Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
DxDraco szombat, 21:22
Előzmény: #1327962  Zöldbéla
#1327969
Óriási a kockázat. TS23 most x23 tőkeáttél. TL121 kedden is hasonló volt amikor megvettem. Kockázatkezelés, imádkozás és szerencse.
LadyLavender
LadyLavender szombat, 21:22
Előzmény: #1327966  Lou70
#1327968
Na igen, pont ezaz, hogy ha ott nem egyeznek meg ezekben mi lesz Irán első lépése? A szoros lezárása... Márpedig Irán kijelentette, hogy a nukleáris programjáról nem hajlandó lemondani. Trump minden nap azt szajkózza, hogy majd megsemmisítik a nukleáris port. Na de meglátjuk mi lesz, egyelőre derüljön ki, hogy holnap lesz-e aláírás, mert Trump szerint igen, Irán szerint meg nem.
Guznyuc
Guznyuc szombat, 21:04
Előzmény: #1327966  Lou70
#1327967
Így van. Az eddigi infók alapján a megállapodás szerint Hormuz megnyílik, az iráni befagyasztott számlákat feloldják. Az uránért a jelenlegi narratíva alapján az USA 'majd később' elmegy Iránba, ha megnyugszanak a kedélyek. Izraelről és Libanonról a megállapodásban elvileg nincs szó. Többet nem is nagyon várhatunk, de ez lenne a szükséges minimum a piacnak.
Lou70
Lou70 szombat, 20:56
Előzmény: #1327965  LadyLavender
#1327966
Nem gond, hogy csak tűzszünet. A gazdaság leszarja, hogy lövik-e egymást (értsd béke van vagy háború). Ne értsd rosszul, de a wallstreet nagy ívben tesz arra, hogy pár turbános él-e, hal-e. Az érdekli, hogy mi van a szorossal és az olajjal. Szerintem az uránért megy majd egy kommandó jövőre, ha nem sikerül usa barát vezetést az ország élére ültetni. Most kell valami színházi megállapodás. Irán már közölte, hogy győztek, a legjobb helyzetben vannak a tárgyalásokhoz. Már csak egy olyan látszat kell, amit Trump is el tud adni győzelemként. És persze még mindig ott van Izrael, aki nem akar leállni.
LadyLavender
LadyLavender szombat, 20:22
Előzmény: #1327959  Guznyuc
#1327965
Meg ugye alapból is, még szó sincs békéről, csak egy 60 napos tűzszünetről. És pont ott jönnének a legkritikusabb kérdések, urán, befagyasztott pénzek, Libanon, szoros-használati díj... Nem tudom ezekben hogy fognak megegyezni, ha már hónapokig abban sem tudtak, hogy legyen tűzszünet, ami alatt beszélhetnek ezekről. Pedig akkor még közelebb lesz a novemberi félidős, szóval akkor sem jönne jól Trumpnak az elszabadult olajár. Az iszlám kutyáknak meg igazából mindegy, sok mindent kibírnak... Nehéz elképzelni mivel lenne mindkét fél elégedett.
Macus
Macus szombat, 19:46
Előzmény: #1327959  Guznyuc
#1327964
Hat … bibinek kell a haboru a valasztasok miatt
Zöldbéla
Zöldbéla szombat, 19:25
Előzmény: #1327958  Macus
#1327963
Épp a certik világa teszi lehetővé, hogy pozíció zárás után, alacsonyabb árfolyamon szállhass vissza.
Zöldbéla
Zöldbéla szombat, 19:23
Előzmény: #1327956  DxDraco
#1327962
A nyolc körüli tőkeáttéthez már komoly kockázat tartozik!
Zöldbéla
Zöldbéla szombat, 19:21
Előzmény: #1327953  Macus
#1327961
Előbb jussunk el a FOMO-ig!
Most még csak egy szimpla, kezdődő emelkedést látunk.
DxDraco szombat, 18:52
Előzmény: #1327959  Guznyuc
#1327960
Trumpot átverték a zsidók, próbál kimenekülni a csapdából csak nem hagyják. Kb ennyi. Vén hülye.
Guznyuc
Guznyuc szombat, 18:34
#1327959
Aljazeera-t követem fél szemmel. Zanzásítva: a pakisztániak szerint kész a megállapodás, csak alá kell írni. Az irániak tagadják, hogy holnap, vagy két napon belül elmennének bárhova aláírni (bár az első állítást nem tagadják). Közben Izrael egész nap látványosan támadja Libanonban a Hezbollah-ot, illetve már Gázát is. Szóval a pezső még lehet, hogy hűtve marad egy darabig.
Macus
Macus szombat, 18:15
Előzmény: #1327957  Lou70
#1327958
45k nál részben realizálok, hátha vissza tudok venni lentebb. 
Lou70
Lou70 szombat, 17:53
Előzmény: #1327954  ypyapach
#1327957
50k esetleg a nyári-őszi pangás után. Hacsak valami jó hírtől meg nem bolondul mindenki. (pl. akvizíció, béke, különadó, stb)
DxDraco szombat, 17:36
Előzmény: #1327943  JokerWizard
#1327956

Én is csak most kezdtem, egy kezdő/próba 200 darab tl121 et tudtam venni, meg egy kevés 114 est, gyakorlásnak.
Én igy olvastam utána, amikor kibocsátották akkor x8 tőkeáttéttel volt, a részvény nyolcadát kifizeted a többi hitel, és vettek 1 részvényt a piacon. 
Logikusan ha kiütik a longot akkor eladják a részvényt és kapsz valami maradványértéket. Ha shortos a certi akkor forditva, vesznek egyet.
Macus
Macus szombat, 15:32
Előzmény: #1327954  ypyapach
#1327955
50 nem feltetlen jovohetre de ho vegeig , meglatom
ypyapach szombat, 15:17
Előzmény: #1327953  Macus
#1327954
A 45 környékét én is belelátom a mostani hírekkel, de az 50-hez szerintem kellene egy felvásárlási pletyka vagy forint gyengülés. A pletykát könnyen eltudnák indítani. . .  . ha az az érdekük 
Macus
Macus szombat, 14:56
Előzmény: #1327951  Naras
#1327953
Ooo dehogynem ! Foleg ha beut a fomo ! Viszont utana lesz egy nagyobb realizalas ismet szerintem . Ezert most esetleg felhuz valameddig es jon a visszateszt korrekcio realizalas nevezzuk barhogy. Az elemzok juniusra 50kt is josoltak tessek itt a trigger ! 45 ig a valasztasok hirere ment fel , azota jonnek a penzek , kamatstop , most olajar normalizalodik …. Beindul a fomo . 
Naras szombat, 13:07
Előzmény: #1327940  Macus
#1327951
Az OTP most már így is 42 ezer fölött jár, és a piac napok óta optimistább forgatókönyvet áraz. Ha hétfőn tényleg jönne az aláírás, elképzelhető egy újabb felkör, de szerintem nem az a kategória, hogy emiatt hirtelen 45-46 ezerre ugrik, vagy akár 50k jönne.
Guznyuc
Guznyuc szombat, 10:52
Előzmény: #1327948  JokerWizard
#1327949
Részvénynél úgy kezdődik a történet, hogy az Erstének már VAN (az egyszerűség kedvéért 1 db) részvénye. Mondjuk te shortot nyitsz, veszel 1 db TS83-at 2159 Ft-os áron, 23x-os tőkeáttéttel. Az Erste kölcsön adja neked az 1 db OTP részvényét, ami 42000 Ft-ot ér, és ez a részvény megjelenik a piacon, mint eladás. Ha úgy döntesz, hogy visszaadod a TS83-at az Estének, vagy netán eléri a korlát árat (43.344), akkor neked venned kell egy részvényt az adott piaci áron, és visszaadnod neki a részvényét. Az ERSTE fedezete az, hogy van korlát ár, tehát csak annyit enged neked bukni, amiből még ki tudod fizetni a neki visszaadandó OTP részvény árát. Indexnél ilyen machina nincs, ott közvetlenül az odaadott tőkéd a fedezet.
JokerWizard
JokerWizard szombat, 10:20
Előzmény: #1327946  Guznyuc
#1327948
normális kereskedési felületen nem tudok shortolni... Pl nem tudok OTP-t shortolni... 
Egy 30x tőkeáttételes Estre OTP shortot viszont tudok "venni".. Az Erste nem fogja a 30x tökével "megshortolni" az OTP-t. (vagy igen?) Lefeledkezi valódi hedging ügylettel? 
De pl 3x tökeáttéellel  S&P500 indexet is lehet shortolni az ersténél...  Ott mit "shortol"...?
Guznyuc
Guznyuc szombat, 10:19
Előzmény: #1327945  JokerWizard
#1327947
Van egy ilyen doksi is. Azt írják le gyakorlatilag, hogy hágy részvényt adhat el (shortolhatsz) az Erténél naponta:
https://www.erstemarket.hu/fajl/9fc2497742c78584d3241be2da6097286bcebf83-6793887081604A42F1938-05E8-447C-A742-8E394A6AE483
Guznyuc
Guznyuc szombat, 10:02
Előzmény: #1327945  JokerWizard
#1327946
Nem értem mire szeretnél kilyukadni.
JokerWizard
JokerWizard szombat, 09:48
Előzmény: #1327944  Guznyuc
#1327945
Erste certifikát ... Nem a részvényt "shortolják"... 
https://www.erstemarket.hu/termek/120210/EBOTPTS83
Guznyuc
Guznyuc szombat, 09:37
Előzmény: #1327943  JokerWizard
#1327944
De igen. Elemzésközpont.hu: "Mi az a short, rövidre eladás?A short pozíció, short ügylet, de szokták még rövidre eladásnak is nevezni, egy olyan technika, melyben a kereskedő árfolyamesésre spekulál, azaz abban az esetben érünk el árfolyamnyereséget, ha a kiválasztott termék árfolyama a pozíció nyitását követően esik. A short pozíció nyitása a brókercégtől kölcsönkapott részvény eladását jelenti. Ezeket az eladott részvényeket később azonban vissza kell vásárolnunk, hogy vissza tudjuk adni a kölcsönadónak. Ahogy a fenti magyarázatból már kiderült, a short pozíció egy eladási megbízással indul, ez technikailag egy fontos feltétele a short pozíció nyitásának. A short pozíció zárása pedig vételi megbízás, tehát vissza kell vásárolnunk a kölcsönkapott részvényeket. Ha a korábbi eladási árnál drágábban  tudjuk visszavásárolni a részvényeket, akkor veszteséget realizálunk. Ha azonban a korábbi eladási árnál alacsonyabb áron vesszük vissza a részvényeket, akkor profitra teszünk szert. A shortolás, azaz a short pozíció nyitása  így minden esetben eladással kezdődik, a short zárás pedig a részvények visszavásárlásával megy végbe."
JokerWizard
JokerWizard szombat, 09:21
Előzmény: #1327942  DxDraco
#1327943
Ez nem a részvényt shorolja "közvetlenül"...  nincs mögötte valódi otp short... (vagy igen?)
DxDraco péntek, 22:03
Előzmény: #1327939  Zoltanovitsch
#1327942

OTP TShort83 kiütési ára 43.344, ennek a likvidálása akár 44  ezerig is elviheti.
Ha megkötik a békét, akkor meglesz.
Seri péntek, 21:46
Előzmény: #1327937  Macus
#1327941
Voltaképpen ugyan azt tippeltünk. 🙃 
Macus
Macus péntek, 21:38
Előzmény: #1327939  Zoltanovitsch
#1327940
Inkabb a beke eseten lehetseges az 50 kt szavaztasd meg :)
Zoltanovitsch
Zoltanovitsch péntek, 21:30
Előzmény: #1327934  Macus
#1327939
Szavazás: Hétfői záró még egy jó 1500? :) 
Hétfőn 44 000 -en zár vagy felette: fel
Hétfőn 44 000 alatt zár: le
Macus
Macus péntek, 21:20
#1327938
Ja es igen … az egy dolog hogy beszelunk rola meg hogy tenyleg le van irva jovahagyva stb … szoval ez hetfon nagy loket lesz es a stoppok na ott fognak csattanni. Short ko varhato ? Gondolkozok adjak e el :D 
Macus
Macus péntek, 21:18
Előzmény: #1327936  Seri
#1327937
Minden szazalek 420 forint minimum 43 de inkabb 44 ig varnam 
Seri péntek, 21:17
Előzmény: #1327934  Macus
#1327936
Tippem: 3-4 %-os emelkedés 🙂
Lou70
Lou70 péntek, 21:06
Előzmény: #1327934  Macus
#1327935
+2,8% :P
Macus
Macus péntek, 20:48
#1327934
Hetfore ki mit tippel ? 43-44k?
Bpali2 péntek, 20:10
Előzmény: #1327931  bumm
#1327933
Így is ..
Csaba75 péntek, 20:09
#1327932
Èn a 35.435.- átlagommal mèg iráni háború kezdetèn vasároltam be otp.
Megèrte csücsülni rajta. Space x mèg 135 dollárèrt is durván túl van árazva. Állítólag vesztesèges mèg.
Èn megvárom a hidegzuhanyt amikor vège hype-nak akkor talán veszek
bumm péntek, 20:04
Előzmény: #1327930  Lou70
#1327931
Szomszédban is kitörne a tűzszünet, akkor 50e simán bejön
Peterbond péntek, 18:42
#1327929
Ez igen szép nap lett a végére. Majd +4%-os nap. Már szinte bánja az ember hogy hétvége jön.
Macus
Macus péntek, 18:40
Előzmény: #1327927  Beze
#1327928
En is eladtam egy uzsipenzre valot 25 darabot azon 30% profit volt
Beze
Beze péntek, 18:27
Előzmény: #1327918  Macus
#1327927
Eladtam pár certit babonából, igazából bicajozni voltam és raktam egy stopot, hát meglett, elkapta . Maradt 777 db , szép "kerek" szám :D
SchNorbi
SchNorbi péntek, 18:15
Előzmény: #1327924  Lizi
#1327926
így voltam én is ezzel
bikkmakk péntek, 18:11
Előzmény: #1327922  Lizi
#1327925
2 billiárd fölötti kapitalizáció! Musk hànyadszor csinál hülyét a népekből?! Tizedét, ha éri ez a cég. 
Lizi
Lizi péntek, 18:09
Előzmény: #1327923  SchNorbi
#1327924
Igen. Reggel raktam be vételt a meghirdetett 135 dollaros áron, gondoltam jol jön egy kis potya pénz mert ugyis felhuzzák vagy 200-ig első nap de végül 150-en indult.
SchNorbi
SchNorbi péntek, 18:00
Előzmény: #1327922  Lizi
#1327923
most 160 dollár
Lizi
Lizi péntek, 17:55
#1327922
Spacex nagyon durva forgalmat csinál, 17:47-kor indult és már 132 millio db forgalma van 😀
Macus
Macus péntek, 17:50
Előzmény: #1327919  bumm
#1327921
Hohoooo akkor hetfon raketa csak a tozsden nem iranban :D
Atak péntek, 17:36
Előzmény: #1327917  Lizi
#1327920
Annak mennyin van a kiütése?
bumm péntek, 17:35
Előzmény: #1327917  Lizi
#1327919
nem kamu az aláírás, irán is elismerte,  pár perce még örütem a 490-nek, most már nem, a nyavalya egy meg
Macus
Macus péntek, 17:35
#1327918
Olaj -4% ha trump tata tentezik hetvegen esetleg golfozik vagy vbt nez akkor hetfo up !
Lizi
Lizi péntek, 17:21
#1327917
Szép záró. Két napja még a tl121 felett rezgett a léc, hétfőn meg a ts83 felett fog 😀
dzsimi péntek, 17:15
Előzmény: #1327905  Lou70
#1327916
Bátor vagy .... gondolkodtam még záró előtt vételeken, de elengedtem...Trampli  tudja hogy szárazföldi invázióval nem nyerhet... Irán is tudja ezt, nem fog fejet hajtani..Izrael meg nem fog engedni... szóval nem lesz itt béke szerintem... 
bumm péntek, 17:14
Előzmény: #1327914  NagyPe
#1327915
Ma mindenki nyert aki ide tévedt és akciózott. 
NagyPe
NagyPe péntek, 17:09
#1327914
Így már nem is lett olyan alul teljesítő. ☺️
Szépen pörgött záró akcióban. 
Jó hétvégét mindenkinek. 
badsector1
badsector1 péntek, 17:07
Előzmény: #1327911  BellaVita
#1327913
szép
Adito péntek, 17:06
Előzmény: #1327898  Adito
#1327912
Ezért nem lottózom! :)  Z: 42490, 18,5 mrd forgalom. Gyönyörű! Szép hétvégét mindenkinek!
BellaVita péntek, 17:05
#1327911
z42490
LadyLavender
LadyLavender péntek, 17:05
#1327910
Z 42490 az igen!!
Uhura péntek, 16:58
Előzmény: #1327907  Lou70
#1327909
Szereti a számsorokat csak nem ismeri a primszámokat :) meg nem nézte a Lost-ot , fantáziája meg nem volt. 
Uhura péntek, 16:57
Előzmény: #1327894  Tujafa
#1327908
Ne is mond a 3x eu bankos etf 16% is ment ma a végére +10% ált meg. 
Lou70
Lou70 péntek, 16:55
Előzmény: #1327906  Lou70
#1327907
meg 1-2-3-4-5 darabok egymás után. Fura vevő :D
Lou70
Lou70 péntek, 16:55
Előzmény: #1327904  Macus
#1327906
jah, vevők. vagy 50db 1 darabos vásárlás...
Lou70
Lou70 péntek, 16:54
Előzmény: #1327902  Macus
#1327905
Rizikós, de ennek ellenére megtartom a határidős long pozíciót. Hiszek az OTP-ben, hétfőn emelkedünk :D
Macus
Macus péntek, 16:52
#1327904
Viszont megjottek a vevok , kikaptak a 9 kt 150 rol is
Macus
Macus péntek, 16:44
Előzmény: #1327902  Macus
#1327903
Most megint vissza
Macus
Macus péntek, 16:34
Előzmény: #1327900  LadyLavender
#1327902
Kozben olaj -1% -> 3% ezert
bumm péntek, 16:33
Előzmény: #1327900  LadyLavender
#1327901
Ez elfáradt a végére. 

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek