Csak állnánk neki valaminek, legyen új kút, vagy szélerőmű... vagy csak kommunikáljunk arról mit szeretnénk csinálni. Ha egyik sem, az is OK, csak ez esetben fizessen osztalékot.
Engedik újra a szélerőműveket. Talán az idei közgyűlésen hangzott el a vezetősség részéről, hogy ha lehet majd szélerőművet újra telepíteni, akkor Győrbe a cégnek megérné, mert ott mindig fúj a szél. Nem lenne hülyeség, mert akkor a legnagyobb költség egy jelentős részt meg lehetne takarítani és valószínű gyorsan megtérülne a beruházás (200+Ft-os ár mellett biztosan). Remélem leül a vezetőség és kiszámolja ezt, és ha kijön a matek, akkor valamelyik győri telephelyen felállítanak egyet. 40m lehet a magasság, ami nem valami sok (sőt elég kevés, mert emlékeim szerin a németek már valahol 150m-nél járnak), nem tudom mekkora teljesítmény fér bele ekkora méretbe. 1-2 MW talán belefér. Valahol azt olvastam, hogy Győr környékén kb. 2000-2500 szeles órával lehet évete számolni. Persze az is kérdés, hogy milyen magasságba. Pl. at Alteonak Bőnyben van szélerőmű parkja, tehát ott lehet érdemes lenne telepítenie a pannynak is. Lehet az alteonak van számai, hogy ők mennyit termelnek a környéken.
Mindenhol a piaci árat fizetik az emberek, csak Bécsben a távhőért a távhőszolgáltatónak fizeted ezt meg, Magyarországon meg mindenféle különadók formájában a bankban, a boltban, stb. fizeted azt be, amivel az állam a távhőt kompenzálja. A különbség az, hogy Bécsben megéri a távhőrendszert fejleszteni, mert a fejlesztés eredményének hatására nő a szolgáltató nyereséghányada, illetve versenyképesebbé válik az ára, Magyarországon ha fejlesztesz, és e miatt csökken a szolgáltatás fajlagos költsége, akkor kevesebbet kapsz a szolgáltatásért az államtól a nemkommunista rezsicsökkentési rendszer hozományaként, ami eredményeként csökken a nyereséghányadod. Konkrétan az állam azt várná el, hogy azért dolgozz, hogy kevesebbet kapj. Ááááá, nem, Orbánék nem kommunisták.
Teljesen mas piaci alapon müködni/müködtetni. Erröl a konkret esetröl aztan tenyleg maximalisan testközelböl tudok nyilatkozni. Havi 205 Eurot fizetek a geotermikus tavhöert a wien energienek. Egy 84 nmes vadiuj epitesü agyonszigetelt lakas. Szoval ilyesmi tarifak mellett megterül majd valoszinüleg. Magyarorszagon hasonloakat kiszamlazni sajnos tenyleg erös lenne.
80 millió eurós beruházással akarnak Bécsben egy 20MW-os teljesítményű hőerőművet összehozni. Idővel ezt bővítenék majd 200MW-ra. Hogy ezt kontextusba helyezzük: a Pannergy győri és miskolci hőerőműve egyenként kb. 55-60MW-os. Ezek szerint piaci alapon megéri egy 20MW-osra 80 millió eurót elkölteni. A "hanyatló nyugaton". A "nemkommunista" Orbán rendszerben meg rohad szét minden, a vízszolgáltatástól kezdve a távhőig minden, hála a "rezsicsökkentésnek".
PANNERGY