Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 04. 17. 21:59
Előzmény: #78638  fxboy
#78640
...hmm...!

...a valóság az, hogy a jkv. - még -, hitelesítve nincs...!

...van a kicsik közül is hitelesítő, - nem "tedd ide, oda" személyiség -, ezért a személyében megbízok...!

...a gond az, hogy a jkv.-et, - tavaly sem hozták nyilvánosságra (benne van az audit bizottság, űrlap kitöltésében, megjegyzésként) -, de megtekinthető, ha valaki erre tart igényt...!

...ami a legnagyobb gond, - már évek óta -, az a hangosítás problémája...!
...valamit javult mára, de az alapvető hibák nem szűntek meg...!

...elit helyeken, - a hozzászólásokra -, a SZAVAZÓ KÉSZÜLÉKEK, mikrofonját használják...!
...itt meg, egy igencsak 60-as évjáratú úr rohangált, az egy szem kábel nélküli mikrofonnal...!
...hol oda ért, hol nem, a viszont válaszokkal élőkhöz...!

...ám, - ez sem a Rába "sara" -, merthogy, - úgy tudom -, mind a szavazást, mind a hangosítást, a KELLER biztosítja, tisztes lóvéért...!

...egyszer érdemes lenne, - tanítás képen -, minőségi kifogásként, a lóvé 70 %-át vissza tartani, - az elfogadhatatlan hangosítási megoldásért -, merthogy ez a malőr, akár a hiteles jkv. akadályát is képezheti...!

...stb. stb. stb...!
pancserlama.
pancserlama. 2016. 04. 17. 18:36
Előzmény: #78638  fxboy
#78639
A híba a közleményben van nem a szavazásban
Lényegtelen momentum
fxboy
fxboy 2016. 04. 17. 18:18
Előzmény: #78600  fxboy
#78638
Elég simán tudomásul vettétek, hogy a 16. határozati pontban a jkv tévedést, számolási(nem számítási) hibát, esetleg csalást (a hiba elenyészően kicsi mértékére való tekintettel ez nem vszínű!) tartalmaz.
Elég baj, hogy a jkv-vezetés ilyen trehány, ám a részletekben bújik meg az ördög.
És éppen a telek ügyben! De távol álljon tőlem, hogy mutyit gyanítsak!
Vagy valóban eltűnt 7000 szavazat?

pancserlama.
pancserlama. 2016. 04. 17. 15:47
#78637
Az elmúlt hetek hónapok komolyan !

Rába transparencia és intrinsic value
Kell e egy "leltár "?!

Tigus,1702,Watson, nAntal és még sokan mások

Napokba feltette valaki a kérdést mi a baj a Rábával a közgyűlések súrlódásainak mi az oka illetve meddig biztos a menedzsment széke ?

Minden humort félretéve megpróbálok távolról szemlélve válaszolni !

A transzparencia és a
fair value !

Az államosítással megváltozott a cég és a részvényesi kör feelingje !
Lehet,hogy ezt az államosítás tamogatásakor a menedzsment nem mérte fel ?!

Az integritásának sérülésével nem számolt ?

Míg 1997 ben a privatizáció tól államosításig egy inkább spekulatív töltet járta át a céget és a részvényeseket addig az államosítástól napjainkig a nagytulajdonos objektív és bürokratikus, egyébb tulajdonosi oldalról pedig a befektetői szemlélet uralkodik !

Megváltozott az átláthatóságra illetve a cég értékeinek a tisztánlátására az igény !
Mindenki részéről !
Az állami bürokrácia de a magánbefektetőirészről is !
Nem az állami túlsúly a részvény likviditásánnak fő oka !
A befektetőket nem vonza a jelenlegi transzparencia !
A szűk információk .

A menedzsment nem tudva vagy nem ismerve fel esetleg nem akarva, nem változtatott a szemléletén !

Elengedhetetlen,kikerülhetetlen igény a megváltozott tulajdonosi szerkezet részéről a cég értékének tisztánlátása a városréti telektől a 10 Mrdos kovács kalapácsig és nem túlzok az utolsó állami gémkapocsig egy átlátható ismeret !
Mondhatnám egy fair leltár egy fair értékelésre van igény ha ezért harcolni kell a menedzsmentnél akkor előbb utobb kirúgja a széket maga alul !
Ha ezen tud változtatni Pintér úr és csapata akkor marad és továbbra is tiszteletnek örvendő csúcsvezető ha nincs benne rugalmasság és alkalmazkodó képesség kihullik !

Komoly és erős igény van 1997 óta egy tisztánlátásra !
Mennyi a Rába és mit ér ?!
Mit lehet vele kezdeni ?
Ez nem személyek követelőzése ez a kialakult helyzet követelménye !
Botorság ezzel szembemenni !

Vagy enged a menedzsment az integritásából és rugalmasan reagál vagy menni fognak !
Kirúgják a széket maguk alul, lesz aki duzzogva lemond lesz akit visszahívnak.

Nem tudom mennyire sikerült átadnom, de a piac a rendszer a mindenkori úr !

Lásd most már a nagytulajdonos korrekciókat tesz (profin) , támogatja az értékek feltárását,kezd ráhúzni a cégre egyes törvényeket stb

A részvényesek fair értékek illetve az átláthatóság utáni igénye évek óta rátelepedig a menedzsmentre.

Vagy átláthatóbbá értékelhetőbé teszi saját magától a menedzsment vagy a körülmények kényszerítik majd ki belőle.

Ha "ügyes" akkor eszembejutott egy
idevágó idézve barátunkat

"Ha nem tudja legyőzni álljon az élére"

Ha nem,akkor bármilyen szimpatikusak lemorzsolodnak !
pancserlama.
pancserlama. 2016. 04. 17. 13:17
Előzmény: #78635  watson
#78636
Hát, ja szerintem sem a Rába menedzsment a hibás már megint a Jóisten vétett !

Segg-restyéssel már gyerekkoromban is gondom volt !
Úgy látszik most ez a parkolóval egy visszatérő maradandó élethosszig tartó konfliktus már.
Persze mellékesen a tévedés a Mamának is köszönhető ! (megelőzve a froclizást! Nem arra gondolok, hogy mert megszült!)
Folyamatosan visszatérő álmom és kitörölhetetlen nyomot hagyott benne gyermekoromban !
Én eccer' vót'am egy ilyen szép nagy helyen, nagy kupolás mézeskalács házikó féle valamibe, megjegyzem itt is csak adni kellett.
Hálát (ezt nem tudom mi) + pénzt..
Nagyon sokan voltak itt az emberek, egy cifrán felöltözött bácsi beszélt, igazából nem is tudom mit. DE olyan kerek zsíros behízelgő képe volt !
Aztán jött egy másik bácsi egy kopott ládikával (a mama asszonta ő a segg-restyés, vagy valami ilyesmi és nagyon szegény)
Ami alapjaiban nem baj, a baj az, hogy mama beletette a fagyimra ígért pénzemet a kopott szegényes ládikába.
Azt mondta, ezt oda kell adni a Jóistennek, mert az mindenható, és mindent lát.
Én sehogy se értettem, hogy ha mindenható, miért nem csinál magának sok-sok szép pénzt?
Vagy nekem fagyit !?
Pedig alapból jó kisfiú voltam, nem szellentettem az asztalnál, nem dobáltam kaviccsal a szomszédot, a tanító nénit is a héten csak egyszer köptem le, de soha nem köhögtem fel előtte!
A szomszéd Zsuzsi haját húzogattam de az nem bűn mert az tetszett neki !

Ja, és a segg-restyés után jött újra az a szépen beszélő bácsi, úgy nézett rám, hogy majdnem én is odaadtam nagymamától ellopott pénzemet. Valami volt a kezében, ami füstölt.
Hmm……. (nantal után szabadon) Hát mit mondjak ? Éktelen mondhatni hogy témánál maradjunk istentelen büdös volt. Nem csoda hogy a sátán is menekül tőle!

Majdnem olyan, mint mikor meggyújtottam a szomszédasszony macskája farkát.
Csak ez a cifra öltözetű bácsi nem vonyított közben.
Mi tagadás ? Férfi volt a talpán (!) mert hősiesen bírta azt a büdöset !
Még Rachel (Jákob felesége, aki a sarkon lakó) is szólt neki " Picinyem, ég a retikülöd ".

Hát ja,most meg itt vannak a parkolási zónák is !

Jó jó ezt nem tudtam, hogy segg-restyés harangozik is?
Végül is az nem nagy baj, addig sem kéreget!

kis Béla

watson
watson 2016. 04. 17. 12:30
Előzmény: #78632  pancserlama.
#78635
közterület...
még egy virágárus is kapott volna közterületfoglalást 2-3 órára ha önkormányzati felekezeti problémák merültek volna fel... ;))))

'seggrestyés'-t két g-vel írják ;))
itt azt írja hogy harongozik is ))) link
pancserlama.
pancserlama. 2016. 04. 17. 11:54
Előzmény: #78633  Tomek71
#78634
Tévesen irtam ?)
Tomek71
Tomek71 2016. 04. 17. 11:21
Előzmény: #78632  pancserlama.
#78633
...A segrestyés mindenképpen!
pancserlama.
pancserlama. 2016. 04. 17. 11:19
Előzmény: #78629  watson
#78632
Nem nem watson !!
Az elmondottak (portás es ez mindig megbizható !) szerint egyházi persze renéljuk,hogy nem felekezeti probléma van a háttérben !

A püspök illetve a segrestyés tartja zavarónak a közgyűlésre látogatók miatt megnövekedett gépjármű forgalmat !

A harangozót nem zavarja mert ő a csapatban a süket de a püspök déli álmát igen !
Törölt felhasználó 2016. 04. 17. 11:17
Előzmény: #78629  watson
#78631
...hmm...!

...link
pancserlama.
pancserlama. 2016. 04. 17. 10:57
Előzmény: #78626  Törölt felhasználó
#78630
Így igaz !
Persze a tulajdonos ha kell vagy szükséges ahol tud segít !

Néha apró technikai hibák is egyértelmű és látványos pszichiátriai kórképet eredményeznek!

Lásd watsont a parkoló hiányában arcán erotikus pirral mint egy távfutó érkezett a Keller asztalához !
Béla szeme sarka remegésre váltott,megszámolta a lábán a szőrt. Vsszamenöleg kiszámolta hogy hány telefon előfizető van Győrbe

Szóval ezek az apró momentumok könnyen egységbe rendeződő kórképet képesek kialakítani !

Mivel rövidesen karbantartás miatt Béla bezár napokban felvázolom a Rába menedzsment és köznép idézzük levetető szavait a kisebbségi részvényesek közti nézetkülönbség alapjait

Mert kérem van !
Bárhogy leplezik is vannak megoldandó kommunikációs (?) különbségek !

De reménykeltő hogy ezek a nézetkülönbségek össznépin (tulajdonosi) alapszik !

Izgalmasnak és üdvösnek tartom hogy a terheltség csökkentése érdekében a nagytulajdonos is a menedzsment hóna alá nyúlt !

Komoly szakmai,jogi nem utolsó sorban vagyon feltáró segítséget nyújt !
Lásd
Közgyűlési napirendi pontok megszavazása,kijavítása !
Mert kérem a kiscserkész ahol tud segít !

Ui.:
Amúgy van valakinek ötlete hogy az MNV t képviselő hölgy aki egy állami tisztviselő,hogy lehet egy ilyen fiatal csinos vonzó megnyerő és egyben szakmailag ilyen magassan és lehengerlően felkészült Nő ?!
Ákos a mágus szerint ez kizárt !

watson
watson 2016. 04. 17. 10:12
Előzmény: #78625  pancserlama.
#78629
Ez a parkolási probléma simán a társaság újabb bakija volt ...
Ha ez egyszer egy évben problémát tud okozni a kgy-en, akkor egyéb dolgokban mit várunk? ;)

Az osztalék és osztalékpolitika hiánya pedig ma már hitelességi defficit a Rába menedzsment részéről.

Beígértek egy 1,2-es hitel/EBITDA mutatót ami régen teljesült és volt pofájuk nullát előterjeszteni???
Elmehetnek a sunyiba!

Törölt felhasználó 2016. 04. 17. 09:54
Előzmény: #78617  diki
#78628
...hmm...!

...amúgy, ebben a 10 mrdFt-os, - kovácsüzemi -, fejlesztésben, jócskán akad, - az elmondások szerint -, forgácsoló üzemi (megmunkáló központok, kiszolgáló robotok, stb.) kiegészítő fejlesztéseiből is...!

...ebből meg az jöhet ki, hogy a kovácsüzemi energia megtakarításra vonatkoztatottan, - ugyan nagyobb %-os támogatás "hozható el" -, ám az egészre vetítetten, jön ki ez az alacsony támogatási érték...!

...szóval, - nem egyszerű ez -, kérem szépen...!
Törölt felhasználó 2016. 04. 17. 09:37
Előzmény: #78617  diki
#78627
...igen, - erről volt szó -, csak nekem a mértéke volt kérdőjel...!

...merthogy, ez a kovácsüzemi technológia, - nagyobb mérvű -, energia takarékosságot is eredményezhet...!

...ilyesmire pedig, nagyobb támogatási mértékek vannak, az emlékezetemben...!

...ráadásul, nem csak hazai, hanem közvetlen EU-s támogatások is pályázhatók, az emlékeim szerint...!

...de tévedhetek...!
Törölt felhasználó 2016. 04. 17. 08:16
Előzmény: #78625  pancserlama.
#78626
...hmm...!

...IGEN...!

...sok apróságból, piszok nagy halom teher tud "összejönni"...!

...amúgy, ez a kovácsüzemi fejlesztés, akár piszok rációsnak is "összejöhet"...!

...merthogy, - ha jól hallottam -, indukciós alagutakban, kemencékben gondolkodnak...!

..ezeknek a szabályozásuk, nagymértékben automatizálható, programozható, bármilyen gyártósorba beilleszthetőek, akár minden darab, más kovácsigénynek a kiszolgálására is képessé tehető, a technológiai idők nagymértékű csökkenésén felül, stb...!

...ám ezen felül, - HA -, a Rába vásárolna valahol, - a környéken -, néhány szélgenerátort, stb. az energia költség csökkenéséből, - egy idő után -, cca. 10 %-os, vagy nagyobb üzemi eredményt lenne képes folyamatosan biztosítani...!

...stb. stb. stb...!
pancserlama.
pancserlama. 2016. 04. 17. 04:57
Előzmény: #78624  Törölt felhasználó
#78625
"Pintér terheltsége"

Igazad van !
De lásd be ez érthető !
Sok a megoldandó feladat !

Püspökséggel viták a kocsi beállásokal.
Rába vendégek parkolási problémái !
Leltárt is kell készíteni ...

Igy az osztalékpolitika közzétételére sem marad már idő !

Törölt felhasználó 2016. 04. 16. 23:06
Előzmény: #78622  pancserlama.
#78624
...na, ne mond már...!

...legfeljebb nem figyeltél kellően...!

...én világosan hallottam, pedig az én hallásommal, - néha szokott gond lenni -, ha nem tisztán, vagy túl halkan beszél valaki...!

...ezért álltam le, a tovább kérdezésről, mert - HA - valaki, a "számviteli politikára" hivatkozik, az gyakorlatilag nem kíván válaszolni...!

...ezt belátva, - jobb híján -, kértem azt, hogy a következő zárszámadáskor, a kritikáimra legyenek tekintettel...!

...mi mást tehettem volna ott...!

...megelőzőleg, a könyvszakértő hölgy, kétszer is állította, hogy úgy jó a zárszámadás ahogy van...!

...pedig azt állította, érti a kritikámat...!

...az lehetséges, hogy Polacsek fanyar humorból mondta, ám én ezt nem érzékeltem, sem a hangsúlya nem volt olyan, sem a mimikája nem árult el ilyesmire utaló jelet...!

...stb. stb. stb...!
Törölt felhasználó 2016. 04. 16. 22:38
Előzmény: #78618  pancserlama.
#78623
...hááááát, kellemesen meglepődnék, - HA -, a Q1-ben már jelentkezne a hatás...!

...becslési szinten, - persze akad erre mód -, amolyan indexálásos módon, ám ez a korrigálás, csak az irány módosulás tájékoztatására alkalmas...!

...egyébként, - messze nem lenne haszontalan -, mert legalább "felkészítené" a tőzsdét, no meg a részvényeseket, stb. a zárszámadáskori értékeltségi változásokra...!

...különben, - nekem -, feltűnő volt, Pintér terheltsége, mintha ez a kovácsüzemi fejlesztés előkészítése, sokat kivett volna belőle...!

...amúgy ez a fejlesztés, - az előadottak alapján -, kifejezetten perspektivikusnak tűnt a számomra (energia megtakarítás, stb.), akad ugyanis, - némi rálátásom -, ilyen technológiákra, csapágyüzemi relációban...!

...stb. stb. stb...!
pancserlama.
pancserlama. 2016. 04. 16. 22:23
Előzmény: #78616  Törölt felhasználó
#78622

Polacsek ilyet nem mondott
pancserlama.
pancserlama. 2016. 04. 16. 22:19
Előzmény: #78616  Törölt felhasználó
#78621

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek