Csak hogy tiszta legyen, a gázkrízis kitöréséig a szolgáltatók minimum nem voltak érdekeltek a geo betáplálás növelésében. Most kormányzati szinten ki van adva a gázzal való spórolás. Változtak a motivációs viszonyok.
Tisztában vagyok a technológia korlátaival, de akkora lesz az árkülönbség a gáz-geo között, hogy a szolgáltatónak megéri fejlesztéseken törni a fejét, amit eddig egyszerűen a gazdasági kényszer hiánya miatt, kényelmességből, illetve a szektorban tapasztalható innováció és kreativitás hiánya miatt nem tett meg. Meglátjuk, én tartom hogy ceteris paribus legalább +10% volumennövekedést fog hozni.
Véletlenül sem állítottam, hogy nagyságrendi ugrást várnék a télen kívüli átpriorizálásokból, viszont ilyenkor szabad kifolyásra vannak állítva a kutak, így a villanyszámla nem szól akkorát, így ha a városnak több kell (gázas előállítással szemben), akkor az nekünk nem kerül szinte semmibe, haszon viszont van rajta. Én nézem a termelési jelentéseket - még az is lehet, hogy régebb óta, mint te, de ki tudja - szerintem (!) ha megnézi az ember az elmúlt 4 évben Győr 2 legerősebb hónapját (december, január) számomra egyértelműen kirajzolódik, hogy a kapacitás a határ... Jól lekövethető a kapacitásbővítés is. (Győrben pl 2019ben még sztrájk is volt januárban...amikor igaz bent kell lenni, Valszeg fűteni is.. De szerintem kevesebbet, meg a nap végén tuti nem zuhanyzik a melós, stb)
A termelési jelentést nézted már? A nyári hónapok hő termelése a negyede a télinek. Ebből mit tud növekedni a cég? Nem azért termel ennyit mert hátrányban van, hanem mert nyáron nincs fogyasztás. Mások a nagyságrendek. Nem kapacitás probléma van, hanem nincs fogyasztási igény.
Szerintem pont nem télen priorizálnak át a városok, akkor nem is nagyon van mit (győri termési oszlopdiagramokon többször is kirajzolódik télen, hogy egy kapacitási tetőbe ütközik). Szerintem pont a télen kívül fognak (ill Győr már meg is tette/elkezdte) nagyobb kapacitást geoból fedezni próbálni (persze, ahol technikailag lehetséges/van lefedettség)
A 8x-os árkülönbség hatására, az eddig érdektelen szolgáltató minden időben priorizálja a geotermikus forrást. Ez éves szinten legalább 10-20% volumen bővülést eredményezhet. Az átvételi ár 5-10%-os növekedése mellett a profit is szépen fog nőni.
Nincsen rózsa tövis nélkül. Extra profit sincs adó nélkül. De mire ránk nyomják, a nyereség már zsebben lesz, mert talán visszamenőlegesen nem adóztathat.
persze a panny mondhat/tehet ezt-azt, de tuti, hogy jön o1izé és a 'nem dolgoztak meg érte', stb lózungok mentén elszedi duplán (is) az 'extraprofitot' - bárkitől...(?) szvsz
Ok, viszont mondhatja a Panny, hogy a tavhőbe csak a minimalis mennyiséget táplálja, és inkább eladja a piacon a hőt többszörös áron. Ha kell több az önkoriknak, fizessenek piaci árat!
Semmit nem fog jelenteni. A mekh a hőtermelo költségeit nézi és arra rák rà valamennyit. Nekünk a gáz nem költség. Ellenben a magasabb àramàrat el fogja ismerni, tehát az àtvételi àr valamelyest nőni fog. De nem 8xosàra.
PANNERGY