Pont ez az hogy minden aldott nap adunk neki a sajat penzunkbol :D es ezert sokan még dicserik is amikor kiosztja a ket kilo krumplit a valasztasok elott
2008 as gorog helyzethez … ertem szar a helyzet na de 2008 ? Gorog ? Megneztem 110% on voltak . Meg a vilagvalsagkor . Mi vagyunk 70 korul es potencialisan egy konjunkturalis idoszak elott (haboru vege kozeleg ) szoval nem jo a helyzet de hogy nem vagyunk csodkozelben az tuti. Ha fel is nerul az az eu mondja ezt aki visszatartja a forrasokat amik jarnak . Ezzel egyetertek viktorral … na tudom am hogy ellopjak , de igy tolunk lopnak nem pedig az eu forrast.
A statisztika jó lehet egyes helyzetekben, de szerintem ez nem az az időszak. A külpolitikai helyzet most nagyon meghatározó. A következő három hónapban én nagyobb emelkedésre számítok, logikai alapon.
Rajz nélkül Többségében a decemberi-januári-februári aljak fölötte maradnak a novemberi aljnak. Ezt most sem lesz nehéz teljesíteni. legfeljebb a novemberi emelkedés 50/%-ig jönnek vissza decemberben (20 445 környéke), vagy addig sem. Kivételek ez alól a szokásos COVID, háború, MÁP esetek. COVID előtti időszak alapján kellene legyen mindhárom hónapban kötés 22 190 alatt, márciustól pedig stabilan fölé kellene kerüljön, de ez a szokás megváltozott. Vagy be kellene szakadjon, vagy töretlenül emelkedni kellene tovább. . November havi gyertyastatisztikák alapján ha nem szakad be valamiféle nem várt esemény miatt (vírus, háború ez alól kivonva, valami más kell), akkor decemberben lenézhet 20 850 környékére akár 20 500-ig (inkább lehetséges long beszállók, mintsem short zárási szintek), de kell legyen kötés 22 190 fölött is februárig. Ez hónapos gyetyákkal szembeni várakozás statisztika alapján.
Még két rajz a havi maximumokkal kapcsolatban, kiemelve a decemberi, a januári illetve a február havi maximumokat, valamint ugyanez gyertyamintával. https://invst.ly/17w3g0 https://invst.ly/17w3gs
https://invst.ly/17w30k Az elmúlt 10 év november havi maximumai és az azt követő folytatás. Statisztika A 10 esetből kétszer volt piros és nyolcszor zöld gyertya a novemberi hónap. Jellemzően szép nagy testtel. Kilenc esetből nyolcszor mindig volt kötés a következő három hónapban a novemberi csúcs fölött. Ötször januárban, kétszer decemberben, egyszer februárban volt legmagasabban a novemberi maximum fölött. Csak egyszer, az ukrán háború előtt fordult elő, hogy a következő három hónap valamelyikében ne lett volna kötés a novemberi csúcs fölött. . A kilencből hat esetben még áprilisban is volt kötés a novemberi csúcs fölött. A COVID (2020), az ukrán háború (2022) és az erőszakos állampapírba terelés (2023 március) volt ez alól kivétel. . A kereskedői szokásokat tekintve tehát nem nagyon kellene tartani attól, hogy februárig ne lenne kötés 22 190 fölött. . Következő statisztika a novemberi csúcshoz képesti minimum lesz, vagyis várhatóan meddig jöhet vissza 22 190-ről a következő három hónapban.
Az oroszoknak volt már 2 telük, hogy megfagyasszák mnd Ukrajnát mind Európát. Nem jött össze. Hogy mennyire hajlandók a felek kompromisszumra? Mert ez itt a kulcskérdés. Miután mindkét fél kimerült, (az ukránok harci kedve elpárolgott, különösen azért mert a sok nyugati fegyver igéret töredéke jött csak össze , az oroszok meg egyre kevésbé birják, hogy a GDP egyharmadát a háborúra költsék. és az emberveszteségek jelentősebbek lehetnek mint az ukrán oldalon és lőszergyártásuk topon van, de a korszerű haditechnika amortizációját nem tudják pótolni) ezért most látszik esély egy komprommisszumra. Tehát van esély egy tűzszünetre. Hogy a békekötésre mennyi? Ez már nehezebb, mert a budapesti egyezményt is lazán felrúgták az oroszok pedig ott 3 nagyhatalom garantálta Ukrajna területi épségét. De erre lesz pár évük a feleknek.ha ez a forgatókönyv jön össze, akkor az OTP szempontjából fontos következő pár hónap a reménykedés időszaka lesz. Később (lhet hogy 1-2 év múlva) fog csak kiderülni, hogy a reménykedés megalapozott volt. Amig a tárgyalások folynak, addig nem lesznek újabb szankciók, az oroszországi érdekeltségek nem nehezednek teherként a nyugati cégekre, igy van esély arra, hogy helyre áll az értékeltségi rend. Azaz, ha az amerikai bankok P/E alapon 18-19 körül, a nyugateurópaiak pedig 9-10 körül mozognak akkor az OTP-nek is meg fogja adni a piac először a 6-7-et, később egy békekötéskor akár a 2021 novemberi 11-et is. Igy van esély arra, hogy egy idei 4100Ft/részvény adózott nyereségre a piac jövő év elejére akár 25 ezres árfolyammal, később egy békekötéskor pedig akár 35 ezres árfolyammal reagáljon. Az OTP-hez képest a Rafi rallyje lesz még erősebb. Ott akár duplázódás is bejöhet egy éven belül. (Nincs ott érdekeltségem, de gondolkodom rajta.)
"Ehhez képest, mintha mindenki abból indulna ki, hogy az oroszok alig
várják most éppen, hogy béke legyen és már csak Trump kell ide, de
biztos ez?" . Szerintem a piac azt árazza most, hogy Trumpban legalább szándék van a béke megteremtésére. Természetesen egyetlen épeszű ember sem gondolja komolyan, hogy 24 óra alatt békét fog csinálni. Már az is óriási tett lenne, ha 6 hónapon belül összehozna egy tűzszünetet, hogy ne halljanak meg emberek ezrei naponta. A béketárgyalások valószínűleg évekig el fognak húzódni, úgy mint a vietnámi háborúban. Az pedig egyáltalán nem meglepetés, hogy az oroszok most nyomulnak ezerrel. Minél több területet el akarnak foglalni, hogy a lehető legkedvezőbb pozícióból induljanak. . Az én tippem, hogy most a béke megteremtésének szándéka árazódott be. A tényleges tűzszünet után egy újabb rallyra számítok. Más kérdés, hogy ha kiderül, hogy a ruszkik csak blöfföltek és eszük ágában sincs békét kötni, akkor lehet egy nagy pofára esés a piacokon, de az is több hónapba fog telni mire egyáltalán kiderül a felek tényleges szándéka.
Ebbe a nagy pálfordulásba, ami a magyar kilátást illeti leginkább mindenki egyenesen egy amcsi-orosz alkut akar most belelátni Ukrajnáról. Pedig a két hír kicsit más súlycsoport gazdasági hatását tekintve. A magyar kilátás változásán kívül más jelek is kellenének, ha már látszana egy alku nem? Simán lehet, hogy ez egy nagy blöff. Egy sugalmazás. Mitől több? És akkor ez a momentum OTP-nek. Arra sem találom a választ, hogy egyáltalán mitől olyan nagyon biztos az, hogy az oroszok akarnak most egyáltalán békét? Már éppen most. Nélkülük meg ugye nem lehet. Ha azt mondja nekem valaki, hogy ellenkezőleg és most éppen alig várják, hogy szétrakétázzanak valami ukrán hőerőművet a -20 fokban az nekem inkább hihetőbb végtére is, ez megy folyamatosan. Ehhez képest, mintha mindenki abból indulna ki, hogy az oroszok alig várják most éppen, hogy béke legyen és már csak Trump kell ide, de biztos ez? Ilyenkor télen lehet a legnagyobb szemétségeket megcsinálni. Képzeld el, ha egyszerre nincs egy panel lakótelepen áram meg távhő. Szétfagy azonnal minden. Olyan jégdugók lesznek a vízvezetékekben, hogy nem lesz ivóvíz sem. Napokig. Nyáron átlőttek nekik, pont télen lesznek rendesek? Aha. A legszemetebb húzásokra inkább számítok tőlük idén télen.
A 20k-s kitörést vissza kéne tesztelnie, és a fejváll is erre mutat(na). De! A momentum otikánál van és nem tudom mi állítaná meg. Egy recesszió amcsiban pl. Ha tényleg jönne valami esemény és bebukik az első certi, akkor kezdődnek majd a bajok, és lesz itt domino effekt. De egyelőre ebből semmi se látszik. A félsz azért bennem van!
A naptárban ilyen közel egymáshoz a két kilátásváltoztatás. Ellentétes
irányba változtatva a kilátást azt bizonyítja, hogy a minősítők elveszítették a
függetlenségüket, mert ez bármi is, az nem matematika. Engem érdekelnie kéne, hogy
miért nem matek? Világos, hogy a minősítési rendszere mindkét minősítőnek ahhoz túl komplex és maga
a magyar gazdaság ahhoz túl kicsi, hogy a matek akkora mozgásteret adjon
eredményben, hogy a két ellenkező várakozás előjel egyszerre legyen érvényben a
kilátásra. A minősítés rendeltetésének pont a célja és az értelme garantálja,
hogy ez nem fordulhat elő. Amikor előfordulhat az egymással ellentétes
várakozás egyidejű érvényessége, akkor maga a minősítés teljesen értéktelen. Tehát
bárhogyan is alakult így, a minősítések „kilátás” része pénteken értéktelenné vált.
Értéktelen értékelés után mit csinálsz? Ránézel a képre és látod,
amit látsz és vele párhuzamosan látod, hogy minden OTP TL sold out
ezerrel. Hányat is szoktak ezek közül kiütni? Ha ez most egy bull trap, akkor a 22336-on csücsülő
TS56 elég nagy kasza lehet a sold out TL certi kiütéssekkel tarkított esés
közben ahhoz képest, hogy kb. mindenki arra számít jelenleg, hogy a TS lesz kiütve. Egy kis emelkedésben be is lehet TS-ből még vásárolni. Persze túl sok itt a „HA”,
de azért egy kicsit olyan BÉT-esen bűzlik ez a szitu nem? Ha most a long
hangulatban bevernék egy nap alatt vagy 5%-al az OTP-t, azért az úgy ránk
vallana egy kicsit nem igaz? Kari előtt csak nekünk, tudod. :) Mint a Ricsit ilyen
9,7k-ról emlékszel? ATH várakozás helyett hopp, előtte benéztünk inkább egy
kicsit 9k alá és hát üssünk ki mindjárt két TL certit hagy essen emlékszel? Még
hír se nagyon kellett hozzá. De ez más. Ez OTP és ez most, hogy itt minden TL sold out, ez most elkezd rakétázni pl. egy olyan értéktelen meglepetéshírre, mint a pénteki? Aztán ránézel a képre hogyan is néz ki ez a papír. Mikor
is? A nagy kitörése előtt. Hmmm.
Érdekesen. Pont úgy, mint ami éppen ki akar törni, mint az ááálat. :) Hey Joe! Most
bűzlik itt valami vagy csak becartam? :))) Na, lássuk meddig lesz a nagy menet!
OTP részvényesek ide!