Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Zöldbéla
Zöldbéla 2024. 05. 10. 08:00
Előzmény: #1266412  macibear
#1266420
Tökéletes a kiegészítésed, köszönöm! 
(Később én is rájöttem, hogy célszerűbb lett volna az adózás előtti nettó hozamot megadni.)
A grafikonra vonatkozó javaslatot is érdekes, de mivel a kereskedésre gyakorolt hatása tőlünk független, tehát befolyásolni sem tudjuk, elfogadom, hogy annyi amennyi.
Grafikon helyett inkább a más ceri kibocsátók bázis ár változásaival lenne érdemes összehasonlítani az Este bankét, de mivel csak forint alapon, tehát a csak a BÉT-en "kereskedek" (gyakorlatilag egy ideje kizárólag OTP), ma még ezzel sem foglalkozom.
bumm 2024. 05. 10. 07:43
Előzmény: #1266417  Macus
#1266419
Szép napot mindenkinek, jön ma a hevülés? 
Zöldbéla
Zöldbéla 2024. 05. 10. 07:42
Előzmény: #1266398  berlini
#1266418
A kiválasztott certi oldalán,
https://www.erstemarket.hu/termek/108381/EBOTPTL89
A 'termék események' fülön.
Macus
Macus 2024. 05. 10. 06:47
Előzmény: #1266416  maxhell
#1266417
Hozzátenném ehhez : A negyedéves adózás utáni eredményt 57 milliárd forintos értékben az alábbi, teljes évre vonatkozó, de 1Q-ban egy összegben elszámolt negatív tételek befolyásolták:  Magyarországon bankadó: 29 milliárd forint, extraprofitadó: 10 milliárd forint, kártyaműveletekhez kapcsolódó tranzakciós illeték: 2 milliárd forint, kárrendezési alapba történő befizetés: 1 milliárd forint.  Bulgáriában betétbiztosítási díj: 11 milliárd forint; Szlovéniában betétbiztosítási díj: 3 milliárd forint, Romániában betétbiztosítási díj:1 milliárd forint. Ha ezen tételek időarányosan kerültek volna elszámolásra, akkor az adózás utáni eredmény 283 milliárd forint, a negyedéves ROE pedig 26,7% lett volna.
Mindent összevetve, ma rakéta kéne legyen, aztán kell korrekció (nevezzük inkább realizálásnak) mert túl fogunk hevülni, aztán egy hónap múlva irány ismét fel.
maxhell 2024. 05. 10. 06:38
#1266416
Jelentős eredménymeglepetés az OTP-nél, habár az összes bevétel várakozások szerint alakult
Módosított a jelentési módszertanán az OTP. A menedzsment korábbi jelzésével összhangban az első negyedévtől kezdve csakis a goodwill értékcsökkenés hatása és az akvizíciók közvetlen hatása kerül kiemelésre az eredménykimutatás hierarchiából, és lesz korrekciós tétel. Mindezek alapján a különadók az OTP társasági adó során, a kamatstop hatása a kockázati költség kerül kimutatásra.
Az OTP konszolidált, korrigált adózás utáni eredménye 2024 első negyedévében közel 240 milliárd forintot tett ki, ami több, mint 8 százalékkal haladja meg az elemzői konszenzust. A bevétel sorokon kisebb volt a meglepetés, a nettó kamatbevétel 2,8 százalékkal múlta felül a várakozásokat, míg a nettó díj-és jutalékbevételek alulmúlták a konszenzust 2,7 százalékkal, így a teljes bevétel a várakozások szerint alakult. A bevételek negyedéves alapon 4 százalékkal szűkültek, de a 2023-as első negyedévhez viszonyítva 28 százalékot emelkedtek. A kockázati költségek a negyedév során pozitívan alakultak, az Ipoteka Bank esetében a kockázati költségek a harmadára mérséklődtek. A működési költségek növekedése éves szinten elérte a 15 százalékot, megegyezve az elemzői konszenzussal. Az eredmény mind éves, mind negyedéves alapon javult, az elemzői konszenzust 8,3 százalékkal felülmúlta.
A működési költségek a várakozásoknak megfelelően emelkedtek. Ez döntően a személyi jellegű kiadások éves alapon 20 százalékos emelkedésének köszönhető, azonban negyedéves viszonylatban a költségek 8 százalékkal mérséklődtek, döntően szezonális hatások miatt. Mivel a bevételek nagyobb mértékben tudtak emelkedni a költségekhez képest, a költség-bevétel ráta 44,1 százalékra mérséklődött az első negyedévben, ami közel két százalékkal csökkent a negyedik negyedévi adatokhoz viszonyítva. Ugyanez a mutatószám éves alapon még jelentősebb, 4,7 százalékponttal csökkent.
2024 első negyedévében megnőtt a külföldi leánybankok hozzájárulása a csoport eredményéhez. Módszertani változás nélkül a külföldi leánybankok hozzájárulása 64 százalék volt, míg a módszertani változás további 10 százalékkal, 74 százalékra növelte a hozzájárulása. Az előző negyedévben veszteséges üzbég Ipoteka Bank és ukrán leány is hozzájárult a csoportszintű eredményhez veszteség helyett, mivel az Ipoteka Bank bevételei csak 6 százalékkal csökkentek (a nettó kamatbevételek 14 százalékkal emelkedett), míg a költségek 36 százalékkal mérséklődtek.
A nettó kamatmarzs csoportszinten tovább emelkedett, az előző negyedévhez képest 3 bázispontot emelkedett 4,30 százalékra. A menedzsment szerint az ECB kamatcsökkentésének elmaradása kedvezően hatott a kamatmarzsra, az OTP az első kamatvágást júniusra várja. Az OTP Core (magyarországi operáció) kamatmarzsa az extrém magas kamatkörnyezetet megelőző időszaki szint szerint alakult.
A kockázati költségek egyenlege pozitívan alakult 6,9 milliárd forinton, jelentős meglepetést okozva az elemzői konszenzushoz képest. Ezen belül is a hitelkockázati költségek egyenlege pozitív 9 milliárd forint volt. Érdemi költségképzés az üzbég és orosz bankoknál volt, míg a magyar, horvát és ukrán bankoknál felszabadítás volt tapasztalható. A konszolidált hitelportfolió minősége stabil maradt a negyedévben: az IFRS 9 szerinti Stage 3 hitelek állománya a bruttó hitelállomány 4,3%-át tette ki az év elején. A ráta éves szinten 0,4 százalékponttal, míg negyedéves szinten 0,1 százalékponttal javult.
A konszolidált árfolyamszűrt teljesítő (Stage 1+2) hitelállomány az első negyedévben egy százalékkal bővült a negyedik negyedévhez viszonyítva. A portfólió nagysága felülmúlta a 22.300 milliárd forintot. A hitelekhez hasonlóan az árfolyamszűrt konszolidált betétállomány is 1 százalékkal bővült 30 400 milliárd forint fölé.
A menedzsment nem változtatott a 2024. március 8-án közzétett várakozásokhoz képest, a vezetés egyelőre nem látja indokoltnak az előrejelzések változtatását.
Macus
Macus 2024. 05. 10. 06:24
Előzmény: #1266414  Macus
#1266415
Na megneztem gyorsan , 26% a magyar operacio , szinte szegyen , marmint az elvonasokra nezve , hogy mennyire lehuzzak a bankot. Ma felszurasra szamitok talan ts59 kakukk , aztan meglatjuk , remelem beerik még a tegnapi kis vetelem :) aztan varjuk a korrekciot 
Macus
Macus 2024. 05. 10. 06:15
#1266414
Jol gondoltam meglepetes lett. Majd 240 mrd. Ezek alapjan irany fel kene legyen.
macibear
macibear 2024. 05. 10. 05:03
Előzmény: #1266394  Zöldbéla
#1266412

Jó ez Béla, jó ez, de egy kicsit pontosítanám.
Tegnap a TL08 16 400 fölött mozgott. Ennyiért el lehetett adni. A példádban említett 15 055 forintos bruttó hozamban már benne van mindenféle karbantartási költség. Kivéve a broki díjat és az adókat. Azok azért tudnak csúfítani a szép eredményen.
.
Egyébként 2015 januárjában meg lehetett venni 1000 forint alatt is. Az idő tájt kezdtem el kokettálni a certivel. 9 év után tizenötszörös hozam lehet jónak mondható. :) Nem, nekem nincs!
.
Most nézem, hogy a részvény is 15 000-et emelkedett 2015 januárja óta. Az talán 4,4 szeres hozam a befektetésre nézve.
.
Kedves Béla!
Mivel tudom, hogy Te is szeretsz a számokkal, statisztikával foglalkozni ezért kérlek, hogy nézd meg a bázis ár változásokat százalékban kifejezve a különböző TL certikben. Érdemes őket egy grafikonra tenni. Szerintem egy fantasztikus chart rajzolódik ki belőle. 
Őszintén kíváncsi vagyok a Te meglátásodra, véleményedre!
macibear
macibear 2024. 05. 10. 04:24
Előzmény: #1266405  Csibefogo
#1266411

Ébredés után pedig mehetünk fel. Akár nagyobbacska ugrással kezdve.
.
A tavalyi Q2, Q3 eredmény megismétlése is látótávolságba került, Q4 pedig várhatóan szintén sokkal jobb lesz mint a tavalyi volt. Szép lassan bővülgetni látszik az az év/év alapú nyereség.
.
Ha jól emlékszem Csányi ígéretet tett arra, hogy visszatérnek az éves nyereség 25%-ának kiosztására osztalék gyanánt. Az idei és a jövő évi osztalék együtt sacc 8,xx%-ot hoz 18 500 forintos rv esetén, alig több mint egy év alatt. Már maga ez nem egy rossz befektetés, nem beszélve a várható árfolyamnyereségről.
.
Hajrá gap!
NZI 2024. 05. 10. 02:39
Előzmény: #1266398  berlini
#1266410
A termék eseményeknél.               https://www.erstemarket.hu/termek/107322/EBOTPTL88
egybankar2024 2024. 05. 10. 02:34
Előzmény: #1266404  HZo
#1266409
Nem, de egy kis lépés a jó irányba. Egy éven belül duplájának, két éven belül háromszorosának kellene lennie a negyedéves eredménynek...
HZo 2024. 05. 10. 00:47
Előzmény: #1266405  Csibefogo
#1266407
Erste talán 230-at várt, de megszokottan jól teljesített, még a várthoz képest is..
HZo 2024. 05. 10. 00:45
Előzmény: #1266400  Beze
#1266406
Tudom:) szépet bővültek a leányok, ha az előző év első negyedévét nézem, az az igazság. Ez simán lehet legalább olyan sikeres év is akár, mint a tavalyi volt, már persze ha nem üt be valami drámai történés a világban, vagy a piaci hangulat megváltozna (bár ahogy megkezdődnek a kamatcsökkentések, szerintem a nemzetközi piacok jócskán tovább emelkedhetnek hosszabb távon a rövidtávú esetleges korrekciókkal együtt is, az inflációt "legyőzik", visszaszorítják még az idén mind az USA-ban mind az EU-ban), meg nem kap új adót a nyakába a bank, de ez utóbbira kicsi esélyt adok. Én biztosan nem adok el részvényt. Bőven 20k feletti céláram van. Engem továbbra is meggyőz a bank a teljesítményével, a vezetés hozzáállása is tetszik, mert minden részvényes érdeke elsősorban az árfolyam emelkedése egy növekedési részvénynél (és nem értek egyet azzal, hogy az srv emelné a részvény árát, több embertől is olvastam..tény, hogy pozitív hatása van az árfolyamra, de többnyire a napi forgalom 10 %-a körül vesznek, ami önmagában nem fogja kitépni az árfolyamot) Ha sikerülne a tervezett új akvizíció, sokat emelhetne a céláron is. Az osztalék csak a hab a tortán, majd certikbe jó lesz. Nálam továbbra is vétel ez a papír, certikből is forgattam vissza részvénybe, hogy ne növeljem túl nagyra az arányt a részvényekhez képest.
Csibefogo
Csibefogo 2024. 05. 10. 00:41
#1266405

Adózott eredmény:239,9 Mrd,tavaly ilyenkor:194,7 a növekedés: 45,2 Mrd
Az elemzői konszenzus 221Mrd volt,egy kicsit benézték,mint általában.
Ez a legfontosabb info.Mehetünk aludni.
HZo 2024. 05. 10. 00:18
Előzmény: #1266331  egybankar2024
#1266404
Elégedett vagy a bő 11 mrd-os üzbég negyedéves eredménnyel?
HZo 2024. 05. 10. 00:07
#1266403
Majd 900 Ft-os EPS negyed év alatt szerintem szép teljesítmény. A főbb számok bőven hozták, amit vártam.
HZo 2024. 05. 10. 00:04
#1266402

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek