Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 10. 19. 12:52

OTP-forecast  

A topic celja hogy elmeleteket osszunk meg egymast kozott arra vonatkozoan, ami az OTP _trendjet_ leirja. Arra keressuk a valaszt, hogy a kovetkezo ket-harom heten belul milyen iranyba tart az OTP, es foleg _miert_? A "miert?"-nek sok oka lehet, lehet az technikai alapu (chartelemzes) vagy fundamentalis alapu (jo hirek/rossz hirek) nagy vevo, nagy elado megjelenese a piacon, stb.



A lenyeg, hogy ebbe a topicba olyan bejegyzesek keruljenek, amik javaslatokat tesznek, es azokat ala is tamasztjak valamilyen modon az OTP arfolyam valtozasara, kozeljovoben valo alakulasara. Egyszeru megfigyeles, hogy a kozeptavu trendek kb. 30 naposak, a kerdes az hogy eszre lehet-e ezeket venni idoben? Illetve az, hogy miert alakulnak ki (pl. osztalek-rally, varatlan hir)?



Ez a topic kulonbozne a masik kettotol (az "OTP reszvenyesek ide!" illeteve a "Mennyit er az OTP?") topicoktol abban, hogy itt sem a daytrade mufajt nem szeretnenk kivesezni (ugyanis egy adott napon belul "barmi" lehet, a trendfordito napoktol eltekintve csak zajnak szamitanak), sem pedig fundamentalis alapon ertekelni az OTPt (ugyanis a konyv szerinti es a piaci ertek az nagyon elterhet egymastol). Minket az az egy dolog erdekel, hogy az OTP merre tart a kozeljovoben.



Tobbeknek is van nagyon jo elkepzelese arrol, hogy es mikent alakul az arfolyam, de ezt nem terjesztik a nyilvanossag ele, mert

1) tartanak attol, hogy a brokerek lemennek a stopjaikert; illetve hogy

2) a modelluket hasznalva majd masok is sikeresek lesznek; illetve hogy

3) a modelljuk valojaban rossz, es kesobb emiatt "nevettseg" targyava valnak (beultetes, felbeszeles);

4) stb.



1) Ugyan egy-egy illikvid napon, vagy forgalom nelkuli kisreszvenyben elofordulhat (es elo is fordul!) a "mutyi", am az OTP arfolyamat a nagybefektetoi mozgatjak. Nehany szazmillios brokeri, belfoldi, bennfentes kotes a fo trenden aligha valtoztathat (na jo: Csanyi 5200 kornyeken annak idejen bullbol bearbe vagta).

2) Ha egy modellt sokan hasznalnak, akkor annak torzito hatasa van (ha mar mindenki vett a piacon, akkor nincs aki vegyen, es az arfolyam egyetlen iranyba mehet es az pedig lefele). Abban az egyben biztos vagyok, hogy a forumot olvasok meg egyutt is csak kishalak.

3) Egy modell addig jo, amig az arfolyam azt csinalja, amit a modell leir. Ha a modell mar elter az arfolyamtol, akkor az megy a kukaba, es nezni kell helyette masikat. Modellek jonnek, modellek mennek. Lehet tobb parhuzamos modell is: ezek vonatkozhatnak kulonfele idotavra, ezek lehetnek egymasnak ellentmondok (valaki kitorest, mas letorest var). Barmi, ami egy gyufalanggal intelligensebb a teljes sotetsegnel, nos, az johet.

4) stb.



Szoval a terv az, hogy ez valamifele ok-okozati topic volna. Ez egy aktualis topic, mert en magam tudok ket egymasnak homlokegyenest ellentmondo kozeptavu modellrol. Nagyon izgalmas kerdes, hogy melyik fog valora valni? Rally indul a napokban, vagy beszakadas jon?



Akinek van barmilyen elkepzelese, modellje, az jojjon, es ossza meg velunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tberki 2014. 11. 23. 20:34
Előzmény: #118  macibear
#120
En mar korulneztem hol van normalis forummotor. Face zart csoport is ok lenne csak az nekem nap kozben fos. Megcsinalom es visitok.

macibear
macibear 2014. 11. 23. 20:30
Előzmény: #117  tberki
#119
Én is hiányolok egy 600 forintos mozgást lefele, de szerintem még nincs itt az ideje. Talán majd csütörtöktől. Már persze ha meglesz. Lehet ezek a fonódók már ki is ütötték azt.

Kontrával is erről vitatkozunk. Szerinte is lefele az irány. Azonnal, rögtön. Én csak annyit mondok, legfeljebb szerda-csütörtöktől.
macibear
macibear 2014. 11. 23. 20:26
Előzmény: #116  tberki
#118
Nem nagyon vagyok híve a zárt fórumoknak, de felőlem mehetünk. No de ki csinálja meg?
tberki 2014. 11. 23. 20:04
Előzmény: #115  macibear
#117
En is szamolok, nekem lefele tobb hianyerzetem van mint fel.
tberki 2014. 11. 23. 20:03
Előzmény: #115  macibear
#116
Mar vegigklikkeltem korabban maci. Nem nyilatkoztatok a zart forumrol...
macibear
macibear 2014. 11. 23. 19:59
Előzmény: #112  tberki
#115
Nem hit kérdése ez kérem szépen. Kőkemény számolásé. :)

Ui: Ha már welcome, levehetnéd az enyémeket is. Had lássa már ez a balfék, hogy kik is vannak többen. Előre is köszi!
tberki 2014. 11. 23. 19:57
Előzmény: #113  yossarian78
#114
Engedlmeddel ebben sem hiszek. Azt a kokemeny tamaszzonat ugy atvittuk ez elmult ket honapban haromszor mintha ott se lett volna.
yossarian78
yossarian78 2014. 11. 23. 19:55
Előzmény: #108  Törölt felhasználó
#113
A lényeg, hogy 3900-zal bezárólag egy kőkemény támaszzónán van az árfolyam. Ennek a letörési esélye 0,1%.
tberki 2014. 11. 23. 19:51
Előzmény: #111  macibear
#112
Welcome back maci.
Engedelmeddel en ebben most nem hiszek.
macibear
macibear 2014. 11. 23. 19:44
Előzmény: #108  Törölt felhasználó
#111
Hallottál már a fonódó hullámokról?

Ezt a mostani "oldalazásnak látszó mozgást" legalább két, egyszerre jelenlévő lefele irányuló hullám okozza. Az egyik 4470-ről indul, a másik pedig 4488-ról. A kettő majdhogynem kioltja egymást.

Szerintem az egyik már felfele jön, a másik pedig pénteken fogott aljat amikor is megfordult.

Most azt olvasom ki az FRSI-ből és ebből a kettős hullámból, hogy valamikor csütörtök környékén leszünk lokális maximumon, aztán pedig egy intenzívebb lefele irányuló mozgás következik kb öt napig.

Céláram nincs csak fordulós napok.

Ez a fonódó hullámok egyébként szintén új dolog. Az FRSI tanulmányozásából jött ki. Csak így tudom ugyanis megmagyarázni a mostani "viselkedését".

Ui: Levettem a minuszodat. :)
Törölt felhasználó 2014. 11. 23. 19:26
Előzmény: #108  Törölt felhasználó
#110
Szia megmondanád hogy mi a neve a chartnak ahonnan a OTP képeket letöltöd ha nem titok köszi
tberki 2014. 11. 23. 12:06
Előzmény: #108  Törölt felhasználó
#109
Egyetertunk.
Törölt felhasználó 2014. 11. 23. 11:56
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#108
Viz alatt.

OTP az elmult heten nem nagyon csinalt semmit. A het elso feleben egy-ket kamu felszurassal rajzolt az oras charton egy haromszoget, amelybol csutortok-penteken le is tort, betoltotte a rest. Ugyan zold gyertya lett a het utolso napjan, de ez is a hosszutavu trendvonal alatt. Raadasul mult penteken (Monday effect, option expire day) MINDEN piac emelkedett, a BUXot KIVEVE.

Szoval nem tul rozsas a helyzet.

Chart: link

Szerintem hetfo-kedden kicsi, -1%os piros gyertyak jonnek, amelyek megtoljak az also Bollinger-szalagot lefele. Szerdan leszakadas. Penteken kis korrekcio, hogy legyen kanoca is a hetes gyertyanak.

Target tovabbra is a 3459-3528 sav, am a szamitott target 3512-re modosul, mivel a feltetelezett wave 3 fentebbrol, 4148-rol indul.
emerald 2014. 11. 18. 09:00
Előzmény: #103  Monte
#107
Ha nem érdekel ne olvasd, nem kötelező.
De látod másokat érdekel. Engem is, bár egyenlőre hozzá se merek szólni mert nem vagyok még hasonló tudásszinten se.

Te leírhatod h nálad mennyi az annyi, majd szivesen olvassuk.

Én nem igen ismerem még Macit, de ha ennyien kedvelik egyszerű a megoldás, a minuszt le is lehet venni egy plusszal...;)
Én már levettem eggyet, tegyétek ti is ezt!

Törölt felhasználó 2014. 11. 18. 08:40
Előzmény: #101  pomperj
#106
Igen-igen-igen.

* A fo celunk, hogy kidolgozzunk egy igenyesebb modszert.

* Elso kozelitesben olyat, ami erre a korrelacios otletre epit. Aztan ha ket het mulva rajovunk, hogy ez nem stabil, tul sok a hibas trade, stb., akkor ez az otlet kuka, es nezunk helyette valami mast.

* Az eredmenyt ugy prezentaljuk, hogy barki, aki akarja, ezen a forumon szabadon hasznalhassa.

A harmadik ponthoz egy megjegyzes: ez a modszer tele lesz olyan black-boxokkal, amivel a foldi halando nem fog tudni megbirkozni. Pl: "...es akkor invertaljuk ezt a 300x300-as matrixot"; vagy "es akkor keressuk meg ennek a negyvaltozos, 300 osszeadandobol allo gyokos fuggvenynek egy lokalis maximumat"; vagy "...es akkor vegyel most 3 kontraktus EEM shortot"; stb. Szoval, az utopisztikus gondolat, hogy a modszert majd szazaval fogjak hasznalni :-). Szo nincs errol. Ez kicsit olyan lesz, mint a nyilvanos kulcsu titkositas: a modszer teljes egeszeben nyilvanos, de a konkret megvalositashoz, vagy update-hez apparatus kell. Ez mar nem lesz mindenkinek a kezeben. De akinek van, es tud minket kovetni, az erdemben be fog tudni kapcsolodni, es bizonyitani is tudja, hogy ert minket: eloall sajat magatol egy jobban korrelalo fuggvennyel.

Azt viszont nem ertem, miert kellene naponta, nyitas elott publikalni, hogy "jelzett a modszert"? Miert kell az eredmenyesseget vezetni? Ezekre miert van szukseg? Nem eleg a modszert mondjuk a tavalyi evi idosorral tesztelni (persze tavaly mas fuggvennyel korrelallt OTP)? Azon vegiggondolni, hogy hova kell(ett volna) a stoppokat tenni, detektalni a falsch tradeket, stb. Szerintem nincs szukseg realtime csinalni semmit. Realtime majd csinalja mindenki sajat maganak. A cel egy jo modszert kidolgozni, nem pedig napi kereskedesi tippeket adni.

Szerintem nem csokkennek az eselyeink azzal, hogy ezt itt beszeljuk meg. Es ha valaki be tud kapcsolodni (pl. macibear valami titkos uj nicken, mondjuk "bearmaci", hogy a tobbiek ne ismerjek fel :-)), akkor akar ez az esely meg nohet is.
Törölt felhasználó 2014. 11. 17. 23:29
Előzmény: #104  Monte
#105
de kevesen írják le a megközelítésük, elképzelésük, a "mennyi-ennyi-annyi" -ról és hát lássuk be a maciék színvonala, azért nem rossz.
Monte 2014. 11. 17. 23:00
Előzmény: #103  Monte
#104
"mennyi-ennyi-annyi!"

ez érdekelne, bárki-akárki megközelítéséből.

bocs az egyszerűségért.
Monte 2014. 11. 17. 22:56
Előzmény: #101  pomperj
#103
Én csak olvasgatni szoktam, sorolhatnám a kedvenc hozzászólóimat, maci is közte van, de ez a nyálas gyere vissza lécci-lécci azért sok... és a fórumot előre- és visszaolvasva sem igazán találom a "téma"-t...

kit érdekel a túldimenzionált feladat?....?
tberki 2014. 11. 17. 22:00
Előzmény: #101  pomperj
#102
Janos, mi tortent a blogoddal?
pomperj
pomperj 2014. 11. 17. 21:39
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#101
Minden gondolatoddal egyetertek.

1)A dilemmakat eldonteni talan ugy lehet, ha az alapveto celt tartjuk szem elott.
Harom alapkerdesben kellene megallapodnunk, es az itt hozzaszolok velemenyere szamitunk.

A fo celunk az, hogy kidolgozzunk az eddigi ketto primitiv modell mellett egy harmadik, igenyesebb modszert?
Olyant, ami az OTP armozgas (altalad kidolgozott) legjobb korrelacios fuggvenyere epit, es az attol valo torzulasokat arbitrazsolja ? Az eredmenyt ugy prezentaljuk, hogy barki aki akarja, ezen a forumon szabadon hasznalhassa?

2)Ennek modszernek varhatoan az lesz a tulajdonsaga, hogy evente sok (20-80?) be-es kilepest fog javasolni. A trigger napokat elofordulasukkor egy forumban realtime, pl. napi nyitas elott publikalnunk kell.

A trade-ek varhato hozama egyenkent telnyomo reszt kb. 1-5% lehet, tartasi ideje nagyreszt nehany nap, esetleg het lesz. Viszonylag sok lesz a trade, es az eredmenyesseget is folyamatosan kellene vezetnunk.

3)A hatralevo munkat nagyjabol a kovetkezokeppen foglalnam ossze.

Azt a problemat kell jol megoldani, hogy ha van egy fuggvenyunk, amely (idonkent updatolva) jol koveti OTP mozgasat, mondjuk r=0.7 korul,
akkor hogyan lehet ebbol penzt csinalni?

A kiindulo pont az, hogy OTP ara mindig el fog terni a fuggvenytol. Azt kell felismerni, hogy mikor ter el mint kis zaj amire nem erdemes ugrani, es mikor ter el mint torzulas, amibol vissza fog terni a fuggvenyhez, mint arcentrumhoz.

Abbol indulunk ki, hogy a fuggveny erteke a HELYES. Es OTP aktualis ara a torzult, ami visszalendul a fuggvenyhez.

Es ezt a visszaterest tradeljuk: ha felette van, akkor OTP-t longra vesszuk mert arra szamitunk hogy hamarosan felmegy a fuggvenyhez (es sokszor lesz igazunk), ha meg alatta van, akkor OTP-t shortoljuk.
Arra az esetre, ha tevedunk, a stoploss-t egy optimalis palyan mozgatjuk naponta, es ha kell az kilovi a rossz trade-et.

Mindehhez meg kell hatarozni az elteresek eloszlasat es visszalendulesi tulajdonsagait, a mult alapjan. Jo lenne tudni, mikor varhatoak a legsikeresebb trade lehetosegek, es hogyan lehet azokat meretben es rizikoban optimalizalni.


4)Egy modszerben akkor bizunk es hasznaljuk, ha a lenyeget ertjuk. Nehez elkerulni, hogy a modszer maga es annak reszeredmenyei ne legyenek publikusak, ha az elso kerdesekre igen a valasz.

Topik gazda

Matsmath
Matsmath
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek