.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2020. 09. 12. 23:44
Előzmény: #416  Murdoch
#419
Bocs, ez tényleg hosszú lett :)
De mindegy is, mert abban totál egy követ fújunk, hogy ma már nem "jó a piac"... sztem ma már elvétve akad egy-egy jó vételi lehetőség, amire úgyis lecsapnak mások hamarabb... még 2015 körül volt pl. egy olyan kéró, ami nagyon tuti lett volna, meg is beszéltem a tulajjal, hogy megnézem, aztán elvitték előtte... mondjuk ár/érték arányban az sem volt rossz, amit utána találtam, csak az ember szíve mindig fáj ilyenkor, és ezért is jobban szeretem a tőzsdét (meg mert likvid... meg mert itt a világ legsikeresebb cégeiből tudok tulajdoni hányadot szerezni... meg mert kisebb az időráfordítás... meg... van egy pár ok...)
infin 2020. 09. 12. 23:43
Előzmény: #414  upgrayeddAKS
#418

Na mondom ilyen hozzászólásokat még:) Ennek van értelme : P Én is teljesen hasonlóképpen gondolkodom a kiadásról
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2020. 09. 12. 23:37
Előzmény: #398  impudent
#417
2019-ben még néztem aktívan lakásokat, de ma már nem vennék... ha lenne egy-egy "Schnäppchen", no azt megnézném, de ma már nem azokat az időket éljük, mint 2011-2018 között. 2018 sztem már elég drága volt, de lehetett még vadászni. Ha megint 3k lenne a BTC, akkor inkább abba tolnék egy garzon árát, de szerencsére még nem annyi :) Marad az INTC ill. egy-egy érdekes, mostanában sokat szenvedett papper (HII, stb.) vagy visszaveszem a QCOM-ot, ha még zúzzák a NASDAQ-ot :)
Murdoch 2020. 09. 12. 23:37
Előzmény: #414  upgrayeddAKS
#416
Hát ez így viszont frappáns és érthető, kösz.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 12. 23:32
Előzmény: #408  infin
#415
A miénk egy ötfelé osztott 200 nm-es felújított helyiség egyik ötöde, tavaly épültek, látom hogy folyamatosan ki vannak adva illetve van kettő amibe a vevő költözött be. A mostanit aki kiadta az most keresett két hete bérlőt mert a második hullám hómofisz miatt most visszamegy a szüleihez vidékre, piff, ki is adta 150-ért, nekem is erős volt, a miénk pár hónapja 130-ért ment még és lefogadtam volna hogy esett az ár, de akkor mégse. Gyalog távolságra ott van az a rengeteg irodaház ami most épül fel, kábé az egész irodatengely legsűrűbb szakasza. Folyamatosan lesz irodista utánpótlás, tipikusan informatikus kocka akinek pont nem kell az ablak de örül hogy nyáron légkondi nélkül se sül meg, télen meg alig kell fűteni. És ott van neki öt perc gyaloglásra az irodája. Kész főnyeremény. És van lakójelöltből több ezer a járóföldre lévő irodákban, és egyre többen lesznek.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2020. 09. 12. 23:31
Előzmény: #373  Murdoch
#414
Én ennél kicsivel több, mint 20%-kal többért adok ki garzont, szóval nem elborult az árazás. Persze van légkondi meg frankó az elosztása, DE nem nyúltam hozzá komolyabban 2008 óta, mondhatni csak tisztasági festést kapott... a bútorok is régiek, időm se lett volna csereberélni, mert egymásnak adják a kilincset a potenciális bérlők, és én inkább felfelé lövök az árazásban (de nem elszálltan). Mondjuk nem zajos, és van még pár előnye, pl. TÉNYLEG elképesztően szép a környék is (ált.) meg egész jó az infrastruktúra, de azért nem is olyan helyről beszélünk, hogy a Gellért-hegy tetején nézed a pesti oldalt, stb. A titok nyitja annyi, hogy nagyon sokan pont ilyesmi méretű lakást keresnek, és nem árt, ha az idővel is optimalizál az ember (sokszorosan megéri). Ez utóbbit most nem fogom kifejteni, mert hosszú volna... még egy dolog: sok-sok hirdetés van az ingatlan.com-on meg a többin. Igen ám, de egy részük MÁR elkelt, és különben is: nem tudni, mekkora a KERESLET. Azt nem mondja meg az ingatlan.com...  Amikor venni akartam, mindig azzal kezdtem, hogy aktuális-e még a hirdetés, és nem véletlenül. (Pedig ingatlanirodákban is voltam ill. küldtem ingatlanosoknak pár paramétert, stb.) Én 2011 óta keresek és veszek vmit (ritkán veszek mondjuk, elég régóta nem...), és MINDIG olyan shortlisteket készítek, amikből szinte az összeset megvenném, de nem tehetem :) Ehhez képest alig láttam élőben mondjuk 100-at (csak saccolom) 2019-ig bezárólag, mert ami nem érdekes, ahhoz ki se megyek megnézni. Feltételezem, hogy az albérletet keresők is kb. így vannak, így azoknál az ingatlanoknál csapódik le a kereslet nagy része, amiknél az árazás nincs elszállva (meg amik olcsók, de azon a tulaj nem fog nyerni hosszú távon, mert csak a "lumpen elemek" jönnek kb.) és "tud is valamit" az ingatlan, pl. nagyon jó a közlekedés, vannak boltok a közvetlen közelben, van (terem)garázs, szép és rendezett a környék is, stb. (pláne, ha ezekből több is kipipálható)... Ha egy lakás "csak" annyi tud, hogy jó helyen van, sokszor már az is "nyerő leosztás", de azért még többet el lehet kérni, ha az ember még tuningolja is, mondjuk van benne egy jó sarokkád (ami szerintem nem akkora hype, de a dzsentrik szeretik :) mint az üvegtéglát meg az LCD TV-t...) Szóval bele lehet tanulni a műfajba... igazából a sok "kocatulaj" is csak azoknak a malmára hajtja a vizet, akik hajlamosak gondolkodni és tanulni, és nem olyan hirdetéseket adnak fel, amiben csak "árjáknak" adják ki a kéglit (én mindig is röhögtem az ilyen hirdetéseken: csak nemdohányzók részére, kisgyerekesek kizárva, stb. ...b+, fesd újra a falakat a kaucióból, ha van olyan hülye, hogy bent dohányozik, mondjuk nálam vannak is alternatívák a cigizésre... gyerekkel meg semmivel nem nehezebb kilakoltatni valakit, szóval ne az legyen a mérce, a kauciónak meg fedeznie kell a gyerekek által okozott kárt... gyanítom, hogy egy bebas..ós társaság lényegesen több kárt tud okozni, stb.) Na mind1...
infin 2020. 09. 12. 23:31
Előzmény: #409  Murdoch
#413

Azt elhiszem, hogy őszintén írsz, de szerintem valami az éterben félremegy nagyon, ha így értelmezed ezeket a hozzászólásokat, ezért voltam kíváncsi. Szerintem az nem igaz, hogy eltűntek a bérlők vagy a befektetők. A turisták jobban eltűntek, persze. De 2 héten belül sikerült kiadni a családban is azt a 13. ker angyalföldi lakást nemrég, és külföldieknek. Úgyhogy azért nem ennyire sötét a kép. Nem arról van szó, hogy "mi se történt", hanem arról, hogy nem ENNYIRE sötét a kép. Árkorrekció már megtörtént, nem 150-ért adtuk ki, 140 lett volna a reális, az hogy családtag öreg, nem akart futkosni, és ezért belement még 5 ezres alkuba utólag, attól még ki lehetett volna adni 140-ért is. Én nem mentem volna bele, volt simán más érdeklődő is. De örülök, hogy ő belement, ne futkosson most, nagyobb eséllyel elkapná a vírust is, és azért 1%-2% kockázat biztos lenne nála arra, hogy komoly baj lenne belőle.
Ha nem szeretnél ilyen árak mellett vásárolni, hanem mittom, 30%-kal alacsonyabb áron, az azt is jelezheti, hogy egyszerűen annyira nem érdekel téged az az ingatlan, amit vennél. Nem akkora prioritás számodra, inkább másra költöd a pénzt. Van ilyen.
Murdoch 2020. 09. 12. 23:30
Előzmény: #411  Murdoch
#412

Pl.:
https://ingatlan.com/xvi-ker/elado+haz/ikerhaz/29103416
Gondolom ez vmi HÉSZ-es dolog lehet...
Murdoch 2020. 09. 12. 23:25
Előzmény: #407  OlafGrof
#411
Hirdetések szövegében volt benne, megpróbálom majd megkeresni. 
Igen, a budafoki teleknél most megy a papírozás, tudtommal sínen van a dolog, tényleg jó ismerősről van szó. Korábban is említette, hogy majd eladó lesz, csak engem elriasztott a focipálya.
infin 2020. 09. 12. 23:25
Előzmény: #404  OlafGrof
#410

Tényleg ne adjon ki az olyan, akit érzelmileg túl könnyen lehet befolyásolni. Ennek ahhoz semmi köze, hogy ki mennyire jó ember. Az 50-ért bérlő ismerősöd hány éve egyezett meg a bérbeadóval? Mert sokan évekig abszolút nem "frissítik" a bérleti díj mértékét, még akkor sem, ha már nagyon elavult. Ha jól látom, földszinti garzon (netán házrész? bár igen, létezik földszinti lakás saját kerttel is) igen messze kint, szóval ezt még hozzátéve el tudom képzelni a dolgot.
Az lehet, hogy számodra nem ér 40 milliót egy budapesti telek, de ha már 22. kerület, ennyi erővel sztem nézhetsz agglomerációt is, valahol olyan helyen ahol a közlekedés nem túl vészes.
Murdoch 2020. 09. 12. 23:22
Előzmény: #405  infin
#409
Nehéz megfogalmazni... én őszintén írok, nincs érdekeltségem a bérleti piacon, van ingatlanom, illetve majd vásárolni is szeretnék, de nem ilyen árak mellett. 
Egyébként olyan fővárosi ingatlanpiacról van jelenleg szó, ami elég nagy mértékben támaszkodott a bérleti piacra (rövid/hosszútáv), az eladási számokat tekintve pedig évek óta stagnál, vagy zuhan. Most meg bekapott pár gyomrost, eltűntek a turisták, bérlők, külföldi munkavállalók, befektetők, nem igazán értem azokat, akik úgy tesznek, mintha mi sem történt volna. Egy biztos, a kiadó/eladó lakások száma nagyon jelentősen nő, nem véletlenül számítok én is árkorrekcióra, ezért kár hülyézni, logikus dolgok ezek.
infin 2020. 09. 12. 23:20
Előzmény: #387  upgrayeddAKS
#408

Tök jók a kommentjeid írj még. :) Ezekkel sokkal többre megyek, mint amikor olvasgatom az általánosító+elszállt spekulációkat meg összeesküvéselméleteket arról h kereskedelmi célúak a hozzászólások.
Na szóval, a 18.-19. kerület engem pont azért nem érdekelnek, h annyira kint vannak. A 4. kerülethez képest miért, hogyan látod ugyanolyannak ezeket a kerületeket? Ez érdekelne.
Én egyszer majdnem vettem szuterént kiadásra, nagyon aranyos kis darab volt, amit árultak, de aztán az volt a döntő tényező ellene, h emeleti lakást többért lehet kiadni és az értékét is könnyebben tartja. Persze ez általánosság, amit megnéztem szuterént, tényleg nem volt rossz. Az is 13. ker volt ráadásul.
Lakni én biztos nem laknék benne, a magasságot szeretem :)).
Az zavar saját lakhatás céljából különösen, ha az ablakok olyan magasan vannak, néztem meg olyan lakást is (az is befektetésre), ami földszinti volt, semennyire sem szuterén, de az ablakokat sikerült úgy kialakítani. Áh. Azt elvetettem azzal is, hogy valszeg sok bérlőnek sem tetszene ez az elrendezés, nagyon sötét volt tőle a lakás. De lehet, hogy ha 20%-kal olcsóbban árulják:), még komolyan megfontoltam volna, mert amúgy teljesen felújított volt és elég jó helyen. Inkább az volt a baj, hogy nem tükrözte az ár egyáltalán az ablakproblémát.
De a konkrét szuterén a Váci útnál teljesen jó befektetés lehet. Ha részben kiadásra, részben saját részre kell, és valakit nem zavar a szuterén, akkor nagyon jó a hozama, mert annyival azért nem alacsonyabb áron kiadható, mint amennyiért árulják ezeket megvételre :). Engem az jobban zavart, hogy eladáskor nem lehet túl sokat kérni érte. (Ez lett volna valszeg azzal a földszinti lakással is.) De ha csak max a nagyon távoli jövőben akarod eladni, akkor teljesen ok lehet.
OlafGrof 2020. 09. 12. 23:16
Előzmény: #406  Murdoch
#407
Hol irtak? Amugy most az erzsebetkiralyne utca mellett is elmentem, 69millios 1300as telek es azon most csinaltak foldmunkat, 25% beepitheto szoval az ikerhaz lesz szerintem.
Meg erdekesseg keppen ha emlekszel volt 40ert egy telek budafoki palya mellett amit ismerosod adott el 1 het alatt, ott viszont egy botot nem tettek arreb pedig az meg tavasszal elkelt ugy remlik.
Murdoch 2020. 09. 12. 23:10
Előzmény: #404  OlafGrof
#406
Jó is hogy itt vagy, átnyálaztam egy rakat hirdetést, Diósdon, illetve a XVI-ban is írták pár helyen, hogy hamarosan vége az ikerházaknak, nem néztem még utána, de ez a telekárak szempontjából érdekes lehet.
infin 2020. 09. 12. 23:09
Előzmény: #386  Murdoch
#405

Egészen pontosan mi fura számodra a stílusban? Ezt komolyan kérdezem. Őszintén érdekel.
A .com-on a hirdetések száma csak egy dolog, van sok minden más is:). A .com-on amire hivatkozol, egy baromi általános statisztikai adat, amiből nem jó ötlet konkrét szitura levezetni túl sok mindent a szitu ismerete nélkül.
OlafGrof 2020. 09. 12. 23:06
#404
Erdekes mik vannak keruletben (22) ismerosom 100ert ad ki csaladi hazat (piaci ar harmada, hogy miert nem tudom) a lenyeg h nem fizetnek neki, monatorium ota  kitenni se lehet oket. Jo embert az ag is huzza... (Ritka kedves ember, nem valo neki a haz kiadas) 50ert is tudok aki berel garzont ismerosom 26nm, nem szuteren, sajat kertel, budafok, savoya tertol 5percre. Es akkor itt olvasom h van 130ert szuteren garzon kiadva fura vilag. Ma is setaltam keruletben gondolkoztam 40milliot er-e itt egy telek es hat nem, es foleg nem 50et amiennyiert hirdetik a legolcsobb elfogadhatot. 100millios hazakat vesznek itt, valami nem kerek... 20 eves autok allnak sorban az utcakon. A hazak tobbsege 30+ es felujitast sose latott. 
impudent 2020. 09. 12. 23:05
Előzmény: #400  Murdoch
#403
A ficeréknek 5 éve lakás se köllött még ingyér se a Vácin ,most bizonygatják a szuterén szenzácio.
Holnap a biciklilátoló lesz a sláger.
Utána pedig az utcai pad a Váci úton.
Na ezt a betegséget hozta az élmúlt 5 év.
Murdoch 2020. 09. 12. 23:04
Előzmény: #391  impudent
#402
Juj, nagyon jó analógia... egyébként az a vicces, hogy még ncseed is megírta, hogy most ez zajlik...
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 12. 22:57
Előzmény: #398  impudent
#401
Mellesleg az összefoglalóval adós maradtál. De különben most már meg is tarthatod.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek