összeállt a kép.
Számomra világossá vált, hogy a Pannergy Nyrt.-nek nem a geotermikus energia hasznosítása a cél, hanem a föld lehűtése. Ennek során kialakuló nemzetközi pánik közepette ajánlkozik majd, (egy az RFV Nyrt.-vel közösen kidolgozott) klímaszabályozó technika alkalmazásával, ellenőrzött körülmények közt (fosszilis energia segítségével) a visszasajtoló kutakon keresztül történő földfűtésre. Óriási haszonnal kecsegtet az eljárás, mely választ ad majd a klímaváltozás okozta problémák megoldására. A cég sikere innentől már nem kérdéses.
Az új magyar találmánnyal 80%-kal csökkenthető a fűtési költség!
Tőkés kerestetik
[2009.09.22. 16:55]
Dr. Mészáros Ágoston kifejlesztette a világ első vegyi hőszivattyúját (VHP). Most befektető kerestetik! Az új szerkezettel 80 %-kal csökkenhet a fűtési költségünk. Az energiát napkollektorból, termálcsurgalékból, kútból stb. nyeri. Tüzelőanyagot ezután 20 évig nem kell vásárolni. Egységáron számolva: az 1 kW teljesítményre vonatkoztatott telepítési költsége 400 Euró körül várható. És mindez egyszeri költség.
A cikk szövege itt folytatódik
h i r d e t é s
Még fél év kell!
Dr. Mészáros Ágoston közel 12 éve kezdett el foglalkozni az ötlet kidolgozásával. 3 éve kifejlesztette a vegyi hőszivattyú működő prototípusát. Most a termékfejlesztés következhet, hiszen még fél év munkára lenne szükség, hogy eladható, dizájnos végtermék szülessen. A feltaláló ehhez keres befektetőket. Ezzel párhuzamosan történhet az engedélyeztetés és a szabadalmaztatás. A magyar szabadalom birtokában már el lehet kezdeni a gyártást, de a kockázati tőke valószínűleg csupán a jóval költségesebb világszabadalom bejegyzése után vágna bele a bizniszbe. A világszabadalomhoz egy teljes leírás vagy egy működő prototípus szükséges. Utóbbi megvan, viszont teljes leírást Mészáros Ágoston nem kíván kiadni a kezéből. Hiszen ismerjük a magyar találmányok sorsát. Ezért a szerkezetben található oldat vegyi összetétele üzleti titok.
CNN: "Valamennyi Pannergy részvénytulajdonost köteleznek arra, hogy a Föld központi magjának lehűlése miatt - melyben tevőlegesen részt vettek - 3 év kötelező jellegű bányászati munkára, melyet a lakhelye szerint illetékes Központi Magmelegítő Lyukak egyikében kell letölteni."
ezt a baromságot ha valaki ért hozzá az röhög egyett:)...
jó hogy nem a mag kihül és a láva megdermed a vissza térő kb 40 fokos víz miatt..hülye környezetvédőlk..
Breaking news:"A Pannergy Nyrt által a föld mélybe visszasajtolt víztől egyre hűlik a Föld magja. A néhány év alatt történő teljes kihülés miatt igen jelentős változások várhatók a Föld időjárásában és geológiai folyamataiban" folyt.köv.
Két verziót is hallottam:
1. visszasajtolják ugyanabba a rétegbe, ott ismét felmelegszik, majd megint kijön. Ha ez igaz, akkor egy ilyen kút gyakorlatilag örök életű.
2. Olyan rétegbe sajtolják vissza, hogy legyen a szívott meg a nyomott között vízzáró is, hogy ne hűtse le az egyik a másikat. Ha ez igaz, akkor a víz egyszercsak el fog fogyni. Lehet, hogy 100 év, de akkor is...
Van ahol 1,3 és van ahol 2 mrd-os projektköltséget írnak. A pannergy honlapján persze semmi sincs.
Én 10-15 évet mondanék inkább.
Az utána való örök kaszálás is erősen kérdéses, ugyanis valahány év után egy ilyen geotermikus forrás kimerül. Nyilván a lelőhelytől függ, hány év után történik meg a kimerülés. 15-20? Mintha ezt hallottam volna egyszer átlagos számként, de nem tudom.
Pozitív hír volt, olyan "na végre mégegy megújuló energiával működő falu"-szerű. Nem a Pannergyről szólt (talán a cég neve el sem hangzott), hanem a fúrás sikerességéről (90 fokos víz) és hogy Szentlőrincen majd 20%-kal csökken a fűtés költsége a megszólaltatott szerint. De nézzétek majd meg a tenyek.tv2.hu-n, szerintem fél nap múlva fönn lesz.
Erre a mondatra emlékszem: "Fél évig semmi, aztán hirtelen feltör a víz." (Kb.)
PANNERGY