Topiknyitó: Tésztavirág 2020. 08. 18. 15:55

Saját használatra ingatlant vásárlók topicja  

Ez egy egyszerű topic saját használatra ingatlant vásárlók részére élményeik, tapasztalataik megosztására, területek árszínvonalának megvitatására. Befektetői ingatlanvásárlókat várja a

Lakás/Ingatlan árak topik
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
PusztaPutyin
PusztaPutyin ma, 10:54
Előzmény: #1006  fogpaszta
1003-ra mínusz kettőt nyomni is eléggé klinikai eset...
PusztaPutyin
PusztaPutyin ma, 10:54
Előzmény: #1007  Toniba
Csak én érzek szereptévesztést az MNB részéről?
Toniba ma, 10:47
https://hvg.hu/gazdasag/20200925_Novak_Katalin_otthonteremtesi#utm_source=hirlista&utm_medium=aggregator&utm_campaign=hvg
„Novák Katalin azzal a múlt péntek esti kijelentésével, hogy a programnak nem lesz bérlakáspiaci eleme, páros lábbal szállt bele Matolcsy Györgybe”
Meglatjuk hogy tudjak osszegyeztetni az allaspontokat.
„A jegybank rendszeresen kommunikálja a bérlakásépítés fontosságát, mert annyira megdrágultak az albérletek, hogy ez már a versenyképességet veszélyezteti"
Az MNB mindent el fog kovetni, hogy csokkenjenek az alberlet arak.
A tárca nélkül miniszter egyelőre annyit árult el a célcsoportról, hogy „azt szeretnénk, ha otthonok épülnének, ha olyan emberek tudnák azokat tulajdonba venni – és nem csak birtokba –, akik később családot is alapítanak, vagy már most gyermekeket nevelnek”.
Latszik, hogy az uj epitesu lakasokat fogjak tamogatni.
fogpaszta péntek, 23:14
Előzmény: #1004  PusztaPutyin
Ami kívül esik a komfortzonajan az nincs is 😅
PusztaPutyin
PusztaPutyin péntek, 23:06
Előzmény: #999  rbbj11
Az. Téged mi fogott meg benne?
PusztaPutyin
PusztaPutyin péntek, 23:05
Előzmény: #1003  fogpaszta
Az első most még szerintem 100 mhuf körül lehet, úgyhogy az kicsit ábránd kategória, ahhoz el kellene adni ezt-azt, a második esetében óriási a szórás, 15 és 50 misi között bármi elképzelhető. Inkább ott is az utóbbihoz közelebb. De lehet hogy maradok itt helyben az agglomerációban levő helyiségeknél, itt magasabb bérleti díj érhető el mint Bp külső csomópontjaiban, viszont az eladási árak még nincsenek annyira elszállva. Ja igen az volt a másik amivel kiakasztottam vidéki mant hogy itt agglomerációban mennyiért adok ki :))
fogpaszta péntek, 22:40
Előzmény: #1002  PusztaPutyin
Mennyi kb az első és a második kategória? 50m2 mondjuk.
PusztaPutyin
PusztaPutyin péntek, 22:28
Előzmény: #1001  fogpaszta
Kétféle érdekel. Bp belváros prémium lokáció 30-60 max 80-90 nm, de csak a lehető legjobb fekvésű nagy gyalogosforgalmú helyen, benapozástól védett tájolással, földszintes elrendezéssel. Ez a nehezebb, ilyen alig van. A könnyebb az külső tömegközlekedési csomópontban lévő helyiség de hasonlóan nagy figyelemmel az azon belüli elhelyezésére.
fogpaszta péntek, 22:08
Előzmény: #1000  PusztaPutyin
Merre szeretnél venni amúgy?
PusztaPutyin
PusztaPutyin péntek, 22:01
Előzmény: #998  fogpaszta
Igen én is attól tartok hogy nem áresés lesz csak egyáltalán vételi lehetőség amire a nagyobb ingatlan tulajdonosok fognak lecsapni akik a kétszáz évre való megélhetési tartalékaikkal és a többtucat ingatlanos portfóliójukkal pont készek kiülni azt a néhány évet mire ezek a helyiségek ismét termőre fordulnak.

Engem azért baszkurált a tájjellegű kolléga hogy a másik kérdésedre is válaszoljak, mert jobb árban adok ki egy szerinte használhatatlan szar ingatlant mint azt szerinte lehetséges és nemondjammár. Szerinte azért állítom mert így akarom felbeszélni a piacot ami hát kurvavicces ötlet lenne azért, tekintve hogy ez egy tíz ember által olvasott topic. Most már végre nem baszkurál és már provokatívan se minősítgeti a történetemet, ezen már nagy nehezen túljutott, már csak simán lemínuszol ha meglát, ami már fejlődés.
rbbj11
rbbj11 péntek, 21:54
Előzmény: #997  PusztaPutyin
Milyen erdekes topik ez ...: :)
fogpaszta péntek, 21:45
Előzmény: #997  PusztaPutyin
Én ismerem ot a másik ingatlanos topicbol és ott mar joparszor voltak hasonló “ beszélgetések” köztünk, de egyszerűen nem bírom ki amikor ekkora baromságokat ír hogy ne menjek bele újra ....😅😅
-
Neked milyen sztori verte ki a biztosítékot nála?😅
-
Üzlethelyiségekkel kapcsolatban nagyon kevés infóm van. Gondolom ott is lesznek nagyobb számban eladó helyiségek mint eddig. De azt is gondolom hogy a pénzes Szomszed tulaj egyből lecsap ha artek arányban jó..
PusztaPutyin
PusztaPutyin péntek, 21:35
Előzmény: #996  fogpaszta
Nagyon ne is vedd a szívedre, rajtam egy hétig pörgött, az volt a lövése hogy kamuzok mert nem illett a világképébe a történetem. Most már csak passzív agresszív. Ő ilyen azt kész, ami nem a te bajod, teljesen jól látod.

Én arra leszek kíváncsi hogy a belvárosban lévő privát tulajdonú üzlethelyiségek vételára be fog-e esni. Nagyon szívesen vennék valami ilyesmit is. Jelenleg iszonyat sok üzlet van zárva, komoly csődhullám kezdetén vagyunk, de kérdés hogy az újraelosztás közben jut-e lehetőség az amatőröknek hogy kaparintsanak ezekből. 
fogpaszta péntek, 17:50
Előzmény: #993  impudent
Nagyon nem érdekel , hogy hiszed vagy sem...
fogpaszta péntek, 17:49
Előzmény: #992  impudent
Most akkor mégis lehet munkával?
Nemcsak lopással? Miért mondod egyszer ezt masszor pont az ellenkezőjét?
-
Neked hogy sikerült? Őszintén érdekel! Mert 30 éves korodra sok munkával és semmi vállalkozással vagy befektetéssel 80-100 mft vagyon nem jön össze a semmiből.
-
Benned semmi vállakozó szellem nincs. A map-ban látod a nagy Business t. És ha jól következtettem ki pénzügyi osztályon dolgozol ahol a fizud lehet max 500k/ ho.
-
Maradt az ( főleg, hogy semmi épkézláb magyarázatot nem adsz ) hogy apuci aladtolt egy budai lakást. Ahol nem érzed jól magad Btw... 
Törölt hozzászólás
impudent péntek, 16:52
Előzmény: #990  fogpaszta
maradjunk abba hugy szép történet de nem fogom élhinni, de igazán nem is vagyuk kiváncsi rá
impudent péntek, 16:40
Előzmény: #989  fogpaszta

tudod hugy lehet összehozni ? munkával
keményen
napi 25-26 órákat köll érte dogózni
Törölt hozzászólás
fogpaszta péntek, 16:32
Előzmény: #987  impudent
2000-ben építkeztünk. Addigra volt 2 panelem amit eladtunk + hitel és fel is épült a ház.
Az első panelt ketten vettük az elején kis hitellel plusz mindketten spóroltunk eterrel rá. A másodikat halasztott fizetésű részvényjegyzésekből kerestem..
fogpaszta péntek, 16:29
Előzmény: #979  impudent
Neked honnan van egyedülálló létedre min. 60 Mft-ot érő lakásod? Amikor említettem, hogy kb 40-et ér kikérted magadnak... Ezen kívül lehet kb 20 Mft Map-od ( de lehet, hogy több... )
-
Tehát ez olyan 80-100 MFt tiszta vagyon és múltkor azt írtad kb 30 éves lehetsz.
-
Illetve azt is írtad , hogy 40 milliont nem tud összeszedni egy fiatal becsületes munkával csak lopással.
-
Kérlek segíts feloladani a fenti ellentmondást!
-
Vagy lehet, hogy szimplán apuci pénzén ülsz azon a bizonyos magas lovon? :)
-
Amilyen negatívan látod Te a mai világot sem munkával sem vállalkozásal nem tudnál magadtól összerakni még egy panelt sem....
Törölt hozzászólás
impudent péntek, 16:23
Előzmény: #985  fogpaszta
persze a ház csak úgy magátúl terem illen füzetésekbűl
Törölt hozzászólás
fogpaszta péntek, 16:20
Előzmény: #979  impudent
Ő pincérnő volt amikor összeházasodtunk én meg biztonsági őr. Egyikünk sem kapott otthonról az induláshoz pénzt.
Placi82 péntek, 16:18
Ha a Miskolci Boschba majdnem ugyanannyit kap egy folyamatmernok mint Pesten, akkor mi a jó francert szenvednie itt egy 40 milliós panel megvasarlasaval, mikor Miskolcon kap érte egy pofás szép házat kertel. Már csak a jó kis bulikra meg éjszakai élet, kompenzálja a fiatalembert. De most még az sincs a covid miatt:)) 
Törölt hozzászólás
Placi82 péntek, 16:09
Előzmény: #977  fogpaszta
Tökmindegy akkor szfehervar is. Nem emlékeztem. De akkor se Budapesten vannak és nem a mostani arszinten. És ez a lényeg!!! Semmi más! 
Placi82 péntek, 16:07
15.53 as hozzaszolasomban azért próbáltam kifejteni hogy miért fogja Budapest elvesziteni a versenyképességet. Mert például New Yorkban vagy Párizsban stb azért keres 2 szer, 3 szor is többet egy mérnök, orvos tanár stb, hogy a magasabb lakhatasi és egyéb költségek úgymond kompenzálva legyenek. De itt  Budapesten ez nem igaz. Akkor vagy a lakásárak magasak vagy a bérek alacsonyak itt Pesten.! 

Topik gazda

aktív fórumozók

friss hírek További hírek

• BÉT
  • Indexek
  • Deviza
      • Forgalom
      • Nyertesek
      • Vesztesek