Az öt éves TBSZ lehetőséget eredetilegnem a tőkepiaci hozamok miatt, hanem azért hozták létre, hogy a rejtegetett vagy külföldi bankokban elhelyezett, nem adózott jövedelmeket tisztára lehessen mosni. A TBSZ-re utalt pénzek eredetével nem kell elszámolni! (Erre egészen pontosan emlékszem.) Egyenesen szerencsének mondhatjuk, hogy a tőkepiaci jövedelmeket nem zárták ki a lehetőségből, de ennek is lehet hátsó megközelítése, amely feltételezésemet inkább nem írnám le.
Sokáig, hosszú távú tartásra jónak tartottam az ötös tőkeáttételű certiket, de a 27000 -> 18800-as esés megmutatta, hogy óvatosabbnak kell lenni. most már megelégszem a 3 ... 4 közöttiekkel. :) Persze nem kötelező kivárni a kiütést illetve a nagy veszteséget, de mivel nem akarok napizni, fő a biztonság! :)
Sokáig, hosszú távú tartásra jónak tartottam az ötös tőkeáttételű certiket, de a 27000 -> 18800-as esés megmutatta, hogy óvatosabbnak kell lenni. most már megelégszem a 3 ... 4 közöttiekkel. :) Persze nem kötelező kivárni a kiütést illetve a nagy veszteséget, de mivel nem akarok napizni, fő a biztonság! :)
Annak tényleg van! :) A TL87 korlát ára: 13943 Ft. Elég kicsi a valószínűsége, hogy akinek van, az nem adja el mondjuk 4000 forintnál alacsonyabb részvény árfolyamesésnél (22000 forintnál). Azaz: van idő nyereséggel kiszállni.
A kettes tőkeáttételűt megnézhetjük, hogy mekkora részvény árfolyam környékén vették. Az induló árfolyam megállapítható a kibocsájtáskori rv. árfolyamból és a kezdeti kötési árból. Pl. TL87kibocsájtás: 2023.08.23 RV. ár: kb. 13000 Ft Kötési ár: kb. 11700 Ft Certi ár: kb. 1300 Ft/db Tehát az egykor 1300 forintért vett certi ma 1%-os (kb. 260 Ft) árfolyam emelkedés hatására 260 Ft hozamot, azaz 20%-os profitot eredményez. A beszerzési árra vonatkozói tőkeáttéte: 20 A fentiekből jól látható, hogy akinek van belőle, az bolond lenne eladni, hiszen már eddig is van rajta haszna, ugyanis ma darabja kb. 13530 forintot ér. (az eredeti ára 1300 volt)
Nem is értem, hogy az ilyen elvonáshoz minek a BÉT! Sokkal egyszerűbb lenne mindenkitől elkobozni a megtakarításait, hiszen eddig sem volt rá szüksége!
A tartási költség idő arányos, mert hetente fizeted! ---------------------------- A certik kereskedési állapota csak egy indikátor a sok közül, senki sem beszélt a kizárólagosságáról! Nem létezik olyan indikátor, amelyik önmagában képes lenne 50% feletti eredményességgel megjósolni (nem írtam el, "megjósolni") a jövőt. Neked részletesen bemutattam a kereskedési stratégiám alapjait. Ha ismersz megbízhatóbb indikátorokat, kérlek írd meg nekem!
Kiegészítés: A mi kis BÉT nevű homokozónkban viszonylag kevés olyan magas forgalmú részvény található, amelyik a spekulatív megközelítés nélkül is eredményesen kereskedhető. Miért kellene a speka papírokat (mondjuk) az OTP-vel azonos szinten kezelni?
A tőzsdei értékpapír állományomban 18% alatti súllyal van jelen az összes (long)certim, ebből mindössze 3% az OTPTL101, ahol a tőkeáttétel 4.68. Hogy miért mutatja a certi a bizalmat? Azért mert a hármas feletti tőkeáttételűekből gyakorlatilag nem tudsz vásárolni, tehát nem egy - két ember nem adja, hanem szinte az összes tulajdonos bízik a long trend fennmaradásában. IA TS70 tőkeáttétele: 13.65, a TS71-é pedig 7.47. Nem lehet vita tárgya, hogy a tőkeáttételek (ami a korlát ártól való távolsággal összefügg) alapján, mot az OTPTS certik lényegesen nagyobb kockázatot jelentenek, mint az OTPTL-ek. -------------------- Az OTP árfolyamának ingadozása szerintem pusztán pszichológiai okokkal magyarázható, mert a fundamentumok csak hosszú távon változnak. Aki 2023. októberében bevásárolt OTP részvényből, az mára (minden ingadozás ellenére) kb. 213 % virtuális profittal rendelkezik. Egy másfél éves trend nem egy hét alatt fordul meg, ráadásul a jelenlegi hetes gyertya is szép zöld (O: 25350, H: 26990, L: 25210, C: 26060).